Opinie o hotelu Aurora Oriental Resort
Egipt / Sharm el Sheikh

Aurora Oriental Resort: obiekt, budynek główny, basen

• Bezpośrednio przy hotelu długa plaża z pomostem i łagodnym zejściem do morza (malownicze widoki na wyspę Tiran).
  • Zielony, pięknie zaprojektowany ogród z fontannami, sadzawkami i oczkami wodnymi, który prowadzi aż do hotelowej plaży.
  • Atrakcje i udogodnienia dla dzieci: brodzik, pokój i pac zabaw, miniklub (4-12 lat), gry wideo, animacje.
  • Bogata oferta sportowa: koszykówka, piłka nożna, siatkówka plażowa, paintball, siłownia, sala fitness, piłka wodna.

Jarek
    Pobyt: Luty 2020

Chciałbym pochwalić barmana o imieniu Kerlos bardzo miły człowiek , zawsze uśmiechnięty drinki potrafił przynieść nawet do basenu. Kerlos is the best barman in the world. B.R Jarek

Pobyt: Styczeń 2020

• Zalety Ładny ogród, fajna duża plaża, sympatyczna obsługa.
    • Wady Łazienki brudne i wymagające remontu

Hotel bardzo duży, kilometry wszędzie do pokonania. Na dzień dobry minus, ponieważ przyjechaliśmy w cztery pary, gdzie trzy pokoje dostaliśmy obok siebie, a jeden na innym piętrze, w znacznej odległości. I nie było możliwości zamiany pokoju bliżej pozostałych. Pokoje same w sobie całkiem przyzwoite, natomiast łazienki... dramat!!! Brud, pleśń i smród. Zniszczony blat łazienkowy z uszczerbkami, krany połamane, wanna brudna. Tragedia. Ręczniki, które codziennie wymieniano nie zawsze były czyste. Pierwszego dnia byłam tym załamana, brzydziłam się tam myć. Ręczniki plażowe również były brudne, poplamione, czasami porwane. Często dostawałam ręcznik mokry i nieświeży, wyglądający na taki, który przed chwilą ktoś oddał. Zawsze chodziłam na plaże czy basen z własnym ręcznikiem, przywiezionym z Polski. Jedzenie całkiem smaczne, spory wybór. Chodziłam najedzona. Pierwszy raz spotkałam się z tym, że gośćmi hotelowymi z przeważającej części byli lokalni mieszkańcy. Było mnóstwo Arabów, więcej niż białych. turystów. Nie odpowiadało mi to. Nieznaczna odległość od lotniska powodowała, że słychać było każdy samolot. Nie przeszkadzało mi to bardzo, aczkolwiek pierwszej nocy huk ładującego samolotu mnie obudził i zdezorientował. Potem się przyzwyczaiłam. Obsługa sympatyczna, nie mogę się przyczepić. Alkohol... wiadomo, jakiej jest jakości. Do picia nadawalo się tylko butelkowane piwo. Było bardzo dobre. I białe wino, całkiem znośne. W hotelu jest mały bar, gdzie można dostać alkohol lepszej jakości, ale płatny. Naprzeciwko hotelu jest duży sklep Duty Free I tam można kupić importowane alkohole. Polecam. Tylko można je kupować w ciągu dwóch dni po przylocie (każą pokazywać paszport). Wifi w hotelu słabiutkie, prawie nie działające. Lepsze wifi jest płatne. Styczeń nie jest najlepszym miesiącem na wakacje w Egipcie. Bardzo wiało i przez to temperatura odczuwalna była dosyć niska. Podsumowując, drugi raz tego hotelu nie wybiorę.

Sebastian

• Zalety Blisko lotniska
    • Wady Stare i wyeksploatowane pokoje grzyb na ścianach w łazience

