Opinie o hotelu
Casablanca

8.2
Dobry
58 opinii

4.0

149 opinii

Polecam ten hotel w szczególności dla rodzin z dziećmi

Kto raz kupił fiata ponownie nie popełni tego błędu :) Podobnie z Bułgarią :) Bułgaria ciekawiła mnie ponieważ nigdy tam nie byłem (i teraz wiem, że już więcej tam nie pojadę). Chciałem po prostu zobaczyć na własne oczy, jak wygląda kraj, do którego Polacy jeździli na wakacje w czasach PRL-u. Wniosek - nic ciekawego. Są zdecydowanie lepsze wakacyjne kierunki w porównywalnej cenie (zapłaciliśmy po 2700 zł za 8 dni na przełomie lipca i sierpnia z Neckermanna - którego nie polecam, hotel nie ma obsługi rezydenta, ale o tym niżej ). Sam hotel to turystyczny moloch więc szczerze odradzam go ludziom poszukującym ciszy i spokoju. Za to ci z dziećmi, przyzwyczajeni do hałasu pewnie się jakoś w nim odnajdą. Do tego pewnie z uwagi na stosunkowo niskie ceny więcej tam różnego rodzaju patologii. Staraliśmy się trzymać z dala od Polaków (część to flejtuchowata żulia obficie korzystająca z all inclusive), zaliczyłem krótkie aczkolwiek intensywne spięcie z jakąś podstarzałą niemiecką szlampą, która ciągle paliła obok mnie na leżaku, a peta wetknęła obok mnie w piasek. Samo morze mnie nie zachwyciło (w Grecji jest zdecydowanie przyjemniejsze), klimat bardzo podobny do polskiego (bez gwarantowanej pogody, z codziennym prawie deszczem i chmurami), zero egzotyki (przydały by się choć jakieś palemki). Generalnie wszędzie pachnie lekkim post-komunizmem, chińską tandetą, są miejsca czy ulice, za które Bułgarzy powinni się najzwyczajniej wstydzić. Sam Obzor to nadmorska wiocha, z jedną ulicą zastawioną straganami i przelotową szosą ze słonecznego Brzegu do Warny. Nic poza morzem i głupawymi atrakcjami w stylu straganowej tandety. Do tego wszechobecny hałas i tłum ludzi. A wracając do Neckermanna. Jak już wspomniałem hotel nie jest objęty opieką rezydenta. Wykorzystuje usługę zwaną connected service - w każdej sprawie każą dzwonić do Warszawy lub informacje sprawdzać na stronie internetowej. W naszym przypadku sprowadzało się to do ustalenia godziny transferu na lotnisko. Na stronie była co prawda jakaś szczątkowa informacja - ikonka zegara i godzina, ale chcąc upewnić się co do terminu zadzwoniliśmy do Warszawy. Odebrał jakiś niezorientowany gość, który po przyjęciu informacji miał oddzwonić i nie oddzwonił (!). Godzina obok ikonki zegara oznaczała rzeczywiście godzinę przyjazdu taksówki mającej przewieźć nas na lotnisko (tu szacunek dla Neckermanna - 4 lewy/km x 75 km i w jedną i w drugą stronę :) ale godzina wyznaczona była chyba dość optymistycznie - przez korki o mało nie spóźniliśmy się na samolot. Dużo niepotrzebnego stresu. Podsumowując - nie zarzekam się, ale chyba pierwszy i ostatni raz byłem w Bułgarii. W Casablance na pewno :) Mam nadzieję, że to dość subiektywna opinia pomoże Państwu podjąć decyzję co do wyjazdu...

Doskonały hotel na wypoczynek blisko plazy, dobre jedzenie, all inclusive bardzo urozmaicone, polecam

hotel bardzo dobry ale biuro neckermann omijać z daleka

Hotel niedrogi. Jeśli chcesz tam tylko spać, to polecam, gdyż jest bardzo blisko stacji autobusowej z której dojedziesz do każdego zakątka Malty .Żadnych atrakcji się nie spodziewaj. Żywienie...raczej na mieście

arrow left
arrow right

Chcesz wyjechać do tego hotelu? Sprawdź oferty!

2 379 zł za osobę
SZUKAJ

Termin

Opis hotelu
Standard hotelu
Kod hotelu HOT13656
Nazwa  Casablanca
Miejsce  Bułgaria / Słoneczny Brzeg / Obzor
Wyżywienie  All inclusive, śniadania i obiadokolacje
Udogodnienia  basen odkryty, basen kryty, basen z podgrzewaną wodą, na terenie hotelu instytut SPA, na terenie sauna, udogodnienia dla rodzin z dziećmi, dostęp do internetu, fitness, sporty wodne, tenis, nurkowanie

Nasi klienci docenili

check

Udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych: plac zabaw, miniklub (4-12 lat), oddzielny brodzik.

check

Tylko 100 m do publicznej, szerokiej i piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do morza.

check

Bogata oferta rekreacyjno-rozrywkowa: program animacyjny w ciągu dnia i wieczorem, siłownia, centrum SPA.

check

Wysoki poziom obsługi hotelowej.

