Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Raj na ziemi

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK543468
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanieplaża, zwiedzanieplaża, zwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

350
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę

Informacje o podróży

Wylot

16.02.2021 Wtorek
WAWWarszawa - Chopin
16.02.2021 Wtorek
PTYPanama City

Powrót

24.02.2021 Środa
PTYPanama City
25.02.2021 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK543468Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele/Logde o standardzie - (8 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Pokoje 3-osobowe wyposażone są w łóżko małżeńskie oraz łóżko pojedyncze.

Do dyspozycji gości:

W większości hoteli restauracja i bar, czasami także basen oraz ogród

Wyżywienie:

Śniadania i obiadokolacje -8 rozpoczętych dób hotelowych

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Panamy (z przesiądką w jednym z europejskich portów). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przylot do Panamy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu w Panama City, nocleg. (Trasa ok. 50km).

Dzień 2

Po śniadaniu ekscytująca wyprawa do lasu deszczowego, gdzie przeprawimy się łodzią canoe po rzece Chagres do Parku Narodowego o tej samej nazwie, do wioski zamieszkanej przez indiańskie plemię Embera. Grupa licząca kilkanaście rodzin żyje w skromnych domkach na palach, zbudowanych z liści palmowych guagara i palmy chunga. W przeszłości Indianie Embera byli wojownikami i koczownikami. Z czasem poszczególne ich grupy osiedlały się w pobliżu rzek, a wojownicze plemiona stopniowo przekształcały się w rolników. Dzisiaj Embera kultywują tradycje swoich przodków- malują ciała, wykonują specyficzne stroje, budują czółna z drzewa espave, cedru lub żółtej sosny oraz przekazują z pokolenia na pokolenie tańce i obrzędy. Podczas wizyty w wiosce zjemy tradycyjny posiłek, zwykle jest to ryba pieczona w liściach bananowca, pieczone platany i owoce. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 150km)

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Panama City gdzie rozpoczniemy zwiedzanie Starego Miasta (wpisane na listę UNESCO). Panama to charakterystyczne wąskie uliczki, niska zabudowa, szlacheckie posiadłości i kontrastujące z nimi wieżowce w centrum miasta. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy pałac prezydencki i kościół San Jose ze słynnym Złotym Ołtarzem. Następnie przejazd na groblę Amador, z której można podziwiać najpiękniejszą panoramę miasta. Kolejnym punktem programu będzie Kanał Panamski, który stanowi bardzo ważny trakt morski łączący Ocean Atlantycki z Pacyfikiem. Dzienna przepustowość kanału to około 80 statków. Kanał Panamski posiada 3 pary śluz: Gatun, Pedro Miguel i Miraflores, a każda z nich ma ok. 33,5metra szerokości i ok. 305metrów długości. Długość kanału wynosi 81km - statek potrzebuje od 8 do 10 godzin, aby dostać się z Atlantyku na Pacyfik. Zatrzymamy się przy śluzie Miraflores, aby zobaczyć, jak wygląda to wąskie gardło, przez które przeprawiają się ogromne statki. Poznamy również bliżej historię tego monumentalnego dzieła techniki w kilkupoziomowym interaktywnym muzeum. Transfer na lotnisko. Przelot na Bocas del Toro. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 70km).

Dzień 4

Po śniadaniu wycieczka łodzią do Crawl Cay i Plaży Czerwonej Żaby na wyspie Bastimentos. Crawl Cay to jedno z najatrakcyjniejszych i kolorowych miejsc na wyspach, gdzie cisza, czysta woda i tropikalna roślinność tworzą miejsce idealne do wypoczynku oraz nurkowania z maską. Z kolei plaża Czerwonej Żaby swoją nazwę zawdzięcza niewielkiej żabie, którą znaleźć można tylko na wzgórzu nieopodal plaży. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 50km)

Dzień 5

Śniadanie i czas wolny na odpoczynek, eksplorowanie wyspy Colon lub możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (Ptasia Wyspa, Cayo Zapatilla, lekcja nurkowania głębinowego). Bocas del Toro to idealne miejsce do wypoczynku na pięknych, piaszczystych plażach, nurkowania w krystalicznie czystym morzu, podziwiania raf koralowych i życia podwodnego. Otaczające wyspy palmowe i tropikalne lasy, bogaty ekosystem archipelagu oraz tradycyjne wioski tworzą niebywały klimat, a bogactwo kulturowe i architektoniczne, mili ludzie, lokalna wyśmienita kuchnia sprawiają, że jest to miejsce niezwykłe. Kolacja i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd jeepami do portu Carti i wypłynięcie łodzią na San Blas. San Blas to archipelag 365maleńkich wysp, spośród których tylko 40 jest zamieszkałych przez wyjątkowych lokatorów - Indian Guna, którzy mają tam swoją autonomię. Słynący z kolorowych strojów Indianie zajmują się na co dzień rybołówstwem i rękodziełem, a także w niewielkim stopniu turystyką. Najpiękniejsze plaże świata z miękkim białym piaskiem, pochylone palmy kokosowe i krystalicznie czysta woda to wizytówki tego miejsca. Powrót łodzią do stałego lądu i przejazd jeepami do hotelu w Panama City. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 100km)

