Opinie o hotelu Alejandria

• Wylot z Krakowa Śniadanie
  • Wylot z Warszawy - Chopin Śniadanie

Irena
    Pobyt: Wrzesień 2010

Spędziliśmy w hotelu 10 dni. Uważam, że jakość jest adekwatna do ceny. Nie jesteśmy zbyt wymagający, wiec byliśmy zadowoleni, zależało nam raczej na tanich wczasach. Nastawiliśmy się raczej na zwiedzanie wyspy. W hotelu wynajęliśmy samochód. Kilkadziesiąt metrów od hotelu znajduje się też przystanek komunikacji miejskiej (za około 1.5 euro) można dojechać do Palmy Jeśli chodzi o minusy.....dla nas największym był brak klimatyzacji...no i....straszny hałas. Okna naszego pokoju (balkon) wychodziły na dość ruchliwą ulicę. Już od bardzo wczesnych godzin budziły nas przejeżdżające autobusy, samochody i skuterki!!! Niestety ze względu na upał nie dało się spać przy zamkniętym oknie....ta źle, tak nie dobrze:(

es
    wyjazd firmowy
    Pobyt: Czerwiec 2010

Setki pijanej niemieckiej młodzieży drącej się przez całą noc, skaczącej z 2 pietra do basenu - brak interwencji obsługi. Basen mały - o wątpliwej czystości wody. Obsługa w restauracji wyjątkowo niechętna, sprzatanie beznadziejne, pościel nie zmieniana, ręczniki po 3 dniach, pokoje 3 osobowe - porażka - na siłę wciśniete w mały pokoik łóżko, krany angielskie, woda wrzątek. Jedzenie mało urozmaicone, kolacja od 19.30 - trochę za późno. Nie jest to hotel dla osób chcących wypocząć.

Wiesiek

Hotel położony niedaleko centrum miasta, ok. 500 m od plaży. Sprawia lekko przygnębiające wrażenie, stare meble, zużyte. Pokoje są dosyć spore ale za to łazienki małe. Jest to typowo miejski hotel, ma niewielki basen. Restauracja niezbyt duża ale jedzenie nawet dobre. Ogólnie hotel dla niewymagających klientów, raczej młodych, gdyż jest tutaj głośno i imprezowo.

zlosnica
    Pobyt: Lipiec 2008

Hotel ma dobre położenie, blisko do plaży i do marketu. Ogromnym minusem jest brak klimatyzacji, strasznie duszno było w pokoju, mimo wypożyczenia wiatraka za 10 euro na tydzień. Hotel trzygwiazdkowy, dziwie sie naprawdę, że klimatyzacji nie mają. Niedobre jedzenie! Mimo, że różnorodny wybór potraw, to trudno było znaleść coś dobrego. Na śniadanie paskudny "english breakfest", żadnych warzyw, niedobra kawa na plus duży wybór pieczywa. Obiadokolacje były lepsze, można było coś tam znaleść, ale niedobre mięso, na plus duży wybór owoców.

Justyna
    Pobyt: Grudzień 2006

Ania i Jurek

Alejandria to naprawdę bardzo dobry hotel. Znakomita obsługa, wysmienite jedzenie. Jedyny mankament, to brak stałej klimatyzacji, ale można za opłatą wypożyczyć wiatrak. Hotel usytuowany bardzo blisko morza. W bliskiem sąsiedztwie, sklepy, market, restauracja. Na nadmorskim deptaku zaś, pełny wybór kawiarni, nocnych klubów, jadłodajni i restauracji czynnych do późnych godzin (nawet do 3 nad ranem). El Arenal jest znakomitym miejscem do wypoczynku. Czasem problem stanowią osoby nie zachowujące ciszy nocnej. To utrudnienie nie zmienia jednak naszej oceny samego hotelu.

ewusia89
    Pobyt: Czerwiec 2007

marta
    Pobyt: Wrzesień 2006

Byłam w październiku więc brak klimatyzacji absolutnie mi nie przeszkadzał, wieczorem było chłodniej a w dzień też dało się przeżyc .Jeśli ktoś jedzie w sezonie to stanowczo odradzam hotel bez klimatyzacji!!!!! Hotel powiem szczerze nie robi wielkiego wrażenia, basen malutki, recepcja też nie powala za to w pokojach całkiem przyjemnie i wg. mnie czysto.Ręczniki zmieniane codziennie,codziennie zamiatanie i opróxnianie koszy, dezynfekcja umywalki, toalety i wanny.Polecam pokoje z widokiem na basen - nie słychac gwaru podobno głośnej ulicy.Ogromnym plusem hotelu jest jedzenie.Śniadania: codziennie świeże pieczywo każdego rodzaju, można nawet zrobi tosty w opiekaczu.Miód, drzemy, sery, wędliny, mleko kilka rodzajów płatków, jajka i coś na ciepło.soki, kawa herbatka, ciastka, jogurty.Obiadokolacja o godzinie 19.00 /trochę późno/ makarony, ryże, zupa, ryby, kurczaki pieczone, sałaty,mnóstwo warzyw, czasem owoce morza, ziemniaczki, frytki, oliwa z oliwek, oliwki, owoce-pyszne melony!!! budyń, banany, jabłka, lody w kubeczkach.
    Napoje dodatkowo płatne ale bez natrętnego wymuszania ich zakupu.Hotel jest fajną bazą wypadową do Palma de Mallorca.Niedaleko przystanek autobusowy cena biletu ok. 1,1 euro.Majorka ogólnie zachwyca różnorodnością i krajobrazami, wystaczy przejś kilometr brzegiem morza na zachód od Arenalu a zaczynają się urwiska i piękne widoki.Cena mojej wycieczki to 1.600 zł za 7 a w zasadzie 6 dni- Orbis katalog Traveltime, jak na październik to jednak drogo! Polecam wypożyczenie samochodu za ok 35 euro/dzień i zwiedzanie samemu z przewodnikiem i mapą w ręce.

ewa
    Pobyt: Czerwiec 2007