Opinie o hotelu Kolymbia Sky
Grecja / Rodos

Kolymbia Sky

• Zalety obsługa - uprzejma i pomocna
    • Wady brud - KARALUCHY w pokoju jedzenie bardzo monotonne plaża - może i blisko ale bardzo słaba, wąska i zdecydowanie kamienista

Nie pojechałabym ponownie do tego hotelu. POKOJE - bardzo małe, sprzątane bardzo słabo, małe łazienki a co najgorsze biegają po nich KARALUCHY... Balkon ok. BASEN - brudny... w brodziku pełno piachu i martwych owadów... jeśli chodzi o leżaki to ilość wystarczająca, nawet po południu można znaleźć coś dla siebie. PLAŻA - może i blisko, ale kamienista, brudna... nawet dwuletnie dziecko nie chciało na niej być ;) zdecydowanie polecam Tsmabika Beach - szeroka piaszczysta, czysta :) POSIŁKI - teoretycznie duży wybór, ale obiady i kolacje mało urozmaicone, ciągle to samo.. po tygodniu zdecydowanie dość ANIMACJE - bardzo słabe, wrzeszczące mini disco dla dzieci, w języku Polskim miał być do końca sierpnia, skończyły się 29...

• Zalety Lokalizacja blisko plaży, dobra obsługa

Dobry hotel, pomocna i pracowita obsługa. Brak opisywanej w innych opiniach "złej córki właściciela" :))) - za to osoby, które wszystko pomogą zorganizować. Dobre wyżywienie (jakby poprawili jakość wędlin i serów byłoby jeszcze lepiej). Czysty basen z barem i animacjami. Do Rodos i Lindos autobus z przystanku przy hotelu (do innych miejsc lepiej wynająć samochód). Blisko plaży i małego punktu ze sprzętem wodnym (polecam wynajęcie motorówki na godzinę - niezapomniane chwile!)

Agata

• Zalety Wszystkie usterki były naprawiane dość szybko Animatorka Brak konieczności wykupu przedłużenia all inclusive
    • Wady Sprzątanie, właściwie to jego brak. Mała ilość leżaków, hotel zajmowali głównie Polacy i Czesi. Jedzenie, tłusto, mały wybór Nieprzyjemny zapach

Hotel powierzchownie czysty i zadbany, ale to tylko pozorne. Pokój jaki dostaliśmy po przybyciu do hotelu, był z basenem, ale jego stan był niestety, ale fatalny. Stolik rozszedł się od wilgoci, szafa również spęczniała, a na zasłonie pojawiły się plamy z pleśnią. Jednak nie są to elementy, które uniemożliwiają pobyt. Więc uznaliśmy, że przeżyjemy, aż do powrotu z kolacji, kiedy po wejściu do pokoju czekał na nas karaluch. Udało się go zabić i wyrzucić za drzwi. Rano po obudzeniu kolejny chował się w zasłonie. Pomyśleliśmy, po dokładnym obejrzeniu, że to może ostatni. Wpadliśmy na pomysł utkania drzwi ręcznikiem, by kolejne nie dostawały się do naszego pokoju. Niestety, ale kolejnej nocy zabiliśmy 4 duże i 2 małe. Spaliśmy przy zaświeconym świetle. Gdy poszliśmy do recepcji Pan uraczył nas sprayem, a gdy zapytałam o zmianę pokoju to nas wyśmiał. Dla nas nie było to ani odrobinę śmieszne. Poszliśmy po śniadaniu kolejny raz do recepcji, na szczęście była inna osoba, Pani powiedziała nam najpierw, że dzisiaj wszystko zajęte i dopiero jutro zmieni nam pokój, jednak po kilku minutach dostaliśmy informację, że pokój zmieniamy już dzisiaj. Pięć pokoi po lewo nie było takiego problemu. Jednak obecność karaluchów jest spowodowana tym, że pokoje nie są dokładnie sprzątane, pościel jest niezmieniana tylko układana w inny sposób. Jeśli chodzi o jedzenie to bardzo mały wybór, tłusto i w naszym przypadku to problemy z żołądkiem. O napoje trzeba było poprosić barmana w barze przy basenie. Do tego nieprzyjemny zapach, który unosił się nie tylko przy hotelu, ale i w okolicy. W tym hotelu głównie Polacy, Czesi. Polacy zajmowali leżaki za pomocą ręczników, należy dodać, że robili to nawet kiedy nie spędzali czasu przy basenie. Więc niestety, ale żeby móc poleżeć przy basenie, mój mąż musiał iść w trakcie śniadania i wyszukać jeszcze wolne leżaki. Żałujemy wyjazdu do tego miejsca. Kierowałam się opiniami tylko na stronie biura. Błąd. Kolejnym razem zweryfikuję to na innym stronach. Jednak zdaję sobie sprawę, z tego, że nie każdy miał z tym problem co my. Po zmianie pokoju nie spotkaliśmy już karaluchów, więc dla kogoś ten hotel mógł być w porządku. Jeszcze jedna kwestia, przed wykwaterowaniem ( do 12 musieliśmy oddać pokój) panie sprzątaczki "posprzątały" i ułożyły pościel w inny sposób. Dodam, że byliśmy w pokoju po śniadaniu, a panie zapukały i otworzyły chamsko drzwi. Pierwszy raz się spotkałam z takim zachowaniem. Nie sądzę, by pokój był sprzątnięty kolejny raz tuż przed następnymi turystami. Niestety, ale i pewnie my spaliśmy w pościeli po kimś. Dla nas niestety, ale pobyt nie okazał się strzałem w dziesiątkę.

