Opinie o hotelu Bin Majid Beach
Emiraty Arabskie / Ras al-Khaimah

Bin Majid Beach: obiekt, plaża

• Udogodnienia i atrakcje dla dzieci: plac zabaw, brodzik, łóżeczka niemowlęce.
  • Dobra lokalizacja: hotel położony w spokojnej okolicy, otoczony laguną, 2 min. jazdy od centrum stolicy emiratu Ras Al Khaimah.
  • Przy hotelu 800-metrowa prywatna plaża.
  • Wysoki poziom obsługi hotelowej.
  • Wylot z Krakowa Śniadania i obiadokolacje

Hanna

• Zalety dobre jedzenie, pokoje (trafiliśmy na odnowiony), przemiła obsługa, duży basen, szeroka prywatna plaża, rozrywka (aerobic w wodzie, rzutki, siatkówka, deski na morzu, itd.)
    • Wady brak balkonu

W hotelu Bin Majid Beach spędziliśmy miłe chwile w lipcu tego roku. Jest dobrą bazą wypadową. Do Dubaju dojechać można w 1,5 godziny. Choć na zdjęciu z zewnątrz nie wydaje się ładny, na żywo wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Dorota

• Zalety Dobra lokalizacja, wspaniała obsługa, dobre jedzenie, prywatna plaża plus basen.
    • Wady Nie mam uwag :)

Hotel czysty, piękne widoki w naszym pokoju był widok na morze więc cudnie :) a co najważniejsze wspaniali ludzie którzy tam pracują bo to Oni sprawiają że atmosfera w tym hotelu jest bardzo przyjazna. Przy okazji podziękowanie dla wszystkich pracowników hotelu :) Dziękujemy z całego serca za pomoc w każdej sytuacji i rodzinny klimat :)

Sylwia
    Pobyt: Kwiecień 2018

Hotel jak najbardziej na plus, jednak tui do niczego mam wielką prośbę spotkała nas nie miła niespodzianka na miejscu potrzebuję nr tel do rezydentki. od tui nie mogę otrzymać żadnej pomocy. Sylwia

• Zalety Położenie względem plaży, piaszczyste i łagodne wejście do wody, miła obsługa, smaczne jedzenie; dobry punkt wypadowy do Dubaju i Abu Zabi.
    • Wady Hotel stary, \"łatany\" na bieżąco, remonty w trakcie pobytu turystów a co za tym idzie - hałas w niektóre dni; nie ma gdzie pospacerować wieczorem, plaża zamykana a przy hotelu droga szybkiego ruchu.

Hotel mocno wiekowy, naprawiany i "łatany" na bieżąco a przydałby się mu remont generalny. Pokoje sprzątane na bieżąco. Okna nieotwierane, brak balkonów - dość dziwne rozwiązanie. Ale była też i tego dobra strona - nie było potrzeby korzystania non stop z klimatyzacji. Obsługa bez zastrzeżeń, od razu reagowano na zgłoszenia usterek. Dobre położenie hotelu, plaża ładna, z łagodnym i piaszczystym wejściem do wody. Temperatura wody doskonała - można siedzieć godzinami. Temperatura powietrza na początku maja 33-35 stopni i z każdym dniem było goręcej. Uwaga na działającą pełną mocą klimatyzację we wszystkich ogólnodostępnych pomieszczeniach - byłam zadowolona, że posiadałam narzutkę, bo bywało za chłodno m.in w restauracji. Leżaki trzeba rezerwować rano przez rozkładanie ręczników (niestety!). W trakcie przypływów pojawiały się niebieskie, sporych rozmiarów meduzy, o czym nigdzie wcześniej nie czytałam. Piszę o tym, ponieważ zostałam poparzona, i choć podobno nie są one niebezpieczne, to nie było to miłe doświadczenie. Basen ok, od 1 do 3 metrów głębokości. All inclusive dość ubogie, tj. 3 posiłki główne oraz w barach tylko napoje bez przekąsek. Ale posiłki, mimo możliwości wyboru tylko kilku dań, moim zdaniem były bardzo smaczne, z elementami kuchni indyjskiej. Braki potraw uzupełniane na bieżąco. Hotel zdominowany przez Rosjan, trochę Czechów, Słowaków i Polaków. Generalnie cisza i spokój zalatujący nudą. Absolutnie nie polecam młodym ani wszystkim, którzy lubią wieczorne rozrywki. Również nie polecam na wyjazdy z małymi dziećmi. Dobra baza wypadowa na wycieczki. Dubaj niesamowity :) polecam wycieczkę kupioną przy recepcji u Ahmeda, wszystkie punkty programu zrealizowane (a nawet coś więcej), pilot polski. Koszt 95$ plus koszt posiłku w Dubaju. Hotel nie przewiduje tzw. "suchego prowiantu" dla wyjeżdżających. Ale można zjeść śniadanie o g. 7:00 i kolację po powrocie przed g. 23:00. W dniu wyjazdu ostatnim posiłkiem miało być śniadanie i opuszczenie pokoju do g. 12:00. Spotkała nas bardzo miła niespodzianka - pokój przedłużono nam do g. 14:00 (wyjazd był właśnie o g. 14:00 i mogliśmy oficjalnie zjeść lunch przed długą podróżą. Pozdrawiam :)

