Opinie o hotelu Adriatik II
Albania / Riwiera Albańska

Adriatik II

• Zalety Plaża prywatna z darmowymi parasolami i leżakami. Pokoje superior całkiem duże i czyste.
    • Wady Jedzenie monotonne i nieurozmaicone. Ekspres do kawy rzadko w pełni sprawny. Bardzo głośna i irytująca muzyka na żywo z hotelu obok prawie do północy. Napoje tylko czasami zimne. Ulica obok hotelu niebezpieczna (ruch samochodowy). Kelnerzy niby się starają, ale dokładanie potraw im nie idzie.

Po przyjeździe otrzymałem pokój bez widoku na morze, mimo, że taki miałem na umowie. Trzeba było nieco powalczyć, ale ostatecznie się udało. Ten pierwszy był od strony ulicy (przy otwartym oknie hałas) i bez balkonu. Dodatkowo dużo mniejszy niż pokoje od strony morza. Pani się zarzekała, że to wyjątkowa sytuacja, ale jakbyśmy się nie upominali to nic by z tym nie zrobili. Pierwsza kolacja wydawała się być dobrym prognostykiem na dalsze dni pobytu, ale następny dzień skutecznie rozwiał nasze nadzieje. Na śniadanie wybór mizerny (breja z sera, cebuli i papryki, niejadalne parówki, coś co wyglądało jak omlet usmażony i rozdrobniony, 2 - 3 szynki, biały ser i jakiś dżem, no i pomidor i ogórek ale to zawsze jest). Ciekawostką było to, że na obiad a potem na kolację była zawsze, dzień w dzień ta sama breja z sera. Może to i jest ponoć ich narodowe danie, ale jedzenie codziennie tego samego jest słabe. Zwłaszcza, że przeważnie było zimne, bo podgrzewanie pater z jedzeniem nie działało. Do tego były ze 2 - 3 patery z wymemłanymi warzywami, codziennie takie same zestawy. Jakieś mięso się zdarzyło, ale bez szału. Może nie mogę powiedzieć, że chodziłem głodny, ale mały wybór i nuda to słowa, które najlepiej charakteryzują posiłki w Adriatiku II. Dodatkowym problemem, był niesamowity ekspres do kawy, gdzie zazwyczaj leciała albo sama kawa albo samo mleko...rzadko połączenie obu, które było niezbędne do stworzenia większości rodzajów kawy. Owszem można było to zgłosić w barze i wtedy pan wołał kogoś, kto przyszedł sprawdzić co się dzieje i wołał następnego, który kombinował jak to naprawić :) Zimne napoje z kolei w zasadzie były 4 (cytrynowy gazowany i Pepsi (szacun bo oryginał) w butelce, która jak się nie zdążyła nagrzać to czasem była nawet zimna oraz soki wiśniowy i pomarańczowy z automatu o ile akurat nie serwował wody bo koncentratu brakowało) plus woda z dystrybutora. Sam hotel w odnowionej części był w porządku o ile ktoś nie oczekuje przestrzeni - tutaj obok budynku był powiedzmy taras tak 15x15 m2 i to tyle. All był do 22 tylko więc jak ktoś lubi posiedzieć wieczorem to o suchym pysku albo picie we własny zakresie. Bardzo uciążliwa była dodatkowo muzyka na żywo z hotelu obok (taras oddzielony był namiastką ściany i zaraz za nią scena z grajkami). Bardzo głośna dla nas przebywających w Adriatiku a co dopiero dla tych co siedzieli w tamtym hotelu, ale nie to było problemem, bo przecież to normalne w hotelach. Grali codziennie to samo i pani nadzierała się prawie do północy więc spanie z otwartym oknem przed końcem imprezy nie wchodziło w grę. Ogólnie nie polecam tego hotelu jeśli ktoś szanuje swój żołądek...szkoda bo położenie fajne i darmowe leżaki na plaży...

