Opinie o hotelu
Asteria Collection Side (ex. Amara Family Resort)

8.2
Dobry
42 opinie

Hotel ogólnie na plus. Piękny teren, czysto, pokoje sprzątane codziennie. Dużo atrakcji dla dzieci. Blisko do morza. W naszym pokoju był już mocno zużyty prysznic. Jedzenie bardzo słabe - monotonne i średniej jakości, jak dla mnie to największy minus.

Hotel zadbany czysto miła obsługa .Pokoje czyste codziennie sprzątane nic do zarzucenia jedzenie dobre każdy znajdzie coś dla siebie

dobry pod każdym względem minus dużo (...) słabe animacje wieczorem

Pobyt zaliczamy jak udany. Jedzenie dobre, przepiękne widoki, cudowne atrakcje, miejsca naprawdę dużo, obsługa miła.

Hotel polecam, piękne otoczenie, duzo basenów, fajny aquapark dla dzieci, strefa garden, blisko do plaży. Nie ma ścisku, rozległy teren. Na plus wszedzie ratownicy którzy pilnują tego co trzeba. Miła obsługa bez względu na napiwki. Pyszna kawa w lobby i drinki z normalnych alkoholi. Jedzenie ok, zawsze cos sie znajdzie aczkolwiek na krewetki czy sushi nie ma co liczyć. Pokoje w części głównie odnowione w super stanie, niestety pozostałe części hotelu to juz duzo gorzej. Widać uplyw czasu. Jeśli komuś zależy na pokoju to tylko budynek główny. Za cenę jaka zapłaciliśmy za 3 osoby było super;)

arrow left
arrow right

Chcesz wyjechać do tego hotelu? Sprawdź oferty!

2 290 zł za osobę
SZUKAJ

Termin

Opis hotelu
Standard hotelu
Kod hotelu HOT79327
Nazwa  Asteria Collection Side (ex. Amara Family Resort)
Miejsce  Turcja / Riwiera Turecka / Side
Udogodnienia  basen odkryty, basen kryty, na terenie hotelu instytut SPA, na terenie sauna, udogodnienia dla rodzin z dziećmi, dostęp do internetu, aquapark, fitness, darmowe wifi, sporty wodne, tenis

Nasi klienci docenili

check

Ruiny teatru rzymskiego i świątyni Apolla nad morzem

check

Stare Miasto z bazarami i brukowanymi uliczkami

check

Plaże z łagodnym zejściem i licznymi leżakami

check

Muzeum w dawnych łaźniach z antycznymi eksponatami

Ocena

Zablokowanych opinii: 21

Weryfikujemy opinie na podstawie adresu e-mail z rezerwacji. Sprawdzamy, czy pochodzą od osób, które skorzystały z naszej usługi. Nie weryfikujemy Opinii z Tripadvisor.

Wakacje.pl

8.2
Dobry
42 opinie

Średnia ocena na podstawie Opinii zweryfikowanych i Opinii niezweryfikowanych. Nie wliczamy Zweryfikowanych opinii pracowników, Opinii z Tripadvisor i zablokowanych opinii.

Ogólne wrażenia
8.5
Hotel
8.2
Położenie
8.5
Pokoje
7.2
Wyżywienie
8.6
Atrakcje dla dzieci
8.6
Sport i rozrywka
8.1

Opinie

Filtrowanie

Wyświetlono 42 wyników Po wybraniu filtrów zobaczysz średnią ocenę dla przefiltrowanych opinii
Średnia ocena dla przefiltrowanych opinii:
Wakacje.pl
8.2
7.0
Zuzanna

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Czerwiec 2026
Rodzina z dziećmi

Hotel ogólnie na plus. Piękny teren, czysto, pokoje sprzątane codziennie. Dużo atrakcji dla dzieci. Blisko do morza. W naszym pokoju był już mocno zużyty prysznic. Jedzenie bardzo słabe - monotonne i średniej jakości, jak dla mnie to największy minus.

Zalety

Baseny, strefa dla dzieci, rozległy teren, dużo zieleni, miła obsługa, czystość

Wady

Jedzenie


10
Stanisław

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Czerwiec 2026
Para

Hotel zadbany czysto miła obsługa .Pokoje czyste codziennie sprzątane nic do zarzucenia jedzenie dobre każdy znajdzie coś dla siebie

Zalety

Dobra lokalizacja co 15 minut jedzie autobus do miasta ,dużo basenów

Wady

brak


8.1
artur

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Czerwiec 2026
50+

dobry pod każdym względem minus dużo (...) słabe animacje wieczorem

Zalety

baseny plaża trunki uprzekmość

Wady

duzo (...)