Radek .S

• Zalety Blisko plaży Smaczne jedzenie Profesjonalna i miła obsługa Biuro podróży w lobby hotelu -oferuje wycieczki lokalne z polskim przewodnikiem
    • Wady -Brak strefy dla palaczy w lobby (można palić w całym lobby, co przeszkadza niepalącym -Słabo przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Hotel mimo swojego wieku, czysty i zadbany. Nie jest to luksusowy hotel. Oceniam go na 3,5*. Obsługa bardzo uprzejma i pomocną. Nie wyciągają ręki po napiwki.Dla mnie dużym plusem był brak ludzi namawiających na animację,spa,wycieczki itp. Plaza czysta ,woda w morzu ciepła,łagodne zejście do morza. W maju pojawiały się na plaży meduzy. Mozna się kąpać,ale trzeba uważać.Przy dużym obłożeniu gości,może być problem z leżakami na plaży i basenie. Trzeba sobie zarezerwować rano kładąc recznik.Jedzenie dobre, nie ma wielkiego wyboru,ale wszystko świeże i smaczne.Malo owocow.Alkohole serwowane w all inclusive to piwo,wino,wódka,gin, whisky,rum.Soki i alkohole serwowane są z oryginalnych butelek i puszek nie rozcieńczane.Bar w lobby, na plaży i przy basenie w ramach all inclusive, nie trzeba podpisywać rachunków za każdym razem,czasami trzeba podać nr pokóju.Bylismy w maju temperatura od 37 do 42 stopni. Doradzam wyjazd od grudnia do kwietnia,bo w maju jest trochę za gorąco. W lobby znajduje się biuro podróży desert gate , można pojechać do Dubaju 95$ i Abu Dhabi 110$-warto.Lepiej wykupić all inclusiv bo ceny posiłków i napojów wysokie np.piwo 30 zł.Jesli ktoś nie ma wygórowanych oczekiwań to nie powinien być zawiedziony.

EWA
    Pobyt: Listopad 2017

• Zalety Przy plaży, blisko centrum miasta (10 min.taksówką za ok.20pln)
    • Wady Nie wszystkie pokoje są odremontowane. Ja byłam i w takim i takim. Ten odremontowany super! Uwaga na pokój 106!!!

Byłam ze znajomymi na przełomie listopada i grudnia 2017 rok. Zajmowaliśmy na pierwszym piętrze 2 pokoje. Feralnie trafił mi się pokój 106, który jest bezpośrednio nad dyskoteką . To był koszmar. Nie jestem fanka dyskotek i....impreza do 3 w nocy nie dawała nam spać. Myślałam, iż potrafię usną przy muzyce, jednak nie ona była problemem, a koszmarne basy, które powodowały to, iz podskakiwało sie na łóżku. Uprzejmie informuję, iż dyskoteki są tam codziennie do 3 w nocy i jak ktoś lubi chodzi spać przed 3 w nocy, to niech pilnuje, aby nie otrzymać pokoju nr 106!!! Następnego dnia zmienili nam pokój na 117 i było super. Odremontowany, czysty i zadbany. Tutaj pokoje nie maja balkonów :-( Obsługa fantastyczna! Jedzenie genialne. Naprzeciwko recepcji znajduje się biuro turystyczne i można z nimi bezpiecznie jechać np. do Dubaju czy Abu Dhabi. Uwaga: Przesympatyczny Arab, który prowadzi to biuro mówi po polsku!Ceny przystępne! M y akurat wynajeliśmy sobie już w Polsce samochód z pobliskiej wypożyczalni mieszczącej się w centrum handlowym w Ras al Khaima. Cena za 5 dni to ok. 700pln + paliwo ok. 300pln ( byliśmy 3 razy w Dubaju- to ok. 2 godzin jazdy z hotelu do centrum Dubaju i raz byliśmy w Abu Dhabi - to ok. 4 godzin jazdy w jedną stronę z naszego hotelu w Ras al Khaima) Polecam zakupy w tym centrum handlowym. Daktyle nadziewane orzechami i migdałami w 1/5 ceny z centrum handlowego w Dubaju. Tam kilogram tego rarytasu kosztuje 175pln/1 kg. jest to przepyszne!!! Jedzenie w hotelu było fantastyczne. Sporo było gości z Indii, również kucharze, byli też z Indii stąd sporo przysmaków kuchni idyjskiej udało sie nam spróbować w hotelowej restauracji w opcji all inclusive. Dużo Rosjan przebywa w tym hotelu i nawet jest tam zatrudniona rosyjska recepcjonistka. Byliśmy w takim okresie, ze jednak było tam dużo osób starszych i nie było ,,radzieckiej roześmianej i głośnej młodzieży", co było zbawienne:-) Hotel znajduje sie przy meczecie, ale on jest jakby cichy. My go nie słyszeliśmy, bo mieliśmy pokoje z widokiem na plaże. W listopadzie nie ma natłoku turystów i dzięki temu zawsze byliśmy szczęściarzami z leżakami:-) Plaża czysta i zadbana. W listopadzie przy zejsciu na plaże maleńki barek był zamknięty i wodę braliśmy z baru przy basenie, ale nie był to problem. Hotel nie powinien przyjmować rodzin z dziećmi, bo nie ma tam dla nich placu zabaw. Jest tylko mały basenik. Generalnie jest to świetne miejsce jako baza wypadowa do zwiedzania Emiratów!

