Opinie o hotelu Belvedere
Grecja / Korfu

Belvedere

Paulina

• Zalety pomocna, sympatyczna obsługa smaczne posiłki ładny pokój z balkonem piękny widok na morze
    • Wady basen za mały na tak duży hotel dużo rodzin z dziećmi, choć nie ma brodzika ani innego miejsca do zabaw animacje za rzadko - hotel jest na uboczu, daleko do atrakcji, a basen i plaża oblegane plaża za mała na tak duży hotel

W hotelu spędziliśmy 2 tyg. w lipcu 2019. Pokój o podwyższonym standardzie ładny, ale łazienka taka sobie. Za to w pokojach o niższym standardzie były lepsze łazienki... ;) Pool bar czynny od 10 do 23 - alkohole lokalne, kawa w kartonowym kubeczku, lody. Za frappe lub kawę w filiżance opłata 1 euro. Drugi bar czynny od 18 - tam jest większy wybór. Restauracja czasami jest na tyle oblegana, że trzeba czekać w kolejce na wejście. Na szczęście pracownicy szybko ogarniają, można poczekać przy stolikach przy pool barze, a kelnerzy poproszą, gdy zwolnią się stoliki. Jedzenie ok, ale przy pobycie 2-tyg. już monotonne. Codziennie na obiad i kolację frytki, ryba i makaron, 2-3 rodzaje mięsa. Bywały owoce morza i jagnięcina. Oprócz tego warzywa na ciepło, zapiekany biały ser (to chyba coś Greckiego), wybór kilku surówek/sałatek, pieczywo, biały ser, oliwy, przyprawy, tabasco, słodycze (najczęściej nasączane ciasto, galaretka i kremy, rzadziej baklava) i owoce (zawsze melon i arbuz, a czasem tez inne). Przy obiedzie i kolacji piwo i wino z dystrybutorów - samoobsługa. Śniadania przyzwoite - kiełbaski i wędliny typowo Greckie, ale ser żółty i biały ok, codziennie jajka (jajecznica akurat niezbyt dobra), warzywa, owoce, słodycze, tosty francuskie, mleko i płatki, pieczywo, grzanki, marchewka na ciepło, czasami pozostałości dań z kolacji. Woda i napoje z dystrybutora (smaczne). Mały minus - kawa i herbata są w sali restauracyjnej tylko do śniadania. Do obiadu i kolacji można brać z pool baru. Pokoje sprzątane co trzeci dzień, wtedy też wymieniane są ręczniki. Mały minus - pokoje nie są odkurzane, a zamiatane starą szczotą, przez co podłoga nie jest całkiem czysta. W pokoju nieduży telewizor, niestety bez możliwości podłączenia np. swojego pendrive. Z polskich kanałów tylko TVPInfo, poz tym kanał grecki, rosyjski, niemiecki i brytyjski. Mały minus za brak dodatkowych poduszek w pokoju - były tylko 2 małe i płaskie. W pokojach brak łóżek małżeńskich - tylko złączane pojedyncze, czego nie znoszę, bo się rozjeżdżają. W Grecji chyba nie odkryto jeszcze klinów do materaców (a są w Ikea) ;) Duży minus jest taki, że w pokojach bardzo słychać głosy z korytarza. Tam dodatkowo jest spory pogłos, więc byłam wściekła, gdy w nocy budziły mnie głosy ludzi wracających z imprez, a od 7 rano dzieci krzyczące na korytarzu. Basen jest spory, ale za mały jak na tak duży hotel. Nie ma też brodzika ani żadnego miejsca do zabawy dla dzieci, więc spodziewaliśmy się, że nie będzie tam zbyt wielu dzieci... Niestety. Woda w basenie jest słona. Plaża - po drugiej stronie ulicy (ruchliwej, trzeba uważać - auta jeżdżą szybko i nie przepuszczają pieszych na pasach). Plaża kamienista, zejście OK, ale trzeba iść ostrożnie. Woda czyściutka, idealnie ciepła. Plaża jest wąska, leżaków jest dużo, ale za mało jak na tak duży hotel. Na prawo od plaży hotelowej jest druga, mniejsza i bez leżaków, ale dużo mniej oblegana. Polecamy ją :) Doba hotelowa trwa do 12, od 14. Po opuszczeniu pokoju, w oczekiwaniu na lot, można spokojnie zostawić bagaże w części wspólnej na parterze. Są tam sofy, telewizor, więc nawet oczekiwanie do godziny 23 nie było dla nas uciążliwe :) Jest tam również stół bilardowy. Obok hotelu jest sklep, dość dobrze wyposażony, ale ceny raczej wysokie. Z tanich polecamy market Markato, jest np. w centrum miasta Korfu. Do najbliższego miasteczka - Benitses - ok. 3 km. Nie poleca się chodzenia pieszo, bo nie ma chodników i droga jest niebezpieczna, ale my poszliśmy i wróciliśmy i żyjemy :) Benitses jest niestety dość brzydkie - wiele opuszczonych budynków, brudno. Można do niego dojechać też autobusem. Warto natomiast wybrać się samemu na wycieczkę do stolicy wyspy - Korfu. Również busem - linia niebieska lub zielona - koszt 1.80 e/osoba w jedną stronę. W autobusie jest sprzedawca - kontroler biletów. Podpowiada też gdzie wysiąść. W stolicy warto zgubić się w wąskich uliczkach starego miasta, zwiedzić fort (koniecznie! ale trzeba mieć wygodne obuwie, nakrycie głowy i wodę - my spędziliśmy tam sporo czasu, zaglądając w kolejne zakamarki ruin, gdzie z każdego miejsca jest piękny widok na miasto i wyspę, a słońce grzało bardzo mocno. Drugi obowiązkowy punkt to odwiedzenie cerkwii św. Spirydiona z jego relikwiami. Codziennie (podobno, my byliśmy w czwartek) o godz. 12 trumna z relikwiami jest otwierana, a wierni podchodzą i całują jego stopy (ubrane, bez obaw :)) a przez szybkę widać głowę świętego. Warto pamiętać o odpowiednim ubraniu. W razie czego są też dostępne chusty, aby się okryć. Relikwie znajdują się po prawej stronie, w małej kapliczce w głębi. My byliśmy też na wycieczce z Itaki po wyspie - w rodzinnej wytwórni produktów z qumkwatu, w Achillonie, na Paleokastritsy, na punkcie widokowym i w małym monastyrze. Do Achillonu i Paleokastritsy można łatwo dojechać autobusem. Niestety oba miejsca PEŁNE turystów. Do Paleo mimo to warto jechać, Achillon bez szału w porównaniu do pięknie zachowanych pałaców w PL np. w Pszczynie.

