Najlepsze pod słońcem

Jesteśmy

numerem 1

w opinii turystów

Wakacje.pl / Wczasy / Włochy / Włochy Klasyczne
30°Średnia temperatura
Średnia temperatura w dzień
w wybranym terminie podróży

Włochy Klasyczne

Włochy
Włochy Klasyczne: zwiedzanie
1/12zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
rainbow
Dodaj do schowka

Nr WAK193223

1 810 zł
9 dni / os.
Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki
Opinie klientów(7)
86%poleca tę wycieczkę
7,7
/ 10
Zalety wg klientów
 • Wenecja: Plac św. Marka, dzielnica San Marco: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów i Wieża Dzwonnicza.
 • Piza: Campo dei Miracoli z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, Baptysterium i słynna Krzywa Wieża.
 • Watykan: zwiedzanie Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej, Bazylika św. Piotra, wizyta przy grobie św. Jana Pawła II.
 • Monte Cassino - miejsca słynnej bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami, cmentarz żołnierzy polskich, grób gen. Andersa.

Kod oferty

WAK193223

Opis oferty

Położenie:

Hotele / klasy turystycznej lub obiekty "villaggio turistico" o charakterze wioski wakacyjnej, położone w miastach satelickich (30-65km do centrum), na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. 7 rozpoczętych dób hotelowych: Wenecja/ Lido di Jesolo/ Padwa (1), Florencja/ Montecatini Terme (1), Neapol/ Castellammare di Stabia/ Sorento (1), Rzym/ Fiuggi (4).

Do dyspozycji gości:

Recepcja, restauracja lub bar.

Pokoje:

Skromnie urządzone pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami.

Wyżywienie:

Śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Kategoria lokalna:

/

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 950km).

Dzień 2

W godzinach porannych przyjazd do Wenecji na parking Punta Sabbioni lub Tronchetto, a następnie rejs barką turystyczną na Plac św. Marka. Spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Bazylikę św. Marka, Pałac Dożów i Wieżę Dzwonniczą - najwyższą budowlę w mieście. Zwiedzanie zakończymy przy słynnym Moście Rialto. Następnie czas wolny. Po południu rejs gondolami po kanałach weneckich. Wieczorem przejazd do hotelu w ok. Wenecji. (Trasa ok. 100km).

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Pizy, urokliwego miasta przeżywającego swój rozkwit w średniowieczu. W programie zwiedzanie Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża, czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana prawie przez 200 lat (podziwiana z zewnątrz). Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Lukki lub Padwy (płatne dodatkowo). Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Montecatini Terme. (Trasa ok. 350km).

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Florencji, gdzie zobaczymy Kościół św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Plac Ratuszowy, malowniczy Most Złotników, Katedrę Santa Maria del Fiore przykrytą wspaniałą kopułą zaprojektowaną przez Brunelleschiego oraz najstarszy budynek miasta czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Po południu przejazd na nocleg w ok. Rzymu. (Trasa ok. 400km).

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Watykanu. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich (jednego z największych zbiorów sztuki na świecie z eksponatami od antyku po wiek dwudziesty) oraz Kaplicy Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła. Następnie wizyta w Bazylice św. Piotra, gdzie szczególnej uwadze polecamy Pietę Michała Anioła - wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego, posąg św. Piotra jak również wizytę przy grobie św. Jana Pawła II. Na zakończenie dnia proponujemy wieczór włoski w stylowej restauracji (płatny dodatkowo). Późnym wieczorem przejazd do hotelu w ok. Rzymu (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 150km).

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Rzymu. W tym dniu zapraszamy na wyjątkowy spacer po Rzymie. Odwiedzimy część barokową: Plac Navona, Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, Schody Hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi. W dalszej części dnia zobaczymy zabytki antyczne - przejdziemy śladami starożytnych Rzymian przez Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum (podziwiane z zewnątrz), kończąc spacer przy Łuku Konstantyna. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 140km).

