Perla Royal
Bułgaria / Słoneczny Brzeg

Perla Royal: obiekt

• Ok. 2 min hotelowym promem do szerokiej i piaszczystej plaży.
  • Aquapark Akva Planet Primorsko oddalony ok. 500 m od hotelu.
  • Do centrum kurortu z licznymi restauracjami i barami jest ok. 500 m.
  • Spokojna okolica z piekną scenerią.
  • Wylot z Gdańska All Inclusive
  • Wylot z Rzeszowa All Inclusive

• Zalety Ładne, przestronne pokoje, blisko do morza, cicha okolica, miła obsługa, liga mistrzów, liga europy oraz liga angielska w TV.
    • Wady Momentami słabe jedzenie, tak jak w poprzednich opiniach - zimna woda w basenie, uniemożliwiająca kąpanie się w nim, mały wybór drinków dla all inclusive, aczkolwiek bardzo dobre, napoje niealkoholowe najwcześniej w formie koncentratu z woda na takiej zasadzie np jak w KFC

Wrzesień 2018. Ogólna opinia bardzo dobra. Jedzenie momentami było słabe, ale zawsze był duży wybór pozwalający każdemu coś dla siebie znaleźć. Pan Marek przewożący ludzi przez rzecze od hotelu do morza bardzo miły człowiek. Drinki mimo małego wyboru bardzo dobre, nigdy nie żałowali alkoholu ani nie ociągali się z robieniem drinków. Woda w basenie nie do kąpania w dzień, ale w nocy dla spalonych słońcem jak najbardziej. Morze za to cieplutkie nawet we wrześniu, płytko kilkanaście metrów od brzegu, duże fale zapewniające brak nudy. Dla fanów piłki nożnej w tv w weekendy liga angielska po bułgarsku a w tygodniu liga mistrzów/Europy.

• Zalety Duży basen, Sejf, Przekąski, Spokojna okolica, Duże pokoje
    • Wady Sprzątanie, Sporo drobnych niedoróbek wykończeniowych (nie przeszkadzają w użytkowaniu ale są widoczne)

Polecam hotel i lokalizację - szczególnie parom ceniącym sobie spokój

• Zalety blisko plaży, dobre jedzenie, cały czas donoszono to czego zabrakło, ładne, przestronne pokoje, dla leniwych była łódka doworząca na drugi brzeg rzeki żeby szybciej dostać się do plaży
    • Wady pokoje mogliby sprzątać częściej, opróżniali tylko śmietniki a jednak trochę piachu się z plaży nanosiło, woda w basenie była zimna- cieplejsza była w morzu, wszędzie można palić

To był mój pierwszy świadomy wyjazd do Bułgari, tego z lat 80- tych prawie nie pamiętam. Wakacje były udane ale szału nie ma. Klimat jest taki jak w Polsce we wczesnych latach 90-tych. Niby wszystko jest ale jakieś takie niedokończone, zniszczone, wszędzie pety, tam chyba każdy pali. Jeśli chodzi o kraj to raczej tam nie wrócę na wakacje. Dużym plusem jest to, że jest tam bardzo tanio, w morzu jest ciepła woda i można się spokojnie kąpać. Jedzenie w mieście to głównie fast food. Na szczęście zatrzymaliśmy się w fajnym hotelu. Mają ładne elegancie pokoje. MIeliśmy do dyspozycji 2 a że byliśmy z maluchem (10 mies) to można go było położyć w jedny a w drugim mogliśmy spokojnie pooglądać telewizję. Dostaliśmy łóżeczko dla dziecka, na parterze widziałam że mają też extra wózek dla dzieci. Niestety woda w basenie była zima, nawet w tym dla maluchów. Odnośnie jedzenia to było świetnie, duży wybór, różnorodne potrawy, ciężko się było oprzeć żeby nie zjeść wszystkiego. Jednej nocy młodzież z Polski zrobiła sobie imprezę piętro nad nami a że było już po północy to okazało się, że na recepcji nikogo już nie ma i musiałam iść do hotelu obok, bo tam był nasz recepcjonista i prosić żeby zainterweniował. NIestety ochroniarz- starszy dziadzio nic nie rozumiał po angilesku ale z pomocą recepcjonisty udało się spacyfikować imprezowiczów.

• Zalety Blisko do bardzo ładnej plaży i bardzo miła obsługa hotelowa.
    • Wady Rzadko sprzątane pokoje, zimne i monotonne posiłki, bardzo niemili ochroniarze i brzydka okolica. Na dodatek brak atrakcji wieczornych/ animacji.

Hotel jest zadbany, ale jeśli ktoś chce wybrać się na aktywny wypoczynek i pełen rozrywki to okolica jest straszna i moim zdaniem bardzo brzydka.