10
Ira_Ira

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Czerwiec 2026
Rodzina z dziećmi

Pobyt zaliczamy jak udany. Jedzenie dobre, przepiękne widoki, cudowne atrakcje, miejsca naprawdę dużo, obsługa miła.


7.3
Mag

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Czerwiec 2026
Rodzina z dziećmi

Hotel polecam, piękne otoczenie, duzo basenów, fajny aquapark dla dzieci, strefa garden, blisko do plaży. Nie ma ścisku, rozległy teren. Na plus wszedzie ratownicy którzy pilnują tego co trzeba. Miła obsługa bez względu na napiwki. Pyszna kawa w lobby i drinki z normalnych alkoholi. Jedzenie ok, zawsze cos sie znajdzie aczkolwiek na krewetki czy sushi nie ma co liczyć. Pokoje w części głównie odnowione w super stanie, niestety pozostałe części hotelu to juz duzo gorzej. Widać uplyw czasu. Jeśli komuś zależy na pokoju to tylko budynek główny. Za cenę jaka zapłaciliśmy za 3 osoby było super;)

Zalety

Kilka basenów, aquapark, duzo zieleni, miła obsługa, duzo Polaków, nie ma ścisku

Wady

Pokoje niezbyt czyste w części garden i widać po nich uplyw czasu. Niby wymieniony sedes umywalka itp ale drzwi pomalowane, rdza, słabe wykończenie i meble uszkodzone. Z lodówki śmierdzi. Mini disco- bywalismy na lepszych i animatorzy malo zaangażowani w zabawę z dziećmi


6.7
Paweł

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Maj 2026
Rodzina z dziećmi

Hotel oznaczony 5-ma gwiazdkami jak większość na tureckim wybrzeżu, co zwykle odpowiada 3-3,5 gwiazdki w Polsce. Warto mieć to na uwadze, bo podobnie sprawa wygląda w Asterii. Hotel ani stary, ani też super-nowoczesny, jak ktoś nie wymaga luksusów to okej. Trzeba też wziąć pod uwagę, że raczej nie doświadczy się tutaj ciszy - przy basenie cały czas gra muzyka, wieczorem mini disco dla dzieci + DJ czy inne występy dla dorosłych. Jak ktoś ma problemy z zasypianiem to warto zaopatrzyć się w stopery do uszu, bo muzykę słychać do godzin nocnych też z innych hoteli. Hotel nastawiony na rosyjskich turystów - głównie w tym języku mówi personel, z góry wręcz zakładając że jest się z Rosji, zwracają się do ciebie w tym języku. Szkoda, bo przynajmniej w trakcie naszego pobytu było słychać też wielu Polaków, którzy są pod względem obsługi w naszym języku traktowani zupełnie po macoszemu. Dobrze że chociaż w recepcji można się dogadać po angielsku. Jedzenie dobre, jak ktoś po raz pierwszy doświadcza all inclusive to pewnie będzie uraczony, dla nas w porównaniu z lepszymi hotelami - po prostu okej, bez fajerwerków. Cześć bardzo smaczna, inne dania z kolei mocno przeciętne. Jeżeli ktoś jest kawoszem i spodziewa się tu super doznań no to się rozczaruje - kawa w automatach raczej z tych „lutowanych”; tylko w kawiarni w lobby jest ekspres kolbowy, no i tam jest nieco lepiej. Ogólnie zdecydowaliśmy się na pobyt w składzie 2 + 2 w połowie maja, żeby złapać trochę słońca no i to się udało - w Polsce deszcze i 13-14 stopni, w Side pełne słońce i 25-27 stopni. Woda w morzu chłodna ale do zaakceptowania, podobnie w głównym basenie - choć dla wielu gości widać, że za zimna i rezygnowali jeszcze z kąpieli. W tej samej cenie, w tym okresie można było wybrać jeden z sieciowych hoteli w Polsce na 4 noce z dwoma posiłkami przy kiepskiej pogodzie, albo dłuższy pobyt all inclusive w Turcji licząc się x tym co napisane wyżej. Jeżeli ktoś jednak poza nielimitowanym jedzeniem i drinkami ceni sobie ciszę i spokój no to musi szukać albo innego hotelu gdzieś na uboczu, albo w ogóle rozważyć wyjazd do innego kraju.

Zalety

Mimo wszystko jedzenie, szczególnie wypieki / mączne dania

Wady

Wszechobecny hałas, głośna muzyka przy basenie, głośni goście zza wschodniej granicy


9.0
Łukasz

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Maj 2026
Rodzina z dziećmi

Byłem w hotelu z rodziną 2+2.Pobyt oceniam pozytywnie. Polecam hotel zarówno rodzinom z dziećmi jak również osobom w starszym wieku.

