Opinie o hotelu Exotica
Grecja / Zakynthos

Exotica: basen, sport i rekreacja

• Idealny zarówno dla osób nastawionych na wypoczynek jak i dla tych, którzy chcieliby zwiedzić wyspę.
  • W odległości 20 m od hotelu znajduje się przystanek autobusowy, z którego dojechać można do oddalonego o 4 km miasta Zakynthos.
  • Położony zaledwie 450 m od pięknej, piaszczystej plaży.

zbigniew

• Zalety spokój, czystość, b.miła obsługa, urozmaicone jedzenie, dobre drinki,

pobyt 7-21.05.2019. dobre miejsce na wypoczynek i baza wypadowa na zwiedzanie wyspy. pokoje czyste codziennie sprzątane, obsługa b.miła i dyskretna. na początku trzeba się przyzwyczaić do prysznica bez kabiny czy zasłonki ale po 2-3 dniach łazienka już "nie pływała". hotel godny polecenia

Angie

• Zalety Położenie blisko plaży, możliwość wynajęcia pokoju z prywatnym basenem,miła obsługa, dobre jedzenie, duży wybór drinków i koktajli , odnowione pokoje, dobre wi-fi w pokojach
    • Wady Brak dużego lustra w pokoju gdzie wisi suszarka, ściana była pusta a lustro dużo by pomogło, toalety są zamontowane bardzo wysoko co jest nieco mało komfortowe.

Pobyt w hotelu wspominam bardzo pozytywnie, przebywaliśmy w hotelu Exotica w 4 osoby w dniach 10.05 - 17.05.2019 r. w pokoju z osobnym basenem. Pokój świeżo po remoncie, codziennie sprzątany, Panie sprzątające bardzo miłe i uśmiechnięte. Obsługa codziennie rano czyściła basen. Jedzenie bardzo smaczne, standardowo jak w każdym hotelu w Grecji, codziennie inne dania z kuchni greckiej, włoskiej, meksykańskiej, chińskiej oraz dania z grilla. Świeże owoce, desery, lody, napoje ciepłe i zimne. Przy basenowym barze stał opiekacz, gdzie można było przygotować sobie tosty, burgery i bagietki z serem, warzywami i szynką. Kelnerzy, recepcjonistki i obsługa baru bardzo pomocna, szczególnie barman Kosta uśmiechnięty i zawsze podchodził do gości bardzo serdecznie. Co wieczór przy barze wieczorki tematyczne, wieczór grecki, muzyka na żywo, DJ. Do plaży bardzo blisko, plaża piaszczysta niestety w czasie kiedy byliśmy cała zabrudzona ciemnymi glonami, możliwe że na sezon będzie sprzątnięta. Bardzo polecam pobyt w tym hotelu !

Dorota

• Zalety Blisko plazy, bardzo mila obsluga, mnostwo jedzenia oraz picia, przepyszne oliwki i ser feta. W pokojach codzienne bylo posprzatane oraz codziennie byla wymiana recznikow. Piekny, duzy basen.
    • Wady Brak wad. Jedynie to ze nie mozna placic karta (ale to problem na calej wyspie).

Warto wybrac pokoj z prywatnym basenem (doplacic) - wrazenie niesamowite. Jedzenie pyszne, wszystko swieze. Mielismy opcje All Inclusive, takze od godziny 8 rano juz bylo sniadanie i do godziny 21 caly czas mozna bylo korzystac z jedzenia (sniadanie, lunch i kolacja, a miedzy glownymi posilkami snack bar - kanapki, cos na cieplo, lody). Bar przy basenie otwarty juz od godziny 10 rano. Oblsuga bardzo mila - potrafia kilka slow po polsku. Widac bylo, ze sa bardzo przyjaznie nastawieni, caly czas z usmiechem. Zajmowali sie tez czasem malymi dziecmi jesli plakaly, co pozwalalo rodzicom w spokoju skonczyc posilek. Jest tez mniejszy basen wlasnie ze wzgledu na dzieci. Plaza bardzo blisko - ok 5 minut drogi. W hotelu nie mozna placic karta - ogolnie na wyspie akceptuja tylko gotowke, choc duzo jest bankomatow. Jesli chodzi o samo miasteczko - bardzo spokojne, Paliwo po 1,87 eur za litr - jedyna stacja paliwowa w tym miasteczku trzyma cene.

• Zalety Czysto, miła i pomocna obsługa, dobre jedzenie, ładne baseny, kameralna atmosfera.
    • Wady Łazienki bez kabin prysznicowych !!! Biorąc natrysk łazienka w 100% zalana !

