Opinie o hotelu Perla Plaza
Bułgaria / Słoneczny Brzeg

Perla Plaza: basen, dla dzieci

• Do pięknej, długiej piaszczystej plaży jest ok. 200 m.
  • Centrum z licznymi restauracjami i barami znajduje się ok. 250 m od hotelu.
  • Mnóstwo rozrywki dla dzieci i dorosłych zapewni pobliski aquapark - Akva Planet Primorsko.
  • W pobliżu Primorsko można odwiedzić inne nadmorskie kurorty, takie jak Sozopol, Lozenec, Ahtopol.

JANUSZ

• Zalety blisko morza, pokoje i korytarze czyste
    • Wady łazienka-prysznic umieszczony 40 cm od muszli klozetowej bez kotary bez brodzika, podczas kąpieli wszystko pływało a nie było mopa żeby ogarnąć powódź.

lokalizacja bardzo dogodna, obsługa bardzo uprzejma, nie było problemów z porozumieniem.

Elżbieta

• Zalety czysto, cicho, kolacje.
    • Wady lody które były na stołówce ale nie każdy mógł je zjeść. Mogli tylko ci co mieli wykupiony on inclusive.

lokalizacja bardzo dobra, mimo że przy ulicy, nic nie było słychać. blisko do plaży bo około 250 m, ale tam dużo płatnych parasoli z leżakami (20-25 leva) my odchodziliśmy trochę dalej (plaża północna). w pokojach nie ma czajników tylko dwie szklaneczki. Hotel mógłby postarać się o lepszy lunch book (wieczorny przyjazd) - Dwie kromki chleba w tym salami i ser żółty który wystarczył na jedna kromkę gruszka wielkości naszej węgierki i trzy cm ogórka był tez wafelek ale w mojej paczce go nie było i mała woda. Z tym to wstyd bo kolacje na które normalnie się chodzi są pyszne i bardzo duży wybór. Blisko do sklepów. Do Sozopola autobus 5 leva za osobę, podobny do Nesebaru. Można kupić Rakije domową my kupiliśmy od Pana który sprzedawał dżem i miód trzeba pytać o Rakiję. Jedynie ciasta nam nie smakowały.

Żaneta

Pobyt w Hotelu Perla Plaza w drugiej połowie sierpnia (9 noclegów), rodzina 2+2. Otrzymaliśmy 2-poziomowy apartament na 6 piętrze (2 sypialnie, salon, 2 łazienki, 3 balkony) z widokiem na morze. Pokoje wyremontowane, wyposażony w szafy, komody, nocne stoliki ? wszystko spokojnie mogliśmy wypakować z walizek ? co się rzadko zdarza ?. Jedna łazienka ? prysznic z brodzikiem, druga łazienka wanna. Czytając opinie trochę się przeraziłam, ale całe szczęście trafiliśmy bardzo dobrze ? i żaden nieprzyjemny zapach się nie wydzielał z naszych łazienek. Pokoje sprzątane codziennie, ręczniki codziennie świeże, pościel zmieniona raz ? dla nas wystarczająco. Bez zastrzeżeń. Wyżywienie ? opcja all. Jedzenie smaczne (jak dla kogoś jest coś bezsmaku, mdłe to zawsze można użyć soli i pieprzu). Śniadania standardowe ? rożne rodzaje pieczywa, płatki, 6 rodzajów wędlin, jajka na twardo, jajecznica, kiełbaski, sery, warzywa, jajka sadzone i naleśniki. Poza tym owoce. Spokojnie można się najeść ? a jeśli ktoś uważa, że śniadania są monotonne ? fajnie, że każdego dnia macie taki wypas na swoje śniadanko w domu ;) Obiady i kolacje ? mięsa (wieprzowina, wołowina, drób ? w sosach i grillowane), ryby, owoce morza, dodatki typu ryż, frytki, ziemniaczki, kalafior, brokuły, zielona fasolka, buraczki, sałatki (szopska obowiązkowo), słodycze, owoce itd. Zawsze 2 zupki do wyboru ? nie ma możliwości, żeby nie znaleźć czegoś dla siebie. A jak już wyżej pisałam doprawić ?mdłe? jedzenie zawsze sobie można samemu ? przyprawy i oliwy są do dyspozycji. Pomijam fakt, że na nic nie trzeba było czekać ? obsługa zasługuje na wielkie brawa. Jeśli połowa patery była ?wyjedzona? kelner przynosił nową, pełna a tą zabierał. Ledwo talerzyk został odłożony na bok, a już był zabierany. Przekąski ? orzeszki, lody (czekoladowe, miętowe, śmietankowe, orzechowe), popcorn, 2 smaki Granity, ciasteczka, kanapeczki i pizza wypiekana codziennie od 14:30 d chyba 16:30 ? i nie ma opcji, żeby się nie załapać. Napoje alko i bezalko ? kawa, herbata, napoje gazowane, niegazowane , alkohole dostępne bez ograniczeń ? drinki bardzo smaczne. No i najważniejsze ? woda zimna do picia ? w Grecji się nie spotkałam z tym, żeby był do niej dostęp ? zawsze musieliśmy kupować w sklepie (nie każdy pije napoje słodkie). Basen ok, z leżakami również nie było problemu. Lokalizacja super ? plaża blisko, sklepy blisko, Sozopol wart odwiedzenia również z bezproblemowym dojazdem? Wróciliśmy zadowoleni, wypoczęci, najedzeni i przede wszystkim z uśmiechem nastawieni do Bułgarii ? dotychczas odwiedzaliśmy Grecje ?