M

• Zalety Piękny widok z hotelu, jedzenie mało urozmaicone ale pyszne, wieczór grecki, obsługa hotelowa
    • Wady brak animacji, 3 km od Benitses, gdzie droga jest bez chodnika i bardzo ruchliwa

Nasz pobyt uważam za bardzo udany. Pomimo tego, że pogoda w czerwcu była zróżnicowana, był dzień z deszczem, pochmurny, ale pozostałe już upalne. Basen w hotelu ze słoną wodą, dla nas to nie robiło problemu. Jeśli chodzi o plaże to bardzo mała i kamienista, ze stromym zejściem. Woda za to bardzo czysta, dodatkowo jest pomost drewniany z którego można postakać do wody:) Obsługa hotelowa jest bardzo miła, każdy problem starają sie załatwić od razu. Pan baranami również super. Ogólnie do hotelu nie ma co się doczepić. Polecam wybrać, się do miasta Korfu autobusem, ok 2,5 euro bilet u kierowcy. Polecam również wynająć auto i samemu zwiedzić wyspę. W mieście Benitses jest biuro podróży Oscar, którego właścicielem jest chyba polak i można od razu prosić o kontakt z nim. Ceny ma dużo tańsze od rezydentki.

Kuba

OGÓLNIE POLECAM - WSZYSTKO SUPER !!!!!!!!! Dobra lokalizacja, posiłki wszystko na plus :)

Teresa

• Zalety Super obsługa, ładny pokoik, bardzo dobre wyżywienie.
    • Wady Troszkę mała plaża i niewystarczająca liczba leżaków.

