Wspaniały1 opinia100% poleceń
8,8
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasySenegalPrzez wydmy Dakaru

Przez wydmy Dakaru

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK181634
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Promocja

zmiana rezerwacji do 30 dni przed wyjazdem GRATIStylko 20% zaliczki

Rainbow - ZIMA 2021/2022

zmiana rezerwacji do 30 dni przed wyjazdem GRATIStylko 20% zaliczki
Oferta promocyjna z Bezpłatną Zmianą Rezerwacji w wersji Komfort GRATIS (do 30 dni przed wylotem możesz zmienić: termin, rodzaj imprezy turystycznej, kierunek lub hotelu). Dodatkowo: aż do 500 zł zniżki (wliczona w cenę) i tylko 20% zaliczki.

Nasi klienci docenili

 • Zwiedzanie Saint Louis - jazzowej stolicy Afryki, wraz z mostem wybudowanym przez twórcę słynnej wieży Eiffla.
 • Spotkanie z afrykańskim plemieniem Serres połączone ze zwiedzanie wioski afrykańskiej.
 • Zjawiskowe Lake Rose - słynne jezioro o różowo-amarantowej barwie, zwane drugim Morzem Martwym.
 • Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  315
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK181634Organizator: Rainbow

  Opis oferty

  Zakwaterowanie:

  Hotele

  Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, podstawowe kosmetyki, ręczniki).

  Wyżywienie:

  W restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy

  program

  Dzień 1

  Zbiórka na lotnisku, na stanowiskuRainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

  Dzień 2

  Po śniadaniu przejazd do portu i przeprawa promem przez rzekę Gambia do miejscowości Barra. Podczas oczekiwania na przeprawę będziemy mieli pierwszą możliwość obserwacji typowego folkloru afrykańskiego. Prom jest głównym środkiem lokomocji pomiędzy północą a południem, przeprawia się tędy zwierzęta: kozy, wielbłądy, wszelaki drób, ponadto kosze z owocami i mnóstwo innych rzeczy. Warto przyjrzeć się wyprostowanym jak struna kobietom niosącym bagaże na głowach i ich barwnym strojom zwanym bubu. Przejazd do Senegalu. Po przekroczeniu granicy zatrzymamy się w rezerwacie Fathala, gdzie zaproponujemy wycieczkę fakultatywną, jaką jest niesamowita atrakcja - SPACER Z LWAMI, w cenie około 50€/os. Przejazd do miejscowości położonej w delcie rzeki Saloum. To jeden z najbardziej urokliwych zakątków Senegalu doceniony przez UNESCO. Rzeka Saloum meandruje pośród lasów namorzynowych, które stanowią schronienie dla wielu gatunków ptaków. Po zakwaterowaniu czas wolny na podziwianie uroków okolicy lub wzięcie udziału w wycieczce łodzią po rozlewiskach rzeki. W trakcie postoju przespacerujemy się przez las baobabów, a na koniec obejrzymy niesamowity spektakl z udziałem ptaków. Będzie można podziwiać moment udawania się na spoczynek kormoranów, czapli siwych, czapli nadobnych, czapli rafowych, wężówek, zimorodków, które nadlatują do tzw. ptasiej sypialni. Koszt ok. 25€/os. Następnie kolacja i nocleg. (Trasa ok. 70km)

  Dzień 3

  Po śniadaniu przejazd do Saint Louis, dawnej stolicy kraju. Miasto usytuowane w pobliżu granicy z Mauretanią, jest drugą co do wielkości aglomeracją Senegalu. St. Louis, niegdyś centrum osadnictwa francuskiego, pełni obecnie ważną rolę kulturalną. Jest afrykańskim "Nowym Orleanem", gdzie co roku odbywa się słynny Festival de Jazz Saint - Louis. Kolonialna zabudowa miasta w całości została wpisana na listę UNESCO. Ciekawostką architektoniczną St. Louis jest most, o którym krążą legendy. Jedna z nich mówi, iż został skonstruowany przez samego Gustave'a Eiffel'a, twórcę słynnej Wieży Eiffla w Paryżu. Czy tak było naprawdę ? Dowiemy się o tym podczas przejażdżki dorożkami po mieście. Przejazd do hotelu, obiadokolacja. (Trasa około 280km)

  Dzień 4

  Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Djoudj. To trzeci największy park ornitologiczny na świecie, położony w odległości 60km od Saint Louis. Królestwo pelikanów, przedstawicieli czaplowatych, kormoranów, ibisów czczonych, długoszponów, rybołowów, bielików afrykańskich i innych spośród prawie 400 gatunków ptaków zamieszkujących ten park. Wycieczka po parku odbywa się łodzią, z której płynąc po jednym z ramion rzeki Senegal będziemy mieli możliwość podziwiania przedstawicieli ptasiego świata. W zależności od stanu wód i związanej z tym migracji zwierząt przewodnik zdecyduje o ew. zmianie Parku Narodowego Djoudj na położony ok. 60km od Saint Louis, Park Langue de Barberie. Kolacja i nocleg w hotelu w Saint Louis. (Trasa ok. 120km).

