Opinie o hotelu Jaz Makadi Saraya Resort

Jaz Makadi Saraya Resort: basen

• Piękny i luksusowy hotel z dobrą obsługą
  • Hotel przy plaży (500 - 700 metrów od plaży, w zależności od usytuowania pokoi)
  • Przybrzeżna rafa koralowa - zalecany zabranie obuwia kąpielowego
  • Wylot z Berlina All Inclusive

Jarek
    Pobyt: Listopad 2014

• Zalety Bardzo miła, kompetentna i zaangażowana obsługa. Bardzo dobre posiłki, także na plaży i przy basenie. Cisza i spokój. Duży szacunek pracowników do siebie i gości.
    • Wady Daleko do morza, ale spacer przez tereny hotelowe.

Byliśmy w listopadzie 2014 z żoną i drugim małżeństwem. Wcześniej byłem w kilku hotelach w Tabie i Sharm. Kameralnie, ale bardzo miło. Duże zaangażowanie załogi i chęć pomocy ze strony obsługi. Czysto i miło.

Izabela
    Pobyt: Sierpień 2014

• Zalety Hotel dobry dla rodzin z dziecmi. Mila obsluga.
    • Wady Dojscie do plazy przez inny hotel. Hotele lezace obok siebie nie sa oddzielone, wiec nawet nie zauwazasz, gdy znajdujesz sie na terenie innego hotelu, a tam wlasciwie nie powinienes byc o czym mozesz zostac poinformowany przez obsluge obcego hotelu. Monotonne jedzenie. Zdecydowanie za daleko od miasta. Zjesc mozna tylko w hotelu.

Hotel nie spelnia oczekiwan gosci nastawionych na wypoczynek w pieciogwiazdkowym resorcie. Jezeli jednak jedzie sie tam z nastawieniem na wypoczynek w sredniej klasy hotelu, bedzie sie mniej zawiedzionym. Miejsce polecam rodzinom z dziecmi, odradzam za to samotnym parom szukajacym spokoju. Dzieci wypoczna tam na pewno. Bezdzietni dorosli moga byc "odrobine" zmeczeni, poniewaz hotel oferuje wiele atrakcji dzieciom, stawia na dzieci a dorosli bez pociech raczej sie tam wynudza.

Jawajka
    Pobyt: Czerwiec 2014

• Zalety kameralna atmosfera,obsługa hotelowa

Właśnie wróciłam z Sarai.To nie mój pierwszy wyjazd do Egiptu,więc z czystym sumieniem mogę powiedzieć,że to najlepszy hotel w jakim byłam.Obsługa rzeczywiście się stara(opinie nie są przesadzone),uśmiechnięci,pomocni,a napiwki nie są koniecznością.Poza tym hotel posiada tzw.Zieloną Gwiazdę-prowadzi własne uprawy ekologiczne warzyw i ziół,co przekłada się na jakość jedzenia.Może nie jest zbyt urozmaicone(jak to w Egipcie)ale naprawdę smaczne i każdy znajdzie coś dla siebie.Dużo ryb i owoców morza.Dla dzieci lody Nestle,nalesniki z lodami,frytki itp.Poza tym hotel otoczony pięknym i zadbanym ogrodem,2 baseny-jeden z animacjami,muzyką,z oddzielnym brodzikiem dla dzieci(zadaszonym przed słońcem),drugi mniejszy dla osób szukających relaksu i odpoczynku we względnej ciszy.Plaża przy sąsiednim hotelu Makadi Beach,spacerkiem ok.10 min.Moim zdaniem buty do wody nie są koniecznością jak sugeruje Alfa Star,bo wejście do morza jest w miarę piaszczyste,rafa niewielka ale ładna(rybki do oglądania)oddalona kawaleczek od plaży.W hotelu w zasadzie jest wszystko-sklepy,w tym spozywczy,apteka,fryzjer ,kosmetyczka.Wycieczka do Hurghady niekonieczna.Aqua Park duży,zjeżdżalnie dla dzieci i dorosłych,z hotelu jeżdzi busik co 30 min.W Aqua Parku przydadzą się za to buty do wody,bo kamienne schody mocno się nagrzewają koło południa i można poparzyć stopy,choć alejki wyłożone są wykładziną.Z biurem Alfa Star wstęp do parku bezpłatny za okazaniem karty wejściowej ,którą dostaje się przy zakwaterowaniu(należy o tym pamiętać).Płatne za to Wi-Fi,gratis dostaje się od hotelu 150MB na początek,potem wg uznania 250MB-10 euro,500MB-20euro,1 GB-30 euro.Dostępne w miejscach publicznych,na plaży,w pokoju lub na balkonie.Ogólne wrażenia naprawdę b.pozytywne.Leżaki dostępne cały dzień,nie wstajemy 6-7 rano,aby zająć miejsce.Za równo na plaży i na basenach.Jedyny minus to b.dużo Rosjan(ale to w całym Egipcie),dużo Niemców,Polaków niewielu.Polecam hotel dla par i rodzin z dziećmi.

Andzia
    Pobyt: Lipiec 2013

Gdy przyjechałam do hotelu, nie zrobił na mnie zbyt dobrego wrażenia, jednak już po pierwszym dniu zmieniłam zdanie. Bardzo dobrze zorganizowany hotel, obsługa miła i uśmiechnięta i zawsze skora do pomocy (bez dodatkowych napiwków). Jedzenie bardzo urozmaicone i bardzo smaczne. Hotel leży w drugiej linii, dojście do plaży przez inny hotel spacerkiem ok 5 min. Plaża z przepiękną rafą. Dużą atrakcją jest bardzo duży aquapark, do którego dowożą specjalne busy co 5-15 min. Na plaży i w aquaparku działa all inclusive. Miłym zaskoczeniem jest to, że mimo iż byłam w lipcu, nie było tłoku ani w aquaparku, ani na plaży, ani na basenie. POLECAM, jeśli w przyszłości będę wybierać się do Egiptu to właśnie do tego hotelu.