• Zalety -Bardzo dobre jedzenie. Duży wybór i duża dostępność, gratulacje dla szefa kuchni. -Super prom z bardzo miłym przewoźnikiem przepływający przez rzeczkę z hotelu na plażę. -Ładny widok na rzekę podczas spożywania posiłków. -Miła obsługa w barze przy recepcji. -Dość blisko do \\\"centrum\\\" miasteczka.
    • Wady -Na 7 dni pobytu sprzątane dwa razy w tym łazienka wcale a na balkon w ogóle ekipa sprzątająca nie wchodziła. Sprzątanie tzw. dziedzińca. -Mało komunikatywna osoba na recepcji. Jeśli nie znasz płynnie angielskiego, to właściwie Cie ignoruje. Zero bułgarskiego, czy rosyjskiego.

Pobyt udany :) Smaczne jedzonko, blisko piękne morze. Byliśmy pierwszy raz w Bułgarii i w porównaniu z resztą świta a zwiedziliśmy kilka państw w Europie, Afryce i Azji standard dużo niższy. W ten sposób porównując hotel oceniam na 3*, natomiast posiłki na 5*.

Zacznę niestety od wad- w łazience przy wannie i pod prysznicem pleśń, czasami nie miły zapach z kanalizacji w łazience, na balkonie gniazdo ptaka i brudna ściana fuuu, Bywało chłodne jedzenie i ciężkie. O ile pizza jeszcze znośna to burgery masakra, chłopak który je przygotowywał raczej ok, nie jego wina jakie ma składniki do dyspozycji. Zimna woda w basenie :( Brak jakiegokolwiek kontaktu z rezydentka tak jakby jej nie było, w dodatku zostaliśmy pokierowanie nie do tego autokaru co powinniśmy i o mały włos nie pojechaliśmy do innego miasta. Zalety - blisko Morza, Ogólnie czysto. Obsługa recepcji i baru super- zawsze doradzą i uśmiechnięci. Śniadania i zupy bardzo smaczne.

• Zalety Jedzenie Miła obsługa Dobry standrad hotelu w porównaniu do okolicznych Blisko plaża gdzie woda bardzo ciepla
    • Wady Niestety zimna woda w basenie ... To największy minus tego pobytu.

Ogólnie fajnie. Każdy problem zgłoszony do recepcji załatwiony np. problem z tv czy z suszarką załatwiony odrazu. Pokoje spratzane codziennie. Jedzenia aż za dużo ...

• Zalety Piękny czysty hotel, miła i kompetentna obsługa
    • Wady Monotonne posiłki, drinki w opcji all inclusive

