Opinie o hotelu Pensee Royal Garden
Egipt / Marsa El Alam

Pensee Royal Garden: teren hotelu

• Tylko 50 m do prywatnej, piaszczystej plaży.
  • Sport i rozrywka: tenis, siłownia, siatkówka, piłka nożna, wieczorny program animacyjny.
  • Udogodnienia dla dzieci: plac zabaw i miniklub.

PM
    Pobyt: Marzec 2015

• Zalety - Nad samym mrozem. - Piaszczysta plaża z łagodnym wejściem do morza. - Rozległy teren. - Duży basen. - Boisko do siatkówki. Gra 2 razy dziennie. - Miła i nienachalna obsługa.
    • Wady - Mało urozmaicone jedzenie jak na Egipt All Inc. - Niewysprzątany pokój na czas zakwaterowania. - Bardzo kiepskie cold platy na czas przyjazdu z lotniska po godz. 23 - Mało urozmaicone rozrywki.

W Egipcie byłem już po raz czwarty. W Hurghadzie 2 razy, w Sharm raz w Marsa również raz. Sam hotel znajduje się na pustyni i żeby dojechać do miasta, trzeba liczyć się z dość drogim, 30-kilometrowym przejazdem (o czym doskonale wiedziałem i wcale nie zależało mi na opuszczaniu hotelu). Jedzenie było monotonne - bardzo mało owoców (głównie małe banany i daktyle, czasem też pomarańcze), potrawy mało doprawiane. Rozrywki wieczorne również bardzo słabe. Wprawdzie 6-osobowa ekipa animatorów dawała z siebie wszystko, ale po całym dniu zabawiania gości a to podczas siatkówki, a to podczas aerobicu widać było, że nie bardzo miała chęć do działania po godz. 21.00. Absolutnym plusem okazało się usytuowanie hotelu nad morzem. Piasek oraz wyczyszczenie brzegu z raf powodowało, że śmiało można było się kąpać bez ryzyka nadepnięcia na jeżowca. Amatorzy snurklowania również się nie zawiodą. Kawałek dalej, za hotelem znajduje się ciekawa rafa z licznymi kolorowymi rybami. Dla chętnych spacerów o zachodzie, można wybrać się poza hotel (który nie jest o dziwo ogrodzony) na... pustynię z ładnym widokiem na góry. Jest tam tak pusto, że chyba nawet terrorystom nie chciałoby się tam atakować ;-) Marzec jest dobrym miesiącem na wypoczynek - nie odczułem większego tłoku, zarówno w hotelu jak i podczas wycieczki do Luxoru. Sporo tylko jest Rosjan i trzeba się do tego przyzwyczaić. Doskonała aura rekompensowała wszystkie niedogodności wliczając w to niezbyt czysty, ale za to bardzo przestronny pokój. Generalnie hotel na czwórkę, 4 liter nie urywa, ale można wrócić wypoczęty.

Barbara P.
    Pobyt: Marzec 2015

• Zalety Hotel zasługuje tylko na 4 gwiazdki.Pokoje w budynku w porządku.Ladna rafa blisko brzegu.
    • Wady Nie ma już ciepłej wody w basenie zewnętrznym.Alkohole nalewają tak,żeby przykryć dno małego plastiku.Mały wybór potraw. Owoce w ilościach znikomych.

Pojechałam do tego hotelu,bo byłam w nim 4 lata temu.Bardzo się rozczarowałam,na nie.Kiedyś wszystko było inaczej.Zdecydowanie odradzam,chyba że ktoś jedzie specjalnie dla rafy.Należy ze sobą zabrać pumeks potrzebny za każdym wejściem do morza.Oferta nie sprostała moim oczekiwaniom.

Kazimierz i Barbara z Przemyśla

• Zalety Brak
    • Wady W hotelu tym byłem 4-ry lata temu, zmienił się zdecydowanie na niekorzyść.Brak basenu podgrzewanego na zewnątrz,meble stare w pokojach i na tarasie.Jedzenie bardzo złe,byłem w Egipcie 11-scie razy i nigdy się nie spotkałem z tak skromnym meni.Alkohol leją tylko na dnie plastykowych kubków Moja interwencja u menagera nic nie pomogła.Oszczędności widać na każdym kroku i to kosztem turysty.

