Opinie o hotelu Al Fanar & Residences

Maciej
    Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety czystość, okolica, obsługa
    • Wady nie man

Najlepszy hotel w okolicy. Dużo Polaków. Dobra atmosfera. Tereny do spacerów. Wspaniale plaże. Ciepła woda w oceanie i w basenach.

Anita
    Pobyt: Luty 2019

Jeśli szuka się miejsca, gdzie można wypocząć i absolutnie niczym się nie martwić, to jest to miejsce idealne. Hotel na najwyższym poziomie, nasz pokój znajdował się w najnowszym budynku, Bocianie, miał on swój basen i restaurację, ale warto korzystać z bogatej oferty całego kompleksu. Bardzo duży wybór restauracji, codziennie jedzenie w klimacie innego kraju. Należy pamiętać, że aby zjeść kolację w niektórych restauracjach należy dokonać rezerwacji w lobby hotelu co najmniej dzień wcześniej (szczególnie polecamy Breakers, restaurację przy samej plaży, wieczór meksykański był bezbłędny). W restauracjach znajdujących się bezpośrednio w hotelu wszędzie są tabliczki, aby kobiety do kolacji miały zakryte ramiona oraz kolana, a mężczyźni długie spodnie. Nikt nikogo nie wygania, jeśli ktoś tego nie przestrzega, ale może warto się dostosować, choćby z szacunku. Pokoje sprzątane były bardzo dokładnie, w każdym ekspres do kawy, szlafroki i kapcie. W pokojach są informacje, co trzeba zrobić, aby ręczniki i pościel zostały wymienione, wystarczy podstawowy angielski. :) Praktycznie wszyscy pracownicy hotelu mówią po angielsku, niektórzy starają się mówić trochę po polsku (rozbroiła nas kelnerka przy śniadaniu mówiąca "kawka? herbatka?" :)) Przy hotelu znajdują się 3 plaże, bardzo czyste, rzadko się zdarzało, aby był problem z leżakami. Byliśmy na przełomie lutego i marca, codziennie 30 stopni, był jeden dzień pochmurny, wtedy było 28. :) Ośrodek jest ogromny, warto zwiedzić go na rowerach, są dostępne dla wszystkich. Jakby były zapięte to trzeba poprosić o pomoc kogokolwiek z obsługi, albo je odepnie, albo najpewniej przyprowadzi inne. Trzeba jedynie uważać, bo stan wielu z nich pozostawia trochę do życzenia. Warto przejechać się po terenie hotelu Rotana, nie obowiązuje tam all inclusive z Al Fanar, ale ośrodek jest bardzo ładny i zielony, mnie osobiście zauroczył. Przy kompleksie jest marina, odbywa się tam festiwal w każdy czwartek, są występy animatorów oraz stragany z lokalnymi produktami, jeśli ktoś chce kupić kadzidło czy perfumy, to tylko tam nie przepłaci. :) We wtorek na plaży w Al Fanar była również dyskoteka połączona z występami i puszczaniem lampionów, bardzo nam się podobało. Animacje były, aczkolwiek nie nachalne, za co kolejny ogromny plus. W hotelu dużo rodzin z dziećmi i osób starszych. Jeśli chodzi o organizację wakacji z Itaką to wszystko przebiegło bardzo sprawnie, lotnisko w Omanie nowoczesne, choć bardzo puste. :) Co miało swój ogromny plus, bo po przylocie nie zdążyliśmy przejść przez kontrolę, a walizki już na nas czekały w równym rządku zdjęte z taśmy. :) Opaski all inclusive dostaje się już na lotnisku, podróż do hotelu trwa około 30 minut. Bagaże są dostarczane do pokoi hotelowych już po kilkunastu minutach od zameldowania. Samo zameldowanie przebiegło bardzo sprawnie, mimo sporej grupy rozpoczynającej urlop. Itaka oferuje sporo wycieczek lokalnych, jednak nie są one najtańsze. My skorzystaliśmy z możliwości oglądania delfinów, coś niesamowitego, wycieczka warta każdych pieniędzy. Wypływa się w morze całkiem sporym statkiem, płynie się ok 30 minut i nagle wyłaniają się całe stada delfinów, tuż przy łodzi. Wrażenia nie do opisania. Wśród wycieczek jest również możliwość zwiedzenia miasta Salalah, w planie wycieczki jest wejście do meczetu, trzeba mieć na uwadze jaki strój obowiązuje (kobiety muszą mieć zakryte całe nogi, ręce oraz głowę, co do mężczyzn nie pamiętam dokładnie, ale troszkę mniej restrykcyjnie). Warto mieć na uwadze przy pakowaniu. :) Rezydenci bardzo kompetentni i pomocni. Podsumowując, bardzo polecamy, czuliśmy się naprawdę ugoszczeni.

