Najlepsze pod słońcem

Jesteśmy

numerem 1

w opinii turystów

Wakacje.pl / Wczasy / Tajlandia / Tajlandia - Baśniowa Tajlandia
30°Średnia temperatura
Średnia temperatura w dzień
w wybranym terminie podróży

7+7: Tajlandia - Baśniowa Tajlandia

Hotel:
Zmień
Tajlandia
Tajlandia - Baśniowa Tajlandia: zwiedzanie
1/10zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzanie
rainbow
Dodaj do schowka

Nr WAK182960

5 833 zł
13 dni / os.
Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki
Opinie klientów(7)
86%poleca tę wycieczkę
8,4
/ 10
Zalety wg klientów
 • Zróżnicowany program wycieczki - zwiedzanie zabytków, ośrodków kulturowych oraz obcowanie z dziką przyrodą.
 • Największe świątynie - m.in. Świątynia Złotego Buddy i Wat Pra Kaeo z najsłynniejszym tajskim posągiem Buddy.
 • W programie most na Rzece Kwai z ekranizacji hitu kinowego z 1957 r.
 • Zwiedzanie Bangkoku i słynnego miasta Pattaya ze wszystkimi ich atrakcjami.

Kod oferty

WAK182960

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Część objazdowa

Hotele dobrej klasy, odpowiadające standardowi / w ocenie organizatora.

Pokoje: we wszystkich hotelach są wyposażone w TV, klimatyzację, łazienki z wc i często mini bar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów w Tajlandii (Jomtien/ Pattaya, Rayong lub Koh Samet)

Do dyspozycji gości:

Część objazdowa

W hotelach restauracja, bar i w większości hoteli basen

Program

Dzień 1

Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa -stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot samolotemrejsowym do Bangkoku (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Stambule lub w jednym z portów Płw. Arabskiego).

Dzień 2

Przylot do Bangkoku. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w hotelu.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Bangkoku: Świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się również Wat Pra Kaeo - świątynia gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. Po zwiedzaniu lunch. Po południu wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. Wieczorem dla chętnych kolacja zpokazem artystycznym (dodatkowo płatny ok. 2000 THB lub ok.65 USD).

Dzień 4

Śniadanie w hotelu i wyjazd na pływający targ w Damnoen Saduak. Przejazd do Kanchanaburi. Następnie zwiedzimy Muzeum Budowniczych Mostu na Rzece Kwai (ekspozycja na temat kolei tajsko-birmańskiej) oraz obejrzymy cmentarz jeniecki. Następnie lunch na tratwie pływającej po rzece Kwai. W dalszej kolejności zobaczymy słynny most i przejedziemy autokarem na oddaloną o ok. 45km stację kolejową. Tu wsiądziemy do lokalnego pociągu, który przewiezie nas fragmentem historycznej linii kolejowej. Wieczorem kolacja w hotelu. Nocleg w hotelu w okolicach Kanchanaburi. (Trasa ok. 200km).

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd z Kanchanaburi do Ayutthayi, dawnej stolicy Tajlandii (1350-1767 r.). Zwiedzimy niektóre z licznych ruin i kompleksów świątyń, które znajdują się w tym mieście - między innymi Wat Phra Si Sanphet. Następnie zjemy w Ayutthayi lunch i kontynuujemy podróż do Phitsanulok, gdzie spędzimy noc. (Trasa ok. 440km).

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzamy świątynię Wat Mahathat w Phitsanulok i jedziemy do Sukothai, gdzie odwiedzimy park historyczny - pozostałości stolicy Tajlandii w latach 1238 - 1438. Kolejna godzina jazdy i zatrzymujemy się na postój i lunch w lokalnej restauracji, po czym kontynuujemy podróż do Chiang Rai, gdzie spędzamy noc w hotelu poza miastem. (Trasa ok. 490km).

Dzień 7

Po śniadaniu odwiedzimy jedną z plantacji herbaty w regionie Doi Mae Salong (będzie również okazja do degustacji). Następnie zobaczymy położone najdalej na północ miasto Tajlandii - Mae Sai. W zależności od sytuacji politycznej możliwość przejścia na teren Birmy i przejażdżka rikszą motorową po miasteczku Tachilek, gdzie odwiedzimy m.in. replikę słynnej swiątyni Shwedagon (dodatkowo płatne ok. 1800 THB lub ok.60 USD). Przejazd w rejon Złotego Trójkąta. Następnie wsiadamy na łódź, która powiezie nas wzdłuż granic Tajlandii, Laosu i Birmy oddzielonych rzeką Mekong. Powrót na kolację i nocleg w okolicach Chiang Rai. (Trasa ok. 220km).