Dobra lokalizacja tzn. 300 -400 m do ładnej długiej plaży. Możliwe długie spacery w obie strony z barami-kafejkami przy plaży. Dostępne leżaki i parasole. Hotel położony w centrum sympatycznego Kalamaki w odległości 10 EUR taksówką od stolicy (Zante). Komunikacja działa "po Grecku" - czyli jedzie albo nie. Na wypoczynek hotelowo - plażowy świetne miejsce. Zwiedzanie wyspy: albo z wycieczkami organizowanymi przez turoperatora albo wypożyczonym samochodem. Preferujemy to drugie bo autobusy nie dowożą w kilka naprawdę pięknych miejsc. Mamy porównanie z Kefalonią, która zrobiła na nas zdecydowanie lepsze wrażenie niż Zakyntos.

Wojtek

Ogólnie poziom przeciętny. Na uwagę zasługuje miła obsługa i niezłe posiłki. Lokalizacja - nie 350 m od plaży jak podawano, tylko około kilometra. Za to bardzo blisko lotniska co skutkuje ciągłym hałasem startujących i lądujących samolotów. Pokoje małe, ciasne, co prawda wyremontowane, ale dość niedbale - typowo w "południowym stylu". Dramatem jest łazienka ze szklanymi - przezroczystymi skrzydłami zamiast drzwi. Brak kabiny prysznicowej zapewnia totalną powódź przy każdej próbie użycia ;)

Rodzina z dzieckiem

• Zalety Kameralny:). Czysto, smacznie.
    • Wady Brak zasłonek w prysznicu:(

Pobyt bardzo udany. Czystość w hotelu ok. Wyspa ogólnie urokliwa, ale widać dużo śmieci :(. Zwiedziliśmy najciekawsze punkty wypożyczonym samochodem i bardzo ten sposób polecam. Obsługa bardzo miła i uczynna. Plaża oddalona kilka minut, ale spacerek nikomu tu nie przeszkadzał. My mieliśmy dużą łazienkę więc mimo zalania dało się z niej korzystać ale faktycznie zasłonka by się przydała. Miejsce spokojne i ciche. Można plażą iść do Laganas (imprezownia) lub ulicą. Taxi około 10 euro. W hotelu głównie Anglicy i Polacy. Basen ok. Szkoda , że nie ma zjeżdżalni. Byliśmy na przełomie września i pażdziernika - pogoda super! Polecam hotel.

Maria

• Zalety Lokalizacja, smaczne posiłki
    • Wady Ciasno położone budynki, cena

nowy hotel, położony na uboczu, który stanowi bardzo fajną bazę wypadową na zwiedzanie wyspy. Plaża przepiękna, piaszczysta. Warto dopłacić do pokoju z prywatnym basenem bo daje to niesamowity klimat luksusu. Posiłki bardzo smaczne.

Albert

• Zalety położenie, miła obsługa

Połowa września to idealna pora nie ma już takich upałów woda ciepła plaże piaszczyste pod tym kątem lepiej jak w Chorwacji .Jedzenie w hotelu super lecz sniadania nastawione typowo dla angoli. Wieczór grecki super wycieczki fakultatywne na miescie można znaleśc taniej ale przez grecosa proponowane też nie ma tragedii zależu kto czego oczekuje.Jedyne co to plaże Banana beach przereklamowana szkoda jechać tam.Nastawiając się na wypoczynek w 50% aktywny 50 % beztroskie leżenie jak najbardziej polecam. (para 40 lat)

Janusz

• Zalety Pyszne Jedzenie Bliskość lotniska Miła i sympatyczna obsługa
    • Wady Brak szafy z półkami

Wyjazd na leniuchowanie z rodziną, Pyszne jedzenie, Świetna obsługa, Czysto, nie sterylnie jak w laboratorium, ale nie mam zastrzeżeń - na jadalni zdarzył mi się kieliszek ze szminką - ale został natychmiast wymieniony z mnóstwem przeprosin. Pokoje sprzątane codziennie, Wyjazd z Grecosem polecam!

