Opinie o hotelu Kentia

Kentia: basen

Mateusz

• Zalety - bardzo miła obsługa - czyste pokoje - alkohol w miarę ok (piwo Efes, winko białe/ czerwone, wódka, gin, whisky, ouzo)
    • Wady - w październiku zimna woda w basenie - w końcówce października bardzo przeciętne jedzenie

W hotelu spędziliśmy ostatnie 11 dni października. Od listopada obiekt zamknięty i jako że w ostatnich dniach pobytu było 14 gości to tym tłumaczę kiepskie , powtarzalne, przesolone i często zimne jedzenie, którym nas raczono przez kilka dni (pierwsze dni bardzo smaczne, ostatnie dwa gdy zrezygnowano z bufetu na rzecz wyboru z dwóch dań również bardzo dobre). Zakładam, że w sezonie jak to opisują inne osoby posiłki są zawsze na przyzwoitym poziomie. Kolejna wada obiektu dająca o sobie znać pod koniec pobytu to zimny basen. Jest on szczelnie obudowany trzema skrzydłami hotelu + 1/5 basenu pod tarasem, gdzie słońce nigdy nie świeci. W lato przy + 35 na pewno fajnie, ale teraz już trochę za zimno przy +26 otoczenia. Brakło mi tez takich drobiazgów jak podstawowe kosmetyki w łazience, brak jakiegokolwiek poczęstunku na starcie (dotarliśmy o 3 w nocy więc łyk choćby wody byłby wskazany przed snem :), płatne tak sobie działające Wi Fi za 10 euro tydzień. To niby wszystko drobne niedogodności, ale w **** hotelu mogłyby już być w cenę wliczone. Ogólnie na tym kończę narzekanie, bo reszta już przynajmniej na dobrym poziomie. Obiekt ładny, kameralny, zadbany ogród, dużo miejsc gdzie wygodnie można posiedzieć wieczorem przy drinku. Apropo alku: piwo, wina, wódka, gin różowy, ouzo, whisky w all było wystarczające. Barmani lali z uśmiechem na ustach bez zbędnych komentarzy typu; one person one drink. Pokoje czyste, codziennie sprzątane. Łabędź w okularach słonecznych wylegiwał się na pościeli. 2$ i nawet płatki kwiatków na pościeli się znalazły. Także obsługa na duży plus. Do antycznego Side i na plażę hotelową koło 30 min się szło. Bus jeździł o 9:30 i tak co 30 min. Auto polecam wynająć w Side Nar Rent A Car za 30 euro na dobę i zwiedzić Alanyę i Antalyę. Co do wycieczek to odwiedziliśmy Pamukalle i Rafting z biurem podróży MetinTour. Również godne polecenia pod kątem ceny i organizacji. Ogólnie pobyt oceniamy jako udany i obiekt polecamy osobom które cudów za takie pieniądze się nie spodziewają, bo też ich nie dostaną :) ale poziom przynajmniej przyzwoity.

Daria

Byliśmy w hotelu w połowie października. Wyjazd cudowny, pogoda nam dopisała po 32 st. Jedzenie pyszne nie do przejedzenia. Obsługa bardzo miła i pomocna. Pokoje czyste. Bardziej polecam plaże publiczną niż prywatną. Na plaże publiczną idziemy spacerkiem 10min, plaża czysta, można na niej wypożyczyć leżaki( około 2 dol za osobe). Do antycznego Side chodziliśmy piechotką około pół godziny ale bardzo przyjemny spacerek. Raz wracaliśmy taxi (około 5 euro za 4 osoby). Polecam udać się na bazar do Manavgat (poniedziałki i czwartki) można dojechać dolmuszem. Z wycieczek warto wykupić Pamukkale(kupowaliśmy u rezydenta) oraz rejs statkiem i wodospad w Manavgat (to kupowaliśmy na mieście, duzo taniej a wycieczka ekstra) POLECAMY :)

Aleksandra Raczek

• Zalety Kameralny, ładne otoczenie że względu na dużą ilość roślin, czysty basen i pokoje dogodna lokalizacja, nawet fajna kolacja turecka.
    • Wady Słabe i krótkie animacje o późnej porze, przez co goście są "wyganiani" do pokojów, połowa obsługi niezbyt miła, zwłaszcza stronniczy animator, słaby wybór jedzenia, po 3ech dniach się nudzi, jednym wymieniają reczniki, innym nie, woda pitna smakuje chlorem, napoje z dystrybutorów(sok to nie sok).

