Opinie o hotelu Santana
Malta / wyspa Malta

Santana: basen, sport i rekreacja

• Bogata oferta sportowo-reklaksacyjna - m.in.: masaże wodne, sauna, jacuzzi, fitness.
  • Dobra lokalizacja: blisko do centrum z dyskotekami, klubami, barami i restauracjami.
  • W pobliżu: Casino (200 m), lotnisko MLA (23 km) i Qawra Tower (1 km).
  • Wylot z Berlina Śniadania
    899 zł 7 dni / os. Sprawdź
  • Wylot z Wrocławia Śniadania
    999 zł 7 dni / os. Sprawdź

basia
    Pobyt: Luty 2019

• Zalety Położenie blisko morza, przystanku autobusowego sklepów/restauracji/kawiarnii, bardzo miła obsługa, b. dobry standard pokojów, niewiele rodzin z dziećmi, spokój i cisza, duża ilość starszych anglików co wprowadzało bardzo spokojny nastrój.
    • Wady -

Położenie blisko morza, przystanku autobusowego sklepów/restauracji/kawiarnii, bardzo miła obsługa, b. dobry standard pokojów, duża ilość starszych anglików i niewiele rodzin z dziećmi co wpływa znacznie na spokój i ciszę.

Michal
    Pobyt: Marzec 2018

• Zalety Hotel dwie minuty od petli autobusowej, -z ktorej mozna dojechac w kazda czesc Malty.

Udany pobyt choc widok z okna na drugi hotel/blok. Sniadania znosne. Czyste pokoje. Recepcja bez zarzutu. Duzy plus za basen na dachu wraz lezakami.

Barbara
    Pobyt: Marzec 2018

• Zalety Położony bardzo blisko dworca autobusowego.Miła obsługa.
    • Wady Głośne prace dookoła.Bardzo głośny i długotrwały wywóz śmieci Szkoda,że kryty basen jest czynny tylko do 19.00

Cały pobyt poświęciliśmy na zwiedzanie.Korzystaliśmy z tygodniowego biletu autobusowego.Tylko raz ten środek lokomocji nawalił.Trasy nie są długie,ale pokonuje się je wolno.Np.na Gozo zwiedziliśmy tylko Cytadelę.Na więcej zabrakło czasu.Urzekły nas klify i ich okolica. Pyszne były owoce morza.

PATIMAT
    Pobyt: Październik 2017

• Zalety położenie, 300 metrów od dworca z którego można się udać w najdalsze zakątki malty, wzorowa obsługa, codziennie sprzątany pokój, łazienka wysoki standard
    • Wady czegoś co naprawdę drażniło nie zauważyliśmy

Był to już nasz 3 pobyt na malcie więc coś powiedzieć mogę:) Położenie naprawdę dobra baza wypadowa. Klienci hotelu to większości brytole po 50- ce co za tym idzie spokój , także jak ktoś lubi spać to pośpi a jak chce poimprezować to też wróci do hotelu w którym można w spokoju przenocować, basen na dachu rewelacja, śniadania - dla każdego coś dobrego (angielskie) różne rodzaje pieczywa, płatków śniadaniowych, bekon, fasolka, "szynka" , sery, sałatki , jogurty, różne owoce, obsługa na wysokim poziomie niczego nie brakowało podczas śniadań. W porównaniu z innymi maltańskimi hotelami w podobnej cenie wypada naprawdę super.

ula jasinska
    Pobyt: Grudzień 2016

• Zalety blisko do przystanku autobusowego, możliwość podróżowania po wyspie. Niedaleko głównej ulicy

jeżeli chcecie zwiedzać, to zdajcie się na siebie. Wszędzie można dojechać, komunikacja naprawdę dobra. Na Gozo najlepiej autobus a na promie kupić za 10 E HOP ON HOP OFF.

ches
    Pobyt: Lipiec 2016

• Zalety położenie
    • Wady śniadania

W porównaniu do innych hoteli 4*, ten jest skromny, ale niczego w nim nie brakuje. Obsługa miła i pomocna. Wyżywienie; bez szaleństw z wystarczającym wyborem, wyjątek - jajecznica niejadalna :) Pokoje po remoncie, skromnie użądzone, codziennie sprzątane posiadające wszystko co turyście nastawionymi na zwiedzanie wyspy. Basen na dachu mały, lecz warto z niego korzystać ze względu na widoki zatok i lądu. Dla mnie ważna też była lokalizacja ze względu na bliskość zajezdni autobusowej z której perfekcyjnie działająca komunikacja zawiezie Cie w każdy zakątek wyspy.