Ocena

Zablokowanych opinii: 3

Weryfikujemy opinie na podstawie adresu e-mail z rezerwacji. Sprawdzamy, czy pochodzą od osób, które skorzystały z naszej usługi. Nie weryfikujemy Opinii z Tripadvisor.

Wakacje.pl

8.2
Dobry
58 opinii

Średnia ocena na podstawie Opinii zweryfikowanych i Opinii niezweryfikowanych. Nie wliczamy Zweryfikowanych opinii pracowników, Opinii z Tripadvisor i zablokowanych opinii.

Ogólne wrażenia
8.1
Hotel
8.3
Położenie
8.1
Pokoje
8.3
Wyżywienie
8.4
Atrakcje dla dzieci
6.4
Sport i rozrywka
7.1

Tripadvisor

4.0

Lokalizacja

Jakość do ceny

Jakość noclegu

Pokoje

Obsługa

Czystość

Opinie

Filtrowanie

Wyświetlono 58 wyników Po wybraniu filtrów zobaczysz średnią ocenę dla przefiltrowanych opinii
Średnia ocena dla przefiltrowanych opinii:
Wakacje.pl
8.2
8.0
Michał

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Sierpień 2018
Rodzina z dziećmi

Polecam ten hotel w szczególności dla rodzin z dziećmi

Zalety

-barmani nie żałują alkoholu i często w drinkach jest więcej alkoholu niż soku -miła obsługa -fajny i czysty basen -o każdej porze dostępne były leżaki zarówno przy basenie jak również na plaży, nie trzeba było ich wcześnie rano rezerwować ( oczywiście wszystko w cenie wycieczki) -super jajecznica na śniadanie:):)

Wady

-monotonne jedzenie -sprzątanie w pokojach pozostawiało wiele do życzenia


7.2
Kamil

Opinia niezweryfikowana


Pobyt - Lipiec 2018
Para

Kto raz kupił fiata ponownie nie popełni tego błędu :) Podobnie z Bułgarią :) Bułgaria ciekawiła mnie ponieważ nigdy tam nie byłem (i teraz wiem, że już więcej tam nie pojadę). Chciałem po prostu zobaczyć na własne oczy, jak wygląda kraj, do którego Polacy jeździli na wakacje w czasach PRL-u. Wniosek - nic ciekawego. Są zdecydowanie lepsze wakacyjne kierunki w porównywalnej cenie (zapłaciliśmy po 2700 zł za 8 dni na przełomie lipca i sierpnia z Neckermanna - którego nie polecam, hotel nie ma obsługi rezydenta, ale o tym niżej ). Sam hotel to turystyczny moloch więc szczerze odradzam go ludziom poszukującym ciszy i spokoju. Za to ci z dziećmi, przyzwyczajeni do hałasu pewnie się jakoś w nim odnajdą. Do tego pewnie z uwagi na stosunkowo niskie ceny więcej tam różnego rodzaju patologii. Staraliśmy się trzymać z dala od Polaków (część to flejtuchowata żulia obficie korzystająca z all inclusive), zaliczyłem krótkie aczkolwiek intensywne spięcie z jakąś podstarzałą niemiecką szlampą, która ciągle paliła obok mnie na leżaku, a peta wetknęła obok mnie w piasek. Samo morze mnie nie zachwyciło (w Grecji jest zdecydowanie przyjemniejsze), klimat bardzo podobny do polskiego (bez gwarantowanej pogody, z codziennym prawie deszczem i chmurami), zero egzotyki (przydały by się choć jakieś palemki). Generalnie wszędzie pachnie lekkim post-komunizmem, chińską tandetą, są miejsca czy ulice, za które Bułgarzy powinni się najzwyczajniej wstydzić. Sam Obzor to nadmorska wiocha, z jedną ulicą zastawioną straganami i przelotową szosą ze słonecznego Brzegu do Warny. Nic poza morzem i głupawymi atrakcjami w stylu straganowej tandety. Do tego wszechobecny hałas i tłum ludzi. A wracając do Neckermanna. Jak już wspomniałem hotel nie jest objęty opieką rezydenta. Wykorzystuje usługę zwaną connected service - w każdej sprawie każą dzwonić do Warszawy lub informacje sprawdzać na stronie internetowej. W naszym przypadku sprowadzało się to do ustalenia godziny transferu na lotnisko. Na stronie była co prawda jakaś szczątkowa informacja - ikonka zegara i godzina, ale chcąc upewnić się co do terminu zadzwoniliśmy do Warszawy. Odebrał jakiś niezorientowany gość, który po przyjęciu informacji miał oddzwonić i nie oddzwonił (!). Godzina obok ikonki zegara oznaczała rzeczywiście godzinę przyjazdu taksówki mającej przewieźć nas na lotnisko (tu szacunek dla Neckermanna - 4 lewy/km x 75 km i w jedną i w drugą stronę :) ale godzina wyznaczona była chyba dość optymistycznie - przez korki o mało nie spóźniliśmy się na samolot. Dużo niepotrzebnego stresu. Podsumowując - nie zarzekam się, ale chyba pierwszy i ostatni raz byłem w Bułgarii. W Casablance na pewno :) Mam nadzieję, że to dość subiektywna opinia pomoże Państwu podjąć decyzję co do wyjazdu...