Urlop w Turcji po 5 latach. Lekki niesmak. Gdybyśmy jechali sami, byłoby zwyczajnie nudno.

• Zalety Bardzo miła obsługa. Pokoje przestronne i czyste. Jedzenie urozmaicone, chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Duży wybór warzyw i sałatek. Doskonały ser i jogurt kozi.
    • Wady Jedyna wada to plaża przynależna hotelowi. Leżaki i parasole zaniedbane. Obsługa niemiła.

Hotel położony na uboczu w pięknym ogrodzie. Bardzo miła obsługa. Pokoje sprzątane codziennie, wymiana ręczników co dwa dni, pościeli raz na tydzień. Do antycznego Side ok.40 min. spacerem, 15 min do nadmorskiego deptaku. Pobyt uważam za bardzo udany i adekwatny do ceny. Jedyne uwagi jakie mam to do biura Coral Travel. Przylot i transfer z Antaly do Side w porządku, ale już z powrotem trzeba było się upominać o potwierdzenie transferu i lotu powrotnego. Byliśmy na wycieczce do Pamukalle i tu duże rozczarowanie co do przewodniczki z ramienia biura Coral Travel (p. Kasi) . Informacje, które miała do przekazania były bardzo podstawowe, takie jakie można przeczytać w każdym mało obszernym przewodniku turystycznym. Przeciwieństwo p. Kasi to p. Agnieszka, która była naszą przewodniczką do Manavgat i antycznego Side. Bardzo duża wiedza i umiejętność przekazania jej turystom.

Klaudia

• Zalety - Cena w stosunku do jakości - Obsługa - bardzo miła - Pokoje duże i czyste, wystrój standardowy - Położenie, 15 min do plaży, 20 min do świątyni Apolla - Jedzenie ogólnie średnie, ale na pewno każdy znajdzie coś dobrego dla siebie. - Bardzo ładny ogród - Super animatorzy - Spory basen
    • Wady - Ogólnie bardzo fajny Hotel w cenie 3 000 zł na 7 dni za 2 osoby. Nie polecam tylko osobą przyzwyczajonym do luksusów z 5 gwiazdkowych resortów.

Pobyt uważam za bardzo udany, będę chciała tu wrócić z moimi rodzicami na ich pierwsze wakacje za granicą.

Emilia

• Zalety - kameralne i ciche położenie, - czystość obiektu, - sympatyczna i nienachalna obsługa, - smaczne jedzenie, - położenie w \"spacerowej\" odległości od morza/ starego miasta.
    • Wady Może nie tyle wady, co uwagi dla przyszłych podróżnych: - brak żelu/szamponu w łazience (do rąk tylko 1 małe mydełko na cały pobyt), - klimatyzacja jest dodatkowo płatna (nam na przełomie września i października nie była ona konieczna), - płatne wi-fi (bardziej opłaca się kupić lokalną kartę SIM bądź pakiet transgranicznego internetu u polskiego operatora).

Zdecydowanie polecam hotel dla osób szukających spokoju i relaksu. Nie jest to zbyt rozrywkowe miejsce, co dla nas akurat było atutem. Hotel położony jest w niepozornym miejscu- w zasadzie można powiedzieć, że na osiedlu mieszkalnym (około 400 m znajdują się tureckie markety dyskontowe), ale dzięki temu jest cicho i spokojnie. Do morza można dojść w około 15 min, do antycznej części Side w ok. 40 min spacerkiem. W hotelu przeważa starsze i spokojne towarzystwo- głównie Anglicy. Pokoje są czyste i schludne, jedynie należy pamiętać o zabraniu własnych kosmetyków, gdyż brak szamponu czy żelu pod prysznicem. Polecam też zabrać własne ręczniki kąpielowe, gdyż nie są one wydawane przy basenie jak to bywa w innych hotelach. Z miejscami przy basenie (przynajmniej w naszym terminie) nie było problemu- w zasadzie o każdej porze można było zająć miejsce, chociaż oczywiście zdarzało się, że ktoś sobie "rezerwował" wybrany leżak wcześnie rano/ w nocy (?). Jedzenie jest smaczne, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Oczywiście, w menu nie ma schabowego czy też wędlin do jakich my jesteśmy przyzwyczajeni :) Obsługa jest bardzo rzetelna i nienachalna. Nikt specjalnie nie zaczepia ani nie wymusza napiwków- jest naprawdę sympatyczna atmosfera. Animacje odbywają się jeśli są chętni, nikt do niczego nie jest na siłę zmuszany :) Wieczorem odbywają się pokazy typu : taniec brzucha, występ akrobatyczny itp.