Hotel położony blisko lotniska, ok 10- 15 min samochodem. Wadą jest jednak to iż słychać lądujące i startujące samoloty ;-) coś za coś Ale tragedia rozpoczyna się nieco dalej. Otóż po przyjeździe do tego 5 gwiazdkowego hotelu oczom naszym ukazał się stary i mocno wyeksploatowany pokój z krzywymi drzwiczkami szafek, telewizor z ubiegłej epoki, na którym nie było ani jednego polskiego kanału a obraz był czarno biały. Można powiedzieć OK nie przyjeżdżam tutaj po to aby oglądać TV ale w czasie odpoczynku można by było skorzystać. Popękane kamienne blaty oraz glazura na podłodze - ogólnie tragedia dla kogoś kto wybiera niby hotel 5 gwiazdkowy za cenę ok 9 tyś zł. Ale to jeszcze nic - kiedy oczom naszym ukazała się łazienka to oniemiałem z obrzydzenia. Grzyb na ścianie i obrazie - zdewastowane przybory, armatura cała w kamieniu i np pokrętło do spuszczania wody z wanny ułamane powiedzmy że brakowało około 1/3. Na drugi dzień z obawy o nasze zdrowie zapytaliśmy o zmianę pokoju, uprzejmy pan w recepcji odpowiedział iż bez dopłaty nie ma opcji, zatem musieliśmy dopłacić 100$ za zmianę pokoju na nieco inny, szczerze dużo lepszy niż poprzedni ale także odbiegał daleko od normalnych 5* egipskich bo tak się składa że parę razy bywaliśmy już w Egipcie i wcale nie w Hiltonach czy Savoyach bo to zupełnie inna cena. Wybraliśmy ten hotel w uwagi na 4 letnie dziecko bo woda miała być podgrzewana - i jest ale tylko do 26 stopni czyli jak na takiego małego dzieciaczka zbyt mało, w poprzednim hotelu temperatura osiągała ok 32 stopnie i proszę mi wierzyć taka jest optymalna w czasie zimy kiedy jest niby ciepło ale wiatry są mocne. Jedzenie nie najgorsze ale bez rewelacji, za soki z wyciskanych owoców trzeba osobno dopłacać - w poprzednim hotelu 5* były w cenie. Mieliśmy pokój na parterze przy jednym z basenów, w zasadzie ok 10 dni na 14 jakie tam spędziliśmy wiało bardzo mocno i z racji tego że chcieliśmy się troszkę poopalać a że mieliśmy na parterze mały taras z osłoniętymi bokami pomyśleliśmy że podsuniemy sobie dosłownie 5 m leżaki i poopalamy się - jakież było nasze zdziwienie kiedy przyszedł Pan z obsługi i powiedział że mamy odłożyć leżaki na miejsce - dodam iż basen ten był w zasadzie pusty i leżaków nie brakowało. Dzięki temu zaczęliśmy budować z leżaków tzw parawany aby osłonić się od zimnego wiatru - więc przypominało to troszkę nasz rodzimy bałtyk. Ogólnie wakacje średnio udane. Nie polecam osobom wymagającym i z dziećmi - szczególnie w zimę.

Janusz Nowosielski
    Pobyt: Styczeń 2020

• Zalety ładny ogród, przy morzu
    • Wady stan pokoju,jedzenie WIFI

Otrzymałem pokój z widokiem na plac budowy, za opłatą 50 dolarów zmieniono na lepsza lokalizację. Łazienka niezbyt czysta, rozpadające się framugi drzwi. Jedzenie bardzo przeciętne i monotonne, ale udawało się coś wybrać. Obsługa hotelu uprzejma.. Animacje dość skromne, ale urozmaicały trochę wieczór.Fatalne WIFI.Ogród, baseny ok.

• Zalety Bardzo miła i sympatyczna obsługa, położenie hotelu
    • Wady Hotel do remontu, posiłki powtarzają się czesto

Bardzo fajny hotel miła obsługa ale hotel już lata świetności ma za sobą... Ale za tą cenę jak ktoś nie szuka luksusów jest ok

robert

• Zalety wizualnie ładny choć przydał by się już remont.Lata swietności już przeżył .
    • Wady hotel leży w dobrym miejscu lecz daleko od raf koralowych . Nie wygląda na 5 gwiazek daleko mu w marsa alam o wiele lepsze hotele.Słabe jedzenie śniadania masakra. Obiady i kolacje takie same monotone jedzenie ,mało owoców, słaba obsługa kelnerska.Byliśmy dwa tygodnie jak przyjechał jakiś boos od nich to jedzonko trochę się poprawiło w drugim tygodniu.Drugi raz tam nie pojadę

hotel nadaje się do remontu ,przeżył już swoją świetność .Odpoczołem !!!!! jestem nie wymagający ,ale trochę rozczarowany.