Aneta i Kamil
    Pobyt: Styczeń 2018

• Zalety Plaża , cisza , bliskość sklepów , widoki , obsługa
    • Wady ...

Jedzenie różnorodne ale powtarzalne-każdy znajdzie cos dla siebie. Obsługa hotelu bardzo rzetelna i przemiła. Wszędzie blisko jesli chodzi o spacery . Polecam sklepy po drugiej stronie ulicy jesli chodzi o pamiątki..jest o niebo taniej niż w Dubaju czy AbuDhabi. Dla smakoszy daktyle w czekoladzie...obłęd.bliskość meczetu bardzo uspokaja myśleliśmy ze bedzie nas to drażnić było wręcz przeciwnie. Łazienki czyste , pokoje sprzatane codziennie i uzupelniana woda kawa itd. Jesli ktoś traktuje hotel jak miejsce bazowe i bedzie tam siedział 7 dni to przyczepić mozna sie zawsze ...polecam jako miejsce noclegu . Basen zimna woda ale kąpiel zaliczona. Woda w zatoce czysta , słona i ciepła. Polecam wycieczki z biura koło recepcji. Safari i Dubaj....REWELACJA , ABU DHABI TEZ...MINUSEM JEST TYLKO DLUGA DRIGA 3 H W AUTOBUSIE . Jesli Abu Dhabi to brać z kawa i ciastkiem ze złotem . Polecam Hotel...i naprawdę nie sugerujące sie opiniami ze czegoś nie ma itd. Pozdrawiam i mam nadzieje ze po 2020 do zobaczenia. Ps.od stycznia 2018 bar przy basenie nie jest juz all inclusive. ?????????????????

TERESA
    Pobyt: Grudzień 2017

• Zalety BLISKO PLAŻA BARDZO MILI ANIMATORZY Z CZECH
    • Wady Masa kurzu przy klimatyzacji, na abażurach, telewizorze w łazience kafelki malowane i masa ciemnych szpar po spoinach brudne okno. Bar przy basenie płatny nie dla nas chociaż wykupione all inclusive.Mini mini bar przy przejściu na morze podawane napoje i drinki w niebieskich plastikowych szklankach - ochyda

