Opinie o hotelu Barcelo Ponent Playa
Hiszpania / Majorka

Barcelo Ponent Playa

• Bogata infrastruktura sportowa: boisko do gry w tenisa, siatkówkę i koszykówkę, tenis stołowy, minigolf, aerobik, rowery wodne.
  • Dobra lokalizacja: tylko 900 m do centrum, ok. 65 km do stolicy (przystanek autobusowy ok. 150 m od hotelu).
  • Dla dzieci: brodzik, plac zabaw, miniklub.
  • Bezpośrednio przy hotelu, piaszczysta plaża - Cala Ferrera, wyróżniona certyfikatem Błękitnej Flagi.

Violetta

• Zalety położenie,czystość,jedzenie
    • Wady wymaga renowacji

Nie wiem , jak wygladały inne pokoje, ale ja skupię się na pokoju 769, w ktorym byłam. Pokój na najwyższym pietrze z widokiem na zatokę- piękne widoki, wewnątrz cicho, nie słychać co robią goście w pokojach sąsiednich , co uważam za duży plus. Czyściutko, ppkoj wygladał na odnowiony. Klimatyzacja dobrze działała i miala stopnie regulacji, co było fajne podczas snu, bo cicho pracowała, żadnego dziwnego zapachu z klimy, jak gdzieś ktos opisywał.Kompleks jest dość rozległy i dlatego uważam, że lepiej doplacic do pokoju typu seaview, niż ogladać parking. Plaża niewielka, ale jest i wszyscy się mieszczą, a jest to plaża publiczna, więc każdy może tam przebywać.Posiłki- nam smakowało, b.duży wybór, każdy cos dla siebie znajdzie, nawet weganie. Napoje do posiłkow podawane w szkle( w butelkach) w tym wino- otwierane przy stoliku. Przemiła obsługa i to wszędzie.Rezydenci- super, pilot wycieczek Polak Ricardo też.Pobyt uważam za b. udany i wszystko było ok., jak w ofercie, chociaż ludzie mieli inne zdanie, ale jak zaznaczyłam na początku, swoj pobyt oceniam przez pryzmat pobytu w konkretnym pokoju, co chyba jest potwierdzeniem na to, że lokalizacja pokoju ma bardzo duże znaczenie ( w przypadku tego hotelu)

Waldemar

• Zalety ogólnie bardzo dobrze
    • Wady dla mnie bez wad

Z pobytu w tym hotelu ogólnie byłem zadowolony, w barach jedynie miałem takie odczucie , że jestem tym gorszym gdyż np. piwo nalewał barman z innej beczki niż innym a kawę kazali sobie robić nie w filiżance tylko z automatu w pojemniku jednorazowym, miałem opcję all inclusive i przez to czułem się jakbym był tym gorszym za te same pieniądze a może i większe. Poza tym pobyt wspaniały warty polecenia.

Sylwia

• Zalety przy plaży, dobre napoje alkoholowe i bezalkoholowe
    • Wady głęboki PRL, zgrzybiałe łazienki i klima, smród z kanalizacji w łazience i na plaży, okropne jedzenie

Hotel wymagający kompletnego remontu, pokoje ciasne, łazienka grzyb i smród z kanalizacji, zagrzybiała wanna, i fugi, stare drewniane okna, nie da się spać głośna muzyka ze sceny do 24, albo hałas autobusów przyjeżdżających pod hotel, zagrzybiała klima, okropne jedzenie, albo bez smaku albo sama sól, mały wybór. Do kolacji i obiadu nie można samemu wziąć napoi w związku z tym czeka się na kelnera, który bywało wiele razy nie podszedł i na sucho trzeba było jeść. Nie sprzątane stoliki po posiłkach, nie ma w związku z tym gdzie usiać i zjeść. Długo by jeszcze pisać. Odradzam.