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Neapolu. Po drodze zwiedzanie Monte Cassino - miejsca słynnej bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami. Odwiedzimy cmentarz żołnierzy polskich, grób gen. Andersa oraz opactwo benedyktynów. W Neapolu, stolicy południa Włoch, odbędziemy spacer po mieście, w trakcie którego zobaczymy Plac Municipio z Palazzo Reale i Castel Nuovo. Kolejnym punktem programu będą Pompeje - antyczne miasto zasypane przez popiół podczas ogromnej erupcji Wezuwiusza w 79 r. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w ok. Neapolu. (Trasa ok. 225km).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie i przeprawa promem na malowniczą wyspę Capri. W programie rejs wzdłuż wybrzeża wyspy, wjazd kolejką szynową na ok. 400m n.p.m. do centrum, a także spacer do kwiecistych ogrodów Augusta, skąd podziwiać będziemy piękną panoramę, słynne Faraglioni (wyłaniające się z morza skały) oraz Łuk Miłości - Arco del Amore. Po południu przejazd w ok. Rzymu, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 200km).

Dzień 9

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu - miasta św. Franciszka. Krótkie zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka: kościół dolny z grobowcem świętego oraz górny z pięknymi freskami Giotta. Krótki spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. Następnie przejazd do Polski. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1350km).

Dzień 10

Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych (Woszczyce ok. 10:00).

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach. Podczas pobytu na Capri możliwość skorzystania z kąpieli morskich.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą kolacje (6), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską (w tym rejsu barką turystyczną i gondolami w Wenecji, metra w Rzymie), lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 248 EUR/os. płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 12 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: wieczór włoski w Rzymie ok. 30 EUR/os. oraz wycieczki odbywające się przy znacznej liczbie chętnych: Padwa ok. 13 EUR/os., Lukka ok. 15 EUR/os.

Uwaga! 29.06 i 15.08muzea Watykańskie wraz z Ogrodami zamknięte dla zwiedzających. W zamian realizacja Zamku Anioła.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2018 r. i mogą ulec zmianie.

Zniżki obowiązują dla:

• uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej.

• niepełnosprawnych - bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji/orzeczenia ze stopniem niepełnosprawności.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: "

META Description

Włochy Klasyczne - 10 dni • Wenecja - perła Adriatyku • Piza - Krzywa Wieża • Florencja - stolica Toskanii i renesansu • Rzym - historia Imperium • Watykan i wizyta przy grobie św. Jana Pawła II • Rezerwacja do Muzeów Watykańskich • Neapol - stolica południa • Monte Cassino - cmentarz żołnierzy polskich i klasztor na wzgórzu • Pompeje - zaginione miasto • Capri • Asyż - miasto św. Franciszka

Wizy

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Termin
Grudzień
8
Wtorek
Zmień
Liczba dni
9
Zmień
Wyżywienie
Zmień
Transport
Zmień
Liczba dorosłych
Liczba dzieci

Nie posiadamy oferty dla wybranej opcji.

Wypełnij formularz, a przedstawimy ci dostępne oferty.

Zapytaj
Opinie dodane przez
Wszystkich
Pary
Rodziny z dziećmi
Tylko klientów Wakacje.pl
Byłeś na tej wycieczce?Dodaj opinię
Wszystkie opinie o
6,8/ 10

Klient Wakacje.pl

userCreated with sketchtool.
Waldemar
Rodzina z dziećmi
Pobyt: Lipiec 2019
 • Poleca wycieczkę
 • Rodzinom z dziećmi
 • Organizator
 • Rainbow
 • +ZaletyCiekawy program dobre przeprowadzony przez pilota.
 • WadyDługie dojazdy do noclegów.