Wybraliśmy się do Bułgarii w sierpniu (2018r.) razem z chłopakiem. Pewnie gdyby nie fakt, że trafiliśmy na super promocje wyjazdu (z biura on holiday za 1500 zł w 5 gwiazdkowym hotelu, all inclusive), to raczej nigdy nie wybralibyśmy Bułgarii. Niemniej jednak pobyt był bardzo udany, między innymi ze względu na wspaniały hotel. Początkowo jednak nie byłam zachwycona opiniami o biurze podróży i nie ukrywam, że na dzień przed wyjazdem opanowała mnie panika, że to biuro to oszuści i że na pewno zmienią mi hotel dopiero po przyjeździe na miejsce, oraz że nie będzie nigdzie rezydenta tak jak to pisali inni turyści. Na szczęście moje obawy się nie sprawdziły. Na lotnisku czekał na nas rezydent, który pokierował nas do autokaru, następnie przyszedł i sprawdził obecność oraz powiedział kilka organizacyjnych słów. Nie trwało to długo dlatego lądując o 13.45 w Burgas, ok. 16.00 meldowaliśmy się już w hotelu. Autokar wysadził nas pod samymi drzwiami, a w środku czekała na nas bardzo miła i kompetentna Pani recepcjonistka, z którą porozumiewaliśmy się głównie w języku angielskim, niemniej jednak co nieco rozumiała również po Polsku :) Pokoje bardzo ładne, duże, takie same jak na zdjęciach. Łazienka również piękna, z wanną i prysznicem z deszczownicą. Jednym małym minusem były dość nieszczelne drzwi, przez co było słychać hałasy z korytarza (a nie mieliśmy szczęścia do sąsiadów, ponieważ była to polska patola, która codziennie w nocy krzyczała, przeklinała i trzaskała drzwiami, co wg mnie powinno być przez hotel zgłoszone do biura, i tacy lokatorzy powinni zostać usunięci). Do dyspozycji było po 3 ręczniki różnej wielkości, szlafroki, ręczniki na plażę, zestaw kosmetyków. W pokoju znajdowała się także lodówka, sejf, mini bar, telewizor (2 kanały po angielsku, reszta po bułgarsku), lustro, telefon, szklanki. Na balkonie znajdowały się krzesełka i stolik. Dodatkowo z recepcji można wypożyczyć m.in. żelazko, czajnik czy suszarke na ubrania. Bar dla all inclusive był dość słaby, z kolorowych drinków były 2, natomiast reszta to wino, piwo, wódka, rakija itp. Soki i inne napoje nie były najlepszej jakości. Choć w lodówkach stała oryginalna Fanta, Pepsi czy Cappy to trzeba było za to dodatkowo zapłacić, a nam przysługiwały jakieś sokopodobne siuśki ;) Na ośrodku znajdują się 2 baseny, jeden duży z fontanną i wydzielonym brodzikiem dla dzieci, drugi mniejszy (leżaki i parasole ogólno dostępne, nigdy nie zdarzyło się tak aby ich brakowało). Woda w basenie, jak to już wiele osób pisało, faktycznie zimna (o wiele zimniejsza jak w morzu, przez co niezbyt przyjemnie się w nim pływało). Stołówka to oddzielny budynek, do którego trzeba przejść. Jest ona dość duża, czysta, nigdy nie brakuje wolnych stolików. Jedzenia jest sporo, często jest dokładane, jest dużo mięs do wyboru, owoców i warzyw także. Niestety jedzenie dość zimne i monotonne (choć nie należę do malkontentów w tej sprawie) to dało się to odczuć, jedząc codziennie to samo, gdyż menu różniło się z dnia na dzień może jednym elementem. Dużym plusem było to, że na posiłkach można było sobie samemu wycisnąć sok ze świeżych owoców i nie trzeba było pić tych niezbyt dobrych napojów. Co do przekąsek, to można było między posiłkami zjeść pizze, naleśnika, lody, owoce, czy kolorowego szejka. Jednym z minusów była również Pani rezydent Ewelina, gdyż był to jej pierwszy dzień pracy w tym hotelu i widać było jej brak kompetencji na spotkaniu organizacyjnym. Zdecydowaliśmy się na wycieczkę fakultatywną do Nessebaru, gdzie przewodnikiem była (inna) Pani Ewelina. Wycieczka była ciekawa, przewodniczka opowiadała w interesujący sposób nie tylko już w samym Nessebarze, ale również podczas podróży. Jeżeli chodzi o plażę, to dotrzeć tam można przez mostek, lub przepłynąć tratwą razem z uroczym Panem. Leżaki 7 lv i parasole również 7 lv, ale do bezpłatnej strefy wystarczyło podejść 300 m dalej. Plaża piękna, piaszczysta, woda ciepła, przezroczysta, łagodne zejście do wody, dużo muszelek, co kawałek ratownicy (dużym minusem jak dla nas był fakt, że bardzo dużo osób paliło papierosy na plaży, przez co leżało się cały czas w smrodzie). Z powrotem także nie było problemu, bagaże zostawiliśmy w specjalnym pokoju gdyż musieliśmy wymeldować się do 12 a dopiero o 18 wyjeżdżaliśmy. Z racji tego, że w pierwszy dzień zaczynaliśmy kolacją, także w ostatni dzień przysługiwał nam normalnie obiad. Autokar przyjechał po nas 25min spóźniony ale i tak byliśmy na lotnisku na czas. I choć rezydenta z nami nie było, to ciężko było sie tam zgubić skoro autokar podwoził nas bezpośrednio pod drzwi, gdzie widać było stanowiska odpraw. Generalnie pobyt uważam za bardzo udany. Wbrew słabym opiniom biura onholiday, nie zauważyłam z ich strony żadnych uchybień i z mojej strony jak najbardziej mogę polecić. Hotel bardzo fajny, obsługa miła i kompetentna, barmani zabawni, ze wszystkimi szło sie dogadać. Miasteczko też super, zarówno dla osób, które chcą poimprezować, jak i dla tych, co szukają wypoczynku z dala od zgiełku

• Zalety Kameralny, blisko centrum.
    • Wady Brak.

Fantastyczny tygodniowy pobyt w Hotelu Perla Royal, zdecydowanie za krótki. Komfortowe duże pokoje, łazienka z prysznicem, wanną i bidetem + kosmetyki dokładane codziennie. Nie trzeba zabierać z domu????. W pokojach szlafroki, ręczniki wymieniane codziennie. Przepiękny widok z pokoju na 2 baseny, rzeczkę i cudowną plażę. Muzyka chillout przy basenie, barze i w restauracji. ???? wielki plus! Pyszne jedzenie. Przemiła obsługa hotelu, wielkie podziękowania za wszystko! Tuż obok hotelu, bardzo dobrze zaopatrzony sklep czynny całą dobę i piekarnia. Wszędzie pełno restauracji + uliczne jedzenie, pycha! Polecam osobom szukającym spokoju, ciszy i odpoczynku

• Zalety bliskość plaży obsługa
    • Wady jedzenie drinki sprzątanie pokoi

wszysko ok oprócz jedzenia i drinków których ilośc była strasznie ograniczona doczepić się można jeszcze do sprzątania pokoi których sprzątanie polegało wyłącznie na wymianie ręczników