Dariusz

• Zalety Położenie oraz obsługa hotelowa

Zaczniemy od minusów: brak dyskoteki do białego rana ;) nie od razu ciepła woda pod prysznicem - trzeba odczekać :) .... no a teraz bez marudzenia; Od samego początku czuć było profesjonalną i miłą obsługę biura podróży. Od zamawiania wakacji po rezydentów; Pani Maria zawsze była uśmiechnięta i że napisze "pod ręką":). Sam hotel kameralny jak oczekiwaliśmy, czysty, z obsługą na wysokim poziomie. Pokój z balkonem i widokiem na morze dostaliśmy już o godzinie 10tej (tutaj musimy wspomnieć o komfortowych i grubych materacach na łóżkach czego się nie spotyka w hotelach tej klasy a nawet wyższej). Oczywiście wszystko zgodne z opisem. Drugiego dnia zacięła się klima-personel naprawił od strzału.... 3min to raczej miły rekord;). Pogoda i 6km dlugości plaża z dobrą bazą sklepików, sprzedawców ... mini wesołe miasteczko czy targ też są:). Plaża czysta, piaszczysta... od hotelu oddzielona promenadą. Personel cały czas uśmiechnięty dba naprawdę o to by człowiek czuł się szczęśliwy i tutaj pozdrowienia dla całej ekipy hotelu, od pań dbających o czystość, kelnerów, kucharzy, uśmiechniętej dziewczyny po bossa który okazał się człowiekiem serdecznym i gorącym sercem. Co do ludzi w Albani.... udało mi się zgubić portfel ..... młody chłopak gonił za nami z 30 metrów po promenadzie by go zwrócić. POLECAMY GORĄCO :) Jedzenie; każdy kto chce może się czegoś doczepić, Ale czego tam nie było? Frytki, ziemniaki, makarony, mięsa zazwyczaj zapiekane, ryby, ogrom faszerowanych warzyw (bakłażany, papryki) sałatki z 5 pater do każdego posiłku, zapiekane kalafiory itp ,sery w różnych postaciach, owoce (winogrona, arbuz, śliwka, gruszka, melon) pyszne ciasta.... makaron z owocami morza (ośmiorniczki i mule) też był....Nie można się naprawdę doczepić a wszystko to przyrządzane na miejscu w kuchni. Smakowało bardzo. Napoje standart (cola, pomarańcza, wiśnia, coffe express, piwo, wino, wódka, rakia, brendy) w zupełności dawały radę na pogodę :) Atrakcje: na plaży przy hotelu leżaki ( jest obsługa). Plaża która ma 6km długości ma wszystko co się chce. Od bunkrów ( po drugiej stronie hotelu można wybrać się na spacer (góra w Golem nafaszerowana jest nimi co 20m(!)) po karuzele. Sporty wodne, rowerki; nawet elektryczne, masaże. Wieczorem obok w hotelu codziennie muzyka live, tańce...Albańczycy lubią się bawić i uśmiechać więc można posłuchać muzyki albo siedząc w restauracji na zewnątrz, a Adriatik 2 ma jedną z najładniejszych restauracji ( cała w zieleni i palmach) czy też ruszyć przed siebie. Widok tańczących kobiet wieczorem.. nic tylko abo się dołączyć albo popatrzeć na ich zwiewne ruchy :) Niestety przed pierwszą sielanka się kończy ale z drugiej strony jak miło się zasypia słysząc szum morza za oknem. AAAAA, i lody, rewelacja, Niedaleko hotelu miłe państwo z polski prowadzi budkę - polecam gofry z lodami ... te waniliowe są z tartą wanilią ... A jak komuś znudzi się plaża to pomacha na busa i dojedzie do Durres gdzie można spędzić miły dzień na zwiedzaniu miasta. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z wakacji :) Podziękowania dla biura Rainbow oraz obsługę hotelu Adriatik 2. Pozdrowienia dla wczasowiczów z naszego turnusu :) Darek, Sylwia, Paulina