Pogoda dopisała i to najważniejsze była joga ćwiczenia w basenie aerobic , wycieczki zorganizowane przez Rezydentkę Martę która nie interesowała się nami później a w dniu Sylwestra jak do niej zadzwoniliśmy jak będzie wyglądał sylwester i o której to nam przekazała , że należy wpłacić po 300 dirhamów od osoby i dostaniemy bilety do drugiego hotelu o tej samej nazwie tylko Resort. Potem dowiedzielismy się w recepcji ,że bilety mamy za darmo . Były trzy wyjazdy , ostatni 19,30 na który się nie załapaliśmy ale wzięlismy taksówkę bo jest to niedaleko około 30 km. Jechaliśmy trzy godziny na taksometrze nabiło nam 0,5 km przed Resortem 110 dirhamów i była godz. 23,00. Mąż kazał taksówkarzowi zawrócić bo w tym olbrzymim korku stalibyśmy jeszcze przynajmniej godz. były cztery pasy ruchu i poboczem pustynnym też jechały auta.Powrót był zdecydowanie krótszy bo jeszcze ludzie nie wracali z sylwestra. Organizator tej imprezy ani rezydentka nie poinformowali nas , że tam w zatoce będzie impreza ogni sztucznych dla całego regionu, miast i wsi . Przyjechaliśmy do naszego hotelu 23,30 i chcieliśmy pójść chociaż na chwilę na nasz basen i ogród żeby wypić chociaż lampkę szampana ale nie wpuszczono nas ponieważ była impreza zamknięta chyba dla pakistańczyków. Nie jedliśmy obiadu ani kolacji ale przed 24,00 przyniesiono nam do pokoju kawałek ryby z ryżem. Sylwestra obejrzeliśmy w telewizji arabskiej w Dubaju i Abu Dabi i poszliśmy spać. Nasza grupa polska jedni wrócili o 4rano drudzy o 6 rano a imprezę zakończono o 1 w nocy. Całe szczęście że nie dojechaliśmy na tego sylwestra bo cały wieczór spędzilibyśmy na dojazdach., tym bardziej że w Nowy Rok mieliśmy lot byliśmy na lotnisku już o 15,30 lot miał być o 18,45 a wystartowaliśmy o godz. 2,30 w nocy. Odprawili nas o 21,30 dopiero . Ani picia ani jedzenia wszystko we własnym zakresie dopiero po odprawie na górze lotniska dali nam pudełeczka z kanapka z serem żółtym kawałek ciastka i soczek pomarańczowy .Niektórzy bez spania ponad trzydzieści godzin. Za wyjazd w okresie Nowego Roku zapłaciliśmy dwa razy więcej niż w innym czasie i nie byliśmy na sylwestra.

Janeczka i Tadeusz
    Pobyt: Grudzień 2017

Byliśmy z mężem 2 tygodnie, było cudownie. Jeżeli ktoś narzeka, to wprowadza ludzi w błąd. Nie brakowało ani dobrego jedzenia czy picia. Pokonywaliśmy kilka kilometrów wspaniałą plażą. Byliśmy na kilku wycieczkach z wspaniałą przewodniczką Martą.

PIOTR
    Pobyt: Październik 2017

• Zalety BLISKO OD LOTNISKA 20 MINUT DROGI. BLISKO DUŻA PIASZCZYSTA PLAŻA Z BARDZO CIEPŁĄ WODĄ. CENA ADEKWATNA DLA NIEZBYT WYMAGAJĄCYCH. ZA HOTELEM SKLEP MONOPOLOWY Z RÓŻNYMI RODZAJAMI ALKOHOLU TAŃSZYMI JAK W KRAJU.
    • Wady MĘCZĄCE PODPISYWANIE PARAGONÓW ZA PODAWANE DRINKI I NAPOJE ZA KAŻDYM RAZEM WARIANT ALL INCLUSIVE.

SUPER POBYT! CENA ADEKWATNA NA JAKOŚĆ HOTELU. POKOJE SPRZĄTANE CODZIENNIE OBSŁUGA BARDZO MIŁA. PRZED ZDANIEM KLUCZA I WYMELDOWANIEM SIĘ PAMIĘTAJCIE WCZEŚNIEJ ZAMÓWIĆ SOBIE COŚ DO PICIA BO PO ZDANIU NIC JUŻ SIĘ NIE ZAMÓWI WERSJA ALL INCLUSIVE. BLISKO DO CENTRUM HANDLOWEGO W KTÓRYM JEST CARREFOUR I TANIE FAJKI PO 6 DIRAMÓW ZA PACZKĘ NP( PALL MALL) DOJECHAĆ MOŻNA TAXI ZA 6 ZŁ(7 DIRAM). PIERWSZY RAZ SPOTKAŁEM TAKIEGO DZIWNEGO REZYDENTA TUI PANI (MAGDA) KTÓRA NA SPOTKANIU OŚWIADCZYŁA ŻE WSZYSCY NA WYCIECZKĘ DO DUBAJU NIE POJADĄ Z TUI BO NIE MA TYLU MIEJSC I PROPONOWAŁA PRZY RECEPCJI WYCIECZKĘ TAŃSZĄ Z POLSKIM PRZEWODNIKIEM NIE WIEM CZY TO NORMALNE DLA FIRMY TUI,BO DLA MNIE POWINNO ZALEŻEĆ REZYDENTOWI ŻEBY JAK NAJWIĘCEJ LUDZI POJECHAŁO Z BIURA KTÓRE REPREZENTUJĘ ALE TO ICH SPRAWA. BYŁEM Z RODZINĄ W DNIACH OD 09-16.10 2017 POGODA SUPER 45 STOPNI A WIECZOREM DUŻA WILGOTNOŚĆ DO 80%. JESTEM BARDZO ZADOWOLONY POLECAM NIE MA SIĘ NAD CZYM ZASTANAWIAĆ.