Dzień 8

Po śniadaniu jedziemy do Chiang Mai - "stolicy północnej Tajlandii". Droga wiedzie przez najpiękniejsze, dziewicze tereny kraju. W trakcie przejazdu zatrzymujemy się na zwiedzanie Wat Rong Khun (Biała Świątynia). Obiad zjemy w San Kampaeng, wiosce rękodzieła usytuowanej na peryferiach Chiang Mai. Po posiłku odwiedzimy niektóre ze stoisk rękodzielniczych znanych z rzeźb, wyrobów z jedwabiu, srebra, parasolek itp. Po południu wizyta w gabinecie masażu tajskiego (masaż ok. 1,5 godz.). Nocleg w hotelu. (Trasa ok. 230km).

Dzień 9

Po śniadaniu dzień wolny na samodzielne zwiedzanie lub możliwość wzięcia udziału w jednej z wycieczek opcjonalnych. Proponujemy Państwu dwie opcje (w przypadku konieczności podziału grupy możliwy serwis w j. angielskim):

1. Wycieczka do jednego z ośrodków zajmujących się opieką nad słoniami, które wcześniej były wykorzystywane do pracy lub w przemyśle turystycznym. Obecnie wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej powstaje coraz więcej schronisk dla tych zwierząt gdzie nie są one zmuszane do wożenia turystów ani do cyrkowych "występów". W zamian gościom proponuje się udział w karmieniu słoni, pomoc w kąpieli, wspólny spacer i inne atrakcje które nie wymagają tresury zwierząt. Często schronienie w takich miejscach znajdują też inne zwierzęta potrzebujące pomocy. W trakcie wycieczki lekki obiad. Cena ok. 2500 THB (ok. 90 USD).

2. Wycieczka krajobrazowa do Parku Narodowego Doi Inthanon. Proponujemy Państwu możliwość "zdobycia" najwyższego szczytu Tajlandii o wys. 2565m n.p.m. Trasę z Chiang Mai do parku pokonamy busami - pod koniec droga jest zbyt wąska i kręta dla autokarów. Po drodze zatrzymamy się na punkcie widokowym, odbędziemy też krótki trekking wśród tropikalnej roślinności. W trakcie wycieczki lekki obiad. Uwaga: ze względu na wysokość n.p.m. należy zabrać ciepłą odzież! Cena ok.2200 THB (ok. 80 USD).

Dzień 10

Po śniadaniu zwiedzimy jedną z najsłynniejszych świątyń w Tajlandii - Wat Doi Suthep, usytuowaną na górze Suthep nieopodal Chiang Mai. Roztacza się stamtąd wspaniały widok na miasto. Następnie lunch. Po południu transfer na dworzec kolejowy, gdzie wsiądziemy do nocnego pociągu do Bangkoku. W pociągu dostaniemy suchy prowiant na drogę. (Trasa ok. 750km).

Dzień 11

Przyjazd do Bangkoku, śniadanie, a następnie transfer do Pattayi. Dla gości jadących w okolice Rayongu, zakwaterowanie tego dnia ok. godz. 17:00. Czas wolny na plażowanie, kąpiele morskie i wypoczynek. (Trasa ok. 180km).

Dzień 12-14

Czas wolny na wypoczynek nad morzem lub dokonanie zakupów. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych (nie dotyczy Klientów wybierających pobyt w regionie Rayong): wycieczka na wyspęKoh Lan (ok.40 USD), rewia transwestytów (ok.30 USD), tropikalne ogrody Nong Nooch (ok.45 USD) lub inne.

Dzień 15

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot samolotem rejsowym do Polski (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Stambule lub w jednym z portów Płw. Arabskiego). Lądowanie w Warszawie w zależności od linii lotniczej - 15 dnia wycieczki wieczorem lub 16 dnia. Aktualne rozkłady na stronie stronie operatora.