• Zalety Bliskość plaży. Obsługa restauracji oraz barów. Całkiem niezłe jedzenie. Dobry all inclusive.
    • Wady Zimna (naprawdę zimna) woda w basenie. Bardzo duża wilgotność w łazience, woda praktycznie na całej podłodze, zapewne ze względu na to, iż prysznic osłonięty był jedynie tandetną plandeką (kotarą) , nadto w pokoju dość częsty smród z kanalizacji (ale na to byliśmy przygotowani po opiniach innych). Dość słabe animacje dla dzieci - może przez to, że 2/7 dni animacji nie było. Gdy kupowaliśmy wycieczkę na zdjęciach hotelu znajdowała się zjeżdżalnia, która okazała się być zjeżdżalnią sąsiedniego hotelu (tej samej sieci), z której oficjalnie nie można było korzystać.

Bułgarskie 3 gwiazdki zatem nie powinniśmy oczekiwać cudów. Hotel lata świetności ma już raczej dawno za sobą, ale patrząc na zdjęcia należało się tego spodziewać. Niezłe jedzenie, sympatyczna obsługa i przede wszystkim ciepłe morze spowodowały, że urlop był udany. Wady wymienione powyżej, szczególnie zawiódł brak zjeżdżalni. Primorsko można przejść całe w ciągu 1 dnia - nam szczególnie podobała się promenada, po której można było z przyjemnością spacerować, sporo atrakcji dla dzieci. Niestety chodniki oraz infrastruktura wyglądają dużo gorzej niż w Polsce, swoistym ewenementem są krawężniki, które są straaasznie wysokie, co dla ludzi podróżujących z dziećmi rodzi często konieczność sporej gimnastyki i/lub spacerowania ulicami. Woda w basenie okropnie zimna, za to w morzu przyjemnie ciepła - dlaczego tak było pozostanie dla mnie dużym znakiem zapytania. Do morza szybkim krokiem krócej niż 5 minut, plaże bardzo ładne, obsadzone dosyć szczelnie ratownikami, bezpieczne. Linie lotnicze Smartwings bardzo na plus - ale to zapewne duża zasługa pilota - mieliśmy przyjemność 2x podróżować z kapitanem Kornelem - polecam :). Reasumując jak na 3 gwiazdki w Bułgarii było ok, ani słabiej, ani lepiej niż się spodziewałem, jednak do Bułgarii następna wycieczka dopiero na emeryturze (jeśli w ogóle) - słaba infrastruktura oraz nastawienie miejscowych do turystów (pomijam pracowników a Macedonii i Ukrainy) jednak rozczarowały. Jeśli jednak zamierzacie siedzieć jedynie w nad basenem w hotelu i korzystać ze wszelkich uroków all inclusive - polecam :)