Długie dojazdy do noclegów 1,5 do 2 godzin w jedną stronę a na drugi dzień powrót, słabej jakości hotele,brak czystych ręczników,śr.higieny, kiepskie wyżywienie, szczególnie śniadania, mimo pustego w sporej części autobusu pilot nie pozwalał korzystać z pustych przednich siedzeń nawet podczas nocnej jazdy,

Opinia Dodana: 10 Lipca 2019
5,6/ 10

Klient Wakacje.pl

userCreated with sketchtool.
Krzysztof
Para
Pobyt: Maj 2017
 • Poleca wycieczkę
 • Aktywnym
 • Nastawionym na zwiedzanie
 • Organizator
 • Oskar
 • +ZaletyIntensywny program, wygodny autobus,
 • WadyPierwszy i drugi hotel - bardzo słabe hotele, niska jakość, śniadania i obiadokolacje - bardzo słabe, Hotel w Brecciano - ok, wyżywienie nadal słabe, ostatni hotel - ładne pokoje, dobre śniadanie

Niski poziom usług hotelarskich, zarówno zakwaterowanie jak i wyżywienie może zepsuć wycieczkę i stać się głównym tematem rozmów. Tak nie powinno być. Sam program, organizacja wycieczki oraz pilot - bardzo dobre.

Opinia Dodana: 08 Maja 2019
9,8/ 10

Klient Wakacje.pl

userCreated with sketchtool.
Monika
Pobyt: Wrzesień 2018
 • Organizator
 • Oskar
 • +ZaletyByło aktywnie
 • WadyBrak

Wycieczka bardzo udana, wiele zobaczyłam, wiele się dowiedziałam, wiadomo że atmosferę tworzą ludzie a oni byli wspaniali przewodnicy, piloci, kierowcy oraz inni uczestnicy wycieczki :) widoki zapierające dech :) nie ma co opisywac to trzeba zobaczyć i przeżyć :) polecam!

Opinia Dodana: 03 Października 2018
7,0/ 10

Klient Wakacje.pl

userCreated with sketchtool.
Sylwia graczyk
Para
Pobyt: Sierpień 2018
 • Poleca wycieczkę
 • Parom
 • Organizator
 • Oskar
 • +ZaletyWspaniała pilotka Pani Kamila dzięki niej oceniam wycieczkę jako udana i napewno polecę innym
 • WadyJedzenie monotonne mało smaczne

Polecam z wyjątkiem jedzenia i hoteli . Pilotka Pani Kamila i kierowcy rewelacja. Program odpowiedni do czasu pobytu.......

Opinia Dodana: 25 Sierpnia 2018
7,0/ 10
userCreated with sketchtool.
Weronika
Para
Pobyt: Maj 2017
 • Organizator
 • Oskar
 • +Zalety+ program wycieczki bardzo różnorodny można bardzo dużo zwiedzić i dzięki przewodnikom sporo dowiedzieć się o odwiedzanych miejscach
 • Wady- bezpośredni przejazd autokarem do samych Włoch to największa porażka !!!

Sama wycieczka w sobie udana ALE, tak jest właśnie jedno ale duże ale. Mianowice chodzi o sam przejazd autokarem. Sam przejazd z Gdańska w samej Polsce odbywał się z kilkoma przesiadkami, ale jadąc z Gdańska spodziewaliśmy się, że nie będziemy od samego początku podróżować głównym autokarem. NIESPODZIANKĄ okazała się dalsza podróż. Do samych Czech jechaliśmy dwupiętrowym niewygodnym autokarem w którym upchnięte było kilka grup z różnych wycieczek. W Czechach znów przesiadaliśmy się do kolejnego nijakiego autokaru ok godziny 23, znów trzeba było się przesiadać walczyć o miejsca i targać swoje bagaże. Autokar był klasy NIJAKIEJ, ciasno i nie wygodnie i tak podróżowaliśmy aż do samej granicy Austrii z Włochami. Ludzie byli wściekli. W opisie wycieczki biuro podróży chwali się najnowocześniejszą flotą autokarową . Modliliśmy się, aby ta podróż w końcu dobiegła końca bo po tylu godzinach w niewygodnych warunkach nie byliśmy już w stanie wytrzymać! W końcu praktycznie przed włoską granicą czekał na Nas Nasz autokar i nim już podróżowaliśmy praktycznie do samego końca, ale te kilkanaście godzin spędzonych w tych warunkach na zawsze pozostaną długo w Naszej pamięci. Dlatego już nigdy więcej nie wybiorę się na żadną wycieczką z biurem OSKAR. Co do WYŻYWIENIA nie spodziewajcie się takich śniadań jak w polskich hotelach. Głównie są to posiłki porcjowane i bardzo skąpe. Nie ma również żadnej mowy, aby to co zostało Nam ze śniadania zabrać ze sobą w dalszą podróż . Przeważnie obsługa hoteli czekała przed wyjściem ze stołówki i patrzała czy nic nie wynosimy. Raz w ciągu całej wycieczki zatrzymaliśmy się na zakupy w markecie. Sam program wycieczki bardzo napięty. Od samego rana 7, 8 rano wyjazd aż do późnego wieczora ok 20 powrót i zakwaterowanie w hotelu. Także raczej dla osób bardziej wytrzymałych. Dwa hotele w których mieliśmy \"zaszczyt \" gościć według mojej opini nie zasługiwały nawet na 1 gwiazdkę, reszta hoteli w miarę ok. Ostatnią noc spędziliśmy w bardzo eleganckim hotelu, chyba dlatego aby zatrzeć w pamięci wrażenia z poprzednich. Same Włochy piękne, ale bardzo drogie. Niemniej jednak warto się tam wybrać, ale na pewno nie z tym biurem podróży ;) Ja nie dam się już raczej namówić na tego typu wycieczkę autokarową z niespodziankami.