Renata

• Zalety piękny hotel, piękna szeroka plaża, a właściwie 3 plaże, dobra kuchnia

Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w tym hotelu. Pokoje czyste, przestronne, bardzo miła obsługa hotelowa. Na terenie hotelu bezpłatne wi-fi, w pokoju bezpłatny sejf / nawet kiedy nam się zablokował i zgłosiliśmy - natychmiast nam odblokowali/. Posiłki urozmaicone, smaczne - dużo warzyw, owoców, ciast, niektóre potrawy przyrządzane na bieżąco. Plaże z białym piaskiem, sprzątane, morze czyste, w zależności od tego czy chcemy plażować nad spokojną wodą czy nad morzem z falami - wybieramy jedną z 3. plaż. Przy plażach bary z napojami,kawą, herbatą, przekąskami. Ponieważ w pobliżu znajduje się drugi hotel, jest to wszystko połączone w jeden "kompleks" z uliczkami i sklepami, można spacerować promenadą lub rowerem, których jest pod dostatkiem w wielu miejscach - bierzemy i jeździmy, a potem zostawiamy, nie zgłaszając nikomu, Teren jest bardzo rozległy,zagospodarowany, zrobione są mola wychodzące głęboko w morze. Jest też małe zoo. Wieczorem animacje, muzyka na żywo, tańce, spacery. Byliśmy tam 7 dni, wiele zobaczyliśmy i wielu rzeczy dowiedzieliśmy się państwie, ludziach, zwyczajach , ale jeszcze tam wrócimy. Byliśmy z Itaką.

Ula

• Zalety W miarę nowy, dobrze utrzymany, sprawna choć praeie niewidoczna obsługa, dużo terenów zielonych, miejsc rekreacyjnych
    • Wady Dużo dobrego jedzenia ale małe jego urozmaicenie w czasie tygodniowego pobytu

Kraj i hotel wart swej wysokiej opini. Zgodnie z ofertą delfiny podpływające na kąpielisko na plaży w czasie przypływu- niezapomniane

Piotr Karda

• Zalety Dużo atrakcji i przestrzeni. Bardzo miła obsługa
    • Wady Standard pokoi niższy niż wynika z liczby gwiazdek . Jest ok ale to nie auropa. Atrakcje tylko do 23.30

Uwaga na samolot. Nowy ale wyjątkowo ciasno ................. ......

Justyna
    Pobyt: Kwiecień 2017

• Zalety wszystko

Byliśmy w tym Hotelu w kwietniu 2017 roku. Jesteśmy zachwyceni i chętnie wrócimy tam ponownie. Hotel piękny, zadbany, czysty - Luksus!!! Posiłki urozmaicone , wieczory tematyczne. Przepiękne plaże każdy znajdzie coś dla siebie- woda ciepła!!! gorąco polecam

Arek
    Pobyt: Styczeń 2018

• Zalety Rozległy a przez to można znaleźć ciche i spokojne miejsce. Smaczne wyżywienie w restauracjach; dobrze działające wi-fi
    • Wady w barze na plaży brak ekspresu do kawy:-) i tylko jeden prysznic.

Świetne miejsce na ucieczkę we dwoje, duże szerokie plaże, ciepła woda i palmy. Hotel czyściutki. W recepcji wieczorem muzyka na pianinie na żywo. Obsługa zaangażowana i bardzo pomocna.

Angelika&Bogdan
    Pobyt: Listopad 2016

• Zalety bardzo czysty,ślicznie urządzony ,piękne pokoje ,super baseny,3 wspaniałe plaże ,bardzo smaczne jedzenie, wszystko na najwyższym poziomie

Wspaniały hotel, bardzo ładne pokoje,bajeczne plaże ,turkusowa woda,delfiny pływające w oceanie, zawsze wolne leżaki przy basenie i nad morzem o każdej porze dnia Nie rozumie tylko jak hotel Juweira Boutigue moze mieć lepsze oceny od All Fanar jak z tamtego hotelu ludzie chodzili do nas na baseny i na plażę Juweira to średni hotel polecam za to Rotana hotel tez piękny i ma cudowną plażę i świetne baseny byliśmy tam na kolacji również bardzo smaczne dania TO BYŁY CUDOWNE WCZASY:)

Adam Pacyna
    Pobyt: Maj 2017

• Zalety Same zalety
    • Wady Wad nie stwierdziłem

Sam pobyt ok. Natomiast transport z Polski do Omanu tak niewygodnym samolotem przez 9 prawie godzin-"2".

JOLANTA+ M
    Pobyt: Kwiecień 2017

• Zalety minimalistyczny i funkcjonalny design

Cudowny pobyt, hotel i plaża. Duży plus za darmowe rowery i internet na terenie. POLECAM!