Opinie o hotelu Aurora Bay Resort
Egipt / Marsa El Alam

Aurora Bay Resort: budynek główny, basen, wakacjepl

• Atrakcje dla dzieci: animacje (3 razy w tygodniu), miniklub (4-12 lat), mini disco, plac zabaw, brodzik.
  • Ok. 350 m do piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do morza i rafą koralową.
  • Duży, przedzielony mostkami kompleks basenowy z barem swim-up.
  • Ciekawe animacje i dużo rozrywek w hotelu

Jacek
    Pobyt: Luty 2020

• Zalety spokój, cisza.
    • Wady brak atrakcji dla dzieci w ciągu dnia i dla dorosłych wieczorem.

Pokoje stare i łączone wspólnym salonem i innymi parami. Dojście do plaży chyba kilometr z koniecznością przejścia przez ulicę. Alkohol ochydny, Obiad w barze przy plaży porażka, tak jak wieczorne tzw. animacje. Hotel pośrodku niczego.

Misia

• Zalety Baaaaajeczna rafa :)
    • Wady Animacje,czystość pokoi pozostaje wiele do życzenia.

Spędzilismy 2 tyg w tym hotelu w październiku. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zatoki, morza i rafy. To poprostu Bajka:) płaszczki,żółwie, mureny i miliony pięknych kolorowych rybek na wyciągnięcie ręki. Codziennie zielona flaga także snurkować można było od rana do wieczora. Jeśli chodzi o sam hotel to też nam się podobał. Oczywiście bywaliśmy w dużo lepszych i bardziej zadbanych ale nie można robić problemu z nieskoszonej trawy czy zużytej kostki brukowej. Jest wyslużony, kameralny ale naprawdę ma swój urok. Jedzenie było smaczne jak na Egipt- zawsze można było coś znaleźć dla siebie.Nikt nie chodził głodny, nikt nie chorował na zemste. Poprawiło się na przestrzeni lat. Natomiast największym minusem była łazienka i bardzo słabo sprzątane pokoje. Dolary nic nie pomagały. Wymienione ręczniki i czasem tylko przetarta podłoga.nic poza tym. Do tego smród w łazienkach niesamowity. Podejście animatorów i jednego pana z baru przy plaży też pozostawało wiele do życzenia, byli mili tylko do momentu kiedy chcieli sprzedać bilety na płatną imprezę na plaży i gdy chcieli by wystawić dobrą opinie o hotelu. Żenada. Poziom animacji 2. Ludzie przyjeżdżają do tego hotelu tylko ze względu na rafę ale rozmawiając z osobami którzy byli tam już po 7 czy nawet 12 raz potwierdzają że bardzo hotel traci na poziomie czystości i słabych, wymuszonych animacjach, które z roku na rok są coraz słabsze. Wystarczyło by poprawić te punkty i hotel nie traciłby klientów a wręcz zyskiwał wielu nowych.Być może wrócimy tam ale ze względu na rafę i zatokę i jedzenie. Menadżer hotelu powinien się nad tym bardzo zastanowic. Gdyby nie rafa nie pociągnęli by długo.

kornelia

• Zalety przepiękna zatoka ,dobre jedzenie ,obsługa hotelowa super :)
    • Wady hotel starszy wymaga odświeżenia

Pobyt uważam za bardzo udany .Polecam hotel super zatoka,przemiła obsługa,dobre jedzenie . Chętnie tam wrócę :) polecam :)

• Zalety piękna zatoka, można zobaczyć mieszkajace tam żółwie
    • Wady trzeba przejść kawałek do plaży

Hotel położony w spokojnej okolicy, bardzo ładne widoki z pokoju, fajny bar na plaży

• Zalety Ładna rafa koralowa, przyjazna obsługa, przestronne pokoje z aneksem i salonem, duży balkon
    • Wady Przejście do plaży przez ulicę, niewielki wybór podczas posiłków, drogie wi-fi

Zlokalizowany około 40 min jazdy od lotniska w Marsa Alam, jedyny hotel, w którym do plaży trzeba przejść przez ulicę. Plaża niewielka, położona przy spokojnej zatoce, na miejscu znajduje się centrum nurkowe i bar. Budynek hotelowy z zewnątrz nie wygląda na najnowszy, ale wnętrza, zwłaszcza pokoje, są estetyczne, czyste i zadbane. W hotelu znajduje się 5 basenów, w tym jeden podgrzewany. Niestety wi-fi jest dodatkowo płatne, i to sporo, 24h to koszt 30$. Posiłki nie są bardzo urozmaicone, ale smaczne. Codziennie rano stacja z omletami i jajkami, świeżo smażony falafel i stacja z naleśnikami, na kolacji stacja z makaronami i grillem. Animacje w ciągu dnia przy basenie, wieczorami mini disco oraz atrakcje dla dorosłych. Hotel polecam osobom szukającym spokoju, niespecjalnie nastawionym na rozrywki. Dobra baza wypadowa do najsłynniejszych miejsc nurkowych w Marsa Alam.