Opinia Dodana: 04 Grudnia 2017
9,2/ 10

Klient Wakacje.pl

userCreated with sketchtool.
Anna Sobocińska
Para
Pobyt: Maj 2015
 • Poleca wycieczkę
 • Nastawionym na zwiedzanie
 • Organizator
 • Rainbow
 • +ZaletyPrzemyślany i ciekawy program, kompetentna pilot, odpowiedzialni kierowcy. Wysoki profesjonalizm i wiedza przewodników dotycząca zwiedzanych miast, zabytków itp. Dbałość o bezpieczeństwo i komfort uczestników wyjazdu.
 • WadyZbyt długi czas oczekiwania na przesiadkę do innego autokaru w Woszczycach. Uciążliwością jest długotrwała jazda autokarem do miasta docelowego.

Wyjazd był dla nas ogromnym przeżyciem, wróciliśmy z wycieczki bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i z planami na kolejny wyjazd.

Opinia Dodana: 12 Maja 2015
8,6/ 10

Klient Wakacje.pl

userCreated with sketchtool.
Damian Gandyra
Para
Pobyt: Kwiecień 2015
 • Poleca wycieczkę
 • Nastawionym na zwiedzanie
 • Organizator
 • Rainbow
 • +ZaletyMożliwość zwiedzenia najważniejszych miejsc Włoch. Dobrze dobrany program wycieczki, który pozwalał poznać miasta z przewodnikiem oraz sporo czasu wolnego do własnej dyspozycji.
 • WadyDo wad wycieczki można zaliczyć wyżywienie. Porcje włoskie średnio się mają do polskich apetytów. Jedzenie bardzo średniej jakości, ale jakoś można sobie poradzić.

Opieka pilota bardzo dobra, nie trzeba myśleć o niczym, wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Uczestnik wycieczki musi jedynie pilnować się grupy aby się nie zgubić. Bardzo dobra ocenę wycieczki zaburza jedynie kiepskie jedzenie i średniej jakości hotele, chociaż trzeba przyznać że w hotelach było bardzo czysto.

Opinia Dodana: 07 Maja 2015
Pogoda w Włoszech
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień °C
11°
13°
15°
19°
23°
28°
30°
30°
26°
22°
16°
13°
Temperatura wody °C
14°
13°
13°
14°
17°
21°
23°
24°
23°
20°
18°
15°
Temperatura w nocy °C
10°
13°
17°
20°
19°
17°
13°
Śr. liczba godzin słonecznych
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
4
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
5
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
7
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
7
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
9
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
9
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
11
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
10
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
8
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
6
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
4
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
3

Paszporty

Do Włoch Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

Wizy

We Włoszech dla Polaków wizy nie są wymagane.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.