Opinię o hotelu umieściłem w pozycji wady hotelu.Po raz pierwszy wróciłem z wycieczki do Egiptu niezadowolony.

Szymon

• Zalety brak
    • Wady Beznadziejne posilki.

Hotel na portalu Wakacje.pl jest prezentowany jako pieciogwiazkowy. W rzeczywistosci to tylko 4 gwiazdki

Lucyna

• Zalety GDYBY NIE BRUDNA PLAŻA TO MAJĄ ŁADNA RAFĘ
    • Wady mało, nieświeże, niedoprawione jedzenie. Wydzielane mięso i napoje.

NIE POLECAM ABSOLUTNIE. Od 30 lat kilka razy do roku jeżdżę po świecie, ale takiej żenady to nie widziałam. Na wczasach za tzw. komuny byłam bardziej rozpieszczana . W czasie posiłków kolejki po mięso, kolejki po napoje,kolejki po frytki. W takiej kolejce trzeba było stać ok. 30 minut, a innej możliwości zjedzenia mięsa nie było, ponieważ był tylko 1 rodzaj na posiłku. :( Leżaków na plaży tak mało, że o godz. 8-mej rano wszystkie już były zajęte. Dużo by pisać, ale mi się nawet nie chce przypominać tej żenady. W basenach woda ziiiimna- po 16 stopni. brrrr. a byłam w marcu, więc już mozna by grzać. Zresztą zapytałam w recepcji dlaczego nie włączą ogrzewania basenu-na co otrzymałam odpowiedź, że basen jest na 100% podgrzewany! He he- chyba przez 5 minut dziennie!! Ogólnie widać, że właściciel hotelu chce się dorobić jak najszybciej-oszczędza nawet na oświetleniu hotelu-wieczorami świeciło się raptem kilka latarni. Ja uważam mój tygodniowy urlop za zmarnowany czas . Szkoda :( Wylot miałam o 1 w nocy, a o 12-tej w południe odcięli opaskę i przez cały dzień wałęsałam się po hotelu, i oczywiście posiłki i napoje musiałam dokupić za dodatkowe, euro. żenada!

Wkurzony
    Pobyt: Marzec 2015

• Zalety rafa, ale woda i plaża zanieczyszcona ropą, mazutem-które brudzą niezmywalnie nogi, płetwy, klapki itp
    • Wady jedzenie, napoje, brak podgrzewanego basenu, mało oświetlenia wieczorami

Byłem w marcu 2015 r. i to najgorszy hotel w jakim byłem. W pokojach zdarzają sie karaluchy, jaszczurki. Wszechobecne muchy i komary uprzykrzają wypoczynek. Brudna plaża-chemicznie brudna!!!! Niechcący pobrudziłem tą czarną mazią z plaży ręcznik- i kazali mi zwracać 100 euro! Odlot miałem o godz. 1 w nocy, a już w południe musiałem oddać opaskę all incl., więc trzeba dopłacić 35 euro za osbę- za to, aby egzystować do wieczora. Nie jestem wybredny, ale jadłem tam tylko chleb z masłem -ponieważ jedzenie było zimne, niedoprawione i przemielane na zmianę z obiadu na kolację itp. Drinków właściwie nie było- a jak juz nalewali to do kubeczków wielkości nakrętki do butelki- także i piwo i te ich niby soki-dosłownie na 2 łyki!!! Po jedzenie np. mięso ( tylko 1 rodzaj ) lub frytki trzeba było stać w kolejce po 20-40 minut !!!! a i tak wydzielają po 1 malutkim kawałeczku mięsa lub np/ po 10 frytek i przeganiają! WCZASY ZA KOMUNY!!! były mniej upokarzające!! Ogólnie porażka!!!! ZIMNA WODA W BASENIE- 16 STOPNI!!!! Podobno hotel kupił inny właściciel i chyba chce się dorobić jak najszybciej, bo oszczędza na wszystkim! Na prądzie, na napojach, na jedzeniu, na animacjach itp. ODRADZAM STANOWCZO!!!

