Wczasy Senegal

Oferty
O kraju
Przed podróżą
Pogoda

Senegal

O kraju
Przed podróżą
Pogoda
Senegal to stosunkowo niewielkie afrykańskie państwo, położone na zachodzie kontynentu nad Oceanem Atlantyckim. Kraj ten jest dawną francuska kolonią, ma stabilną sytuację polityczną oraz dobrze rozwijającą się gospodarkę, w której ważnym ogniwem jest turystyka. Nie tylko z tego powodu Senegal jest coraz częstszym celem wakacyjnych wojaży, bowiem kraj ten ma do zaoferowania turystom mnóstwo atrakcji. Bezpieczny dla turystów Senegal kusi wspaniałymi plażami, piękną postkolonialna architekturą, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, ciekawą kulturą i smaczną kuchnią. Jest to niezwykle barwne i intrygujące miejsce na Ziemi, dlatego z pewnością warto wybrać się w niezapomnianą podróż po kraju, którego symbolem jest baobab oraz afrykański lew.

Wycieczki do SenegaluDuże zróżnicowanie atrakcji sprawia, że wczasy w Senegalu to doskonała propozycja zarówno dla osób poszukujących spokoju na rajskiej plaży, jak i amatorów aktywnego wypoczynku. Ci drudzy, chętnie decydują się na wycieczki objazdowe po Senegalu, dzięki którym w trakcie kilku dni mogą zobaczyć, poczuć i posmakować największych atrakcji tego wyjątkowego regionu Afryki.
Dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna oraz przyjaźnie nastawieni mieszkańcy, którzy kochają taniec i muzykę - to świetny fundament udanych wakacji w Senegalu. Słoneczna pogoda, rozległe piaszczyste plaże, urzekająca sawanna, surowa pustynia, parki narodowe i rezerwaty dziko żyjących zwierząt, malownicze brzegi rzeki Gambii oraz klimatyczne miasta - to wystarczające argumenty, aby spędzić cudowne wczasy w Senegalu. Wśród pozostałych atrakcji na uwagę z pewnością zasługuje wyśmienita senegalska kuchnia i ciekawa kultura.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

StolicaDakar
JęzykFrancuski
WalutaFrank CFA
Czas lokalny09:14
Lot z Warszawyśr. 10h

PASZPORTY I WIZY

Dokumentami uprawniającymi do przekroczenia granicy są: polski paszport ważny co najmniej 6 miesięcy, dokument potwierdzający opuszczenie terytorium Senegalu po upływie dopuszczalnego okresu pobytu (np. bilet powrotny do Polski) oraz Międzynarodowa Książeczka Szczepień - potwierdzająca szczepienia wymagane przez Światową Organizację Zdrowia przeciw żółtej febrze.
Obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy.
Wszelkie pytania w sprawie opłat i szczegółowych warunków uzyskania wizy na okres przekraczający 90 dni oraz jej ważności należy kierować bezpośrednio do Ambasady Senegalu w Warszawie: tel.+48 22 651 60 36, faks +48 22 651 56 17.

SZCZEPIENIA I SŁUŻBA ZDROWIA

Zalecana jest profilaktyka przeciwmalaryczna: przed wyjazdem, podczas pobytu i minimum 2 tygodnie po wyjeździe z Senegalu. Zalecane są szczepienia przeciw cholerze oraz żółtaczce typu A i B.

Należy przestrzegać ogólnych zasad higieny tropikalnej: unikać picia nieprzegotowanej wody i jedzenia owoców ze skórką, często myć ręce, itp.
LutyZobacz cały rok
Temperatura w dzień28°C
Temperatura w nocy22°C
Temperatura wody25°C
Liczba godzin słonecznych8