Zalety

1.Bardzo dobre jedzenie ( mogłoby być bardziej różnorodne, gdyż prawie codziennie było to samo). 2. Bardzo dużo zadbanej zieleni na terenie hotelu ( brak betonozy). Dostępne w ogrodzie hamaki. 3. W hotelu znajduje się kilka stref: baseny dla osób lubiących spokój i ciszę, aquapark dla dzieci i baseny dla osób aktywnych 4. Bardzo miła i profesjonalna obsługa (na szczególne wyróżnienie zasługuje barman z małego lobby (...)). 5. Wysokiej jakości drinki i alkohol ( wódka Wyborowa) 6. Ładna plaża

Wady

1. Uboga oferta napojów na plaży, brak drinków, dostępne tylko piwo i wino oraz napoje bezalkoholowe. 2. Obiekt się składa z 3 hoteli które różnią się standartem i oraz odległością od plaży.Jak się trafi do najstarszej części to trzeba się trochę nachodzić do głównej restauracji , aquaparku czy nad morze ( jest na szczęście alternatywa i można skorzystać z transportu na plażę która jest oddalona około 300-500m oraz mniejszej i gorszej restauracji w starej części hotelowej)


9.6
Mariusz

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Maj 2026
50+

Pobyt oceniam bardzo pozytywnie ,można go polecać z bardzo minimalnymi niedogodnościami.

Zalety

Bardzo dobre jedzenie , różnorodne, kto lubi rybę to jest jej dużo , miła i pomocna obsługa , sprzątanie pokoi codzienne , kupa deserów różnorodnych i smacznych , fajna lokalizacja do Side i Manavgat dolmuszem chwila jazdy za 1,5 euro praktycznie zza płotu .W telewizji brak jakiegokolwiek polsko języcznego kanału, wi -fi bardzo dobre, działało nawet na plaży.

Wady

Brak drinków w barze na plaży , tylko piwo i wino oraz zimne napoje , ajran, kawa ,herbata.Gdy jeden dzień padał deszcz do południa to bar na plaży był zamknięty oraz bary przy basenach , pomimo tego że po południu pogoda była już super (barów już nie otwarto zrobił się tłok w barze przy lobby )


9.7
Mirek

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Maj 2026
Rodzina z dziećmi

Fajny Zadbany Hotel. Piękna infrastruktura. Wspaniałą kuchnia. Drinki z oryginalnych alkoholi w tym Polskich. Kilka Barow. Plaza 300m od hotelu piaskowo żwirkowa bardzo ladna ale woda zimna w maju.. Przemiła obsługa. Wrócę napewno

Zalety

Jedzenie. Obsługa. Infrastruktura. Plaza. Praktycznie centrum Side antycznego 15 minut spacer.

Wady

Trochę starawe pokoje w części Garden ale czyste i najważniejsze brak polskich kanałów tv.


3.9
Maja

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Maj 2026
Grupa znajomych

Nie polecam. Hotel niby 5 gwiazdkowy ale wymaga remontu. Jedzenie monotonne, niby sporo ale cały czas to samo. All inclusive niby 24h ale jedzenie tylko w wybranych godzinach. Od kolacji do śniadania nie było co zjeść, jedynie o 23 jedna zupa i pieczywo które zostało ze śniadania. Jedzenie podczas obiadu i kolacji nie było dokładane także jeśli ktoś przyszedł w połowie to już miał mocno przebrane. Baseny w porządku

Zalety

Baseny oraz ogród bardzo zadbane

Wady

Pokój oraz jedzenie


9.4
TOMASZ

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Maj 2026
Rodzina z dziećmi

Hotel bardzo fajny polecam dla rodzin z dziećmi. Pokoje czyste codziennie sprzątane. Jedzenie super, smaczne każdy znajdzie coś dla siebie.

Zalety

Bardzo czyste i piękne baseny oraz zadbany piękny ogród.