Szymon

• Zalety -Dobre animacje zarówno dla dzieci jak i dorosłych - Hotel jest czysty - Duży wybór jeśli chodzi o jedzenie każdy znajdzie coś dla siebie -
    • Wady - WiFi jest płatne informacja na stronie jest sprzeczna - Ręczniki wymieniane są co 3 dni ale da się przeżyć - Do plaży jest około godzina drogi pieszo - Leżaki oraz parasole na plaży wymagają remontu

Nie polecam waszego biura podróży , po przyjeździe okazało się ze musimy spędzić noc w innym hotelu , wiele osób było tym zaskoczonym kiedy musiało udać się do innego hotelu na jedną noc były to osoby które również kupiły wycieczkę przez wasze biuro. Hotel przyjmuje rezerwacje nawet wtedy kiedy nie ma miejsc i odsyła na noc dwie do innego hotelu aby nie tracić gości ... Każdy kto miał taką sytuacje był zmuszony się dostosować bo nie miał wiele do gadania.

Marzena z Polski

• Zalety Hotel kameralny z pięknym ogrodem. Czysty i dużu basen. Restauracja z tarasem wysuniętym nad basen, pod którym można pływać. Położony w centrum Side. Bardzo rzetelna obsługa. Smaczne posiłki, ciasta i owoce również.
    • Wady Na plaży nie ma all inclusive, powinny być zapewnione co najmniej napoje i przekąski. Internet i klimatyzacja płatna.

Hotel kameralny z pięknym ogrodem. Czysty i dużu basen. Restauracja z tarasem wysuniętym nad basen, pod którym można pływać. Położony w centrum Side. Mojej rodzinie na tym zależało, żeby spacerować i zwiedzać okolicę. Z plaży wracaliśmy na obiad przez centrum Side podziwiając starożytne ruiny. Bardzo rzetelna obsługa. Smaczne posiłki. Każdy wybierze sobie coś pysznego. Ciasta i owoce również. Na plaży nie ma all inclusive, powinny być zapewnione co najmniej napoje i przekąski. A najlepszym rozwiązaniem obiad. Autobus przyjeżdża po plażowiczów po porze obiadowej. Oczywiście restauracja na plaży jest ale płatna. Internet i klimatyzacja płatna. Polecam dla szukających ciszy, relaksu i lubiących spacerować i zwiedzać.

• Zalety Piękny hotel, spokojnie. Blisko do sklepów turystycznych i restauracji. 15-20 min spacerkiem do plaży. Ludzie z recepcji bardzo pomocni. Polecam ten hotel gorąco.
    • Wady Klimatyzacja i internet powinny być wliczone w koszty pobytu. Więcej ziemniaków jeśli chodzi o posiłki.

Definitywnie plaża, ciepła woda, na około bardzo spokojnie, nie trzeba się martwić o jakieś kradzieże. Faceci trochę namolni ale do zniesienia. Ogólnie pobyt w hotelu bardzo udany. Już za tym tęsknie :( Na pewno kiedyś tam wrócę!

Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety kameralny, miła obsługa
    • Wady brak posiłków przy późnym przylocie i wczesnym odlocie

Bardzo dobry wybór dla osób, które nie lubią tłumów - na basenie, przy posiłkach. Sympatyczny personel, człowiek czuje się zaopiekowany, atmosfera przyjazna. Trochę daleko od centrum, ale jak ktoś nie ma problemu z chodzeniem, to spacery przyjemne. Do jedzenia nie ma się co czepiać, jedzenie smaczne i zdrowe (brak wieprzowiny :)), wystarczająco urozmaicone. Omlety i pieczywo z pieca na pizzę godne polecenia. Przesympatyczny animator, nikt się nie narzucał z usługami.