Krystyna
    Pobyt: Luty 2015

• Zalety Pięknie położony. Dużo zieleni, czysta plaża, miła obsługa. Przy hotelu piękna rafa koralowa.
    • Wady Niezagospodarowane tereny przylegle. Poprawy wymaga przygotowanie łazienki - fugi miedzy płytkami są częściowo zagrzybione.

Polecam. Niewygórowana cena. All inclusive nie wymaga żadnych opłat dodatkowych np. za importowane napoje. No i spokój. Hotel piękny. Jedyny mały minus to łazienka - przydałby się środek grzybobójczy.

Kaka
    Pobyt: Grudzień 2014

• Zalety Obsługa spoko, nienachalna. Fantastyczna rafa na plaży i tego oczekiwaliśmy, jeżeli odpocząć to tak, jeżeli się zabawić to raczej inny hotel,
    • Wady Częsty brak klimy w pokoju, w lobby i restauracjach zawsze (hotel na agregatach).

My byliśmy zadowoleni ale dlatego, że tego chcieliśmy cisza, spokój, plaża, rafa, snurkeling. A poszczególne oceny raczej niskie bo bywaliśmy w lepszych hotelach.

Mariusz Janowski
    Pobyt: Październik 2014

• Zalety Jest tani

Hotel na pewno nie zasługuje na 4*. Byłem po raz piąty w Egipcie i tak kiepskiego hotelu nigdy nie miałem, zarówno jedzenie jak i pozostałe usługi to góra 3*. Plaża 300 m, ale dostęp do morza to nie całe 100 m z którego korzysta też sąsiedni hotel ?UTOPIA? Reszta czyli 200 m to ?hodowla rafy koralowej?, która dochodzi do brzegu i na która nie wolno wejść, murzyn lata z gwizdkiem i zgania (w tym wypadku białych turystów), albo straszy karą 50 ero. Dyrekcja hotelu widocznie wybrała hodowle rafy nad potrzeby turystów. Ekologia a w sąsiedztwie zadrzewiła keja przystani dla lodzi motorowych, gdzie widać resztki ropy wypływającej z zacumowanych motorówek. Obsługa jak po rewolucji ospała, powolna, na przewiezienie bagażu do pokoju i z pokoju, czeka się blisko godzinę. 1 dolara nie chcą już brać chcą 2 lub trzy. Drinki i alkohole nie do upicia, nalewają skąpo, trzeba chodzić kilka razy do baru. O wszystko trzeba się prosić: o papier toaletowy, o mydło w płynie, czy ręcznik plażowy. W moim pokoju nie było telefonu, sejfu, suszarki do włosów mimo, że w informacji turystycznej to jest. To biedny i tandemy hotel. Nie polecam mimo, że jest tani.

KempaK
    Pobyt: Wrzesień 2014

Hotel wyśmienity, mogę śmiało wszystkim polecić, pod warunkiem, że traficie do pokojów powyżej 300+ - są to pokoje w budynkach głównych, klima elegancka , łazienka bardzo zadbana, czysta, żadnego grzyba, łózka również czyściutkie i wygodne, do tego większy sejf. Na początku niestety na pierwszą noc, z racji braku miejsc w budynku głównym, otrzymaliśmy owy Bungalow. Łóżka MUROWANE, rdza pod prysznicem + grzybcio, ewidentnie o Bungalowy nikt nie dba, a szkoda. Codziennie animacje, wieczorem zabawy konkursy i co najważniejsze, rafa koralowa pod nosem, bardzo piękna :) Zdecydowanie dla tych, co tam będą, należy zobaczyć rafy z lewej i z prawej strony od pomostu, popłynąć troszeczkę dalej - na prawdę coś pięknego. Jedzienie OK, aczkolwiek bez zemsty się nie obyło, ale to chyba zawsze w takich krajach doskwiera. WIELKI MINUS dla ALFA STAR - przeplanowali godziny lotu w dzień pierwszy - 6h później, a w ostatni 12 godzin wcześniej - co skutkowało zabraniem praktycznie całej doby z wyjazdu.