Hotel pięknie położony, piękne widoki z okien, pracownicy hotelu przesympatyczni, wyżywienie bardzo dobre. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu.

Pobyt: Lipiec 2015

• Zalety Piękne położenie, miła obsługa , czyste pokoje
    • Wady Dość monotonne jedzenie

Hotel usytuowany w pięknym miejscu z widokiem na morze, blisko plaża, kamienista, ale leżaki bezpłatne (niestety niewiele). Czyściutka, przejrzysta woda. Miła obsługa w hotelu. Jedynym minusem były dość monotonne posiłki, ale poza tym super!

piotr i klaudia
    Pobyt: Sierpień 2014

• Zalety dobre położenie, blisko plaży,bardzo miła obsługa,smaczne jedzenie,wokół hotelu cisza i spokój,bezpłatne leżaki i parasole,dwa bary,piękny widok na morze,blisko lotnisko i stolica wyspy,bezpłatna klimatyzacja w pokoju,
    • Wady wąska i żwirowa plaża,mało animacji,płatny internet

po powrocie z wakacji hotel oceniamy bardzo dobrze,ponieważ przed wyjazdem dużo czytaliśmy negatywnych opinii na jego temat a to co zobaczyliśmy pozytywnie nas zaskoczyło,wiele osób pisało ze ilość leżaków zarówno na basenie jak i plaży jest nie wystarczająca zupełnie się z tym nie zgadzam wystarczy sobie rano zarezerwować i nie ma problemu,minusem jest bardzo małe urozmaicenie owoców tylko arbuzy i winogrono,nieograniczona ilość alkoholu,lodów i napojów a w menu każdy znajdzie coś dla siebie. Polecamy :)

Asia
    Pobyt: Czerwiec 2014

• Zalety piekny widok na morze, miła obsłga
    • Wady mały basen, brak animacji

pojechalismy na tydzien all w cenie 900zl od osoby jak za ta cene warunki idealne, obsluga bardzo mila 2 bary alkohole w kazdej ilosci wodka piwo wino i ich lokalne trunki, caly cas dostepne lody i przekaski, jedzienie ok jedyny minus malo ryb w menu i brak animacji oraz brodzika dla dziecie, do plazy 2min , lekazki i parasole bezplatne, polecam dla wszystkich w promocyjnej cenie warto jechac .

Dorota
    Pobyt: Lipiec 2014

Dzisiaj w nocy wróciliśmy z mężem z urlopu, na wyspie Korfu w hotelu Belweder.Pokój wyposażony był w klimatyzację,tv(nowej generacji) i schludnej łazienki. Pokój czysty i codziennie sprzątany.Nie ma jednak możliwości zaparzenia kawy w pokoju,chyba,że zabierzecie ze sobą czajnik bezprzewodowy,szklanki i łyżeczki.Obsługa hotelowa bardzo miła.Plaża bardzo blisko hotelu-żwirowa,trochę wąska,(ale da się przeżyć).Jak na hotel tej klasy bardzo dobrze wyposażony.Ogólnie jesteśmy zadowoleni i polecamy!

Sylwia
    Pobyt: Czerwiec 2014

• Zalety blisko do morza, pyszne jedzenie, basen, czysty pokój- czegóż chcieć więcej. Możliwość wyjazdu, w celu zwiedzenia- przystanek autobusowy na wprost hotelu.Rezydentka Ola-świetna-konkretna, rzeczowa:)
    • Wady nie ma, chyba tylko narzekający niektórzy turyści-szukający zamiast pysznego greckiego jedzenia-polskiego schabowego

Czytając niektóre wpisy przed wyjazdem miałam obawy. To co zastałam spełniło moje oczekiwania. Mili ludzie, życzliwi. Kuchnia serwowałą codziennie świeże owoce,kuchnię regionalną, kolorową i pyszną ( dla niejadków zawsze były frytki i makaron), zawsze pyszne desery. Dwa razy w tygodniu atrakcja dla turystow w postaci " wieczoru greckiego".

dorota
    Pobyt: Sierpień 2013

• Zalety bliskość plaży
    • Wady cisza wieczorna

jeżeli jedzie się na tydzień i skorzysta się z wycieczek to jest ok