Wiesia

• Zalety blisko plaży czysto
    • Wady kiepska obsługa na recepcji brak znajomości języków, fatalna organizacja wycieczek z hotelu, nastawienie tylko na zysk, hałas

Dzisiaj wraz z partnerem wróciliśmy z wakacji, więc odrazu na świeżo wystawiam opinie i chociaz wyjazd nie spelnil naszych oczekiwan postaram sie aby opinia byla obiektywna i pomocna dla innych. Nasz pobyt 26.08 - 03.09.2018 w opcji all inclusive dwie osoby cena prawie szesc tys. Zaraz po wyjsciu z autokaru poszlismy do recepcji. poproszono nas oplacenie taksy klimatycznej i pani w recepcji nie wydala nam 50 euro. jak tylko zwrcilismy uwage drazu zaczela sie klocic ze placilismy banknotem 50 a nie 100. byla bardzo niemila i nie chciala dyskutowac a gdy zapytalismy o monitoring na recepcji nagle powiedziala ze jednak sobie przypomniala ze sie pomylila i oddala 50 euro, nastepnie otrzymalismy pokoj ktory nie jest zly - czysty, lozka niewygodne ale to pewnie kwestia gustu, w lazience suszarka do wlosow, mydlo i reczniki, duza szafa na ubrania, klimatyzacja wedlug mnie nie byla zbyt glosna, w tv tylko hiszpanskie kanaly, sejf platny, dostalismy pokoj nr 118 kttory znajduje sie w srodkowym budynku i jest tuz nad glosnikami sceny na ktorej odbywaja sie animacje wiec codziennie od godziny 20.30 do 00:30 lub dluzej niesamowity halas i drzenie szyb ( okna stare drewniane) pokoju nam nie chciano zmienic.wszystkie pokoje w srodkowym budynku do okola sceny maja podobny problem. Jedzenia duzo, nawet urozmaicone, barrdzo apetycznie wyglada ale niestety jest bez smaku jest totalnie nijakie ale mozna sie najesc. miedzy posilkami napoje bez limitu, drinki z oryginalnych alko, wino,piwo, kawa, przekaski bez limitu (frytki, pizza, salatki, mieso, zelki, lody itp) ogolnie opcja all inclusive calkiem spoko hotel bardzo blisko plazy, plaza sliczna ale strasznie malutka a ze plaz tam nie ma za wiele bo wybrzeza kamieniste to ze wszystkich kolicznych hoteli goscie przychdza wlasnie tam gdyz jest to plaza publiczna wiec jest niesamowicie ciasno. para lezakow z parasolem to koszt 12 euro za dzien ale i tak zawsze sa juz zarezerwowane na kilka dni do przodu wiec my nie mielismy nawet okazji skorzystac. woda w morzu czysta i ciepla. wycieczki z hotelu to totalna porazka za wysoka cene. opisy niesamowite a w rzeczywistosci porazka. przykladowo opis cudownej wielkiej plazy a tak serio malenka jak przy hotelu, nurkowanie calodniowa z indywidualnym instruktorem a tak serio to caly dzien sie czeka az indywidualny jedyny instruktor ogarnie kazdego kolejno a nurkuje sie 30min.caly dzien bez wyzywienia, wycieczka do palmy 100 euro za dwie gdziny chodzenia a za 9 euro mozna jechac busem spod hotelu i chodzic ile sie chce. Do jednej z wycieczek nie doszlo a 126 euro juz nikt nam nie oddal... zwiedzanie na wlasna reke, wynajecie samochodu to duzo taniej i duzo wieksza frajda w ostatni dzien doba hotelowa konczy sie o 12 a wylot mielismy w nocy wiec zaplacilismy za przedluzenie doby hotelowej do godziny 20:00 - 40 euro ale juz nie nalezalo nam sie sprzatniecie pokoju czy wymiana recznikow ani tez posilki wiec kolejne 24 euro za kolacje gdzie po fakcie poinformowano nas ze za napoje musimy doplacic oraz wylaczono nam dostep do wifi no bo juz mamy koniec pobytu to mozemy spadac. - organizator Itaka Ogolnie nie polecam. bywalam na wyjazdach za nizsza cene i duzo fajniejszych

• Zalety -blisko plaży -bar przy plaży z przekąskami i napojami -piękny hotel -bardzo dobre jedzenie -drinki robione przy gościach z firmowych napojów aloh.
    • Wady nie ma