Klaudia

• Zalety Odległość do plaży Dobre drinki Położenie Cena
    • Wady Czasami rzeczywiście było czuć szambo w powietrzu. Ale bez przesady.

Byłam w hotelu razem z kolezanka. Hotel wygląda z zewnątrz bardzo ładnie, nasz pokój też okej. Widok miałyśmy na boiska i sąsiednie hotele, kompletnie nam to nie przeszkadzało. Przyjeżdżamy korzystać z wyjazdu a nie czepiać się takich bzdur. Pokój czysty, codziennie sprzątany, tak samo jak łazienka. Jedzenie wcale nie jest monotonne, ale jak polaczki-cebulaczki nakładają codziennie wszystko co jest danego dnia to co sie dziwić, że im nic nie pasuje. Jedzenie jest ok, jak ktoś nie jest pazerny haha.. każdego dnia można spróbować czegoś innego. Czasami w opcji all inc. tzw. drink to wodka z cola i tyle. Tutaj były to w sumie normalne drinki, tylko w plastiku. Bardzo dobre, za to duży+. Jeśli ktoś chce odpocząć, skrzystać ze słońca przy dobrych drinkach, ale mieć też możliwość zwiedzania to polecam. Za cene 1700 zl jaką płaciłyśmy, to bez zarzutów. Wróciłyśmy pozytywnie zaskoczone. Za taką cenę nie ma co przesadzać i szukać dziury w całym, jak to robią inni.

Artur

• Zalety Dobra Lokalizacja, blisko do morza
    • Wady Zbyt monotonne posiłki. Praktycznie codziennie to samo.Brak w maju animacji. I ten ostatni dzień wymeldowanie o 12h a wyjazd 0:45 to jakieś nieporozumienie.

Witam, na wycieczce byłem od 20-24 maja 2019. Pogoda dopisała, hotel jest w dobrej lokalizacji, z jednej strony morze, z drugiej góry. Poza tym drinki w porządku, jedzenie praktycznie codziennie to samo. W wszystkich hotelach w okolicy były animacje tu nie było. Rozmiar pokoju do zaakceptowania natomiast łazienka była bardzo ciasna. W pokojach było czysto, baseny tez niczego sobie. No i najgorsze ze w ostatnim dniu wymeldowanie jest do godz 12h a My mieliśmy wylot do Warszawy o 0:45 wiec wszyscy koczowali na fotelach i kanapach. Dramat. Za przedłużenie doby trzeba było zapłacić nie małą sumkę. 4 Gwiazdki dla hotelu to zdecydowanie za dużo. Ja bym ocenił na jakieś 3.