Zalety

-bardzo dobre jedzenie (choć nie obyło się bez codziennej dawki probiotyku - lekkie kłopoty żołądkowe przy pilnowanej maksymalnej higienie) -przyzwoita obsługa all inclusive (choć Bułgarzy chyba nie rozumieją, co znaczy turystyka, pracują jakby musieli) -dość przestronne pokoje typu studio, choć niezbyt dobrze wyposażone i zadbane (pęknięta szyba w drzwiach balkonowych) -hotel \"wszystkomający\" -stosunkowo blisko morza (200 m) -bezpłatne leżaki na plaży, opieka ratownika (duży plus, naprawdę się starał) -animacje dla dzieci

Wady

-śmierdząca łazienka z nieszczelną kabiną prysznicową, starym wyposażeniem (pojemnik na mydło odpadł od ściany ze starości) i zapuszczonymi płytkami (pokój 102) -hałas (9-24) szczególnie przy basenie, bar z głupawą muzyką i głośne animacje dla dzieciaków -Obzor to zapuszczona wiocha a sam hotel wygląda jak jakiś relikt komunizmu, Mordor, wypoczynkowy moloch, miejsce, w którym hurtowo przerabia się wypoczywających (zdjęcia da się podkręcić w Photoshopie :)


9.2
Singiel

Opinia zweryfikowana


Pobyt - Czerwiec 2018
Singiel

Doskonały hotel na wypoczynek blisko plazy, dobre jedzenie, all inclusive bardzo urozmaicone, polecam

Zalety

Blisko plaza

Wady

brak


8.0
ryszard

Opinia niezweryfikowana


Pobyt - Czerwiec 2018
Grupa znajomych

hotel bardzo dobry ale biuro neckermann omijać z daleka


5.8
Agnieszka

Opinia niezweryfikowana


Pobyt - Kwiecień 2018
Para

Hotel niedrogi. Jeśli chcesz tam tylko spać, to polecam, gdyż jest bardzo blisko stacji autobusowej z której dojedziesz do każdego zakątka Malty .Żadnych atrakcji się nie spodziewaj. Żywienie...raczej na mieście

Zalety

Położony w świetnym miejscu,doskonała baza wypadowa. Polka w recepcji- przeurocza Pani Renatka, służąca pomocą w każdej sytuacji. Dość czysto

Wady

Obrzydliwe śniadania, niemiła obsługa w restauracji. Brak animacji. Za udostępnienie lodówki i czajnika trzeba dodatkowo płacić kilka Euro dziennie


9.0
Kora

Opinia niezweryfikowana


Pobyt - Sierpień 2017
Rodzina z dziećmi

Bardzo przyjemny pobyt. Hotel typowo dla Rodzin z dziećmi. Urozmaicone, smaczne jedzenie, bardzo fajne drinki w opcji all inc. Pozytyw za osobny płytki basen dla dzieci. Miła, nie narzucająca się Obsługa. Na pewno tam wrócimy.

Zalety

Blisko morza, możliwość korzystania z plaży hotelowej i publicznej. Pyszne jedzenie, miła obsługa


7.8
rodzina z dzieckiem

Opinia niezweryfikowana


Pobyt - Sierpień 2017
Rodzina z dziećmi

bardzo duzym mankamentem była dla nas wiecznie zajeta winda , mieszkalismy na 6 pietrze z dzieckiem . posiłki były serwowane na 2 tury godzinowe i trzeba było przestrzegac ich godzin, tylko jak wyjasnic małemu dziecku ze nie mozna wczesniej isc zjeść posiłku??????? przed kazdym wejsciem na stołówkę pytali o numer pokoju. Bardzo mała restauracja i stoliki wiecznie zajęte. jedzenie smaczne . Kazdy znajdzie cos dla siebie( rozne sałatki, lazanie, spagetti, gulasze, nalesniki na sniadanie, jogurt truskawkowy z musli itp. Minus dodaje za zupy własciwie ciagle powtarzające sie . Plusem sa animacje wieczorne dziennie od 20;30 oprócz poniedziałku.Bliska odległość do centrum w ktorym mozna kupić drobne pamiatki. wykupilismy wakacje z tui i mielismy niedogodności z rezydentka ktora w ogole nie pojawiala sie w naszym hotelu na spotkanie z nia mielismy pojsc do innego hotelu w ktorym była dziennie wiec nie potrafimy zrozumiec dlaczego nie pojawiala sie w naszym ??? na to pytanie usłyszelismy odpowiedz ze nic sie w nim nie dzieje i nie ma zywej duszy porazka totalna!!! Gosci multum tylko z innego tur-operatora. Nie bylismy zadowoleni rowniez z morza fale bardzo duze, porywiste, nie mozna było wogole popływać . był to nasz 4 wyjazd do bułgari i nie wrociłabym do tego hotelu . jezeli wybiore sie jeszcze kiedys do bułgarii to tylko do hotelu forest beach w primorsko ( o wiele wiekszy wybor menu , lagodne zejscie do morza, zaciszne miejsce)

