Opinie o hotelu Estalagem Do Mar
Portugalia / Madera

Estalagem Do Mar: obiekt, plaża

• Atrakcyjne położenie: nad samym oceanem, ok. 800 m od centrum urokliwej miejscowości Sao Vicente.
  • Tylko 10 m do plaży.
  • Znakomita baza wypadowa do zwiedzania północno-zachodniej części Madery.
  • Wylot z Warszawy - Chopin 2 posiłki
  • Wylot z Katowic 2 posiłki

Mariola

• Zalety świetnie położony, wygodne pokoje z widokiem na ocean, blisko do sklepu, rewelacyjne miejsce wypadowe do zwiedzania

Nasz pobyt na Maderze , a w szczególności w Estelagem Do Mar w Sao Vicente uważam za bardzo udany. Jeśli ktoś ma ochotę wypocząć w cichym hotelu z dala od miasta w otoczeniu gór i oceanu TO TU. Z hotelu można pójść na spacer na promenadę lub pospacerować po miasteczku, bądź trochę dalej odwiedzić jaskinie lawowe, bądź lewady. Bardzo dobry punk wypadowy do zobaczenia całej wyspy. Można skorzystać z wycieczek fakultatywnych. My polecamy komunikację autobusową rozkłady jazdy z dokładnymi danymi o powrocie można dostać w recepcji hotelu, lub już na miejscu np. w Porto Moniz w informacji. Pani w recepcji bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadała na nasze pytania. Piękne zadbane otoczenie hotelu - kwitnące hortensje i hibiskusy, trawa zielona i miękka jak dywan, leżaki nad basenem z widokiem i szumem oceanu - nam więcej nie trzeba. Do tego dobre i urozmaicone jedzonko i oczywiście zwiedzanie zielonej cudownej wyspy ....... chętnie byśmy TAM wrócili .......może kiedyś

Dorota i Andrzej

• Zalety położenie nad Oceanem i basenem , piękna okolica super klimat ... etc
    • Wady brak wad

pokój dwu osobowy , klima , tv , wszystko co potrzeba na odpoczynek . Jedzenie bardzo dobre - śniadania pyszne , obiado - kolacje jeszcze lepsze , zawsze świeże rybki i owoce morza, deser pyszny , lody , owoce ... Kelnerzy mili i uprzejmi , no problem Dla tych co piszą że monotonne jedzenie ,to niech zostaną w PL i jedzą schabowe z kartoflami ...oraz modro kapusta :) Dla nas wszystko było dobre pyszne i świeże , a najlepsza była Espada i Coral... Mieliśmy dwa (2) posiłki i byliśmy zachwyceni , wszystko świeże i pyszne i smaczne. Polecam Jak ktoś ma chu...wy humor to i rosół mu nie zasmakuje , zapłaci i myśli że będzie jak prince in New York. super Hotel , bardzo fajne wycieczki , dużo zwiedzania, dużo klimatu Atlantyckiego , i w ogóle 100na100 Wyluzuj się , odpręż się i dopiero bez problemów pracy jedź na wakacje drogi i tunele szacun - kultura jazdy 2 szacun ,

Basia

Hotel położony nad samym oceanem, świetna obsługa, dobre śniadania, urozmaicone kolacje, ładne i czyste pokoje.

Lilla

• Zalety cudowne położenie, miła obsługa

cudowne wakacje - polecam, hotel w idealnym położeniu

Ola

• Zalety ładnie położony, ładne widoki, spokojna okolica, czysto, basen, kort, bilard, smaczne jedzenie, balkony, widok na ocean
    • Wady trochę monotonne jedzenie, brak napojów do kolacji

Hotel ładny, położony w spokojnym miasteczku nad oceanem, piękne widoki. Do dyspozycji basen, kort, bilard itd. Hotel czysty, ładny. Jedzenie smaczne, choć dosyć monotonne. Wyspa jest mała, zatem spokojnie nocując w tym hotelu można samochodem zwiedzić całą wyspę.

Marian Rannik

• Zalety Dobre położenie, spokojne miejsce.
    • Wady Wilgoć od morza

Super miejsce dla par. Polecam szczególnie po sezonie.

Anna Nowak

• Zalety Przepięknie położony, w bardzo malowniczym otoczeniu gór i oceanu. Idealnie. Bardzo pomocna i miła obsługa, zarówno na recepcji jak i w restauracji hotelowej. Czuliśmy się bardzo swobodnie.
    • Wady Odrobinę szwankowało ogrzewanie pokoi ale po zgłoszeniu problemu Pani z recepcji problem został rozwiązany. W pokojach panuje lekka wilgoć ale to zrozumiałe ze względu na położenie. Jednak widoki rekompensują wszelkie niedogodności.

