Opinie o hotelu Coral Beach (ex Rotana)

Coral Beach (ex Rotana): teren hotelu

• Tuż przy hotelu piaszczysto-koralowa plaża z łagodnym zejściem do morza.
  • Udogodnienia dla dzieci: wydzielona część dla dzieci w basenie, mini zoo, animacje, pokój gier, miniklub (4-12 lat), plac zabaw.
  • Bogata oferta rekreacyjna: siłownia, water polo, boccia, aerobic, małe boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki.
  • Rozrywka: animacje, amfiteatr, dyskoteka, aqua center, jazda konna, jazda na wielbłądach, salon piękności.
  • Wylot z Berlina All Inclusive

Łukasz

• Zalety - Ładna plaża. Niestety jeżeli chodzi o koralowce to jest to w 90% cmentarzysko, a nie rafa. - Większość obsługi była sympatyczna
    • Wady - Jedzenie. Jeszcze nigdzie nie spotkałem się z jedzeniem tak słabej jakości. Nawet owoce i warzywa były suche i bez smaku. - Pokoje. - Higiena. Barmani podają drinki i napoje wkładając palce do szklanek. Pot kucharzy kapiący wprost do jedzenia. - Ciągłe nagabywanie. Na plaży co 20 minut ktoś podchodzi namawiać na drinki, wycieczki, kursy itp.

Polaków na początku przydzielają do słabszych pokoi, które są ruderami. Nie ma ich nawet na mapie ośrodka. Sanitariaty pokryte grzybami, z kranu leciała brązowa woda, klimatyzacja nie chłodziła, a jedynie buczała bardzo głośno i ogólny syf. Oprócz nam, przydzielono takie pokoje 3 parom z Polski. Każda z nich przyleciała innym samolotem o innej godzinie. Nie wierzę, że to przypadek, że akurat te pokoje przypadły Polakom, bo nie było nas tam zbyt wielu. Po zgłoszeniu się do recepcji w celu poinformowania, że te pokoje są nie do przyjęcia otrzymaliśmy inne pokoje, ale na drugi dzień. W ramach przeprosin mieliśmy otrzymać kosze owoców, które nigdy do żadnego z nas nie dotarły. Rezydentka nas olewała. Powiedziała, że to nie jest problem Itaki, a problem hotelu i mamy sobie sami radzić. Jedzenie było tragiczne. Wybór jest spory, ale większość rzeczy była niezjadliwa. Zdarzyła się nam kolacja, gdzie jedliśmy samo pieczywo, bo nic innego się nie nadawało. Najtańsza polska mortadela byłaby rarytasem przy ich wędlinach. Poza tym Ci ludzie nie znają pojęcia higieny. Barman nalewa cztery drinki i podaje je jedną ręką wkładają palce do środka. Podczas wycieczek fakultatywnych rozmawialiśmy z kilkoma Polakami z innych hoteli i nikt nie narzekał na jedzenie. Jeden facet nawet sobie chwalił. Mieszkał w jakimś hotelu z Sunset w nazwie. Plaża jest ładna i to jest chyba jedyny plus tego hotelu. Niestety rafa koralowa jest umierająca i to na końcówce umierania. Nie jest to winą hotelu, ale jeżeli ktoś tam jedzie w celu nurkowania to będzie raczej zawiedziony. Większość obsługi jest miła i sympatyczna, ale nie wszyscy. Barman obsługujący bar na plaży był wręcz chamski i bezczelny. Na jedną kobietę celowo wylał drinka. Podobna dzięki jakimś znajomościom ciągle tam pracuje. Wkurzające jest też to, że ciągle próbują Cię na coś naciągnąć. Napisałem reklamację do Itaki, bo przez godzinę wylotu (22:35 - te 1,5 godziny spędzone w samolocie oni w ofercie przedstawiają jako 1 dzień urlopu), zmiany pokoi i latanie do rezydentki urlop skrócił się z 7 do 5, dni ale zostałem olany. Nigdy więcej nie skorzystam z oferty Itaki i do tego hotelu też nigdy więcej nie zawitam.

Magdalena

• Zalety Rozległy teren Przemiła obsługa Piękna plaża, brak problemu z wolnymi leżakami na plaży, czy na basenie Rafa koralowa i możliwość snurkowania bez konieczności wyjeżdzania gdzieś dalej Czysto, Świetna Grupa animatorów Mini Disco dla dzieciaków
    • Wady animacje wieczorne na średnim poziomie - przy pobycie dwutygodniowym powtarzają się. czasem był bałagan jeżeli chodzi o miejsce i godzinę ćwiczeń, stepów, aquaaerobik brak chociaż godziinki muzyki do potańczenia po wieczornych animacjach - wprawdzie były wyjazdy na dyskoteki gdzieś na zewnątrz i była też dyskoteka na terenie obiektu - ale byliśmy z dziećmi więc taka godzinka na dokończenie wieczoru tanecznym krokiem byłaby super.