  Dzień 5

  Po śniadaniu przejazd w kierunku Dakaru, stolicy Senegalu. Po drodze zobaczymy liczne baobaby. Te olbrzymie drzewa, swoisty symbol kraju, mają tu szczególne znaczenie, oprócz tego, że wykorzystuje się wszystkie partie tego drzewa (korę, liście, owoce), miejsce, w którym rosną jest jakby magiczne. Przystanek przy jednym z najstarszych okazów w tym rejonie. Po południu dotrzemy do słynnego Różowego Jeziora, które ma identyczne właściwości jak Morze Martwe. Jego zasolenie to 380 g na litr wody, co nie pozwala na normalną kąpiel, pływanie. Wielką atrakcją jest unoszenie się na jego powierzchni w pozycji siedzącej. Barwa jeziora (różowo- amarantowa) pochodzi od żyjących w nim mikroorganizmów i jej nasycenie jest zależne od kąta padania promieni słonecznych. Sól z jeziora wydobywa się w ciekawy sposób. Mężczyźni wypływają na środek jeziora nabierając do łódki taką ilość soli aby nie dopełnić łodzi tylko na 1 cm. Na brzegu całe rodziny zajmują się osuszaniem, pakowaniem i wysyłką soli, która zaopatruje prawie całą Afrykę Zachodnią. Jezioro okalają fantastyczne, ogromne wydmy, które w dalszej części przechodzą w szeroką, piaszczystą plażę nad oceanem. W tym miejscu jeszcze niedawno znajdowała się meta słynnego rajdu PARYŻ - DAKAR. Po dotarciu do hotelu położonego w okolicach Lac Rose udamy się na wycieczkę, która będzie stanowiła namiastkę legendarnego rajdu. Wycieczka odbywa się specjalnie przystosowanymi do tego celu pojazdami terenowymi. Trasa będzie wiodła brzegiem Różowego Jeziora, przez wydmy a zakończy się zachodem słońca nad Atlantykiem. Emocje zapewnione. Nocleg w okolicach Lac Rose, zakwaterowanie, obiadokolacja. (Trasa ok. 270km).

  Dzień 6

  Po śniadaniu zwiedzanie Dakaru. Miasto to ciekawie komponuje wpływy kolonialne, rozległe afrykańskie przedmieścia i budowle zupełnie europejskie. Historyczne, kolonialne budynki, muzea czy galerie współgrają tu z kolorowymi, gwarnymi targami pod gołym niebem. Zobaczymy między innymi Pałac Prezydencki, katedrę, Plac Niepodległości. Senegalczycy to naród wyjątkowo gościnny, bardzo miło przyjmujący turystów. Zawsze uśmiechnięci, skorzy do udzielenia rady czy pomocy. Po południu krótka przeprawa promowa na Wyspę Goree. Ta, należąca do światowego dziedzictwa kultury wyspa (lista UNESCO) ze względu na swoją przeszłość jest ważnym miejscem historycznym dla Afrykańczyków. Od XVI do XIX w. wyspa była główną bazą wywozu niewolników na drugą stronę Atlantyku. Wyspa Goree była miejscem milionów ludzkich tragedii, tutaj ich więziono, sprzedawano i ładowano na statki. Obecnie wyspa przyciąga wielu zwiedzających swą unikalną, kolonialną zabudową, pięknymi, pastelowymi barwami odrestaurowanych domów oraz specyficznym klimatem minionej epoki. Na wyspie mieszkają liczni artyści, szczególnie malarze. Czas płynie tutaj leniwie, melancholijnie. Zwiedzimy jeden z Domów Niewolników. Następnie udamy się na spacer na wzgórze, które służyło jako plener podczas kręcenia scen do filmu "Działa Navarony". Przeprawa promowa, następnie przejazd promenadą nad oceanem pod pomnik Renesansu Afryki, który w całości odlany jest z brązu a rozmiarami przewyższa Statuę Wolności w Nowym Jorku. Przejazd do hotelu w okolicach Lac Rose, zakwaterowanie, kolacja. (Trasa ok. 60km).