Jacek

• Zalety Położenie

Byłem w tym hotelu chyba 6 raz . Teraz odkryłem nową zatokę nazywaną przez miejscowego taksówkarza malediwy bay - nie bez przyczyny . piaszczysta duża plaża i na terenie całej zatoki jasny piasek z którego wyłaniają się koralowe piękne wyspy z masą różnych ryb które nie występują w zatoce przy hotelu . A to tylko 6 km od hotelu . Za taksówkę zapłaciliśmy 20 $ w obie strony ale warto to zobaczyć na własne oczy.

Mirek Peciak

• Zalety Blisko jednej z lepszych raf w okolicy. Świeże ręczniki w pokojach. Elastyczny personel. Jedzenie dobre ale przez tydzień pobytu wkrada się monotonia.
    • Wady Salon gier; bilard i tenis stołowy lekko zdemolowane, wymagają napraw. Pokoje nie są super czyste. Drinki kiepskie jak na bazie jakiegoś bimbru.

Poza spędzaniem czasu na rafie, niewiele atrakcji. Rafa przepiękna, polecam na snurkowanie.

Slawomir

• Zalety Brak
    • Wady Jedzenie ok ale w porównaniu do innych w Egipcie marnie.

Klimatyzacja w stanie szczątkowym. Kable wiszą.....na szczęście w listopadzie nie trzeba jej odpalać. Głodnym się nie chodzi ale ciągle przez tydzień to samo bez żadnych dodatków. Alkohole to zdecydowanie plus...Wszystko z butelek. 5 raz w Egipcie i nie polecam.

artur szczepański
    Pobyt: Marzec 2018

• Zalety Podgrzewany basen,spokój,miła obsługa.Własna zatoka(w zimie gwarantuje snurkowanie,bez obawy o wiatr)
    • Wady Układ pokoi,\"apartament\"składa się z dwóch sypialni dwuosobowych salonu i balkonu.Jest więc możliwe że będziecie,mieszkać z obcymi ludzmi jeśli będziecie we dwoje.

Wszystko zależy od tego,co kto lubi i gdzie był wcześniej.Jeśli przeszkadzają wam,troche wysłużone parasole nad basenem i nie do końca sprawne leżaki,hotel nie dla was.Jeśli jednak chcecie cieszyć się słońcem i rafą,polecam.Jak chyba każdym egipskim hotelu,pare $ zmienia nastawienie personelu{ale i bez tego nie jest zle}Byliśmy w marcu 2017,było mało gości więc prawie żadnych kolejek.Biorąc jednak pod uwagę wielkość "Piano Baru" a jest to jedyny bar czynny wieczorem,sądze że kolejki w sezonie muszą być długie.Chcieliśmy wrócić do Aurory w Marcu 2019, jednak cena jaką teraz pokazują portale jest troche przesadzona.Około 2300 za tydzień,to zdecydowanie za wiele(rok temu płaciłem 1730.Więc 600 pln w góre jest nie do przyjęcia.Zo takie pieniądze wole wrócić do Alibaba Palace.Podsumowując,to dobry hotel z piękną zatoką,jednak do pewnej ceny.

G. K

• Zalety Nie znajduje
    • Wady Obskurna lazienka I marne jedzenie:(

Pokoje klitkowate, a lazienki obskurne wymagajace remontu I pomimo ze doplacilam 25 dolarow napiwku za pokoj z balkonem to I tak jestem rozczarowana. Jedzenie tez nie za specjalnie dobre. Wiem ze ludzie zachwycaja sie rafa koralowa, ale ja jej nie widzialam bo niestety moje umiejetnosci plywania nie sa rewelacyjne, doplynelam tylko na glebokosci 170 gdzie czulam sie jeszcze komfortowo niestety nic nie zaobserwowalam na tej glebokosci :(