Wady

Pokoje w budynku garden wymagają już troszkę odnowienia


9.6
Ola

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Maj 2026
Para

Obiekt jest piękny urzekający mnóstwo zieleni i kwitnących pachnących kwiatów. Widać że bardzo o to dbają. Do plaży jest bardzo blisko ale i tak jeździ melex. Na plaży jest bar i jedzonko, tak naprawdę nie trzeba było wracać do hotelu na obiad bo niczego na plaży nie brakowało. Codziennie wieczorem animacje, w dzień też różne sportowe zajęcia i animacje dla dzieci:) Przy każdym basenie jest bar a barmani robią drinki jakie sobie wymarzycie :) Obok sklepiki, świetna komunikacja z Side i innymi kierunkami. Z przyjemnością tam wrócę :)

Zalety

Drinki Kwiaty Dużo leżakow, dużo parasoli Dużo basenów

Wady

Brak


10
Marlena

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Maj 2026
Rodzina z dziećmi

W hotelu byłam z rodzina w terminie 24.05-01.06. To były cudowne wakacje! Po przeczytaniu opinii o rozkładzie hotelu i pokojach zdecydowałam sie dopłacić do pokoju w budynku głównym z widokiem na morze. Pokój był duży i piękny. Jedyny minus to słychać wszystko co sie dzieje w amfiteatrze . Jeśli ktoś nie lubi hałasu będzie mu przeszkadzac. Bylo bardzo blisko do restauracji głównej, barów, amfiteatru i kids klubu. Jedzenie w hotelu przepyszne, każdy znajdzie coś dla siebie. Drinki bardzo dobre, duży wybór podawane w szkle. Codziennie wieczorem animacje dla dzieci później dla dorosłych. Nie można sie nudzić. Baseny super, miejsce na lezakach zawsze dalo sie znaleźć. Zjeżdżalnie dla dzieci super. Ogród piękny z kwiatami i hamakami. Personel miły i usmiechniety. Pokoje sprzątane codziennie bardzo dokładnie. Ogólnie hotel piękny i robi wrażenie. Do plaży blisko około 300 m. Na plaży bar. Spod hotelu dolmusze do Side i Manavgat. Wszystko było idealne. Dziękujemy za cudowne wakacje;)

Zalety

Położenie, ogród, piękne morze.

Wady

Nie znalazłam


9.0
Ewa

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Maj 2026
Rodzina z dziećmi

Hotel godny polecenia Pokoje czyste codzienie sprzątane ręczniki wymieniane. Jedzenie bardzo dobre codziennie coś innego ,lody do kolacji ,codzienny inny owoc arbuz melon itp. Bardzo duży obiekt niema walki o leżaki na plażę bardzo blisko tam również bar i przekąski . Polecam 😊

Zalety

Czystość,dużo leżaków,pyszne jedzenie Przemiła obsługa 🙂

Wady

Brak


10
Katarzyna

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Październik 2025
Para

Spędziliśmy w hotelu Asteria Collection Side cudowny urlop — idealne miejsce na spokojny, bezstresowy wypoczynek we dwoje. W przyszłym roku planujemy z dziećmi ale się okaże.

Zalety

Świetna lokalizacja – położony blisko morza, w spokojnej okolicy Sorgun, z pięknym widokiem i łatwym dostępem do plaży, pokoje są codziennie sprzątane, a teren hotelu bardzo zadbany, bardzo duży wybór dań, świeże produkty, różnorodne kuchnie świata i świetne desery. Hotel jest oddzielony na strefę rodzinną i dla dorosłych co ma dużą zaletę.

Wady

Brak wad


8.3
Ola

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Wrzesień 2025
Para

Hotel Asteria, Turcja – recenzja Hotel ogólnie zrobił na mnie dobre wrażenie. Dużym plusem jest kilka basenów – zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, a także opcja mieszana, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Pokoje były codziennie sprzątane i bardzo zadbane. Jedzenie smaczne i urozmaicone, każdy znajdzie coś odpowiedniego. Pojawiały się również owoce morza i sushi, choć nie jest to najsilniejsza strona hotelu. Desery bardzo słodkie, ale pięknie podane i efektowne wizualnie. Codziennie organizowane były animacje, więc wieczorem nie brakowało atrakcji. Plaża znajduje się niedaleko – około 5 minut spacerem, a dla chętnych kursują również meleksy. Na terenie hotelu przy basenie znajdują się sklepiki, gdzie można kupić ubrania, buty czy torebki w dobrych cenach. Jest też apteka, co może być przydatne. W pobliżu liczne kramy z pamiątkami. Za ogrodzeniem hotelu kursują autobusy do Side – bilet kosztuje ok. 2 euro. Sam hotel organizuje również wycieczki – szczególnie polecam Zielony Kanion i nocne zwiedzanie Side. Hotel znajduje się ok. 65 km od lotniska, jednak transfer zajął nam prawie 2 godziny. Ogólnie miejsce jak najbardziej na plus – można się zrelaksować i odpocząć. Jedynym minusem była duża ilość turystów z Rosji i fakt, że personel sprawiał wrażenie, jakby ich faworyzował. Podsumowując: hotel czysty, zadbany, z dobrym jedzeniem, codziennymi animacjami i plażą tuż obok – zdecydowanie godny polecenia