Jeżeli ktoś ceni sobie kameralność miejsca i spokój to z czystym sercem polecamy. Miły personel, profesjonalna obsługa, nieskazitelna czystość w pokojach to z pewnością atuty tego miejsca. I niesamowity widok na góry i ocean zaspokoi nawet najbardziej wybredne gusta. Jednak tym, którzy szukają rozrywki polecamy wybrać inne miejsce. My jesteśmy bardzo zadowoleni i myślimy o powrocie do tego miejsca by jeszcze raz spojrzeć na ocean.

Dominika

• Zalety -położony w pięknej, ustronnej okolicy - pokoje czyste i zadbane, z ładnym widokiem na ocean - jedzenie smaczne i różnorodne -miła obsługa -dogodny dostęp do innych części wyspy ( jeśli posiada się auto) - basen wewnętrzny, zewnętrzny,sauna oraz stół do ping ponga -miejsca postojowe dla aut pod hotelem
    • Wady Dla mnie brak wad.

Na wypoczynek wybraliśmy się w grudniu 2018. Hotel Estalagem Do Mar w pełni spełnił nasze oczekiwania. Jest to miejsce idealne na osób oczekujących spokoju i głównie nastawionych na zwiedzanie. Miejsce położenia hotelu jest idealne jako punkt startowy dla zwiedzania wyspy. Polecam wynajęcie auta, jednak jeśli ktoś ma opory można również śmiało skorzystać z oferty wycieczek fakultatywnych organizowanych przez Itakę. Mieliśmy piękny i zachowany w czystości pokój z widokiem na ocean. Ręczniki były wymieniane regularnie. W pełni jesteśmy również zadowoleni z hotelowych śniadań oraz obiadokolacji, które różnorodne i smaczne. Warto jednak nadmienić, że napoje do obiadokolacji były dodatkowo płatne (oczywiście jeśli sobie jakieś zażyczyliśmy). W okresie pobytu korzystaliśmy również z basenu wewnętrznego i sauny. Pochwalam również punktualne i sprawne transfery ,,z " i ,,"na lotnisko oraz obecność przedstawicieli biura podróżny na lotnisku. Z czystym sumieniem polecam pobyt w hotelu Estalagem Do Mar :)

nika

• Zalety Położenie tuż nad brzegiem oceanu - rzeska bryza wręcz wchodziła do pokoju - niepowtarzalne :). Widok na ocean i linie brzegową z pokoju na 3 piętrze - polecam każdemu. Jeśli lekko przesadzicie z winem Madera (19 - 22%...) i wyjdziecie wieczorem na taki balkon wrażenia jak z rejsu statkiem gwarantowane ;). Hotel po kapitalnym remoncie, miejscami niepotrzebnie pozostawiono stare elementy wystroju. Bardzo spokojne, ciche miejsce, adresowane bardziej do par czy grup niż rodzin z dziećmi. Pierwsze wrażenie po przylocie o trzeciej w nocy nie było najlepsze ale potem każdego dnia docenialam ten hotel z jego położeniem i życzliwa obsługa. Dominują Polacy, w dalszej kolejności Francuzi, trochę Niemcow. Jedzenie wypada słabiej w porównaniu z innymi hotelami w podobnym standardzie ale duży plus za świeżość potraw: żadnej zbieraniny z poprzednich dni na talerzach, codziennie inne danie rybne, kurczak i wieprzowina, surówki gotowe i do samodzielnej kompozycji, zup nie próbowałam- nie oceniam. Picie do posiłków na bieżąco dopisywane do rachunku przy wymeldowaniu, żadnego zbierania pieniędzy przy stole. Pokoje czyste, przestronne, codziennie sprzątane.
    • Wady Bardzo słabe skomunikowanie z resztą wyspy. Dla nie mających oporu przed jazda po pochylych drogach polecam wynajęcie auta i to raczej modelu z najsłabszym silnikiem. Drogi poza miastami są komfortowe, świetnie utrzymane, ponad 120 km przebiega w tunelach. Drogi szybkiego ruchu - tzw rapidy - rewelacja. Gorzej jest na wąskich drozkach w miastach, parkowanie (zwl pod górkę) bywa wyczynem.

To były jedne z najlepszych wakacji. Polecam przepiękna północ wyspy ale dla porównania koniecznie trzeba zobaczyć inne części Madery.

Elżbieta

• Zalety Blisko Oceanu
    • Wady żadne

Wspaniale .Wygodne i przestrzenne blisko Oceanu .Piękne widoki i szum Oceanu .Polecam to miejsce