Zalety

serwis plazowy w cenie, bliska odległość do morza

Wady

są tylko dwie windy na 7 pieter. mieszkając z dzieckiem na 6 pietrze czekaliśmy dlugo na winde poniewaz byla ciagle zajeta, bardzo mała restauracja goscie dzieleni na 2 tury godzinowe. Brudne szklanki - piliśmy z kubków plastikowych


8.2
Agnieszka

Opinia niezweryfikowana


Pobyt - Sierpień 2017
Para

Jeśli ktoś lubi spędzać wakacje opalając się na piaszczystej plaży i kąpiel w ciepłym morzu , to idealna opcja. Leżaki na plaży w cenie, jedynie, brak beach baru mógłby stanowić jakiś problem :-)

Zalety

Hotel czysty, obsługa i wyżywienie bez zastrzeżeń

Wady

Po przyjeździe o godzinie 11 .00 zostaliśmy poinformowani, że meldunek jest o 14.30...i tyle. Zostaliśmy pozostawieni sobie, bez możliwości napicia się czegokolwiek bądź dostania obiadu (opcja all inclusive) Należy zaznaczyć, że w dniu wyjazdu ostatnim posiłkiem było śniadanie) Doprowadzało mnie do szału codzienne pytanie na stołówce o numer pokoju, pomimo, że mieliśmy opaski na rękach, oraz drepczący po piętach ochroniarze


6.2
Jola

Opinia niezweryfikowana


Pobyt - Lipiec 2017
Grupa znajomych

Wrażenia pozytywne,dobra atmosfera .Ochroniarze bardzo dobrze wypełniają swoje obowiązki ? Jak chciałam wsiąść bułkę dla chorego dziecka prawie zrobiono obławę na mnie przy całej sali ludzi.To taki minusik za to animatorzy nadrobili wszystko.

Zalety

Przestrzeń wokół hotelu,fajni animatorzy pełni zapału do pracy

Wady

Uszkodzone schodki w basenie ,słabo sprzątane pokoje,jedzenie średnie


9.4
Ela i Paweł

Opinia niezweryfikowana


Pobyt - Czerwiec 2017
50+

Ela i Paweł w wieku dojrzałym. Byliśmy w Hotelu Casablanca w terminie od 20 do 30 czerwca 2017 r. Hotel prezentuje się doskonale i taki jest przy bliższym poznaniu. Posiada 160 pokoi na 7 piętrach. Pokoje czyste, codziennie sprzątane. Codzienna wymiana ręczników. Obsługa hotelowa zasługuje na uznanie. Wszystko szybko i sprawnie. Z obsługą można porozumiewać się po angielsku i rosyjsku. W hotelu było dużo gości z Polski, Rosji i Niemiec. Spotkaliśmy też rodzinę z Czech. Dużo dzieci, ale nie były zbyt uciążliwe Pokoje duże, ładne, czyste, z aneksem kuchennym. Łazienka duża z kabiną prysznicową. Klimatyzacja centralna z ręcznym sterowaniem. Śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu. Wyżywienie na poziomie 4 gwiazdek, bardzo urozmaicone i smaczne. Stołówka duża i przestronna. Czasami trzeba było poczekać kilka minut na wolny stolik. Na śniadanie: ciepłe bułeczki (malutkie) i kilka rodzajów pieczywa, jogurt, mleko, płatki śniadaniowe. Trzy rodzaje sera, kilka rodzajów wędlin (szynka, polędwica, baleron, parówki, salami, szynka konserwowa, mielonka, pieprzne kiełbaski). Jajka sadzone, jajecznica i jajka na twardo. Wszystko świeże i smaczne. Oprócz tego naleśniki smażone ?na żywo? przez sympatyczną kucharkę. Oczywiście do tych naleśników różne, dżemy, miody i sosy. Obiad składał się z dwóch rodzajów zup oraz kilku rodzajów mięs. Były również ryby oraz kurczaki w kilku smakach. Były też krążki z kalmarów. I jak zwykle frytki oraz ryż i makaron. Bardzo duży wybór wszelkiego rodzaju sałatek i warzyw. Oczywiście do tego kawa,kakao, herbata lub wino (białe lub czerwone) oraz piwo. Kilka rodzajów soków i napoi z dystrybutora. Dużo owoców, arbuzy, melony, czereśnie, banany, pomarańcze, brzoskwinie i nektarynki oraz jabłka. Lody w pięciu smakach. A na deser pyszne, ciasta i babeczki. Wszystko bez ograniczeń.Kolacja również urozmaicona z podobnym menu. Plaża oddalona o 509 metrów! Ale to nie problem..Polecamy. Było super.