Piotrek

• Zalety Hotel położony blisko plaży 200 m, ogólnie miejsce położenia takie że blisko wszędzie, bardzo miła obsługa, czysto, pokoje sprzątane codziennie, ręczniki i pościel wymieniane na życzenie. Jedzenie dobre, spory wybór dań, codziennie można sobie skomponować coś innego, chyba że ktoś będzie ładował wszystkiego naraz przez trzy dni to potem mu braknie wyboru :)
    • Wady Słaby wybór jedzenia dla małego dziecka 1-2 lata, ale i z tym idzie sobie poradzić.

Pobyt bardzo udany, byliśmy w pierwszej połowie sierpnia, super miejsce dla rodzin z dziećmi, byliśmy z trójką dzieci (hotel posiada łóżeczka turystyczne i krzesełka do karmienia), obsługa bardzo miła i pomocna we wszystkim, można się z niektórymi dogadać nawet po polsku. Miejscowość z długą ulicą handlową trzy przecznice od hotelu. Blisko hotelu cypel z szerokim chodnikiem nad samym morzem długości 2 km prowadzący do portu, idealne miejsce na wieczorny spacer. Blisko wesołe miasteczko i troszkę dalej aqua park. Ogólnie idealne miejsce na odpoczynek bez hałaśliwych dyskotek i tłumów imprezującej do rana młodzieży, hotel położony w bocznej uliczce. Pomimo, że podają wi-fi dostępne tylko przy recepcji, myśmy mieli dwa pokoje na drugim piętrze i nie było problemów z zasięgiem.

Agata

• Zalety - miła obsługa - czysto - dostaliśmy pokój \'premium\' w cenie zwykłego
    • Wady - łazienki do remontu !!! - jedzenie - zimna woda w basenie

Przebywaliśmy w tych hotelu w sierpniu 2019. Generalnie hotel jak na swoją liczbę gwiazdek, oraz cenę za pobyt uważam za dobry. Obsługa miła, codziennie sprzątane, wymieniane ręczniki. Pokój czysty, ładny, klimatyzacja, jednak łazienka do totalnego remontu, śmierdziało z rur. Miłym zaskoczeniem było to, że dostaliśmy pokój premium z antresolą, mimo że go nie zamawialiśmy, jednak taki pokój też miał swoj minus- brak balkonu, ale dało sie przeżyć. Udogodnienia dla dzieci- łóżeczko turystyczne, krzesełka w restauracji. Jedzenie oceniam na pół na pół :) dla niewymagających jak my, wystarczyło, bardzo dobre jedzenie na świeżo robione na grillu. Reszta to codziennie jajka, parówki, wieczorami bardziej urozmaicone i lepsze dania, ale sałatki to miks wszystkiego niezjedzonego z rana. Woda w basenie zimna. Biuro podrózy On holidays spisało się świetnie, zero problemów.

Hotel zgodny z opisem. W tej cenie naprawdę godny polecenia.

Hotel jak na standard trzech gwiazdek bardzo fajny . Pokoje nowe codziennie sprzątane. Jedzenie całkiem dobre. Do plaży bardzo blisko polecam.

Kamil

• Zalety Blisko do morza, dobre jedzenie
    • Wady W nocy głośno z pobliskich klubów

Blisko do morza, ładny basen,dobre jedzenie, miła obsługa. Polecam

Iga Plucińska

• Zalety Bardzo blisko plaży, dobre posiłki

Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w Perla Plaza. Obsługa na wysokim poziomie, czyste, duże i ładne pokoje.