Opinie o hotelu Perla Royal
Bułgaria / Słoneczny Brzeg

Perla Royal: obiekt

• Ok. 2 min hotelowym promem do szerokiej i piaszczystej plaży.
  • Aquapark Akva Planet Primorsko oddalony ok. 500 m od hotelu.
  • Do centrum kurortu z licznymi restauracjami i barami jest ok. 500 m.
  • Spokojna okolica z piekną scenerią.
  • Wylot z Bydgoszczy All Inclusive
  • Wylot z Poznania All Inclusive

• Zalety Blisko centrum, super jedzenie
    • Wady Halasy z pobliskiej dyskoteki oraz baru restauracji, slabe animacje, zimna woda w basenach, bardzo slabe sprzatnie, brak dostepnego prysznica dla osob, ktore maja pozne wyloty i po check out chca korzystac z plazy/ basenu.

Termin 30.07-6.08 duze oblężenie, hotel ok. Wlg mnie naciągane 4* Polozony zaledwie 5 min od duzej dyskoteki, w ktorej byly codzinnie imprezy, bez zamknietych okien i drzwi balkonowych nie dalo sie zasnąć, woda w basenach zimna( cieplejsza w morzu), jedzenie pyszne i duzo, obsluga ok. Natimiast sprzatnie pokoi to porazka... co prawda reczniki zmieniane codziennie .Przez 7 dni pokoj byl odkurzany 1 x i to na moja interwencje w recepcji, posciel zmieniona 1x , szklanki z pokoju byly wyniesione rowniez 1x. Animacje dla dzieci niestety tez nie zrobily wrazenia. Generalnie wrazenie dobre.

Żaneta

• Zalety +bliskość przepięknej piaszczystej plaży - można przepłynąć kładką dla gości kompleksu i tą drogą bliżej jest do bezpłatnej strefy, bądź można przejść mostkiem oddalonym o 2/3 minuty +posiłki - pyszne zupy i dania też (papryczki zapiekane, mięso mielone z fasolą i leczo - petarda), pyszne świeże owoce +przemiła obsługa hotelowa zarówno na recepcji, barze czy pań sprzątających
    • Wady -desery -były najsłabszym punktem posiłków, codziennie te same mały kosteczki - choć może to i lepiej, bo nie kusiło -brak muzyki na zewnątrz - w hotelu nie ma animacji, ani nawet muzyki na zewnątrz jeśli leży się na leżakach, czy wieczorem chce się posiedzieć przy stolikach -brak toalety blisko basenu - jeśli ktoś spędza czas w basenie, to może być uciążliwe bieganie do pokoju, choć jest też jedna toaleta w holu, ale to za każdym razem trzeba się suszyć i ubierać. Brak też ogólnodostępnego prysznica, a przydałby się, ponieważ hotel restrykcyjnie przestrzega dób hotelowych i w moim przypadku wymeldowanie musiało nastąpić do 11, a bus na lotnisko był o 18, także po całym dniu opalania czy zwiedzania nawet nie ma jak się odświeżyć i przebrać. Oczywiście nie można też korzystać nawet z napojów ani po wymeldowaniu, a i po szybszym przybyciu do hotelu niż 14, trzeba czekać dzielnie na leżaku bądź krześle aż dostanie się pokój -brak wagi w hotelu, więc trzeba uważać żeby nie przesadzić z zakupami ;) -brak wody mineralnej w pokoju chociażby na przywitanie, jeśli tak jak w moim przypadku od 9 do 14 czekało się na pokój i nie można było korzystać z all. Jak na 5* hotel brak wody albo niewydanie jej z baru, to bardzo słaby punkt

Byłam w hotelu wraz z koleżanką w lipcu 2019 wg oferty w promocyjnym pokoju z OnHoliday. Pokój przestronny, jasny, duże łóżko podwójne + sofa duża rozkładana przy stoliku. W środku działająca telewizja, suszarka, duże szafy, lustra, balon z widokiem na morze, generalnie przyzwoicie, jak na moje potrzeby było ok, choć bułgarskie 5*, to polskie 3,5* (zagrzybiałe silikony, listwy itp.), ale nie zwracając uwagi na szczegóły było ok. Kuchnia i jadalnie znajdują się w osobnym budynku na przeciwko basenu - pyszne jedzenie, zupy polecam osobiście, a jedynym słabym punktem były desery, ale całokształt bardzo na plus. Plaża po tej stronie miejscowości cudowna, długa, piaszczysta, bardzo daleko płytka, rewelacyjna! Obsługa hotelu super, wszyscy mili, uśmiechnięci! Osoby nastawiona na rozrywkę rozczarują się, na mieście nic się nie dzieje, a i w hotelu nuda, większość rodzin z dziećmi i nawet brak muzyki na zewnątrz żaby można było posiedzieć. To miejsce przeznaczone do wypoczynku i plażowania. Aa w hotelu dużo Polaków, Czechów, kilkoro Niemców tez było Nie polecam wycieczek fakultatywnych, nudaa! Ja byłam w Nesebar i na rejsie - rejs nuda na maxa, płynie się 45 min w 1 sronę, pokazują jaskinię z daleka i wraca się 45 minut. Zamiast Nesebaru polecam bardziej Sozopol, bardzo zbliżona architektura, ale mniej nachalni sprzedawcy i bardziej klimatycznie (mniej reklam kolorowych itd.). Busikiem za 5 lewa obok hotelu można się dostać.