Zalety

Kilka basenów dzięki czemu każdy wybierze coś najodpowiedniejszego dla siebie Dobre jedzenie Czysto i schludnie Duza ilość kotów- są wszędzie ale kotki są przyjazne

Wady

Duza ilość Rosjan Duza ilość schodów Faworyzacja Rosjan przez personel


7.8
Andrzej

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Wrzesień 2025
Para

1. Mieliśmy mieć pokój Collection Adult Room a jednak byly dzieci 2. W łazience zatkany był w prysznicu odpływ wody, zgłaszane na recepcji i bez rezultatu. 3. Jedzenie bardzo dobre, obsługa restauracji wspaniała, sprzątanie regularne i bardzo szczegółowe


9.9
Ewa

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Wrzesień 2025
Para

Hotel na wysokim poziomie. Pobyt spełnił moje oczekiwania w 100%. Szczególne podziękowania dla (...) z baru w lobby, za przepyszne drinki i obsługę na najwyższym poziomie.. Jedzenie rozmaite i bardzo duży wybór, każdy znajdzie coś dla siebie. Mnóstwo słodkości w ciągu dnia. Animacje i zabawy do dzieci wieczorem, później występy i dyskoteki. Pokoje codziennie starannie sprzątane.

Zalety

Super personel w hotelu, tworzą przyjazną atmosferę, zapewniają profesjonalną obsługę gości, są pomocni i skutecznie realizują ich prośby, dzięki czemu pobyt jest niezapomniany i komfortowy. Hotel z przestrzenią zarówno dla rodzin z dziećmi jaki ludzi, którzy chcą spędzić czas w spokojnej atmosferze. Wifi dostępne w całym hotelu z niezawodnym zasięgiem.

Wady

Zbyt krótki pobyt.....


8.9
Tomasz

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Wrzesień 2025
Para

Bardzo sympatyczny hotel. Przyjemny pokoj, ladny basen, ciekawe animacje, mila obsluga.

Zalety

Przyjemny pokoj, ladny basen, ciekawe animacje, mila obsluga.


9.1
Marysia

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Wrzesień 2025
Rodzina z dziećmi

Hotel ładny czysty , pyszne jedzenie, pokoje trochę małe i do remontu ale czyste

Zalety

Pyszne jedzenie, miła obsługa, dużo atrakcji i udogodnień: zjeżdżalnię, super animacje, dyskoteka, klubik dla dzieci

Wady

Zbyt małe pokoje jak na pobyt 2+2, pokoje do remontu ale czyste i codziennie sprzątane



Mapa

Asteria Collection Side (ex. Amara Family Resort)

Przykładowy zakres wariantów formuły All Inclusive

Wariant Zakres
All Inclusive Soft lub Light Zazwyczaj zawiera śniadanie, obiad/lunch i kolację oraz napoje bezalkoholowe i niskoalkoholowe dostępne w wyznaczonych godzinach. W niektórych hotelach napoje alkoholowe są podawane tylko do posiłków lub są dodatkowo płatne.
All Inclusive Zazwyczaj zawiera śniadanie, obiad/lunch i kolację oraz przekąski między posiłkami. Napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole są dostępne w wyznaczonych godzinach.
All Inclusive 24 h lub Plus Zazwyczaj oznacza wydłużone godziny korzystania z zakresu All Inclusive.
All Inclusive Ultra lub Premium Zazwyczaj jest to zakres All Inclusive rozszerzony o wydłużone godziny dostępności przekąsek, posiłki w restauracji à la carte, alkohole importowane, a w niektórych hotelach room service.
All Inclusive Soft lub Light
Zazwyczaj zawiera śniadanie, obiad/lunch i kolację oraz napoje bezalkoholowe i niskoalkoholowe dostępne w wyznaczonych godzinach. W niektórych hotelach napoje alkoholowe są podawane tylko do posiłków lub są dodatkowo płatne.
All Inclusive
Zazwyczaj zawiera śniadanie, obiad/lunch i kolację oraz przekąski między posiłkami. Napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole są dostępne w wyznaczonych godzinach
All Inclusive 24 h lub Plus
Zazwyczaj oznacza wydłużone godziny korzystania z zakresu All Inclusive.
All Inclusive Ultra lub Premium
Zazwyczaj jest to zakres All Inclusive rozszerzony o wydłużone godziny dostępności przekąsek, posiłki w restauracji à la carte, alkohole importowane, a w niektórych hotelach room service.