Bardzo dobry7 opinii86% poleceń
8,4
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyTajlandiaTajlandia - Baśniowa Tajlandia

Tajlandia - Baśniowa Tajlandia

Zwiedzanie + wypoczynek

Kod oferty: WAK182960
zwiedzanie
zwiedzanie
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Nasi klienci docenili

 • Zróżnicowany program wycieczki - zwiedzanie zabytków, ośrodków kulturowych oraz obcowanie z dziką przyrodą.
 • Największe świątynie - m.in. Świątynia Złotego Buddy i Wat Pra Kaeo z najsłynniejszym tajskim posągiem Buddy.
 • W programie most na Rzece Kwai z ekranizacji hitu kinowego z 1957 r.
 • Zwiedzanie Bangkoku i słynnego miasta Pattaya ze wszystkimi ich atrakcjami.
 • Hotel w drugim okresie pobytu

  Wyszukujemy hotele
  Trwa weryfikacja ceny

  Informacje o podróży

  Wylot

  03.06.2021 Czwartek
  WAWWarszawa - Chopin
  04.06.2021 Piątek
  BKKBangkok

  Powrót

  17.06.2021 Czwartek
  BKKBangkok
  18.06.2021 Piątek
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK182960Organizator: Rainbow
  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  31°C
  Temperatura w nocy
  25°C
  Temperatura wody
  28°C
  Liczba godzin słonecznych
  6

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że została przywrócona możliwość lotów turystycznych do Tajlandii na pobyt do 30 dni. Podróżujący muszą wykonać na 72h przed wylotem test RT-PCR, wypełnić certyfikat Fit to Fly (również na 72h przed wylotem) oraz formularz wjazdowy.
  Po przylocie podróżni poddani są badaniom przesiewowym oraz kwarantannie. Każdy musi mieć wykupione ubezpieczenie od zachorowania na COVID-19 na przynajmniej 100,000 USD.

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Przy wjeździe w ruchu bezwizowym wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii), posiadanie biletu powrotnego oraz środków finansowych (10.000 THB na osobę).

  Urzędnicy imigracyjni mogą wymagać dodatkowych dokumentów potwierdzających turystyczny charakter wizyty (np. rezerwacja hotelowa, plan podróży). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu, a tym samym pasażer zawracany jest do portu macierzystego. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

  Od 11 sierpnia 2011 roku obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy wjeździe do Tajlandii na pobyt turystyczny nie dłuższy niż okres 30 dni w przypadku wjazdu lotniczym przejściem granicznym lub 15 dni w przypadku wjazdu przejściem lądowym (z Kambodży, Laosu, Malezji). Ruch bezwizowy dotyczy jedynie wizyt o charakterze turystycznym.

  W przypadku wizyt o innym charakterze lub wizyt turystycznych przekraczających 30 dni konieczne jest ubieganie się o wizę w przedstawicielstwie dyplomatycznym Królestwa Tajlandii. Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania wiz znajdują się na stronie MSZ Tajlandii oraz Ambasady Królestwa Tajlandii w Warszawie.
  Opłata lotniskowa wynosi 700 THB na trasach międzynarodowych oraz od 50 do 200 THB na krajowych i wliczana jest w cenę biletu. W przypadku lotów transferowych opłata nie jest doliczana do kosztów zakupu biletu, decydując się zatem na opuszczenie lotniska nawet na kilka godzin, niezbędnym jest uiszczenie opłaty przy przekraczaniu granicy.

  Opinie

  Opinie dodane przez

  8.4
  nico
  Pobyt - Styczeń 2016Singiel
  Jak już ktoś pisał klima rozwala każdego ale leki można kupić na miejscu i to bez recepty. Wszystko jest dostępne pod ręką lepiej niż u nas. Jeśli chodzi o samych Tajlandczyków to do tego ,że wszystko robią w sterylnie to jest to nie prawda. Brud jest wszech obecny i aby zjeść na mieście trzeba mieć naprawdę sprawny organizm by później nie mieć problemów z biegunka mi itp. Ale sama wycieczka bardzo fajna i warto zobaczyć ten kraj chociażby dla ich kultury i ciekawego stylu życia .
  ZaletyBardzo fajna organizacja i program.
  WadyGłównie jak dla mnie mega zawyżone ceny wycieczek fakultatywnych. O wiele tańsze są jak kupi się samemu.

