Opinie o hotelu Aquamarina Ii
Jordania / Zatoka Akaba

Aquamarina Ii

Michalina cc

Mniej wymagający powinni być zadowoleni. Dobra infrastruktura do wypadów na miasto i plaże. Do zakwaterowania trzeba się przyzwyczaić. Bark zasłon na niższych pietrach dawał się bardzo we znaki. W hotelu unosił się nie miły zapach papierosów i cygaretek. Cały był nim przesiąknięty. dobrze że w pokoju było znośnie. Najlepsza rada na pobyt w tym miejscu to zwiedzanie kraju i zmienianie opinii że każdy arab to terrorysta.

Jacek Karolak
    Pobyt: Październik 2008

viola

Ula

Hotel przeciętny. Posiłki bardzo smaczne. Pokoje czyste i przyjemne. Łazienka podobnie. Codzienne czyste ręczniki. Indywidualnie sterowana klimatyzacja w pokoju. Obsługa bardzo miła. Basen przyjemny. Pozostałe atrakcje podane w ofercie nie są zgodne z prawdą! Jacuzzi i sauna są, lecz nie można z nich korzystać (nie działają). Ponadto w ofercie napisano iż goście hotelowi mogą korzytsać z prywatnej plaży przy hotelu Aquamarina I. Jedyne co się zgadza to to, ze można pojechać tam darmowym busem. Nie ma tam absolutnie plaży, lecz betonowy "pseudotaras" z żartobliwym wręcz napisem -"BEACH". Z brudnego "tarasu" można zejśc po drabince do wody znajdującej się około 1 m poniżej. Jest tylko mały mankament, a mianowicie - cumują tam statki:) Polecam gorąco plażę Coral Bay, do której dojeżdża darmowy bus spod hotelu, na którą wstęp kosztuje 10 JOD. Znajdują się tam również 2 baseny. Piękny widok na morze i Półwysep Synaj. Polecam wyjazd do Akaby ze względu na możliwośc skorzystania z niezwykłych wycieczek fakultatywnych : do Petry, na pustynię Wadi Rum oraz nad Morze Martwe. Jordania to piękny kraj, lecz 1 tydzień pobytu w Akabie to zdecydowanie wystarczająco.

Dorota Bajger

Hotel adekwatny do ceny jaką zapłaciłam. Pierwszego dnia dostałam pokój na budowę, ale na moją prośbę zmieniono mi na inny z widokiem na miasto. Brak balkonu nie był dokuczliwy tym bardziej, że większość czasu spędzaliśmy na plaży lub na mieście, a przy tych temperaturach (sierpień) nie dało się otworzyć nawet okna. Nie było firanek, do których większość polaków jest przyzwyczajona. Odsłonięte okna dają zaś wrażenie, że Ci zaglądają w okno. Obsługa, jak na tej jakości hotel, była bardzo dobra. Z doświadczenia wiem, że mniej więcej tej samej jakości inny hotel w Aqabie (Alcazar) oferował gorsze warunki , obsługa była fatalna, a na śniadanie musiałam się za każdym razem dopominać zwykłych tostów, których wiecznie brakowało – nie mówiąc o innych przyjemnościach kulinarnych, które były niejadalne dla przeciętnego europejczyka. Lubię arabską kuchnię, ale wolę za często nie eksperymentować z żołądkiem. Ogółem, w porównaniu do Aquamariny II, śniadania w Alkazar były bardzo skromne jakościowo i ilościowo. Dlatego też uważam, że Aquamarina II jest naprawdę dobra za tą cenę.

misia
    Pobyt: Grudzień 2006

było cudownie fantastycznie lece jeszcze raz ale tylko wtedy jak bedzie na miejcu rezydent khaled

MISIA
    Pobyt: Grudzień 2006

BYŁO CUDOWNIE

Pobyt: Wrzesień 2007

CUDOWNY WYJAZD W PAŹDZIERNIKU, PONIEWAŻ POGODA W AQABIE JEST IDEALNA.SŁOŃCE GRZEJE A WODA W MORZU OŻEŹWIA I ZACHĘCA DO WYPRAW SNORKELINGOWYCH.UCZESTNICZYŁAM W TRZECH.WRAŻENIA NIEZAPOMNIANE - KRYSTALICZNA WODA CUDOWNE KORALOWCE I RÓŻNORODNOŚĆ RYB WCIĄGA NAS W WODNY ŚWIAT , Z KTÓREGO TRUDNO WYJŚĆ.PO DWÓCH DNIACH NURKOWANIA NAWET NA LĄDZIE CZUŁAM,ŻE DRYFUJE NA FALACH. REZYDENT BRAHAM SAIED KHALED TO PROFESJONALISTA I CZŁOWIEK NA WŁAŚCIWYM MIEJSCU.MIŁY, UPRZEJMY, KULTURALNY, ŚWIETNIE ZORGANIZOWANY, OPERATYWNY, WZBUDZAJ,ĄCY ZAUFANIE, KOPALNIA WIEDZY O ARABSKIEJ KULTURZE, WSZECHSTRONNIE UZDOLNIONY, MÓWIĄCY W 7 JĘZYKACH, PRZYJACIELSKI I I ZAWSZE NASTAWIONY POZYTYNIE DO GOŚCI.FANTASTYCZNY CZŁOWIEK, ŚWIETNY KOMPAN PODRÓZY, PRAWDZIWY OPIEKUN I PRZEWODNIK.ŻADEN POLAK NIE JEST W STANIE MU DORÓWNAĆ POD WZGLĘDEM ORGANIZACYJNYM, ZNAJOMOŚCI BLISKIEGO WSCHODU - TYLKO TACY JAK PAN BRAHAM POWINNI ORGANIZOWAĆ TEGO TYPU WYCIECZKI - ON PO PROSTU JEST DO TEGO STWORZONY.WYDAJE MI SIĘ ŻE JEST NIEDOCENIANY.ŻYCZĘ WSZYSTKIM TURYSTOM ABY NA SWOICH SZLAKACH WYCIECZEK SPOTAKLI PANA BRAHAMA KHALEDA. ZE WZGLĘDU NA JEGO SPOSÓB ZAPREZENTOWANIA I ORGANIZACJI POBYTU W JORDANI MAM OCHOTĘ POLECIEĘ DO AQABY JESZCZE RAZ I TO ZROBIE.

asystent elcomendante
    Pobyt: Lipiec 2007

bylo fajnie dobrala sie ekipa moze tam wroce za rok

Kaja
    Pobyt: Sierpień 2007

Jordania to bardzo ciekawy kraj, a Akaba stanowi świetną bazę zarówno dla osób, które chcą spędzić czas nad wodą jak i dla tych, które pragną zwiedzić jedne z najciekawszych miejsc bliskiego wschodu: Wadi Rum, Petrę czy Morze Martwe. (Zdecydowanie dużo bardziej opłaca się organizować wycieczki samemu, niż korzystać z oferty rezydenta- Brahama, nie dość, że cena którą oferuje może zostać pomnożona X3 to jeszcze jest chamski, niesympatyczny, z całą pewnością nie można liczyć na jakąkolwiek pomoc z jego strony, jest skłonny nawet twierdzić , że jadąc gdziekolwiek bez niego nie ma się ubezpieczenia i straszyć przeróżnymi kataklizmami jakie mogą spotkać człowieka;) Jest on jedynym minusem tego wyjazdu.