Rena

• Zalety brak

Nie wiem dlaczego nie ukazują sie złe opinie wiec próbuję jeszcze ra Adiatyk 2 Przeczytałam bardzo dużo opinii ale nic mnie się nie zgadza KTO TO PISAŁ? Nawet zdjęcia na stronie nie pokrywają się z prawdą. Żadnych rozrywek nie było nawet świetlicy. Po skończonym plażowaniu to trzeba było grzecznie iść do pokoju. Spacery odpadały, do miasta 8 km a ulica przy hotelu wąska bez chodnika granicząca z autostradą i torami kolejowymi, Pokoje jak w górach tylko ciemnie, trzeba było świecić w dzień światło, skrzypiące podłogi jak ktoś przeszedł przez pokój piętro wyżej dostawałam nerwicy jakby duch skrzeczący był przy mnie. Większość pokoi z widokiem na ścianę oddaloną 1,5 m. Jedzenie PORAŻKA żadne All inclusive nawet nie szwedzki stół umieszczony przy ścianie aby było słabe dojście ?wyścig szczurów kto zdążył to jeszcze załapał się na wiecznie twarde mięso ? jeden rodzaj, zostały tylko warzywa pokrojone surowe łącznie z niedogotowanymi ziemniakami. Nie było żadnego bufetu. Za śniadanie w pierwszym dniu kazali płacić 5 euro. Jechaliśmy w/g oferty na 8 dni od środy do środy a tak naprawdę wychodziło na posiłki 6,5 dnia ponieważ w nocy z wtorku na środę wyjeżdżaliśmy. Po trzech dniach zepsuł się agregat z napojami oczywiście już nie naprawili więc przez pół dnia nie było co pić tylko woda z kranu, nawet dobra, potem tylko była pepsi i sok z butelki. Chwilę potem nie było kawy bo znowu pech ? zepsuł się ekspres do kawy. Owoce jabłka, czasami winogrono i arbuz. Ciasto najczęściej jedno. Nie wypowiadam się na temat alkoholi bo nie korzystałam ale podobnież piwo było dobre. Co do REZYDENTÓW to jedna Pani była niesympatyczna (nie wymieniam nazwiska bo aż tak nie jestem złośliwa). Była arogancka, nerwowa a jak ludzie zgłaszali swoje uwagi po prostu wychodziła. Jedyny plus hotel położony na pięknej szerokiej plaży z łagodnym wejściem do wody i to na tyle dobrego. Nie polecam tego hotelu nawet ostrzegam już od pierwszego dnia ludzie chodzili nerwowi bo nie zgadzało się z ofertą. Najgorsze wczasy na jakich byłam.

Rena

• Zalety brak

DOROTA

• Zalety kameralny i czysty hotel blisko plaży .
    • Wady atrakcje dla dzieci

Pokoje superior na wysokim poziomie , obsługa miła i pomocna , jedzenie bardzo dobre i urozmaicone - każdy dla siebie coś znajdzie . Hotel kameralny więc można wypocząć . Rezydenci firmy Rainbow dbali o nasze potrzeby i bezpieczeństwo. Hotel przyjazny dla Polaków , nawet tubylcy którzy noszą owoce i krzyczą una banana , falafela , kikiriki . Udany wypoczynek . Polecam

Teresa Pastuszczyn

• Zalety Blisko plaży ii morze dosyć czyste i ciepłe
    • Wady Nie sympatyczna menadzerka dla gości. Jak wystapi problem to krzyczy i trudno do prosić się o naprawę klimatyzacji itp. Brak kli matu urlopowego ,zadnej muzyki wakacyjnej ani w dzien ,ani wieczorem. O godz. 22 :00 gaszone jest światło na tarasie i cisza nocna!!! Żadnych dobrych ciast przez 2 tygodnie tylko sernik i budyń, a owoców też raczej mało.

Nie polecam tego hotelu jest wiele innych ładniejszych!

• Zalety Czysto, kameralnie ( bardziej pensjonat), ładna jadalnia i taras, miła obsługa
    • Wady Na widok z okna na morze trzeba mieć szczęście( tylko 2 pokoje w pionie), z tej strony wszystko zasłania budynek hotelowy, z drugiej ruchliwa ulica, pociąg. Prysznic- żadnej półki na mydło. Kantor z wymiana tylko z euro na lek.