Uwagi do programu

Istnieje możliwość wykupienia przelotu Chiang Mai - U-Tapao (lotnisko położone 140km na południowy wschód od Bangkoku) zamiast przejazdu nocnym pociągiem- rezerwacja możliwa maksymalnie na 2 tygodnie przed wylotem z Polski. W przypadku zmiany powyższy program ulega następującym modyfikacjom:

Dzień 1-9

Bez zmian

Dzień 10

Po śniadaniu czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasta lub wycieczki opcjonalne. Nocleg w hotelu w Chiang Mai.

Dzień 11

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot na lotnisko U-Tapao położone 140km na południowy wschód od Bangkoku, a następnie przejazd do wybranego hotelu na pobyt. Czas wolny na plażowanie, kąpiele morskie i wypoczynek.

Dzień 12-16

Bez zmian

Uwaga: Dnia 10 i 11Klienci podczas transferów będą pod opieką lokalnego przewodnika komunikującego się tylko w języku angielskim. W tym czasie jest możliwy jedynie kontakt telefoniczny z polskojęzycznym pilotem wycieczki.

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.

• W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Płw. Arabskiego lub Stambule), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem i pociągiem sypialnym na terenie Tajlandii (1 nocny przejazd), wyżywienie jak w programie (13 śniadań,10 obiadów/kolacji i 1 prowiant na drogę nocnym pociągiem), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KLi bagaż).

Cena podstwowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na wynagrodzenie dla lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, przewodnicy, rejsy łodzią i napiwki ok.210 USD/os, płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz wycieczek fakultatywnych.

Inne

Waluty:

Zaleca się zabranie USD, choć można również wymieniać euro, funty brytyjskie i inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach (tutaj kurs jest zawsze niekorzystny)

Uwaga!

W Tajlandii nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów).

• Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty wydane przed 1996 r. i/lub zniszczone, naddarte, itp.

META Description

Bangkok i Szmaragdowy Budda • most na rzece Kwai • Ayutthaya i Sukhothai • Złoty Trójkąt • Chiang Rai i Chiang Mai • wypoczynek w Pattaya, Jomtien lub Rayong

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: "

Wizy

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.

Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu.

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.

Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu.

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

Kategoria

Region

Opis oferty

  Położenie:
Nowoczesny obiekt położony w Jomtien, na południe od Pattayi. Ok. 25 minut jazdy samochodem do centrum Pattayi z restauracjami, barami, klubami nocnymi, sklepami i licznymi atrakcjami. Odległość od lotniska w Bangkoku to ok 135 km.Plaża:
Hotel położony 150 m od szerokiej, piaszczystej plaży Jomtien. Leżaki i parasole na plaży - dodatkowo płatne.Do dyspozycji gości:
Recepcja 24h, restauracja główna lobby bar, bar przy basenie, niewielki basen (położony na 8 piętrze), brak tarasu słonecznego oraz parking. Za dodatkową opłatą: pralnia, brak sejfu w recepcji.


Pokoje:
Hotel posiada 65 nowocześnie urządzonych i przestronnych pokoi.

Do dyspozycji gości są:
- pokoje standardowe dwuosobowe - z widokiem na góry lub morze (za dodatkową opłata), powierzchnia ok.35 m2

- pokoje Premier - z widokiem na góry, powierzchnia ok, 55m2, balkon z jacuzzi.

Wszystkie pokoje wyposażone w salon połączony z sypialnią, łazienkę (prysznic, suszarka do włosów i wc), klimatyzację, aneks kuchenny, zestaw do parzenia kawy i herbaty, TV-sat, telefon, lodówkę, bezpłatny sejforaz balkon.Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego bufetu.Program sportowy i animacyjny:
Hotel nie prowadzi animacji.Internet:
Internet Wi-Fi - bezpłatnyKategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.Strona www:


Termin
Sierpień
24
Sobota
Zmień
Liczba dni
13
Zmień
Wyżywienie
Zmień
Transport
Zmień
Liczba dorosłych
Liczba dzieci
Wyjazd z
WylotWarszawa (Chopin) - Bangkok
sob. 24.08.2019godz. 15:00
niedz. 25.08.2019godz. 13:15
PowrótBangkok - Warszawa (Chopin)
niedz. 08.09.2019godz. 02:25
niedz. 08.09.2019godz. 12:15
Pokój w pierwszym okresie pobytu2 osoby dorosłe
 • Sprawdzamy dostępność i aktualizujemy cenę

  standardowy

  11 667 złza pokój
Zakwaterowanie w drugim okresie pobytu2 osoby dorosłe
X2 Vibe Pattaya Seaphere Residence
Śniadania
2 os. standard
w cenie
Cholchan Pattaya Resort
Ocena7,5
Opinii8
Śniadania
2 os. superior
w cenie
za osobę
Cholchan Pattaya Resort
Ocena7,5
Opinii8
Śniadania
2 os. superior sea view
więcej o95 zł
za osobę
Asia Pattaya
Ocena8,2
Opinii2
Śniadania
2 os. standard
więcej o100 zł
za osobę
Asia Pattaya
Ocena8,2
Opinii2
Śniadania
2 os. standard sea view
więcej o164 zł
za osobę
Pattaya Discovery Beach
Śniadania
2 os. pokoj superior
więcej o171 zł
za osobę
Novotel Rayong
Ocena8,4
Opinii1
Śniadania
2 os. pokoj standard
więcej o221 zł
za osobę
Siam Bayview
Ocena9,7
Opinii2
Śniadania
2 os. standard mountain view
więcej o371 zł
za osobę
Siam Bayshore
Ocena9,2
Opinii4
Śniadania
2 os. standard
więcej o399 zł
za osobę
Marriott Resort & Spa Rayong
Śniadania
2 os. standard mountain view
więcej o450 zł
za osobę
Siam Bayview
Ocena9,7
Opinii2
Śniadania
2 os. standard sea view
więcej o451 zł
za osobę
Marriott Resort & Spa Rayong
Śniadania
2 os. standard sea view
więcej o610 zł
za osobę
Sprawdzamy dostępność i aktualizujemy cenę
 • Nielimitowane koszty leczenia
 • Bardzo szeroki zakres kosztów rezygnacji
 • (warunki/zakres/)
528
za wycieczkę

promesa

Nowość!Dostępne tylkow Wakacje.pl

 • Szeroki zakres ochrony: nie tylko w przypadku niewypłacalności i upadłości organizatora, ale także odwołania z powodu wystąpienia siły wyższej lub anulowania wycieczki
 • Ponad 10 000 alternatywnych ofert dostępnych od ręki nawet w tym samym dniu
 • (regulamin/FAQ/)
0257
Sprawdzamy dostępność

Masz pytania?

Wypełnij formularz, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą(zwykle w ciągu 5 minut).
0Cena całkowitaRezerwuj
Rezerwacja jest darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki
Opinie dodane przez
Wszystkich
Pary
Rodziny z dziećmi
Singli
Byłeś na tej wycieczce?Dodaj opinię
8,4/ 10
userCreated with sketchtool.
nico
Singiel
Pobyt: Styczeń 2016
 • Poleca wycieczkę
 • Parom
 • Szukającym rozrywki
 • Nastawionym na zwiedzanie
 • Organizator
 • Rainbow
 • +ZaletyBardzo fajna organizacja i program.
 • WadyGłównie jak dla mnie mega zawyżone ceny wycieczek fakultatywnych. O wiele tańsze są jak kupi się samemu.

Jak już ktoś pisał klima rozwala każdego ale leki można kupić na miejscu i to bez recepty. Wszystko jest dostępne pod ręką lepiej niż u nas. Jeśli chodzi o samych Tajlandczyków to do tego ,że wszystko robią w sterylnie to jest to nie prawda. Brud jest wszech obecny i aby zjeść na mieście trzeba mieć naprawdę sprawny organizm by później nie mieć problemów z biegunka mi itp. Ale sama wycieczka bardzo fajna i warto zobaczyć ten kraj chociażby dla ich kultury i ciekawego stylu życia .