Barcelo Ponent Playa Hotel rewelacyjny! Naprawdę polecam, bardzo dobre położenie - przy samej plaży. Obawialiśmy się że plaża może być trochę za mała i będzie "ciasno" w sezonie (08.07-16.07)ale nic bardziej mylnego, było mniej ludzi niż na tych dużych plażach (Alcudia, Alera) gdzie jednocześnie jest więcej hoteli i duużo więcej ludzi. Jednakże z znalezieniem miejsca na plaży czy do kąpieli nigdzie nie było problemu;). Sam hotel rewelacja, bardzo ładny ,zadbany, nawet na zdjęciach tego nie widać jak jest w rzeczywistości. Jego największym plusem jest bar przy plaży - z zimnymi napojami oraz przekąskami (hot dogi, hamburgery, pizza, frytki, nuggetsy, owoce morza, sałatki, lody .... i jeszcze więcej). Rewelacja z zimnymi napojami, gdyż jak to przy plaży ciągle chce się pić a do tego w każdej chwili można przegryźć coś(zwłaszcza super przy dzieciach gdy zgłodnieją). NO i oczywiście napoje alkoholowe-drinki robione "od serca" aż powiesz STOP i to z firmowych alkoholi - gin, whisky, wina, wódka, tequila, piwo butelkowe, woda na wynos w butelce ile by się nie chciało.. no wszystko). Śniadania obiady i kolacje w formie bufetu, także rewelacja- mnóstwo jedzenia, owoce morza itd. , codziennie kilka nowych dań, stoły z deserami, ciastami owocami lodami, no super! Kucharze robią niektóre potrawy przy gościach na bieżąco, do samego końca donoszono brakujące dania, także nic nie brakowało. Do obiadu i kolacji można wziąć wino (dają całą butelkę na stół i ile by się nie chciało?),piwo coca-cola, soki ze świeżych owoców-no ekstra. My jesteśmy bardzo zadowoleni, było tyle jedzenia i napojów że nie wydaliśmy żadnych pieniędzy dodatkowych - prócz naszych zachcianek oczywiście. Kilka wypożyczalni samochodów w pobliżu (40euro/dzień, 2dni/70euro)- w hotelu drożej. Zaraz przy hotelu praktycznie zaczynają się ulice z pamiątkami, sklepami, restauracjami, ubraniami itd. Także wszystko można kupić na miejscu. W pobliżu 3 inne plaże zatoczkowe ale ta nasza najładniejsza? , z wycieczek organizowanych nie korzystaliśmy, zwiedzaliśmy sami. Co wieczór animacje Super, aa i jeszcze jedno pracuje tam kilka polskich barmanek, dziewczyn od animacji oraz jest mnóstwo Polaków, więc jeśli ktoś nie mówi po angielsku, nie ma dużego problemu dogadać się:). Szkoda tylko że w barze przy plaży nie puszczają jakiejś muzyki:P:P, bar przy basenie także super jednak tam animacje kiepskie, a z resztą byliśmy tam tylko raz gdyż obok była plaża i to nas bardziej interesowało. Pokoje mieliśmy z widokiem na basen, dokładnie takie jak na zdjęciach. Pokoje sprzątane codziennie, nowe ręczniki itd, czysto ładnie spoko:)wszyscy bardzo mili, ciągle słyszy się ola! ola!:). Ogólnie przy hotelu są 4 bary ( od chyba 20 otwierany bar przy którym były animacje dla dzieci, później dla dorosłych, oraz bar z muzyką na żywo - tzn. takim graniem na trąbce itd.:P). Wieczorem przeważnie wybieraliśmy ten z animacjami jak i większość gości, obydwa bary z napojami All inclusive do 23, także super jak dla nas?, bar na plaży zamykany o 18 a ten przy basenie o 20. Jeśli chodzi o przyjazd z lotniska do hotelu to bardzo zorganizowany, recenzentka ITAKI czekała na nas na lotnisku, zaprowadziła do autokaru-ok godzinki drogi do hotelu. W drodze powrotnej także rezydentka pojechała z nami na lotnisko i wszystko pilnowała, także super. Ogólnie jesteśmy BARDZO BARDZO zadowoleni z wyjazdu, hotel już rozreklamowaliśmy wśród naszych znajomych, więc myślę za rok już tam będą:P

MARIA

Spędziliśmy w tym hotelu bardzo udane wakacje z przyjaciółmi. Czysto w całym obiekcie. Jedzenie urozmaicone , dużo i bardzo smaczne. Pokoje sprzątane codziennie. Bardzo miła obsługa. Polecam gorąco.

MARIA

• Zalety Położony przy plaży. Obsługa bardzo miła. Jedzenie bardzo urozmaicone , dużo i bardzo smaczne. Sprzątanie pokoi codziennie. Ogólnie czysto i ładnie.