Dzień 7

Po śniadaniu przelot do Cartageny i transfer do hotelu. Cartagena de Indias (wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) to jedno z najważniejszych miast basenu Morza Karaibskiego i prawdopodobnie najpiękniejsze miasto kolonialne na świecie. W Cartagenie Hiszpanie gromadzili skarby łupione na terenie Ameryki Południowej, co powodowało częste najazdy piratów. W celach obrony zbudowano tu bardzo okazałe, ciągnące się kilometrami fortyfikacje, które przetrwały do dziś. Czas wolny odpoczynek nad morzem lub na samodzielne eksplorowanie miasta. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 30km)

Dzień 8

Śniadanie. Zwiedzanie Cartageny. San Diego to serce kartageńskiej starówki, znajdziemy tu niesamowitą ilość pięknych kościołów, domów kolonialnych, muzea, parki i urzekające kolorowe uliczki. Miejsce to ożywia się szczególnie pod koniec dnia, kiedy większość placów wypełnia się stolikami, pojawiają się artyści, muzycy i wszystko nabiera rytmu salsy, aż do późnych godzin nocnych. Cartagena występuje w kilku powieściach słynnego noblisty G. G. Marqueza, a on sam miał tutaj swój dom. Zwiedzimy Stare Miasto, fortyfikacje, zamek San Felipe de Barajas i klasztor La Popa założony na pocz. XVII wieku skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych wieczorem przejażdżka tzw. chivą przy akompaniamencie lokalnych muzyków wykonujących słynne w tym kraju Vallenato, będziemy poznawać miasto nocą, wstąpimy również na dyskotekę (dodatkowo płatne, ok. 40 USD/os). (Trasa ok. 50km)

Dzień 9

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie lub samodzielną dalszą eksplorację miasta. Dla chętnych wizyta w największej ptaszarni Kolumbii - Aviario Nacional, w której zgromadzono 2000 ptaków z różnych rejonów Kolumbii. Spotkamy tam tukany, ary, papugi, dzięcioły, flamingi i ibisy szkarłatne. (dodatkowo płatne, ok. 50 USD/os). Jako alternatywę proponujemy wycieczkę do unikatowego wulkanu błotnego Totumo, w którym można doświadczyć niezwykłej błotnej kąpieli o leczniczych właściwościach (dodatkowo płatne ok. 50 USD/os) Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 10

Śniadanie. Dzień na wolny na samodzielną eksplorację miasta. Dla chętnych całodzienna wycieczka łodzią na Wyspy Rosario. Islas del Rosario to Karaiby w pigułce - przepiękne, niewielkie wyspy z dziewiczymi plażami, tropikalną roślinnością, rafami koralowymi i turkusową wodą, w której pływają bajecznie kolorowe ryby o przeróżnych kształtach, delfiny, żółwie oraz kraby. Możliwość snorkelingu i plażowania. (dodatkowo płatne ok. 110 USD/os). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski. (Trasa ok. 30km)

Dzień 12

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Świadczenia

Cena obejmuje:przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje), opiekę pilota w Panamie i Kolumbii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, przewodnicy, napiwki wynosi ok.270 USD/os

META Description

Kanał Panamski - od Atlantyku do Pacyfiku • PN Chagres - wycieczka do wioski Indian Embera • Bocas del Toro • plaża Czerwonej Żaby na wyspie Bastimentos • San Blas - archipelag rajskich plaż • Najpiękniejsze miasto kolonialne świata - Cartagena de Indias

Wizy

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy.

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy.

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
32°C
Temperatura w nocy
22°C
Temperatura wody
27°C
Liczba godzin słonecznych
9

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do Panamy zostały wznowione.
Pasażerowie, którzy nie będą posiadali negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego wykonanego nie wcześniej niż 48 h przed przylotem zostaną skierowani na taki test na miejscu na własny koszt.
Należy wypełnić deklaracje Declaracion Jurada de Salud po przylocie.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport.
Między Polską a Panamą obowiązuje umowa o ruchu bezwizowym. Zgodnie z nią turyści mający ważne polskie paszporty mogą wjeżdżać oraz przebywać na terytorium Panamy do 6 m-cy bez wiz. Należy jednak pamiętać, że każdy przyjeżdżający do tego kraju ma obowiązek posiadania biletu powrotnego oraz minimum 500 USD na koszty pobytu (gotówka nie jest konieczna, wystarczy udokumentowany stan konta bankowego i karta kredytowa). Panamska służba graniczna podejmuje ostateczną decyzję dotyczącą długości pobytu cudzoziemca w Panamie. Turystom zabrania się podejmowania jakiejkolwiek pracy zarobkowej.
Nie ma obowiązku szczepień.
Podróżnych opuszczających Panamę samolotem obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości do 30 USD od osoby.

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review