  9.6
  Krzysztof
  Pobyt - Styczeń 2015Singiel
  Trzeba pamiętać,że udając się na północ Tajlandii musimy się liczyć z chłodniejszymi dniamii nocami. Robiąc zakupy musimy się targować to naprawde sprawia przyjemność. Koniecznie zaopatrzyć się w spray przeciw komarow z dodatkiem deet, a na miejscu w aptece zaopatrzyć sie w sztyft z olejkiem 2w1 do nosa / klima rozwala kazdego /. Posiłki można jeść z tzw garkuchni tu widzimy z czego i jak robia a higiena na najwyzszym poziomie, Będąc w górskich plemieniach ibierzcie takie buty ktore można umyć tam chodzi się po glinie.
  ZaletySam pobyt w Tajlandii jest wielką atrakcją, frajdą.Na szczególną uwagę zasługują;Mae Taeng Elephant Park, to tutaj mamy doczynienia ze słoniami , jesteśmy świadkami kąpieli, show słoni ,które zakończone jest pokazami malarstwa słoni. Po show zaczynamy przejażdżkę najpierw bryczkami zaprzągniętą w bawoły,następnie wsiadamyna słonie i przez godzinę wędrujemy na nich a nastepnie przesiadamy się na tratwy i spływamy rzeką. Kolejną atrakcją godną polecenia jest Tiger Kingdom w Chiang Mai.To tu można zrobić sobie zdjęcia z tymi przemiłymi kociakami. Biała Świątynia koło Chiang Rai,Złoty Trójkąt to także trzeba zobaczyć. Zaletami takze były hotele Golden Pine Resort&Spa w Chiang Rai i Lotus w Chiang Mai. Będąc w Pattayi Koh Larn, Sanctuary of Tryth rewia , transwestytów Alcazar Ogród Noong Nooch
  Wadywytwórnia złota i jedwabiu

  9.4
  zofia racinowska
  Pobyt - Marzec 2015Para
  polecam wszystkim ,rewelacja jak komus sie nie podoba niech siedzi w domu
  Zaletydla mnie superr
  Wadyzadnych

  6.8
  Małgosia
  Pobyt - Luty 2015Para
  Tajlandia jest świetna na urlop stacjonarny, ale przewodnik z biura Rainbow nie zachęcił nas do ponownego przyjazdu.
  Zaletywspaniali ludzie, zapierające dech, świątynie, upał (33stopnii w cieniu w okolicach Bangkoku), - polecam wycieczkę fakultatywną na słonie (niesamowite przeżycie) - dobre jedzenie w małych knajpkach, - świetna sieć mini marketów (kupi się tam wszystko na małe pieniądze)
  Wady- brak polskojęzycznego przewodnika gdy zwiedzaliśmy światynie - kiepski polski przewodnik (p. David), mało opowiadał o Tajlandii (robił to wyłącznie w autobusie bo na zewnątrz tylko moga to robić tajowie - przewodnik tajski TYLKO angielskojęzyczny i tylko w tym języku opowiadał nam gdy zwiedzaliśmy, - w każdym hotelu był problem z kanalizacją, - okropny pociąg nocny z kuszetkami jak z lat 70-tych, z Chiang Mai do Bangkoku (zimno, trzeba miec, długie spodnie i sweter), - oprócz światyń nie ma co zwiedzać w Tajlandii: farma orchidei to mała szklarnia, fabryka papieru nawet może być ciekawe ale bez zachwytu. Wydaje mi się, że Tajowie nie dbają o zabytki, swoją kulturę, brak książek, bibliotek, nie ma muzeów.

  8.0
  basia Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2014Para
  Niesamowite przeżycie - Tajlandia spełniła wszystkie nasze oczekiwania. Piękne pałace, świątynie, zachwycająca kultura. Skorzystaliśmy z kilku wycieczek fakultatywnych z których byliśmy zadowoleni, polecamy tygrysy w Chiang Mai- są na prawdę olbrzymie i zapewniaja sporą dawke adrenaliny. Nam trafiały się dobre pokoje - z przyzwoitym wyposażeniem i czyste ale było kilka osób, którym standard nie odpowiadał. Aż się nie chciało wracać do domu. Pozdrawiamy
  ZaletyCiekawe wycieczki fakultatywne
  Wadynie dostrzegam żadnych