Pobyt w tym hotelu będę wspominała bardzo pozytywnie. Wszystko się podobało. Polecam gorąco.

Aga

• Zalety przy plaży; duży wybór jedzenia; blisko sklepów z pamiątkami, barów i restauracji;
    • Wady obsługa kelnerska przy obiadach i kolacji; głośna klimatyzacja, akustyka (słychać gości z sąsiednich pokoi i trzaskanie drzwiami);

hotel przy plaży publicznej,stąd opłata za leżaki i parasol (12 euro),ale jeśli ktoś nie chciał ani parasola ani leżaka to można było się rozłożyć na własnym kocyku;plaża zatłoczona;można było zarezerwować leżaki;amo morze dość brudne; można było wypożyczyć rowerek wodny ze zjeżdżalnią;w recepcji pracuje Inga (Łotyszka), która bardzo dobrze mówi po polsku;w barze pracuje Polka Anna, ale raczej unika rozmów po polsku;basen dość mały ze słoną wodą, na basenie i leżakach kto pierwszy ten lepszy, za mało leżaków a tym bardziej parasoli w stosunku do wielkości hotelu, bo ten jest naprawdę spory;sama obsługa bardzo w porządku, animatorzy bardzo fajni, są tam dwie Polski Magda i Kinga;pokoje czyste pomimo,że są wyposażone w stare meble;pokój codziennie sprzątany;jedzenie też ok i naprawdę było w czym wybierać,zarówno na śniadania jak i na obiady czy kolacje;wszystko było na bieżąco uzupełniane-do samego końca;minusem była obsługa kelnerska do obiadów i kolacji;niby się szybko uwijali ale czasem dość długo czekało się na przyjście kelnera aby zamówić napoje;w ciągu dnia pomiędzy posiłkami można było zjeść w barach przy basenie i przy plaży;były tez lody dostępne przez cały czas otwarcia barów;herbata, kawa, i napoje alkoholowe i bezalkoholowe dostępne w godzinach otwarcia barów;kolejnym minusem była głośno pracująca klimatyzacja i akustyka;zaraz po wyjściu z hotelu sklepy z pamiątkami,małe sklepiki spożywcze,bary i restauracje,wypożyczalnia samochodów;my skorzystaliśmy z wycieczek oferowanych przez Itakę i razem z super przewodnikiem Ryszardem zwiedziliśmy Majorkę (polecamy wycieczkę dookoła wyspy);na wycieczce do Palmy, wg nas było troche za mało czasu wolnego;w dniu wyjazdu zabrano nam opaski do all Inclussive ale mogliśmy cały czas korzystać z atrakcji hotelu bowiem dostaliśmy specjalne karteczki (jednak wszyscy i tak nas rozpoznawali, więc nie musieliśmy nikomu tej kartki pokazywać :)) generalnie pobyt uważamy za udany;

Monkika

• Zalety Położenie super. dobre jedzenie duży wybór owoców.
    • Wady Stare pokoje

Położenie hotelu super obok zatoczki z piaszczysta plaża. Obiady i kolacje z dużą ilością dań gorzej że śniadaniami. Miła pomocna obsługa.

• Zalety Położenie bardzo dobre, blisko plaży.
    • Wady Hotel okropny!!! Przez 1 dzień nie było prądu ani wody! Hotel w takich przypadkach powinien być zaopatrzony w agregat aby gościom zapewnić prąd!!! Niektórzy ponabijali sobie guzy ze wzgl. na brak światła. Rozdzice z małymi dziećmi nie mieli jak zagrzać mleka! Pokoje brudne stare, pościel wije sie po podłodze, ręczniki dziurawe, raz wymianiane i to na naszą prośbę. Zamki zardzywiałe, ściany odpadają, łóżka na kółkach pojedyńcze i jeśli jest dostawka to nie da się wyjść na balkon (bo tarasem tego nie można nazwać). Stołówka jak za PRLu i cały hotel róznież. Jedzenie w pierwszy dzień w miare, ale następne dni już nie bardzo ponieważ non stop to samo, wszystko najgorszej jakości. Pomidory zielone, sałata gorzka. Wszystko bardzo tłuste. Za takie pieniądze .....NIE POLECAM

Ogólnie pobyt wspominam miło ze względu na lokalizację. Wersja AllInclusive a musieliśmy chodzić gdzieś do restauracji iż nie dało się na dłuższą metę tego jeść !!!