• Zalety bardzo miła obsługa, dbanie o gości, basen, napoje oryginalne z butelek, pokoje , animacje
    • Wady codziennie zalana podłoga w łazience przez brak kabiny prysznicowej

Witam, Nasz pobyt zaczął się 14 września 2018 roku. Przyjechaliśmy do hotelu około godziny 9 a zameldowanie było od godziny 14. Dostaliśmy już od wejścia opaski All Inclusive toteż mogliśmy zjeść obiad, który zaczynał się od 12:30. Po 13 został nam przydzielony pokój. Ogólne wrażenie bardzo dobre. Pokój był czysty, zadbany, nie za duży ale przestrzeń dla dwóch osób spokojnie wystarczała. W pokoju był czajnik i szklanki, jak również komplet ręczników. Balkon dość duży z krzesłami i stolikiem. Widok z balkonu nie zachwycał gdyż wychodził trochę na basen, trochę na budynek hotelu, ale nam to w niczym nie przeszkadzało. Minusem hotelu, jak już sporo osób wspomniało, jest prysznic, ponieważ nie ma żadnej zasłonki przez co woda leje się na całą łazienkę oraz ubikację. Pani sprzątaczka wyciera podłogę codziennie, więc nie było to aż tak uciążliwe. Nam akurat to aż tak nie przeszkadzało. Chodziliśmy do ubikacji w klapkach i tyle :) Kompleks hotelowy duży, zadbany. Dużo zieleni. Basen nie za duży ale wystarczający do pływania. Były tez darmowe materace przy basenie, można się opalać na wodzie oraz piłki, więc można poodbijać ;) Bar na basenie bliziutko, trzeba przejść nad basenem mostkiem, co jest niezwykle urokliwe. Napoje nalewają oryginalne z butelek ( pepsi, 7up) także ogromny plus za to. Nigdy nie brakowało jedzenia ani picia. Posiłki bogate. Gdy coś się skończyło zawsze donosili. Śniadania monotonne, jednak był spory wybór, więc mimo naszego 12dniowego pobytu, nie znudziliśmy się nimi. Obiady i kolacje również urozmaicone. Każdy znajdzie coś dla siebie :) Najlepszy kucharz na wyspie, więc nie można narzekać :D Obsługa bardzo pomocna i miła. Z każdym pytaniem i problemem można się do nich zwrócić. Barman i kelner Kostas- najlepszy ! :D Towarzyski i do ludzi a przede wszystkim ogromnie sympatyczny :) Animacje dla gości- mimo że była to druga połowa września- odbywały się 4 dni w tygodniu. Były ciekawe i można się było pobawić. Prowadzący starali się aby goście hotelu się dobrze bawili. Wciągali ich do tańca i zachęcali wszystkich do zabawy :) W hotelu jest cicho. Ściany są dobrze wygłuszone. Hałasu nie było praktycznie w ogóle. Łóżka bardzo wygodne! Klimatyzacja działała bez zarzutu. Do plaży szło się około 10 minut. Plaża czysta, piaszczysta. Morze czyściutkie. Nas osobiście plaża nie zachwyciła, ale dzięki wycieczkom zobaczyliśmy dużo pięknych miejsc. Polecam wypożyczyć quada w firmie Kostas i zwiedzić wyspę samemu. Niesamowite przeżycie a Pan w wypożyczalni bardzo miły. W razie problemów kazał dzwonić, dał wskazówki gdzie dojechać i co zobaczyć. Byliśmy na kilku wycieczkach - na wyspę żółwi, na Zatoce Wraku oraz na Kefalonii. Tej ostatniej nie polecamy, resztę- obowiązkowo trzeba zaliczyć!. Wyspa urokliwa i ładna, jednak wycieczka strasznie droga a 3/4 czasu spędza się w autobusie oraz na promie. Bardzo mało się zobaczy a wyda się na prawdę dużo pieniędzy. Banana Beach- warto się wybrać busem. Dojeżdża na plażę za darmo. Żeby wrócić trzeb a tam coś kupić wtedy dostaje się bilety powrotne - ostrzegam że ceny tam są dość wysokie, ale plażę warto zobaczyć choć mi osobiście bardziej podobała się plaża w St Nicholas. Plaża Xigia też godna polecania- my wstąpiliśmy na nią będąc quadem i tak też polecam zrobić :) Kalamaki same w sobie są na prawdę przyjemnie. Jest dość sporo sklepów oraz barów/ restauracji. Wieczorem jest gdzie wyjść :) Do Laganas jest dość spory kawałek. Plażą szliśmy godzinkę. Można też złapać stopa, co też polecam :) W Laganas jest dużo klubów, sklepów, pubów, jest tam co robić. Warto się wybrać do tej większej miejscowości :) Zakhyntos oczywiście nocą. Punkt widokowy płatny 5 euro jest otwarty do 21. Jednak można też wjechać na górę z centrum Zakhyntos, gdzie są bary i restauracyjki i stamtąd oglądać panoramę miasta, która zachwyca :) Plażę zamykają po zachodzie słońca, więc szansa na zobaczenie wykluwających się żółwi jest znikoma, niestety. Ogólnie na prawdę bardzo polecam hotel, tą wyspę i wakacje tam ! :)