Zalety

Czysty, ładnie położony Bardzo dobre i urozmaicone wyżywienie. Szybka i sprawna obsługa. Darmowe WiFi w całym hotelu.

Wady

Brak.


9.2
Ania

Opinia niezweryfikowana


Pobyt - Czerwiec 2017
Rodzina z dziećmi

Pojechaliśmy do Casablanki z dwójką dzieci 5 i 7 lat. Od samego początku hotel zrobił na nas dobre wrażenie. pokój z aneksem kuchennym + osobna sypialnia, łazienka z prysznicem oraz dodatkowa toaleta to super rozwiązanie dla 4-os rodziny. jedyny minus pokoju to klimatyzacja która działa jak chce (najlepiej za każdym razem zgłaszać w recepcji i usterka zostaje usunięta) Pokoje sprzątane codziennie ręczniki wymieniane codziennie, pościel zmieniona raz w ciągu 8-dniowego pobytu. Jedzenie w restauracji urozmaicone. raczej każdy znajdzie coś dla siebie. na śniadanie codziennie to samo (jajka w 3 postaciach + tosty francuskie, parówki, wędliny, sery, jogurty, płatki, warzywa, owoce, naleśniki oraz dodatkowo słodkości) Na obiad zawsze minimum 4 dania mięsne + dwie zupy i jakiś rodzaj makaronu z sosem, codziennie frytki i ryż w różnych odsłonach i jakieś warzywo grillowane, czasem ziemniaki puree, do tego duży wybór surówek, warzyw, owoców oraz 5 smaków lodów. na kolację podobnie jak na obiad ale zawsze są to inne dania. Pomiędzy posiłkami w godzinach 10.30-11.30 i 15.30-16.30 w lobby barze i w barze przy basenie podawana jest smaczna pizza oraz ciasteczka. Napoje w all inclusive coś jak w ikei z dystrybutora: cola, fanta, sprite, bitter lemon, i \"soki\" wiśniowy, jabłkowy i pomarańczowy. soki są raczej napojami a gazowane trochę jakby czasem rozwodnione, ale ogólnie w porządku. Drinki w all inclusive bardzo dobre. 14 pozycji w karcie z różnymi alkoholami (rum whiskey wódka tequilla vermut do wyboru do koloru) + 4 pozycje drinków bezalkoholowych dla dzieci. można zamówić sobie też np whiskey z colą czy co nam się podoba. leją nawet wódkę w kieliszki/kubki. Plaża hotelowa niby kawałek oddalona od hotelu ale idzie się króciutko. na plaży sporo leżaków i parasoli zawsze znalazły się wolne. przy hotelu na początku nie było problemu z leżakami (byliśmy jeszcze przed rozpoczęciem wakacji) ale od pierwszego dnia wakacji zaczęło się robić tłoczno. polecam hotel na pewno tam wrócimy

Zalety

pyszne jedzenie, obsługa, czystość, spokojne położenie

Wady

problemy z klimatyzacją


9.6
Qkam

Opinia niezweryfikowana


Pobyt - Październik 2016
Rodzina z dziećmi

Jak na warunki Bułgarskie hotel w pełni zasługuje na swoje 4*. Pokoje ogromne (razem z tarasem podobno mają ponad 60m kw - nie mierzyłem, ale jest to możliwe). Jedzenie bardzo dobre. Jeśli ktoś mówi, że monotonne, to prawdopodobnie były to jego pierwsze wakacje w BG i porównuje do hoteli egipskich lub tureckich. Byłem kilka razy w Słonecznym i raz w Złotych Piaskach, zdecydowanie najlepsze jedzenie było właśnie w Casablance. W czasie tygodniowego pobytu ani razu nie powtórzyły się potrawy mięsne na obiad lub na kolację. Sałatki owszem, ale trudno wymyślać codziennie nową ;) Jedzenie to zdecydowany plus tego hotelu. Trochę gorzej wypadają przekąski między posiłkami, bo codziennie jest to pizza i ciasteczka, to zdecydowanie do poprawy. Opcja all bardzo dobra. W drinkach dużo alkoholu, można poprosić nawet o czystą wódkę w szklance jak ktoś ma taką potrzebę. Nie ma problemu, żeby zamówić nawet kilka drinków naraz (często w innych hotelach leją tylko jeden napój na osobę, a później trzeba ponawiać podejście ;) ). O reszcie pisali już poprzednicy. Jeśli chcesz wypocząć to ten hotel jest dla Ciebie. 20-latkowie szukający imprez i zabawy raczej będą się tu nudzić. Większość gości to rodziny z dziećmi. I tu mała uwaga - basen dla dzieci w najpłytszym miejscu ma 40cm. PS. Goście z biura podróży na lirterę N wcale nie mają lepszych pokoi od tych z biura na R, ani tych z biura E ;) Tak więc nie warto dopłacać prawie 30% ceny do najdroższego turoperatora, bo wszyscy goście traktowani są w hotelu tak samo. To tak, jakby ktoś się zastanawiał (jak ja przed wyjazdem :) )

