Opinie o hotelu Acacia Resort
Włochy / Sycylia

Acacia Resort: basen

• Hotel usytuowany przy prywatnej, piaszczysto-żwirkowej plaży z łagodnym zejściem do wody.
  • Bogata oferta rekreacyjna: boisko do siatkówki, kort tenisowy, siłownia, minigolf, tenis stołowy, bule.
  • W sezonie w ciągu dnia i wieczorem bogaty program animacji (gimnastyka, lekcje tańca karaibskiego, zumba, muzyka na żywo).
  • Bogate centrum SPA (płatne) zlokalizowane na dachu hotelu.
  • Wylot z Katowic Śniadania i obiadokolacje
  • Wylot z Krakowa 2 posiłki

Pobyt z półtorarocznym dzieckiem. Pokój czysty, ręczniki wymieniane codziennie mimo, że nie potrzebowaliśmy wymiany. Minusem były mrówki - mnóstwo mrówek w łazience, pokoju, na balkonie. Jedzenie zasługuje u mnie na medal! myślę że nie ma co narzekać, bo tak różnorodnego jedzenia w domu pewnie nie ma nikt, a było pysznie. Obsługa na restauracji też super! minusem jest to, że nawet woda do obiadokolacji była płatna. Ale kuchnia na prawdę godna polecenia! Podczas naszego pobytu hotel zalało. W pokojach na 1szym piętrze była woda, na korytarzach też. Reastauracja, i bar też zalany. U nas ogromny minus za to, ze pani w recepcji podczas oddawania kluczy powiedziała, że możemy zostawić walizki w depozycie i wskazała na drewniane stoliki tuż obok recepcji - tam też zostawiliśmy walizki. O 18 mieliśmy wyjazd z hotelu na lotnisko, ale szczęście w nieszczęściu o 14.30 potrzebowaliśmy wyciągnąć coś z walizki, jak się okazało naszych walizek nie ma. Pani z recepcji mówiła że pokój do depozytu jest gdzies indziej, jednak tego qwcześniej nam nie powiedziała no i walizki jak się okazało pojechały z wycieczką do Palermo, która o 18 miała wyjazd z Palermo na lotnisko... pomijam fakt że my wylatywaliśmy z Katanii.. zrobiliśmy trochę szumu, pokazali nam kamery, nie wiem kim ten Pan był, ale starszy, siwy i jego kolega zza biurka - troszkę 'pachnący' trunkami, próbowali nam pomóc, i o 18 taxi przywiozła nam walizki, a o 18.05 byliśmy już w autobusie na lotnisko. Takie trochę nerwowe zakończenie wakacji. Minus za dużą odległość od najbliższego miasteczka, za to polecam Chefalu busikiem hotelowym. Jeśli chodzi o pobyt z dzieckiem, to żeby dostać się na basen z wózkiem, trzeba go wnieść po schodach, nie ma podjazdu. Fajny plac zabaw. Ale w samym hotelu brakuje kącika zabaw dla dzieci np jeśli pada deszcz.

Bartek i Agnieszka

• Zalety Kuchnia, Ogród, Animacje po Włosku
    • Wady nie uczciwa obsługa w recepcji

Mamy bardzo mieszane odczucia po wizycie w tym hotelu. Z jednej strony bardzo dobra kuchnia, fajne położenie i klimatyczne animacje po wlosku - z drugiej - ostatniego dnia zostaliśmy okradzeni przez pracowników recepcji hotelu. Zgodnie z zaleceniami pani rezydentki z Rainbow zaplacilismy dzień wcześniej - w gotowce oplate klimatyczna + opłaty związane z napojami w restauracji, itp. Obsługujący nas Alessio wydrukował nasz rachunek, ale "zapomniał" o dowodzie zapłaty. Na drugi dzień dowiedzieliśmy się ze nasz rachunek jest nie zapłacony a kolega Alessio oczywiscie nic nie pamięta. Bardzo przykre było aroganckie zachowanie pozostalych czlonkow obslugi - nie ma możliwości porozmawiania z menadżerem, ani zlozenia formalnej skargi, ani sprawdzenia monitoringu z kamer na recepcji na którym wszystko powinno być widać. Pomijając nie do zaakceptowania formę i ton dialogu które skłoniły nas do zamieszczenia tej opinii. Naprawdę wielka szkoda - w tym hotelu jest wiele osob bardzo ciężko pracujących, żeby goście mieli udany wypoczynek - ze szczególnym uwzględnieniem serwisu sprzątającego, DJ'a Marko czy obsługi kuchnii. Niestety mogą trafić się też osoby zupełnie nie na miejscu potwierdzające najgorsze stereotypy o południu Włoch. Dopóki zarząd hotelu nie pozbędzie się "drobnych cwaniaczków" zalecamy odwiedzającym ten hotel dużą ostrożność - a najlepiej skorzystanie z usług innych hoteli w okolicy - jest w czym wybierać.