Artur

• Zalety Klimatyzacja daję radę. Niedaleko sklep spożywczy.
    • Wady Wszechobecne muchy na stołówce, na basenie muzyka na maksa i w 90% muzułmańska,nie da się wytrzymać.widać że nie muzułmanie starają się unikać tego miejsca. Pokoje to tragedia , lata 80 po paru niezłych demolkach. Łóżka pozarywane,meble poniszczone, łazienki takiej to nigdy nie widziałem w hotelu podobno 4,5*.kafelki w sali jadalnej w tragicznym stanie,popękane i brudne. Z daleka wygląda to wszystko ładnie ale z bliska to jeden wielki śmietnik. Jestem tutaj z żoną i dwójką dzieci jeszcze przez tydzień, zobaczymy co się jeszcze wydarzy. Jedzenie tak monotonne że nie chce się chodzić na posiłki, owoców poza daktylami i pomarańczmi nie uświadczysz,kupujemy w sklepie. Eldorado za to dla łasuchów.w pokoju jest lodówka która nie widziała chyba detergentu,fuuuu. Żeby nie było tak tragicznie teraz zalety. Klima porządnie działa i daje radę, minutę drogi od hotelu jest sklep w rozsądnych cenach,to tyle. Sprzedający nam ten hotel zachwalał ale chyba żeby coś zepchnąć mówiąc o odświeżonych pokojach,niestety nie dla nas. Zakupu dokonaliśmy w ŁODZI na widzewie w oranżadzie. Tak żeby nie było zrobiłem pare fotek . Artur.majchrowski@op

Bardzo nie polecam,poprostu męczarnia ,Wszechobecne muchy na stołówce, na basenie muzyka na maksa i w 90% muzułmańska,nie da się wytrzymać.widać że nie muzułmanie starają się unikać tego miejsca. Pokoje to tragedia , lata 80 po paru niezłych demolkach. Łóżka pozarywane,meble poniszczone, łazienki takiej to nigdy nie widziałem w hotelu podobno 4,5*.kafelki w sali jadalnej w tragicznym stanie,popękane i brudne. Z daleka wygląda to wszystko ładnie ale z bliska to jeden wielki śmietnik. Jestem tutaj z żoną i dwójką dzieci jeszcze przez tydzień, zobaczymy co się jeszcze wydarzy. Jedzenie tak monotonne że nie chce się chodzić na posiłki, owoców poza daktylami i pomarańczmi nie uświadczysz,kupujemy w sklepie. Eldorado za to dla łasuchów.w pokoju jest lodówka która nie widziała chyba detergentu,fuuuu. Żeby nie było tak tragicznie teraz zalety. Klima porządnie działa i daje radę, minutę drogi od hotelu jest sklep w rozsądnych cenach,to tyle. Sprzedający nam ten hotel zachwalał ale chyba żeby coś zepchnąć mówiąc o odświeżonych pokojach,niestety nie dla nas. Zakupu dokonaliśmy w ŁODZI na widzewie w oranżadzie. Tak żeby nie było zrobiłem pare fotek . Artur.majchrowski@op

BEATA

• Zalety ladny ogrod i plaza
    • Wady kiepskie jadzenie z owocow melon i pomarancza ,owoce morza brak z mies kurczak w roli glownej i wolowina,

tygodniowy pobyt z rodzina.Nie wiem skad ta dobre oceny w sieci.Byl to moj 8 pobyt w Egipcie i ten hotel pozostaje daleo w tyle.Nie polecam

Janusz
    Pobyt: Marzec 2019

• Zalety Blisko plazy.Personel pomocny i uprzejmy. Pokoje czeste codziennie sprzątane. Codzienna wymiana ręczników
    • Wady Nie znalazłem

Po raz kolejny pobyt w Egipcie i po raz kolejny nie zawiodłem się. Latam zazwyczaj 2 razy w roku na tygodniowy pobyt i do róznych hoteli. Ten uwazam za lepszy.

Natalia

• Zalety -łatwe dojście na plaże (płaski teren) -przepiękna plaża z centrum sportów wodnych!
    • Wady -płatny minibar -mały wybór restauracji

Główną zaletą hotelu jest fantastyczna plaża, która urzekła mnie przez możliwość uprawiania wszystkich sportów wodnych.+ płaski teren, dzięki któremu z łatwością można na nią dotrzeć . Niestety pokoje wymagają renowacji. Korytarze hotelowe niestety niezadbane i mało reprezentacyjne lobby( nieprzyjemny zapach).