Zalety

Duże pokoje, bardzo dobre jedzenie, oferta All bardzo przyzwoita

Wady

Baseny (dosyć małe i nie zawsze sprzątane), trochę daleko od hotelowej plaży


8.8
dar1962

Opinia niezweryfikowana


Pobyt - Wrzesień 2016
Para

Hotel bardzo przyjemny. Duże przestronne pokoje - miałem apartament ok. 60 m2 - salon, sypialnia, kącik kuchenny , łazienka i ubikacja. Czysto, pokoje sprzątane codziennie i wymiana ręczników. Jedzenie bez szału ale zawsze trzy cztery dania mięsne, coś z ryb, dwie zupy i sałatki . Pomimo małego wyboru jedzenie smaczne i świeże. Obsługa - w większości młodzi ludzie uprzejmi i bardzo się starają. Duży wybór drinków i alkoholi w wersji all - barmani nie oszczędzają . Byliśmy praktycznie poza sezonem - początek września - leżaki na plaży i przy basenie bezproblemowo dostępne. Trochę daleko od plaży ok 300 - 400 metrów. Plaża piaszczysta leżaki bezpłatne w wersji all. Szkoda ,że na plaży nie ma ubikacji o barze nie wspominając. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w tym hotelu i polecamy. Może to nie są 4 * na miarę europejska ale mierząć cenę do oferty dałbym my nawet 6*. Dziwię się ludziom piszącym negatywne opinie - nie wiem czego oczekują płacą ok 1000 zł od osoby za tygodniowy pobyt z przelotem i transferem. W Polsce nie mówiąc już o innych europejskich krajach taki standart za tą cenę jest nieosiągalny. A uwagi ,że jest mało ziemniaków lub mięśa - no cóż na schabowego z ziemniakami i zasmażaną kapustę proponuję się wybrać w Tary lub nad Bałtyk. Również za alkohole klasy Premium zazwyczaj w większości europejskich hoteli i to 5* trzeba dodatkowo płacić. Dużo podrużuję po Europie zazwyczaj w hotelach klasy 5 rzadziej 4 * - pierwszy raz w Bułgarii poza sezonem - taki niespodziewany wypad i jestem mile zaskoczony. Hotel godny polecenia. Z obsługą hotelową można się porozumieć rónież co prawda z pewnym trudem po polsku - znam b.dobrze angielski i rosyjski i nie miałem kłopotów z dogadaniem się z obsługą - nie pojechałem tam prowadzić konwersacji. Miasteczko Obzor bardzo sympatyczne, spokojne, typowo turystyczne, dużo Polaków i miejscowi jak zauważyłem starają się mówić po Polsku co jest bardzo miłe.

Zalety

Duże przestronne pokoje, ładna plaża, zaciszne miejsce


6.0
gość

Opinia niezweryfikowana


Pobyt - Wrzesień 2016
Para

Spędziliśmy wakacje w drugiej połowie września. Hotel położony blisko plaży, co jest dużym plusem. Pokoje czyste. Panie sprzątające bardzo miłe. Jacuzzi posiada dziwne ślady użytkowania jakby brud. Jedzenie monotonne, prawie codziennie musiałam podgrzewać w mikrofali ponieważ było zimne, taras jadalniany na dworze brudny, stołówka czysta. Po obiedzie przy stole goście palili, co zniesmaczało. Brak serwisu basenowego. \" pływające kufle po piwie z kiepami\". Największą atrakcją miasteczka były klify. Polecam się wybrać tam na spacer ok 50 min. spacerem. Brak baru i toalety na plaży.