Sławek i Dorota
    Pobyt: Lipiec 2013

Hotel jest doskonałym miejscem do wypoczynku, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Obsługa fantastyczna. Wszelkie uwagi zgłaszane na recepcji były natychmiast realizowane. Dobra znajomość języków: niemieckiego, rosyjskiego, angielskiego. Na szczególną uwagę zasługuje ogród, piękne zielone otoczenie. Generalnie czysto, zarówno w restauracji jak i pokojach. Mile widziany symboliczny bakszysz. Na plaży cudowna obsługa, goście są przez nią rozpieszczani poczęstunkami: lodami, owocami, napojami, słodyczami. W barze przy plaży nie ma kolejki. Wszystko odbywa się bardzo sprawnie. Zawsze można liczyć na wolne leżaki przy basenie i na plaży. Do dyspozycji są dwie restauracje, co sprawia, że nie czuje się tłoku. Miła i przyjazna atmosfera bez odczucia podziału na lepszych i gorszych gości. Sprzedawcy w sklepikach nienatarczywi, co ważne w tego typu krajach. Na uwagę zasługuje opieka nad dziećmi, panie animatorki urozmaicają czas maluchom powyżej 4 roku życia, a rodzice mogą mieć chwilę wytchnienia. Kilka słów o rezydentce biura podróży Sun&Fun pani Małgosi Stachurze: profesjonalne rzeczowe podejście, dobra znajomość najważniejszych informacji, dostępność w umówionym czasie, solidność - to cechy charakterystyczne pani Gosi. Brawo! Do biura też nie mamy zastrzeżeń. Wszystko odbyło się sprawnie i bez problemów. Polecamy. Dorota i Sławek.

as
    Pobyt: Wrzesień 2012

Naprawdę rewelacja. Bylismy w sierpniu 2012, wszyscy stoją na rzęsach aby klientów zadowolić, sympatyczna obsluga, super jedzenie- każdy dzień coś innego, czysto, nie mieliśmy problemow żołądkowych, z pewnością tam wrócimy! do plazy 10 min. na piechotę

Papaj
    Pobyt: Maj 2012

Bylem w tym hotelu na poczatku maja;) Bardzo polecam wspaniali animatorzy i bardzo mila obsluga. Jedzenie rewelacja. Duzo rosjan ale ja mialem same pozytywne doswiadczenia jesli chodzi o inne narodowosci. Duzo polakow ktorzy mysla ze sa panami swiata ale hotel bardzo duzy wiec mozna na nich nie trafiac. Ogolnie bardzo polecam i napewno tam wroce

El Mariano
    Pobyt: Maj 2012

Jeden z najlepszych hoteli w jakich byłem, a spędziłem prawie 2 lata w krajach Bliskiego Wschodu (oczywiście poza Dubajem). Animatorzy starają się jak mogą, aby ruszyć i zabawić nieruchawych turystów. Pokoje standardowo, trochę staroświecko, ale wystarczająco wyposażone w niezbędny sprzęt. Żarcie - smak, wybór, urozmaicenie - rewelacja, wiem co mówię, bo jestem fachowo związany z branżą żywnościową. Maj jest dobrym miesiącem, bo jest tylko 32-35 st.C. Siedem dni pobytu wystarczyło, aby opalić się na hebanka. Pomimo sporej ilości turystów - brak kolejek w dostępnych restauracjach w ALL, plaży, basenach, aquaparku- duży plus dla hotelu. Polacy, jak zwykle narzekający - za dużo Rosjan, nie ma widoków, dziwne żarcie, za gorąco - najlepiej nie zostaną w domu i jedzą swoje zupki chińskie i przepłacają za dziadowskie wakacje nad zimnym i brudnym Bałtykiem. Za rok tam pojadę, ale tym razem na 14 dni z cała rodziną. Pozdrawiam i szczerze polecam.

Darek
    Pobyt: Maj 2012

To nasz 7-my pobyt w Egipcie i zawsze w 5- cio gwiazdkowym hotelu, wiec mamy spore porownanie i jest to zdecydowanie najlepszy hotel w jakim bylismy. Osluga, czystosc, jedzenie na bardzo wysokim poziomie. Jedyne minusy jakie zauwazylismy to spora odleglosc do plazy (ok. 8 min spacerkiem) i kiepski internet (ok. 50 kbps), wiec nie ma mowy o otwieraniu jakichkolwiek filmow w sieci a za 2 tygodnie trzeba zaplacic 80 dolarow. Poza tym wszystko super, goraco polecam.

Moja opinia jest nietypowa bowiem byłem tam w latach 2008 -2011 już cztery razy i 27 kwietnia lecę piąty raz. Lecimy z dwójką maluchów 3,5 i 6,5 lat. Byliśmy w Egipcie w innych hotelach ale wracamy do Saraji. Nie trzeba mówić i pisać jak miła jest obsługa dla stałych klijentów. W innych opisach jest wszystko co należy więc nie będę się powtarzał. To jest hotel przede wszystkim dla rodzin z małymi dziećmi. Dyskoteki dla maluchów są dla nich przeżyciem które pamiętają przez wiele miesięcy. Ci którzy lecątam poszaleć winni wybrać inne hotele w samej Hurghadzie.