Opinie o hotelu Estalagem Do Mar
Portugalia / Madera

Estalagem Do Mar: obiekt, plaża

• Atrakcyjne położenie: nad samym oceanem, ok. 800 m od centrum urokliwej miejscowości Sao Vicente.
  • Tylko 10 m do plaży.
  • Znakomita baza wypadowa do zwiedzania północno-zachodniej części Madery.

• Zalety Bardzo blisko do Oceanu. Pod względem widokowym idealne położenie. Duże i wygodne pokoje. Piękne widoki. Obfite posiłki. Sympatyczna obsługa.
    • Wady Słabe połączenie komunikacji miejskiej z południem wyspy. Zapach kanalizacji w łazience.

Idealne położenie hotelu dla ceniących spokój, piękne widoki oraz lubiących długie spacery. Bardzo blisko do Oceanu...praktycznie wlewa się na teren hotelu :) Ciągły jego szum w pokoju. Naokoło piękne góry. Basen odkryty i wewnątrz hotelu. Bardzo miła obsługa. Obfite posiłki...choć brakowało nam lokalnych owoców. W HB napoje dodatkowo płatne.

Ula

• Zalety Wszystko ok

Lokalizacja niesamowita, jeżeli mielibyśmy znów mieć szczęście być na Maderze to tylko tam. Widok na ocean, zachody słońca, przemili ludzie, urokliwe miasteczko Sao Vicente - wszystko super. Dla ludzi lubiących zwiedzanie powiem krótko - tam trzeba być.

• Zalety -przepiękne położenie -niesamowite widok z pokoi -cisza, tylko szum oceanu -przemiła obsługa, wszyscy życzliwi i uśmiechnięci -jedzenie ok; śniadania trochę monotonne, kolacje lepsze, ale często zimne mięsa czy ryby, desery bardzo dobre, i do śniadania i do kolacji są owocki
    • Wady -brak lodówki w pokojach -w naszym czuć wieczorami było kanalizację

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu. Wszelki usterki i wady rekompensował nam niesamowity widok z pokoju. W Sao Vincente jest przepięknie.

Jacek

• Zalety Położenie hotelu - jest nad samym oceanem, cicha okolica, blisko Sao Vicente, parking przy hotelu, miła obsluga hotelowa, wszystkie pokoje od strony oceanu, widok z okna piękny.
    • Wady Hotel zdecydowanie 3*** a nie 4**** jak na ofercie. Posiłki: Śniadania i obiadokolacje niestety niesmaczne, bardziej stołówkowe niż portugalskie, jajecznica z proszku, mało owoców, płatne napoje do kolacji (nawet woda z kranu), brak dań bezmięsnych (wegetarianie mogą przeżyć na makaronie i pieczarkach), weganie raczej nie przeżyją. Kawa z proszku i herbata okropna, a szkoda, bo w każdym barze na Maderze kawa jest świetna. Pokoje: wszystko co w 3*** jest, wymiana ręczników na życzenie, poza tym pokoje są zamiatane zmiotką, podłoga przez 2 tyg. nie była umyta. Klimatyzacja działa, ale bez możliwości ustawienia temperatury, dość głośna, więc w nocy odpada. Hotel: widać, że odnowiony, czysty, baseny OK, sauna raz działa raz nie, siłownia bez wentylacji i niestety zagrzybiony sufit co sprawia, że trudno tam oddychać. Jest pingpong i bilard. Na szczęście będąc na Maderze w hotelu raczej bardzo mało się przebywa, więc jest to dobra opcja na sam nocleg.

Madera jako kierunek jest świetnym pomysłem, widoki są niesamowite i wypoczynek aktywny gwarantowany. Jednak sama oferta Tour Operatora niestety słaba, myląco sprzedawana z hotelem 4****, w samolocie podczas 5 godzinnego lotu bez wyżywienia i napojów.

Elwira

• Zalety Cichy i spokojny, położony w ładnym miejscu
    • Wady śniadania praktycznie nie były urozmaicone

Jeśli jesteśmy nastawieni na odpoczynek w cichym miejscu to jest idealne miejsce. By dojechać do stolicy wyspy lub w inne miejsce musimy wynająć samochód. Komunikacja miejska jest bardzo słaba. Obok jest klika restauracji z dobrym jedzeniem. Są plaże jednak nie do plażowania. Są bardzo mocno kamieniste a fale duże. Jednany opcja na kąpiel to basen hotelowy (mały) lub naturalne baseny.

Dorota

• Zalety Hotel położony w wyjątkowym miejscu. Czysty i dokładnie tak piękny i ukwiecony, jak na folderze, zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Obsługa uśmiechnięta i grzeczna, wyżywienie świeże, urozmaicone i pyszne. My oraz wszyscy znajomi, których poznaliśmy w tym hotelu, w pełni podzielali nasze zdanie. Wszystko co najpiękniejsze i najlepsze w zasięgu wzroku. Urzekająca przyroda, czyste i duże baseny, no i pełny widok na piękno oceanu.
    • Wady BRAK WAD!!!