Opinia Dodana: 20 Stycznia 2016
9,6/ 10
userCreated with sketchtool.
Krzysztof
Singiel
Pobyt: Styczeń 2015
 • Poleca wycieczkę
 • Aktywnym
 • Organizator
 • Rainbow
 • +ZaletySam pobyt w Tajlandii jest wielką atrakcją, frajdą.Na szczególną uwagę zasługują;Mae Taeng Elephant Park, to tutaj mamy doczynienia ze słoniami , jesteśmy świadkami kąpieli, show słoni ,które zakończone jest pokazami malarstwa słoni. Po show zaczynamy przejażdżkę najpierw bryczkami zaprzągniętą w bawoły,następnie wsiadamyna słonie i przez godzinę wędrujemy na nich a nastepnie przesiadamy się na tratwy i spływamy rzeką. Kolejną atrakcją godną polecenia jest Tiger Kingdom w Chiang Mai.To tu można zrobić sobie zdjęcia z tymi przemiłymi kociakami. Biała Świątynia koło Chiang Rai,Złoty Trójkąt to także trzeba zobaczyć. Zaletami takze były hotele Golden Pine Resort&Spa w Chiang Rai i Lotus w Chiang Mai. Będąc w Pattayi Koh Larn, Sanctuary of Tryth rewia , transwestytów Alcazar Ogród Noong Nooch
 • Wadywytwórnia złota i jedwabiu

Trzeba pamiętać,że udając się na północ Tajlandii musimy się liczyć z chłodniejszymi dniamii nocami. Robiąc zakupy musimy się targować to naprawde sprawia przyjemność. Koniecznie zaopatrzyć się w spray przeciw komarow z dodatkiem deet, a na miejscu w aptece zaopatrzyć sie w sztyft z olejkiem 2w1 do nosa / klima rozwala kazdego /. Posiłki można jeść z tzw garkuchni tu widzimy z czego i jak robia a higiena na najwyzszym poziomie, Będąc w górskich plemieniach ibierzcie takie buty ktore można umyć tam chodzi się po glinie.

Opinia Dodana: 30 Października 2015
9,4/ 10
userCreated with sketchtool.
zofia racinowska
Para
Pobyt: Marzec 2015
 • Poleca wycieczkę
 • Parom
 • Organizator
 • Rainbow
 • +Zaletydla mnie superr
 • Wadyzadnych

polecam wszystkim ,rewelacja jak komus sie nie podoba niech siedzi w domu

Opinia Dodana: 19 Marca 2015
6,8/ 10
userCreated with sketchtool.
Małgosia
Para
Pobyt: Luty 2015
 • Organizator
 • +Zaletywspaniali ludzie, zapierające dech, świątynie, upał (33stopnii w cieniu w okolicach Bangkoku), - polecam wycieczkę fakultatywną na słonie (niesamowite przeżycie) - dobre jedzenie w małych knajpkach, - świetna sieć mini marketów (kupi się tam wszystko na małe pieniądze)
 • Wady- brak polskojęzycznego przewodnika gdy zwiedzaliśmy światynie - kiepski polski przewodnik (p. David), mało opowiadał o Tajlandii (robił to wyłącznie w autobusie bo na zewnątrz tylko moga to robić tajowie - przewodnik tajski TYLKO angielskojęzyczny i tylko w tym języku opowiadał nam gdy zwiedzaliśmy, - w każdym hotelu był problem z kanalizacją, - okropny pociąg nocny z kuszetkami jak z lat 70-tych, z Chiang Mai do Bangkoku (zimno, trzeba miec, długie spodnie i sweter), - oprócz światyń nie ma co zwiedzać w Tajlandii: farma orchidei to mała szklarnia, fabryka papieru nawet może być ciekawe ale bez zachwytu. Wydaje mi się, że Tajowie nie dbają o zabytki, swoją kulturę, brak książek, bibliotek, nie ma muzeów.

Tajlandia jest świetna na urlop stacjonarny, ale przewodnik z biura Rainbow nie zachęcił nas do ponownego przyjazdu.

Opinia Dodana: 09 Marca 2015
8,0/ 10

Klient Wakacje.pl

userCreated with sketchtool.
basia
Para
Pobyt: Wrzesień 2014
 • Poleca wycieczkę
 • Aktywnym
 • Organizator
 • Rainbow
 • +ZaletyCiekawe wycieczki fakultatywne
 • Wadynie dostrzegam żadnych

Niesamowite przeżycie - Tajlandia spełniła wszystkie nasze oczekiwania. Piękne pałace, świątynie, zachwycająca kultura. Skorzystaliśmy z kilku wycieczek fakultatywnych z których byliśmy zadowoleni, polecamy tygrysy w Chiang Mai- są na prawdę olbrzymie i zapewniaja sporą dawke adrenaliny. Nam trafiały się dobre pokoje - z przyzwoitym wyposażeniem i czyste ale było kilka osób, którym standard nie odpowiadał. Aż się nie chciało wracać do domu. Pozdrawiamy