Zalety

SPA, basen, bar przy basenie, blisko plaży

Wady

Barmanka w lobby bar ( z kolczykami) nie potrafiła nic powiedzieć , a jej jęki zniechęcały. Głównymi jej \"wyrazami\" było \"EEE\" \"yyy\" \"hmy\"... Pozostała obsługa OK. Najmilsza barmanka blondynka w okularach


6.2
Sebastian

Opinia niezweryfikowana


Pobyt - Lipiec 2016
Para

Początek urlopu udany, przyjazd na miejsce własnym transportem 3 h przed czasem. Pokój już czekał. Obsługa w recepcji ok chodź nie wszystkie osoby w pełni rozumieją j. angielski. Mała wpadka w recepcji nie dostaliśmy opaski na rękę która upoważnia do darmowych leżaków na plaży. Dopiero na drugi dzień po interwencji opiekuna otrzymaliśmy takowe. Pokój duży telewizor dwa łóżka aneks kuchenny w pokoju. Przyzwoita łazienka z przeciekającym prysznicem. W pokoju nawiew letniego powietrza bo trudno to nazwać klimatyzacją. Balkon z dwoma krzesłami i stolikiem. Duży + dla palaczy. Na balkonie , basenie i restauracji można palić. Ogólna ocena pokoju 4-. Restauracja : hmmm jedzenie dobre przez 2 góra trzy dni. Później staje się monotonne i przestaje smakować. Duży plus za owoce. Dla wegetarian posiłki przyzwoite. Ktoś kto lubi kuchnię z dużą ilością mięsa ziemniaków itp to się rozczaruje. Z ziemniaków to tylko frytki i to raczej kiepskiej jakości. Sporo napoi : gazowane, nie gazowane, piwo wino do obiadu. Kolacje na ciepło w podobnym stylu co obiad. Śniadania przyzwoite z niejadalną wędliną. Między czasie donoszona do lobby baru i na basen pizza. Basen i animatorzy w tym hotelu to jego ogromny PLUS. Według mnie ratuje ten ośrodek od klapy. Chodź też nie ustrzegł się minusów. Spora ilość parasoli uszkodzona więc w godzinach południowych bez niego nie da się wysiedzieć na słońcu nie mając oparzeń słonecznych. Bar na basenie jak i w hotelu dostępny za darmo ale tylko z wybranym alkoholem. Droższe alkohole niestety płatne przy opcji ALL INCLUSIVE . Na plaży leżaki i parasol w cenie. Trzeba mieć opaskę wydawaną przez recepcję aby nie płacić dodatkowo za tą przyjemność. Morze ciepłe plaża pozostawia wiele do życzenia co do czystości . Podobna jak w Polsce tylko bardziej piaszczysta. Centrum przyzwoite z dużą ilością sklepów. Ogólna opina 3+ jak na All INCLUSIVE. Zbyt dużo mankamentów jak na hotel **** nawet jeśli gwiazdki dla hotelu są lokalne. Nie polecam jak za tą cenę.

Zalety

Basen, blisko plaża, obszerne pokoje

Wady

Posiłki, obsługa, klimatyzacja a raczej jej brak, bar


8.4
Grzesiek

Opinia niezweryfikowana


Pobyt - Lipiec 2016
Grupa znajomych

Pyszne jedzenie, dużę czyste pokoje, niezłe drinki. Fajny basen. Przyjemny pobyt, brakuje baru na plaży.

Zalety

Pyszne jedzenie, dużę czyste pokoje, niezłe drinki. Fajny basen.

Wady

Po 22 nawet w lobby trzeba być cicho w przeciwnym razie straszono nas policją. Nie śpiewaliśmy, nie krzyczeliśmy. Część obsługi opryskliwa, średnio uprzejma. Masa ruskich.


7.8
Di

Opinia niezweryfikowana


Pobyt - Lipiec 2016
Rodzina z dziećmi

Biuro podróży Ecco - także w hotelu wycieczki z TUI oraz Rainbow. Wycieczki są w programie, ale brak osoby , która się by tym zajęła. Brak także podstawowej informacji o regionie przez rezydenta, którego widzieliśmy tylko na lotnisku. Wilgoć w pokojach niesamowita. Uwaga - po zdaniu kluczy piorą dywany w pokojach , także pierwsze 2 dni mieliśmy wilgotny dywan. Łazienka czysta , ale ten zapach jest nie do wytrzymania... polecam uruchomienie klimatyzacji na 10 stopni i otwarcie drzwi na balkon - pomogło po dwóch dniach. Poza samym zapachem - czysto , ciągle sprzątają w hotelu , obsługa miła , możliwość wypożyczenia ręczników plażowych za 5 euro za sztukę ( depozyt). Jedzenie monotonne - zwłaszcza dla dzieci ciagle frytki na obiad a na śniadanie naleśniki i płatki. Do znudzenia. Dzisiaj puree - jutro krokiety z ziemniaków. Dzisiaj kalafior - jutro kalafiorowa. Codziennie brokuły i marchewka - to za dwa dni sałatka z tego. Zimna woda w basenie. Rodzice - dziecko przy 120 cm nie wejdzie do dużego basenu! nie ma dna. Dopiero przy ok 140 może skorzystać z połowy duzego zatem weźcie pływaczki/kamizelki itp. Mały basen znowu synowi w najgłębszym miejscu sięgał do pasa. BAAAArdzo polecam animacje. Animator jako jedyny w hotelu coś rozumie po polsku ;) Plaża - czysta , są po dwa leżaki i parasol opisane dla hotelu.