Hotel widać, że ma swoje lata - ale rezerwując pobyt wiedzieliśmy o tym, więc zaskoczenia nieprzyjemnego nie było. Mimo to pokoje bardzo komfortowe, duże. Duża łazienka. Pokoje czyste, pięknie sprzątane każdego dnia. Piękna, rozległa plaża. Bardzo czysta, często sprzątana. Nie było większych problemów ze znalezieniem wolnego leżaka. Przemiła obsługa w barach i w restauracji. Świetna grupa animatorów - codziennie uśmiechnięci, chętni do rozmowy. Jedynie co czasem mi osobiście przeszkadzało, to to, że aquaaerobik był czasem na basenie, czasem na plaży, stepy były o 16.30, potem nagle bez wcześniejszej informacji zmieniła się godzina na 16. Może inni nie przywiązywali wagi do tych rzeczy, jednak ja chodziłam specjalnie na te zajęcia i czasem byłam po prostu niepocieszona tym, że akurat moje ulubione zajęcia już się odbyły. Ale i tak nie popsuło mi to bardzo udanego pobytu. Brakowało mi jedynie tego, że po wieczornym showtime wystarczyłaby nam godzina żeby potańczyć jeszcze. Była tam wprawdzie dyskoteka, ale jakoś nie czułam tego, że mogłabym tam iść z dziećmi godzinę potańczyć. Bardzo pomocną animatorką była Weronika. Dostkonale mówiła po polsku i bardzo dobrze się nami opiekowała.

Dariusz

• Zalety hotel czysty, fajna zabudowa, ogromny teren hotelu i plaży, ale lata świetności hotel ma już za sobą ogólnie jest ok.
    • Wady mało się dzieje wieczorami, hotel wymaga doinwestowania zwłaszcza pokoje i ich wyposażenie ,jak i baseny, oraz zewnętrzne bary. nad zielenią też trzeba trochę popracować i będzie ok

1,mało się dzieje wieczorami, hotel wymaga doinwestowania zwłaszcza pokoje i ich wyposażenie ,jak i baseny, oraz zewnętrzne bary. nad zielenią też trzeba trochę popracować i będzie ok 2. hotel czysty, fajna zabudowa, ogromny teren hotelu i plaży, ale lata świetności hotel ma już za sobą ogólnie jest ok.

Marzena

• Zalety Położenie, obsługa, plaża,
    • Wady słabe animacje, mało urozmaicone jedzenie

Byłam z koleżankami w ostatnim tygodniu ramadanu. Nie jest prawdą, że pracownicy w tym czasie są drażliwi i ospali . Przeciwnie , biegali ,sprzątali, donosili jedzenie i picie. Hotel czysty - pokoje były sprzątane, codziennie wymiana ręczników . Zgłoszony problem z klimatyzacją i w ciągu 20 minut dostałyśmy inny pokój . BEZ DOPŁATY. Animacje niestety kuleją i jedzenie mogłoby być bardziej urozmaicone. Hotel polecam osobom ceniącym spokój i nastawionym na wycieczki.

Izi

• Zalety duża przestrzeń całego hotelu
    • Wady słabe jedzenie-owoce co trzeci dzień, częsty brak piwa w barach przy basenie i na plaży

Nasz pobyt przypadał na ostatni tydzień maja i początek czerwca 2019. Wybierając hotel na wakacje z reguły sugerujemy się też opinią innych i tak było w tym przypadku. Oceny jednak w tym przypadku sa chyba sporo przesadzone . Byłam już któryś z kolei raz w egipcie więc wiem czego można się spodziewać. Jedzenie słabe-ale głodny nikt nie będzie. Owoce co trzeci dzień ,kelnerzy na stołówce masakra -zanim dostaniesz coś do picia to już skończysz jeść .Hotel na bardzo dużym terenie. Plaża spora, dużo leżaków, dwa baseny ale tylko przy jednym czynny bar. Jedno czego nigdzie nie doczytałam to że poza terenem hotelu nie ma żadnych straganów, sklepów- nie ma nic.Jest to na tej drodze ostatni hotel i dookoła pustka. Do najbliższych sklepów za daleko żeby iść spacerkiem wiec tylko taxi. Jedynym plusem pani rezydentka -na spotkaniu same konkrety -szybko i sprawnie. Opinie z 10 punktami są grubo przesadzone

Marzena

• Zalety Położenie, dobre pokoje, bardzo pomocna obsługa (zgłosiłam słabo działającą klimatyzację i w ciągu 10 minut miałam zmieniony pokój) - bez dodatkowej opłaty. Dobrze działające wi-fi
    • Wady Jedzenie - (słabe urozmaicenie , bardzo mało owoców , brak lodów). Brak wieczornych animacji.

Jeżeli nastawiamy się na zwiedzanie , a hotel ma być tylko swego rodzaju sypialnią to go polecam. Jednak gdy nastawiamy się na pobyt na terenie hotelu i jego atrakcje , to jest nudno i dorosłym i dzieciom. Duży plus to plaża i rafa.

