Opinie o hotelu Oasis Atlantico Fortaleza
Brazylia / Ceara

Oasis Atlantico Fortaleza

Failaps
    Pobyt: Październik 2009

A więc co do podróży, to nigdy więcej Cabo Verde Airlines. 23 godziny spóźnienia na trasie Wa-wa - Fortaleza. O tym ze pilot nie poleci dzisiaj dalej do Fortalezy, dowiedzieliśmy siedząc 4 godziny na lotnisku. Następnie po dwóch godzinach udało się uzyskach hotel. Co do samego Oasis Atlantico. Widoki nie są przepiękne. Widok z pokoju był na ulice. Jednak z powodu problemów z kanalizacją mój pokój został zmieniony na taki z widokiem na basen. Szczerze żałowałem zmiany, bo lubiłem widok miasta, które dopiero zaczynało odżywać po nocy o 6 rano. I wielkiej tablicy z zegarem, i temperaturą. Co do resteuracji: Przy samym wyjściu mamy Pizza Hat. Polecam.

Przemo Nowak

Jurek GG

Hotel jest po to, aby mieć gdzie spać. Plaża przy hotelu nie nadaje się do "plażowania". Trzeba za 1,6 R$ (reala) autobusem (2,7 zł przy 2,25 R$ za USD) jechać na wschód na plażę Futuro lub na zchód na Iracema. Tu żyje się na ulicy i w "fawelach", gdzie biały się nie pokazuje. Sporo policji - na szczęście - i w tych miejscach, które uważa się za lokalne atrakcje jest bezpiecznie (Mercado Central, Centro Turismo, Katedra, centrum handlowe Iguatemi). Przejazd taksówką "jak w Warszawie" tylko zamiast zł/km płaci się tyle samo reali za km, np. hotel Fortaleza-Iguatemi 13 R$, Iguatemi-Futuro 14 R$. Kupiliśmy tylko śniadania w lastminute w hotelu Fortaleza w pokoju ponoć o powyższonym standardzie za 2750 zł/os./tydz. (za 2500 zł nie udało się i ponoć na szczęście, bo rzeczywiście gorszy standard z oknami na agregaty klimy – hotel robotniczy jak ktoś skomentował). Było dokładnie tak jak sobie wyobrażaliśmy. Pożyczyliśmy samochód za 75$ / dzień z limitem 200 km/dzień, ale w Ceara trudno o atrakcje. Atrakcją jest sam kraj. Morze, plaże, wydmy, tropik, owoce, owoce morza. Jak porównać do innych krajów to wąwozy Moro Branko, muzeum niewolnictwa, klasztor jezuitów czy wzgórze św. Rity nie są atrakcjami w rodzaju Petry, piramid Majów, Alhambry, Pompejów czy Gizy. To jest Brazylia. Tu śpi się na ulicy, pod hotelem na kartonie – temp. w dzień w cieniu 37 C a w nocy 26 C, czasem spadnie rzęsisty deszcz (styczeń-marzec). Prostytucja nie jest zakazana i widać biedę kontrastującą z zamkniętymi osiedlami, ogrodzonymi murem z drutami pod napięciem. ¾ wiadomości telewizyjnych to info o napadach na banki, zabójstwach z detalami, aresztowaniach młodocianych zabójców z obrazkami narzędzi zbrodni, itd. Drogi kiepskie, czasami fatalna nawierzchnia. Miejscowi jeżdżą zawsze 20 do 40 km/h więciej niż można i hamują tylko w polu widzenia fotoradarów, które są bardzo dobrze oznakowane i przed „śpiącymi”. Wyprzedza się wszędzie - nie ma znaczenia czy jest zakaz wyprzedzania czy podwójna ciągła. I zawsze może coś jechać pod prąd – lewą lub prawą stroną, zaprzęg, rower, czasem konno. Sporo „śpiących policjantów” – czasem brak oznaczeń albo tablica przy samym „śpiącym”. Nawet na drogach GRUNTOWYCH! Paliwa: Alcool 1,78 R$/litr (paliwo alkoholowe) lub Gasolina 2,8 R$/l (benzyna). Nasza CETA (lokalna odmiana Chewroleto-Opelo Corsy z silnikiem ok 1l) paliła Alcool’a ok. 6l /100 km.

jarek-j888
    Pobyt: Grudzień 2008

zwidziłem większośc hoteli i plaż w fortalezie plaża akurat w tym miejscu jest taka sobie ale 500m w prawo całkiem przyzwoita jeżeli ktoś potrzebuje czegoś super taxi 13-18 reali PLAYA DE FUTURO plaża super przepiękna jest tam nawet polska restauracja położenie hotelu jest rewelacyjne natomiast sam hotel wiele nie oczekujmy zależy od kwoty jaką zapłacimy

W porownaniu do innych hoteli w Brazyli hotel bardzo ladny. jeden z najladniejszych w Fortalezie w super miejscu w samym centrum w 1 lini brzegowej.

Ludzie czytając wasze opisy mam wrażenie że byliśmy w różnych miejscach. Brazylia jest piękna do hotelu też nie można się przyczepić. Na śniadanie niezliczona liczba owoców, kiełbas, napoi, itp. Co do plaży to też nie mam zastrzeżeń, woda ciepła, jasny piasek i duże fale. Niedaleko hotelu jest plaża futuro-polecam. Koło beach parku jest cudowna rajska plaża jedna z najładniejszych jakie widziałem). I kilka małych minusów: pokoje malutkie, ale kto jedzie do Brazylii siedzieć w pokoju-chyba tylko Polak!!!. Z resztą co chwile było słychać rozżalonych Polaków-wstyd. Jeden nawet pod koniec wyjazdu darł się że musi po schodach znosić bagaże do autobusu. Wszyscy się uśmiechnęli i gdy wszystko zniósł pokazaliśmy mu że winda jest 3 m. od niego. I jeszcze jedno odnośnie Polaków to najbardziej wybredni są chyba emeryci-żal o wszystko. Żal mi było rezydentki. Gorąco polecam !!!

ITAKA ODWOŁANE IMPREZY

ITAKA I WAKACJE TO PEWNE KOMPLIKACJE !!!! Na 8 dni przed wylotem do Brazylii ......odwołano imprezę !!!1 RAZ Zadnej imprezy alternatywnej a 30 dni przed wylotem żądali dopłaty paliwowej mimo że Itaka wiedziała że impreza będzie odwołana !! Przebookowałem bilety na tą samą imprezę za sześć miesięcy , sprawdzałem w necie regularnie co z nią i ........odwołali 2 RAZ !!! I to ja pilnowałem Itaki a nie odwrotnie ........uzykałem odpowiedz że kasę zwrócą ,że rzeczywiście odwołali ją jeszcze raz i zapomnieli jeszcze mnie zawiadomić !!!! Przez pól roku ponad 10500 leżało na nieprocentowanym koncie !!!! Nikt nie reagował Pan PIOTR HENICZ - rzecznik prasowy a zarazem CZŁONEK zarządu nie raczył odpowiadać na me maile !!! To bank a nie biuro podróży !!!

Darek

Hotel w niebezpiecznej częci miasta , jedzenie okropne , lot trwał 21 godzin - 9 godzin spóżnienia !!!!.........ale to itaka , a ITAKA I WAKCJE TO PEWNE KOMPLIKACJE !!!

gość
    Pobyt: Październik 2008