Zalety

wszystko na miejscu

Wady

wilgoć w pokojach codziennie to samo jedzenie - jak nie kalafior to kalafiorowa , jajecznica dzień w dzień oraz frytki


8.2
Marcin

Opinia niezweryfikowana


Pobyt - Czerwiec 2016
Rodzina z dziećmi

Jedyny minus to taki że przyjechaliśmy do hotelu o 8:30 rano a dostaliśmy opaski all inclusive o 14:30 kiedy kończył się obiad więc naszym pierwszym posiłkiem była kolacja o 18:30. W między czasie w lobby barze była tylko pizza, której moje dzieci akurat nie chętnie jadają.

Zalety

Super jedzenie, fajne pokoje..baseny też ok

Wady

źle działająca klimatyzacja


7.4
Kasia

Opinia niezweryfikowana


Pobyt - Czerwiec 2016
Para

wczasy w hotelu casablanca spędziliśmy z mężem w pierwszym tygodniu czerwca 2016 tak więc nie jest to szczyt sezonu ,ale co do obsługi hotelu to nie było żadnych zastrzeżeń bardzo mila i pomocna obsługa , animatorzy starają się wciągnąć ludzi do zabawy , jedzenie bez większych rewelacji ale dość różnorodne i każdy mógł wybrać coś dla siebie. Na uznanie zasługuje BARMAN bardzo miły i bez żadnych problemów i ograniczeń polewał wszystko co się dało... Pokoje czyste , sprzątane codziennie , ręczniki wymieniane co drugi dzień . Plaża piaszczysta , szeroka do morza około 150m . Okolica spokojna - małe miasteczko do którego piechotą z hotelu jest ok.200 m Ogólne wrażenie z pobytu bardzo dobre . Bez wahania powtórzyła bym tą wycieczkę.


7.4
Marek

Opinia niezweryfikowana


Pobyt - Wrzesień 2015
Para

Ogólnie nie ma na co narzekać ale w tej cenie mogło być lepiej. Do plaży trzeba kawałek dojść...sama plaża sprawia wrażenie zaniedbanej, w każdym pokoju coś nie działało taka ruletka, brak polskiej TV nawet polonii co dla mnie nie było wada ale dla kogoś może być ważne. Basen OK. Jedzenie również super. Ludzie z dziećmi narzekali na animacje jeżeli zależy wam na tym by ktoś zajął się waszymi pociechami to ten hotel nie jest dla was. Jechałem z biura ECCO Holiday i w sumie OK - jednak odprawa na lotnisku w Katowicach to horror!!!

Zalety

duże pokoje wifi na terenie całego hotelu bezpłatnie

Wady

awaryjna winda odleglosc od plazy brudna plaza lezaki w większości bez materacy


Pokaż opinie z Tripadvisor


Mapa

Casablanca

Przykładowy zakres wariantów formuły All Inclusive

Wariant Zakres
All Inclusive Soft lub Light Zazwyczaj zawiera śniadanie, obiad/lunch i kolację oraz napoje bezalkoholowe i niskoalkoholowe dostępne w wyznaczonych godzinach. W niektórych hotelach napoje alkoholowe są podawane tylko do posiłków lub są dodatkowo płatne.
All Inclusive Zazwyczaj zawiera śniadanie, obiad/lunch i kolację oraz przekąski między posiłkami. Napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole są dostępne w wyznaczonych godzinach.
All Inclusive 24 h lub Plus Zazwyczaj oznacza wydłużone godziny korzystania z zakresu All Inclusive.
All Inclusive Ultra lub Premium Zazwyczaj jest to zakres All Inclusive rozszerzony o wydłużone godziny dostępności przekąsek, posiłki w restauracji à la carte, alkohole importowane, a w niektórych hotelach room service.
All Inclusive Soft lub Light
Zazwyczaj zawiera śniadanie, obiad/lunch i kolację oraz napoje bezalkoholowe i niskoalkoholowe dostępne w wyznaczonych godzinach. W niektórych hotelach napoje alkoholowe są podawane tylko do posiłków lub są dodatkowo płatne.
All Inclusive
Zazwyczaj zawiera śniadanie, obiad/lunch i kolację oraz przekąski między posiłkami. Napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole są dostępne w wyznaczonych godzinach
All Inclusive 24 h lub Plus
Zazwyczaj oznacza wydłużone godziny korzystania z zakresu All Inclusive.
All Inclusive Ultra lub Premium
Zazwyczaj jest to zakres All Inclusive rozszerzony o wydłużone godziny dostępności przekąsek, posiłki w restauracji à la carte, alkohole importowane, a w niektórych hotelach room service.