Kargul

• Zalety Położenie blisko morza czysta piaszczysta plaża, obsługa super, jedzenie bardzo dobre, pokoje z łazienką super! są codziennie sprzątane . W hotelu 2 windy dawały radę!

Super obsługa, w recepcji bez problemów można się porozumieć nawet po polsku, z angielskim niema problemów.Pracuje w recepcji miła dziewczyna z Ukrainy i dobrze uczy się polskiego. Blisko morze albo przeprawą ze starszym panem przez rzekę albo przez mostek niedaleko. Pokoje codziennie sprzątane, jedzenie dobre każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam szczególnie wycieczkę do Nesebar!!!

Petzr

Cześć Hotel jest doskonale w porządku i spełnia oczekiwania użytkowników. Słabe strony - tylko dla biura podróży, zwłaszcza zła organizacja transportu z lotniska do hotelu. Podczas przyjazdu recepcja i hotel nie zostały wyraźnie określone przez delegata. Tylko sadzenie przed kompleksem 3 hoteli o nazwie Perla, ale bez podziału. Podczas odjazdu 70 osób musiało zostać odebranych zamiast odebrać turystów dla 50 pasażerów. Po złożeniu skargi i reklamacji telefonicznej przybył delegat, który opóźnił się zorganizować i rozesłać pasażerów z Warszawy Katowice. Ale bez komentarza delegat nie był organizatorem tego wdrożenia. Absolutna nieodpowiedzialność. Sami kierowcy bez informacji. To doświadczenie pogorszyło ogólne pozytywne wrażenie wakacyjne.

• Zalety Czysto, często sprzątają, blisko morza, wycieczki, dobre wyżywienie
    • Wady jedzenie często letnie

Byłem we wrześniu, czasami padał deszcz, ale trwało to maks 30 minut i godzinę później można było iść na plażę. Woda w morzu bardzo ciepła, dobre hamburgery i pizza między posiłkami, drinki również dobre, brak dolegliwości żołądkowych.

Daria

• Zalety miła i kompetentna obsługa, czyste, dobrze wyposażone pokoje, pokoje zgodne z opisem (jak na zdjęciach), smaczne jedzenie, możliwość wypożyczenia żelazka, blisko do plaży, kameralne położenie,
    • Wady -

Wypoczywałam w Bułgarii w czerwcu (2018r.) razem z moim chłopakiem. Skusiła nas atrakcyjna cena wyjazdu z biura on holidays. Super stosunek jakości do ceny. Pokoje bardzo ładne, duże, takie same jak na zdjęciach. Piękna łazienka- z wanną i prysznicem z deszczownicą. Na wyposażeniu były 3 ręczniki różnej wielkości, szlafroki, ręczniki na plażę, zestaw kosmetyków, lodówka, sejf, mini bar, telewizor , lustro, telefon, szklanki. Na balkonie znajdowały się krzesła i stolik. Recepcja udostepniała na zyczenie żelazko, czajnik czy suszarke na ubrania. Pobyt zaliczam do udanych przede wszystkim dzięki fantastycznej i pomocnej obsłudze hotelu. Jak można jakoś pomóc- to pomaga, jak można pożartować- to pożartuje. W All Inclusive wino, piwo, wódka, rakija itp. i napoje bezalkoholowe. Mi bardzo smakował zielony drink ze spritem, mój chłopak zaś pił whisky z colą. Ze względu na klimat pasowało nam, że jedzenie było tam nieco chłodniejsze. Zauważyliśmy też, że w restauracjach na mieście serwują podobne jedzenie. Dla nas był to na początku mały szok, bo jesteśmy przyzwyczajeni do gorrrących zup i parującego kotleta. Suma sumarum wszystko nam jednak smakowało, notabene w hotelu był dostępny także snack bar, przez co nie sposób było chodzić głodnym!!! Jeżeli chodzi o basen- duży, z orzeźwiającą i nieźle chłodzącą wodą. Jest tez brodzik dla dzieci. Czytając opinie o biurze trochę się obawialiśmy, aczkolwiek wszystko było ok- na lotnisku czekał na nas rezydent, pokierował nas do autokaru, sprawdził obecność i przekazał najważniejsze informacje. Potem autokar zatrzymał się pod samymi drzwiami hotelu, na którym był napis "Perla Royal" i pojechał dalej. Nie sposób było się zgubić. Jestem zdania, że będąc dorosłym człowiekiem nie trzeba być prowadzonym wszędzie za rączkę, a wszystkie ważne informacje dostaliśmy na czas. Obsługa w hotelu jak już pisałam miła i na wysokim poziomie. Generalnie wypoczęliśmy jak nigdy za bardzo przyjemne pieniążki. Polecam biuro onholidays, hotel Perla Royal***** i Primorsko.