  Dzień 7

  Wcześnie rano przejazd do Rezerwatu Bandia. Safari specjalnie przystosowanym do tego celu samochodem. Podczas safari będziemy mogli podziwiać między innymi żyrafy, nosorożce białe, zebry, bawoły sawannowe, kilka gatunków antylop, hieny, patasy rude i koczkodany zielone i kilka innych okazów afrykańskiej fauny. Po południu podróż w kierunku granicy z Gambią, przeprawa promowa z Barra do Banjul. Kolacja i nocleg w okolicy Banjul. (Trasa około 230km.)

  Dzień 8

  Po śniadaniu zwiedzanie Banjul, stolicy najmniejszego państwa w Afryce. Zobaczymy między innymi Muzeum Etnograficzne w Katchikally razem z rezerwatem krokodyli, kościół św. Marii, Łuk Triumfalny, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Będziemy mieli okazję podziwiać miejscowe rękodzielnictwo na tutejszym, wielkim bazarze. Po południu czas wolny na zakupy.

  Transfer

  • dla Klientów powracających do kraju - na lotnisko, wylot do Polski

  • dla Klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii transfer do wybranego hotelu.

  Dzień 9

  Przylot do Polski.

  Uwagi do programu

  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowe (z możliwością dostawki), 7 lub 14rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, w tym rejs łodzią w Parku Djoudj, wycieczki samochodami terenowymi wg. programu, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu i Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, napiwki płatne pilotowi na miejscu jako pakiet) ok.120 EUR/os.

  inne

  Szczepienia

  Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).

  opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

  meta description

  Dakar • baobaby, półpustynie i busz • wyspa Goree - klimat minionej epoki • Lake Rose - drugie "Morze Martwe" • jazzowa stolica Afryki - Saint Louis • safari • spacer z lwami • pelikany, flamingi, rzadkie gatunki małp

  wizy - informacje dla sprzedawców

  W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport.

  Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełnienie danych paszportowych w rezerwacji(numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych.

  Wymagana ważność paszportu min. 6miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.

  wizy

  Wizy - informacje dla sprzedawców

  W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport.

  Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełnienie danych paszportowych w rezerwacji(numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych.

  Wymagana ważność paszportu min. 6miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  30°C
  Temperatura w nocy
  23°C
  Temperatura wody
  27°C
  Liczba godzin słonecznych
  7

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do Senegalu zostały wznowione.
  Obywatele Polski mają zakaz podróżowania do Senegalu.
  Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
  Dokumentami uprawniającymi do przekroczenia granicy są: polski paszport ważny co najmniej 6 miesięcy, dokument potwierdzający opuszczenie terytorium Senegalu po upływie dopuszczalnego okresu pobytu (np. bilet powrotny do Polski) oraz Międzynarodowa Książeczka Szczepień - potwierdzająca szczepienia wymagane przez Światową Organizację Zdrowia przeciw żółtej febrze.
  Obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy.
  Wszelkie pytania w sprawie opłat i szczegółowych warunków uzyskania wizy na okres przekraczający 90 dni oraz jej ważności należy kierować bezpośrednio do Ambasady Senegalu w Warszawie: tel.+48 22 651 60 36, faks +48 22 651 56 17.
  Zalecana jest profilaktyka przeciwmalaryczna: przed wyjazdem, podczas pobytu i minimum 2 tygodnie po wyjeździe z Senegalu. Zalecane są szczepienia przeciw cholerze oraz żółtaczce typu A i B.

  Należy przestrzegać ogólnych zasad higieny tropikalnej: unikać picia nieprzegotowanej wody i jedzenia owoców ze skórką, często myć ręce, itp.

  Opinie

  Opinie dodane przez

  8.8
  Wojciech Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Styczeń 2019Para
  Wycieczka udana spełniła moje oczekiwanie. To nasza 10 wycieczka z firmą Rainbow.
  ZaletyWycieczka udana, rezydent Wojtek miły i sympatyczny o dużej wiedzy,dobry organizator. Kolejność zwiedzania dostosował do warunków i godzin uwzględniając temp. powietrza. Bardzo udana wycieczka. Gratulacje dla Biura!!!
  WadyWad nie stwierdzam.