Marek
    Pobyt: Czerwiec 2016

Hotel choć odbiega standardom innych 4* na wyspie to dla ludzi którzy chcą zobaczyć Maltę w sam raz. Nie polecam "baseniarzom". Obsługa sympatyczna. Jedzenie bez szaleństw, lecz smaczne.

Katarzyna Szreider
    Pobyt: Czerwiec 2016

• Zalety basen kryty nowe łazienki duże ilości jedzenia
    • Wady basen odkryty niezabezpieczony przed notoryczna wichurą (połowa czerwca) kuchnia typowo angielska Staff, któremu \"goście nie przeszkadzają\" niedostosowane do potrzeb windy żadnych atrakcji dla dzieci (jedynie brodzik w odkrytym basenie na dachu) brak antypoślizgowych podłóg w łazienkach i na basenie

Jeden z najgorszych wyjazdów, niestety. Hotel, nawet w klasyfikacji lokalnej nie zasługuje na 4*, max 3*. Pokoje ze starym wyposażeniem, byle jak sprzątane (nasz nigdy przed 15:00), prawdopodobnie ani razu nie odkurzony, mimo piasku i pyłu. Wokół hotelu niezliczona ilość placów budowy - hałas, brud i totalny brak komfortu wypoczynku - np. pobudki o 7:00 (później pisemne przeprosiny od dyrekcji hotelu), popołudniowa drzemka synka niemożliwa z powodu rozbudowy hotelu - młotki, wiertarki i krzyki robotników (przy zakupie wakacji zero info o placu budowy wewnątrz hotelu). Nie należy spodziewać się widoków z okna, ew. z dachu. Jedna plaża piaszczysta Mellieha (dojazd prawie 1h -mimo że teoretycznie 20 min ), druga Golden Bay jeszcze dalej i tak wietrzna że synek bał się wszechobecnego latającego piasku - nie dla dzieci. Rezydentka nas olała - mimo, że czekałam w recepcji o czasie i pytałam o nią (odp. - jeszcze jej nie było), poszłam sprawdzić w pokoju, a jak wróciłam recepcjonistka wręczyła mi odręczną notatkę, że szanowna rezydentka nie zastała nas w pokojach (nie było info, gdzie mamy czekac - w pokojach czy w recepcji). Cała akcja skończyła się o 8:40 (spotkanie miało być o 8:30). Skandaliczne lekceważenie. Wycieczki - porażka (zrobiliśmy 2 trasy po wyspie i rejs na Gozo ze zwiedzaniem - przystanki przeważnie nie w miejscach do zwiedzania tylko przy hotelach, a na Gozo okazało się, że mamy czas tylko na obiad i zakupy (1,5h) na Azure Window - 20 min z dojściem z/na parking, tzw. Lazurowa Laguna 1h z dojściem po wąskiej stromej , kamienistej ścieżce bez poręczy (szczególnie polecam z dziećmi...), ale może i dobrze bo ta LAGUNA to z 30mkw. plaży (ok. 10 mkw. linii brzegowej), a na tym ze 100 płatnych leżaków (pierwszy rząd ma nogi w wodzie ) i z 300 osób.... Przy wyjeździe okazało się , że kierowca ma info na transfer na lotnisko 2 osób a nie 4... Ogólnie cała Malta przereklamowana - ani zwiedzania, ani plaż. Może rozrywki nocne, ale tego nie sprawdziliśmy (Synek:).

Arek
    Pobyt: Marzec 2016

• Zalety położenie, możliwości komunikacyjne
    • Wady monotonne śniadania

Nie mamy uwag do hotelu. Bardzo dobry jako baza wypadowa.

Basioreeeeek
    Pobyt: Czerwiec 2008

polecam ten hotel!!! Jest w bardzo dobrym polozeniu zaraz przy hotelu jest "pentla" autobusowa, wiec srodki komunikacji macie Panstwo pod nosem. Obsluga rewelacyjna, bardzo przyjazni, chetnie udzielaja rad. Do restauracji macie Panstwo dokladnie trzy kroki;) jedzenie znakomite, czystosc i wygoda. na dole jest salon gier i jacuzzi, a na gorze ogromny basen na dachu. wieczorami jest tam organizowane karaoke wiec jest ciekawie;) polecam ja bylam zachwycona!!!!!