Robert

• Zalety Ładne, przestronne pokoje, blisko do morza, cicha okolica, miła obsługa, liga mistrzów, liga europy oraz liga angielska w TV.
    • Wady Momentami słabe jedzenie, tak jak w poprzednich opiniach - zimna woda w basenie, uniemożliwiająca kąpanie się w nim, mały wybór drinków dla all inclusive, aczkolwiek bardzo dobre, napoje niealkoholowe najwcześniej w formie koncentratu z woda na takiej zasadzie np jak w KFC

Wrzesień 2018. Ogólna opinia bardzo dobra. Jedzenie momentami było słabe, ale zawsze był duży wybór pozwalający każdemu coś dla siebie znaleźć. Pan Marek przewożący ludzi przez rzecze od hotelu do morza bardzo miły człowiek. Drinki mimo małego wyboru bardzo dobre, nigdy nie żałowali alkoholu ani nie ociągali się z robieniem drinków. Woda w basenie nie do kąpania w dzień, ale w nocy dla spalonych słońcem jak najbardziej. Morze za to cieplutkie nawet we wrześniu, płytko kilkanaście metrów od brzegu, duże fale zapewniające brak nudy. Dla fanów piłki nożnej w tv w weekendy liga angielska po bułgarsku a w tygodniu liga mistrzów/Europy.

KlaDan

• Zalety Duży basen, Sejf, Przekąski, Spokojna okolica, Duże pokoje
    • Wady Sprzątanie, Sporo drobnych niedoróbek wykończeniowych (nie przeszkadzają w użytkowaniu ale są widoczne)

Polecam hotel i lokalizację - szczególnie parom ceniącym sobie spokój

• Zalety blisko plaży, dobre jedzenie, cały czas donoszono to czego zabrakło, ładne, przestronne pokoje, dla leniwych była łódka doworząca na drugi brzeg rzeki żeby szybciej dostać się do plaży
    • Wady pokoje mogliby sprzątać częściej, opróżniali tylko śmietniki a jednak trochę piachu się z plaży nanosiło, woda w basenie była zimna- cieplejsza była w morzu, wszędzie można palić

To był mój pierwszy świadomy wyjazd do Bułgari, tego z lat 80- tych prawie nie pamiętam. Wakacje były udane ale szału nie ma. Klimat jest taki jak w Polsce we wczesnych latach 90-tych. Niby wszystko jest ale jakieś takie niedokończone, zniszczone, wszędzie pety, tam chyba każdy pali. Jeśli chodzi o kraj to raczej tam nie wrócę na wakacje. Dużym plusem jest to, że jest tam bardzo tanio, w morzu jest ciepła woda i można się spokojnie kąpać. Jedzenie w mieście to głównie fast food. Na szczęście zatrzymaliśmy się w fajnym hotelu. Mają ładne elegancie pokoje. MIeliśmy do dyspozycji 2 a że byliśmy z maluchem (10 mies) to można go było położyć w jedny a w drugim mogliśmy spokojnie pooglądać telewizję. Dostaliśmy łóżeczko dla dziecka, na parterze widziałam że mają też extra wózek dla dzieci. Niestety woda w basenie była zima, nawet w tym dla maluchów. Odnośnie jedzenia to było świetnie, duży wybór, różnorodne potrawy, ciężko się było oprzeć żeby nie zjeść wszystkiego. Jednej nocy młodzież z Polski zrobiła sobie imprezę piętro nad nami a że było już po północy to okazało się, że na recepcji nikogo już nie ma i musiałam iść do hotelu obok, bo tam był nasz recepcjonista i prosić żeby zainterweniował. NIestety ochroniarz- starszy dziadzio nic nie rozumiał po angilesku ale z pomocą recepcjonisty udało się spacyfikować imprezowiczów.

Patrycja

• Zalety Blisko do bardzo ładnej plaży i bardzo miła obsługa hotelowa.
    • Wady Rzadko sprzątane pokoje, zimne i monotonne posiłki, bardzo niemili ochroniarze i brzydka okolica. Na dodatek brak atrakcji wieczornych/ animacji.

Hotel jest zadbany, ale jeśli ktoś chce wybrać się na aktywny wypoczynek i pełen rozrywki to okolica jest straszna i moim zdaniem bardzo brzydka.