Osoba bardzo często podróżująca

• Zalety Blisko do morza
    • Wady Winda tylko w jednym segmencie , komary i robactwo, brudne firany i zasłony , okropne jedzenie ,smród z kanalizacji , słabe sprzątanie

Standard hotelu bez gwiazdek , jedzenie bardzo słabej jakości , sprzątanie pokoju polega na przetarciu podłogi mokrą szmatą , przez 7 dni ani razu nie umytą wanna , umywalka , ściany brudne ze śladami krwi , firany i zasłony nie prane od bardzo dawna - brudne , codziennie zmieniane prześcieradła i ręczniki niedobrane , zszarzałe z plamami , winda tylko w jednym miejscu przy recepcji w jednym pionie . Nie polecam , mój błąd ze nie wyciągnęłam wniosków czytając opinie ale to tylko dlatego że zmyliły mnie 4 gwiazdki w opisie . Dużo podróżuję lecz pierwszy raz spotkałam się z taką ignorancją biura Itaki , która sprzedaje ofertę niezgodnie z opisem . Zawiera z klientem Umowę która nie pokrywa się z rzeczywistością , ale dopóki będziemy sobie na to pozwalać tak nas będą traktować . Nadmienię ze Niemcy , Francuzi , Anglicy nie przyjeżdżają do tego hotelu . Jest to hotel dla Polaków i Rosjan bo wiedzą ze można nam wcisnąć wszystko .

Sylwiana

• Zalety bliskość morza
    • Wady monotonne i niedogotowane posiłki malutkie pokoiki dla rodzin z dziećmi brak kart wejściowych dla wszystkich dorosłych oszczędnośc na pradzie, pracownikach, sprzataniu i jedzeniu

Na wstepie pragnę zaznaczyć, iż podróżuję od dawna po różnych hotelach na świecie i pierwszy raz zdarzyło mi się tak zawieść na wybranym przeze mnie hotelu. Do plusów zaliczam wylącznie bliskośc plaży i obsługę hotelu (chociaż w ich przypadku były to uśmiechy przez łzy). Zacznijmy od tego iż właściciel hotelu jest cały czas na miejscu, nie zwracajac uwagi na gości krzyczy na swoich pracowników i zwalnia ich przy gościach jeszcze w trakcie trwania sezonu, bo tlumaczy im, ze nie ma juz tak wielu gosci. Potrawy niesmaczne...na śniadania nie chodziliśmy ponieważ nie gustujemy w fuul English breakfast a poza tym nie było nic innego.żadnych owoców. Lunche i obiady: twarde mięso, niedogotowane (dowiedziałam się w międzyczasie, iż kucharz został zwolniony a posiłki przygotowała pomoc od sałatek). Na 3 osoby w maluteńskim pokoiku tylko jedna karta wejściowa...Pani na recepcji bardzo nieuprzejma (bliska znajoma właściciela) stwierdziła, że bedziemy zużywać prąd, jak wyda 3 karty a tak przy jednej jak wyjdziemy z pokoju, to przecież prąd się odetnie...nawet rezydent z Itaki nic w tym temacie nie wskórał. Dziwię się, że tak dobre biuro jak Itaka daje swoich gości do tak wrogo nastawionego do nich hotelu. Reasumując to na 4 gwiazdki, które niby posiada ten hotel, ja mając porównanie do ponad 10 innych miejsc nie dałabym im nawet 3.... i jeszcze stwierdzenie rezydenta, że przecież wszyscy Grecy tacy uczynni...na pewno nie właściciele tego hotelu, którzy oszczędzają na jedzeniu, prądzie, pracownikach....itd.

Bartosz

• Zalety Bardzo miła obsługa, jedzenie chłodne, powtarzające się.
    • Wady Smród z toalety - każdego dnia. Obsługa srednio przykładala się do sprzątania.

Ogólnie hotel ok, obsługa bardzo sympatyczna. To wielki plus. Jedzenie chłodne, dania się powtarzaly, średnio przyprawione. WiFi bez problemu. Położenie blisko plaży, do centrum wolnym spacerkiem 15minut.

Romualda

• Zalety cichy, spokojny, mały
    • Wady małe łazienki z karaluchami

bardzo przyjemny , nieduży hotel. pokoje duże z klimatyzacją i balkonem. niestety małe łazienki i w pokojach nad restauracją karaluchy. bardzo dobre wyżywienie. w pobliżu biuro turystyczne z tanimi wycieczkami, przy hotelu przystanek autobusowy. miejsce dla osób szukających spokoju.byto udany urlop

Antoni

• Zalety położenie, czystość, obsługa

Nam się podobało, ale jesteśmy normalnymi, nie zadufanymi w sobie ludźmi. Malkontentów oczywiście nie brakuje i zawsze coś znajdą.