Opinia Dodana: 24 Września 2014
7,8/ 10

Klient Wakacje.pl

userCreated with sketchtool.
piotrek
Rodzina z dziećmi
Pobyt: Grudzień 2013
 • Poleca wycieczkę
 • Rodzinom z dziećmi
 • Organizator
 • Rainbow
 • +ZaletyIntensywny program, fantastyczne krajobrazy, przesympatyczni ludzie
 • Wadyhotele z minionej epoki

Decydując się na ta wycieczkę przy dwójce dorosłych i małym dziecku mieliśmy na początku spore obawy, które minęły już drugiego dnia. Owszem program był bardzo napięty ale nie było to dla nas tak bardzo męczące jak myśleliśmy. Nikt nas nie poganiał, mogliśmy dokładnie wszystko zwiedzić. był czas na dodatkowe atrakcje . minusem był dla nas pobyt w hotelach - w niektorych wystrój jak z minionej epoki, troche trącił myszką ale z kolei nie można sie przyczepic do posiłków - bardzo zróznicowane i na prawde obfite.

Opinia Dodana: 24 Września 2014
7,8/ 10

Klient Wakacje.pl

userCreated with sketchtool.
Kasia
Para
Pobyt: Październik 2013
 • Poleca wycieczkę
 • Nastawionym na zwiedzanie
 • Organizator
 • Rainbow
 • +ZaletyFantastyczna opieka Pani Rezydentki
 • Wadyduże odległości do pokonania autokarem

Gorąco polecam. Biuro, a konkretnie - Pani Rezydentka stanęła na wysokości zadania. Zapewniła nam doskonałą opiekę, Wszystkie wycieczki, które zostały nam zaproponowane okazały się strzałem w dziesiątkę. To był nasz pierwszy pobyt w Tajlandii, a dawkę wiedzy, którą przekazał nam Pilot wycieczki do dziś z mężem trawimy. Bardzo podobało nam się także to, że nikt nie naciągał nas na zbędne, dodatkowe atrakcje.

Opinia Dodana: 24 Września 2014
Pogoda w Tajlandii
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień °C
32°
33°
34°
35°
31°
31°
30°
30°
30°
31°
31°
31°
Temperatura wody °C
26°
27°
27°
28°
28°
28°
28°
28°
28°
27°
27°
27°
Temperatura w nocy °C
20°
23°
24°
25°
25°
25°
25°
25°
24°
24°
23°
21°
Śr. liczba godzin słonecznych
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
8
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
8
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
8
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
10
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
8
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
6
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
5
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
5
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
5
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
6
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
8
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
8

Paszporty

Przy wjeździe w ruchu bezwizowym wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii), posiadanie biletu powrotnego oraz środków finansowych (10.000 THB na osobę).

Urzędnicy imigracyjni mogą wymagać dodatkowych dokumentów potwierdzających turystyczny charakter wizyty (np. rezerwacja hotelowa, plan podróży). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu, a tym samym pasażer zawracany jest do portu macierzystego. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

Wizy

Od 11 sierpnia 2011 roku obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy wjeździe do Tajlandii na pobyt turystyczny nie dłuższy niż okres 30 dni w przypadku wjazdu lotniczym przejściem granicznym lub 15 dni w przypadku wjazdu przejściem lądowym (z Kambodży, Laosu, Malezji). Ruch bezwizowy dotyczy jedynie wizyt o charakterze turystycznym.

W przypadku wizyt o innym charakterze lub wizyt turystycznych przekraczających 30 dni konieczne jest ubieganie się o wizę w przedstawicielstwie dyplomatycznym Królestwa Tajlandii. Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania wiz znajdują się na stronie MSZ Tajlandii oraz Ambasady Królestwa Tajlandii w Warszawie.

Szczepienia, służba zdrowia

Obecnie w Tajlandii nie występują szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne. Nie są zatem wymagane specjalne szczepienia.

Pamiętaj, że podróż za granicę często wiąże się ze zmianą flory bakteryjnej, a co za tym idzie z nieprzyjemnościami jelitowymi.
Dlatego nie zapomnij zaopatrzyć siebie i bliskich w suplement diety Multilac Control & Multilac Control Junior - jelita zawsze pod kontrolą!

Sprawdź Multilac Control