Miejscowość spokojna, lecz wszystko na miejscu, zarówno przemiłe centrum z pięknym kościółkiem, jak i urokliwe uliczki Sao Vincente. W pobliżu znajduje się wiele restauracji z pysznymi potrawami w całkiem przystępnych cenach. Obowiązkowo należy zjeść rodzimy przysmak Maderczyków tzn. rybę Espadę z pieczonym bananem i chcę zaznaczyć, że nigdzie na świecie jej nie ma, gdyż nie można jej transportować (niebo w gębie). Jest również Supermarket, w którym można się zaopatrzyć w zasadzie we wszystko i hurtownia alkoholi, oliwy itp., gdzie można wszystko nabyć w detalu. Przystanek autobusowy nieopodal i autobusem można pojechać za jedyne 2,60Euro do miejscowości Porto Moniz, gdzie znajdują się niepowtarzalne baseny z wodą oceaniczną, przenoszoną przez ocean dużymi, efektownymi falami. Można tam popływać w krystalicznej i niebieściutkiej wodzie oceanu, pod okiem ratowników, korzystać z kąpieli słonecznych oraz posmakować pysznego Bolo do coco, napić się wina Madeira, lub świeżutkiego Poncha. Z tego samego przystanku w Sao Vincente można przejechać autobusem do innych małych i większych miejscowości, lub do stolicy Madery - Funchal. Polecam wiele ciekawych wycieczek fakultatywnych, na których zobaczyć można wszystko to, czego nie zobaczy się nigdzie indziej. Wakacje na Maderze z Biura Turystycznego ITAKA przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Gorąco polecam.

Mariola

• Zalety świetnie położony, wygodne pokoje z widokiem na ocean, blisko do sklepu, rewelacyjne miejsce wypadowe do zwiedzania

Nasz pobyt na Maderze , a w szczególności w Estelagem Do Mar w Sao Vicente uważam za bardzo udany. Jeśli ktoś ma ochotę wypocząć w cichym hotelu z dala od miasta w otoczeniu gór i oceanu TO TU. Z hotelu można pójść na spacer na promenadę lub pospacerować po miasteczku, bądź trochę dalej odwiedzić jaskinie lawowe, bądź lewady. Bardzo dobry punk wypadowy do zobaczenia całej wyspy. Można skorzystać z wycieczek fakultatywnych. My polecamy komunikację autobusową rozkłady jazdy z dokładnymi danymi o powrocie można dostać w recepcji hotelu, lub już na miejscu np. w Porto Moniz w informacji. Pani w recepcji bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadała na nasze pytania. Piękne zadbane otoczenie hotelu - kwitnące hortensje i hibiskusy, trawa zielona i miękka jak dywan, leżaki nad basenem z widokiem i szumem oceanu - nam więcej nie trzeba. Do tego dobre i urozmaicone jedzonko i oczywiście zwiedzanie zielonej cudownej wyspy ....... chętnie byśmy TAM wrócili .......może kiedyś

Dorota i Andrzej

• Zalety położenie nad Oceanem i basenem , piękna okolica super klimat ... etc
    • Wady brak wad

pokój dwu osobowy , klima , tv , wszystko co potrzeba na odpoczynek . Jedzenie bardzo dobre - śniadania pyszne , obiado - kolacje jeszcze lepsze , zawsze świeże rybki i owoce morza, deser pyszny , lody , owoce ... Kelnerzy mili i uprzejmi , no problem Dla tych co piszą że monotonne jedzenie ,to niech zostaną w PL i jedzą schabowe z kartoflami ...oraz modro kapusta :) Dla nas wszystko było dobre pyszne i świeże , a najlepsza była Espada i Coral... Mieliśmy dwa (2) posiłki i byliśmy zachwyceni , wszystko świeże i pyszne i smaczne. Polecam Jak ktoś ma chu...wy humor to i rosół mu nie zasmakuje , zapłaci i myśli że będzie jak prince in New York. super Hotel , bardzo fajne wycieczki , dużo zwiedzania, dużo klimatu Atlantyckiego , i w ogóle 100na100 Wyluzuj się , odpręż się i dopiero bez problemów pracy jedź na wakacje drogi i tunele szacun - kultura jazdy 2 szacun ,

Basia

Hotel położony nad samym oceanem, świetna obsługa, dobre śniadania, urozmaicone kolacje, ładne i czyste pokoje.

Lilla

• Zalety cudowne położenie, miła obsługa

cudowne wakacje - polecam, hotel w idealnym położeniu