W.W.
    Pobyt: Marzec 2019

• Zalety Pięknie położony, blisko do plaż, bardzo zadbany obiekt, przemiła obsługa.

Pobyt bardzo udany. Hotel czyściutki, bardzo miła, nienarzucająca się obsługa. Pokój, łazienka czyste, wygodne.

Pobyt: Luty 2019

• Zalety Plaża. Personel.
    • Wady Jedzenie. Czystość.

Hotel na 3 z plusem. Architektura i położenie ok, duża, piękna plaża, nie czuć dzikich tłumów, co pozwala na wypoczynek ( przy basenie jest to niemożliwe, dużo dziwnej i głośnej muzyki). Personel przyjaznie nastawiony. I to koniec plusów. Minusem jest jedzenie, niestety bardzo słabe, kuchnia arabska jest przecież cudownie aromatyczna i smaczna, tutaj może dwa , czy trzy razy dane nam było skosztować potraw, które różniły sie smakiem od pozostałych dań. Monotonne zestawy warzyw, niewiele owoców. Kucharz chyba zapomniał o przyprawach. Jeśli chodzi o czystość, to też mogliby się bardziej postarać. Nie mam tu na myśli jakiejś chorej perfekcji, tylko ogólne utrzymanie czystości, z czym był kłopot. Jednego dnia np zastaliśmy niespodziankę w toalecie. Komuś bardzo sie spieszylo i nie zdążył po sobie spuścić wody. Był to nasz piąty pobyt w Egipcie, nie mamy wygórowanych oczekiwań, doskonale znane nam są realia i standardy tego kraju.

Para 50 lat
    Pobyt: Luty 2019

• Zalety Wi fi w lobby oraz rozległa Plaza mili animatorzy
    • Wady jedzenie okropne pokoje brudne stare zaniedbane niezagospodarowana część terenu przy bungalowach małe baseny

Nasz 15 pobyt w Egipcie w hotelach 4 i 5 gwiazdkowych ten hotel był najgorszy i na pewno nie zasługuję na 4 gwiazdki rozległy częściowo zagospodarowany z terenami zielonymi a częściowo z goła ziemia ze wszystkimi elementami infrastruktury kanalizacją przewodami na wierzchu i tak dalej pokoje są różne bungalowy te z których my korzystaliśmy Pierwszy tragiczny mały obskurny śmierdzący z nie działającą klima lejąca się wodą po ścianach wymieniliśmy na drugi dając 10 $ na recepcji na trochę lepszy było tam dalej brudno pokój był duży 30 metrowy brak paru żarówek dziurawe lampki stare sprzęty pleśń w łazience wstrętne brudne sufity podwieszane śmierdząca stęchlizną zasłona prysznicowa lodówka tragedia zardzewiała i brudna pościel koloru ecru nie zachęcała do snu klima traktor smierdzacy plesnia dziwnie zaplanowany teren między budynkami a plażą jest bardzo dużo wolnej przestrzeni czyli piachu bez zieleni przeznaczonego bardziej na jazdę quadami i wielbłądami na terenie hotelu dwa baseny obydwa małe nie wyobrażamy sobie kiedy w sezonie jest więcej gości aby bez problemu można było korzystać z basenu i leżaków bar przy basenie okej plaża Rozległa bar na plaży serwuję alkohole i napoje ale barman jest bardzo arogancki obok jest stanowisko gdzie serwują lunch smażąc hamburgery na oleju silnikowym w hotelu jest sporo animatorów Którzy starają się umilić wolny czas restauracja jedna nie wyobrażamy sobie jak obsługuje tyle ludzi w sezonie jedzenie w ubogiej ofercie mało warzyw mało owoców mięso wydzielane przez kucharzy pieczywo czerstwe nie Jesteśmy gośćmi którzy o byle co gniewaja się lub wybrzydzają przyjechaliśmy do tego hotelu chcąc pospacerować po plaży i odpocząć W ciszy bo jest tam dość spokojnie natomiast to co zobaczyliśmy bardzo nas rozczarowało hotel mimo wielu pochlebnych opinii absolutnie nie spełnia kategoryzacji i zasługuje maksymalnie na 3 gwiazdki

Dorota

• Zalety położenie - duża, ładna plaża i rafa koralowa
    • Wady trochę zastrzeżeń do łazienki-pewnie przydałoby się wymienić zgrzybiałe silikony

Hotel godny polecenia. Jedzenie jak na Egipt bardzo dobre. Przepiękna duża plaża, codziennie sprzątana, każdy może znaleźć tam miejsce dla siebie w zależności do potrzeb mniej lub bardziej spokojne. Leżaków i parasoli pod dostatkiem. Dla aktywnych gry i animacje na plaży. Jedyną wadą jest egipski alkohol . Ogólnie byłam mile zaskoczona stosunkiem jakości do ceny , zwłaszcza ,że zakupu dokonałam dwa dni przed wylotem w cenie last. Dorota . Listopad 2018.