Pani w biurze poinformowała mnie, że mogę zabrać tylko polskie zł., bo w hotelu jest kantor. Jest ale z wymiana tylko euro na lek. Cały hotelik w drewnie, pokoje też, co sprawia fajny klimat. Klimatyzacja jest, mała lodówka. Łazienka wykafelkowana, ale żadnej półki pod prysznicem na położenie kosmetyku, zaś wieszak na ręcznik wysoko, że na palce musiałam wstawać ( dziecko nie sięgnie). Posiłki super, menu typowo albańskie, przepyszne! Owoce, desery. Marny drink bar, tu można liczyć jedynie na drink z colą lub gin z tonikiem(żadnych słodkich, kolorowych) i alkoholi all inclusive nie obejmuje, jedynie piwo, sok, woda, ice tee. Dbają o leżaki i plażę. Miła obsługa hotelu i jadalni. Dla dzieci nie ma atrakcji. Z hotelu wychodzi się od razu na plażę. Niestety, nikt w biurze nie mówi, co widać z okna. Widok na morze? Z tej strony zasłania hotel, zaś z drugiej strony ruchliwa ulica, potem tory. Po 4ej budziła nas smieciarka, rano klaksony... Cóż, właściwie wszystkie hotele mają ten widoki, jednak nikt o tym nie mówi... Turysta myśli, że będzie plaża, cisza, a tu niemiła niespodzianka. Na spacery tylko na plażę, no chyba, że przy ulicy ( bez chodnika) omijając cuchnace śmietniki. Jeżeli myślimy o leniuchowania na leżaku i kąpieli w ciepłym morzu, dobrym jedzeniu, zobaczeniu Albanii poprzez wykupywanie( nietanich) wycieczek - POLECAM.

• Zalety Czysto, kameralnie (bardziej, jakby pensjonat), wszystko w drewnie- fajny klimat, łazienka-kafelki. Miła obsługa. Ładna jadalnie i przepyszne jedzenie. Z tyłu hotelu wychodzi się od razu na plażę.
    • Wady Przód hotelu- ruchliwa ulica, po 4-tej pobudkę robiła głośna śmieciarka, tory=pociąg. Hotel nie ma żadnych atrakcji dla dzieci.

Na folderze piękny widok z okna na morze... Nie, z tej strony jest budynek hotelowy, który ten widok zasłania. Są tylko w pionie 2 takie pokoje, przez które może to morze widać. Z przodu hotelu (jak i większość w tej okolicy) ulica ruchliwa, później tory kolejowe. Generalnie hałas! Na balkonie posiedzieć bez sensu! W środku- czysto. Obsługa miła, jedynie pani recepcjonistka nie specjalnie. Strasznie się denerwowała, jeżeli nie rozumiałam co mówi; praktycznie w recepcji to jej nie uraczysz, bo albo na leżaku się opalała z psiapsiółkami, albo z pieskiem po plaży chodziła. Zachwycił mnie szef (chyba?) jadalni, albańczyk bardzo miły, bardzo kontaktowy, znał kilka podstawowych słów polskich, po angielsku mówił- nie było kłopotu z porozumieniem, kelnerzy mili. Przepyszne jedzenie, podobało mi się, że takie albańskie:) Dużo, pysznie, urozmaicone bardzo; do każdego posiłku owoce, desery (mniam!). Marny drink bar: po 1 sztuce gin, uzo, koniak, brendy... żeby drink? koniak z colą lub gin z tonikiem. I tu nie ma ALL inclusive- za to się płaci. Duży wybór win. Kawa, piwo, sok, ice tee, woda- za darmo. Ładny taras, gdzie przyjemnie pić kawę i oglądać przepiękny zachód słońca. O plażę i leżaki też dbają. W biurze mówili, że tam jest kantor i można złotówki na euro lub lek wymienić. Kantor jest, ale wymieniają tylko euro na lek ( co jest bez sensu, bo w sklepach i restauracjach, a nawet na plaży można płacić euro, to euro nie raz jest wymieniane na lek). Co jeszcze? Żadnych rozrywek dla dzieci. Dzieciaki przeskakiwały przez płotek do sąsiedniego hotelu, aby na huśtawkach i hamakach się pobujać. Może nie ma na pierwszy rzut okiem luksusu, jednak ów hotel polecam. Widok, cóż, każdy hotel w Durres ma z 1 str. morze, z drugiej zaś ulicę...