Najla DIB

• Zalety Ładne pokoje, dobra obsługa, bardzo mili animatorzy
    • Wady Duża odległość od miast, brak częstej komunikacji i w złych godzinach. Monotonne rozrywki wieczorne, bardzo mały wybór w pool barze, wszystkie napoje są odpłatne na obiadokolacji nawet woda, brudny basen. Z balkonu bardzo nieprzyjemny zapach śmieci

Krystyna i Janusz ze Szczecina
    Pobyt: Październik 2016

• Zalety Elegancki hotel, z piękną infrastrukturą, blisko do plaży i basenu, posiłki obfite i urozmaicone, obsługa miła i elegancka.
    • Wady zbyt późno podawana obiadokolacja / od godziny 19,30 / zbyt odległe położenie od najbliższego miasteczka.

na terenie hotelu piękny zadbany ogród, ciekawa architektura hotelu. pokój ładny z balkonem z widokiem na ogród, mankamentem był brak programów polskich w telewizorze. Poza hotelem nie było gdzie spacerować, można było pojechać busem do miasteczka oddalonego o około 15 kilometrów - bardzo ładnego z ciekawymi zabytkami.

Jola
    Pobyt: Czerwiec 2016

• Zalety wygodne pokoje, położenie w parku i blisko plaży, dobry standard części wspólnych hotelu,
    • Wady położenie na uboczu, brak jakiejkolwiek infrastruktury w okolicy, monotonne jedzenie ( ale smaczne ), w wersji HB, nawet woda do kolacji za opłatą,

Hotel ok, czysto. Plaża piaskowo-kamienista, ale nie trzeba mieć obuwia, basen ok. Pokoje wygodne. Obsługa zna angielski na niskim poziomie. Animacje polegają na chwili zabawy na basenie, tudzież na grze z siatkówkę. Wieczorem czas umila przemiły Pan grając na fortepianie. Ogólnie polecam, jeśli ktoś ma samochód lub przyjechał poleniuchować, bo w okolicy nic nie ma. My byliśmy na Etnie i w Palermo - polecam. Dla osób które wybiorą ten hotel w wersji HB, proponuję skorzystać z jedynego w okolicy baru ok. 300m od hotelu. Można tam zjeść lunch - lepszy niż w hotelu, (gdzie na lunch tylko lasagne lub sałata z tuńczykiem), no i kupić wodę za normalne pieniądze.

Monichetta
    Pobyt: Czerwiec 2009

Acacia- hotel getto...byłam 2 lata temu, na 2 tyg, z ofertą Traf z Triady....po tygodniu sądziłam że czeka mnie śmierć z nudów, miasto w którym nie ma nic, poza wyjściem na autostradę...jedyne wyjście to codzienny autobusik do pobliskiego Cefalu lub wynajem auta....pozatym hotel piękny, czysty, wspaniały...ale raczej dla tych których nie interesuje nic poza siedzeniem na plaży i opalaniem się...dla amatorów biernego wypoczynku. Jeśli kogoś intersuje jakiekolwiek zwiedzanie lub choćby wyjazd do jakiegoś miasteczka po zakupy czy pamiątki musi wziąć auto...inaczej to porażka

jadzia
    Pobyt: Lipiec 2009

hotel wspaniały pod warunkiem że dostaniesz pokój elit to znaczy w budynku głuwnym niestety jest to za dodatkową dopłata w kwocie 500 euro obsluga fantastyczna proferowany jezyk wloski w prawa strone od hotelu jakies 600 metrow stragan wazywny gdzie mozna rowniez kupic winko regionalne po 3 euro za dwa litry jest rowniez piwko w hotelu bardzo drogo wino do kolacji od 17 do 20 euro ogolnie pieknie plaza duza zwirowo kamienista ale fajna polecam ten hotel warto doplacic i miec wspaniale warunki

agunec
    wyjazd firmowy
    Pobyt: Sierpień 2008

fantastyczny piano bar, bardzo wysoki standard.

Joanna Łucyk
    Pobyt: Sierpień 2008

Hotel naprawdę robi niesamowite wrażenie. Ludzie tj. cala obsługa bardzo miła i niesamowicie przyjazna. Spędziłam niesamowity tydzień w tym hotelu i powrócę tu na pewno w przyszłym roku. Hotel godny polecenia. Pozdrawiam, Joanna.

Bernard Ekiert
    Pobyt: Sierpień 2008

plaża kamienista,śniadania - bardzo skromne ,monotonne ;lunche są ok;;obiadokolacje-posiłki letnie lub zimne,obsługa powolna -ok.20.30 brakuje jedzenia-bardzo powoli przynoszą nowe,mały wybór jedzenia i mało urozmaicony. najlepszy jest basen i bar piano - serwis jak i facet grający na fortepianie w barze jest profesjonalistą i potrafi zabawić gości. pokoje w bungalowach tzw.cottage bardzo małe i trzeba uważać przy rezerwacji hotelu w biurze turystycznym bo zapłaci się jak za hotel 4* a niestety trafi się do bungalowu-standard 3*/jak np. w biurze Nowa ITAKA z Opola/.ogólnie mówiąc, kto chce wypocząć to znajdzie tu spokój i ciszę i na pewno wypocznie/oprócz mankamentów j.w./