Wczasy Holandia

Pachnące, wielobarwne pola tulipanów, charakterystyczne wiatraki oraz przepiękny Amsterdam, słynący z kanałów oraz z rowerzystów tłumnie przemierzających ulice tego miasta – tak w skrócie można opisać Holandię, ale nie będzie to pełna charakterystyka tego kraju. Sprawdź, co jeszcze możesz tam zobaczyć i dlaczego warto tam pojechać na wakacje.

 • Wycieczki do Holandii

  Wakacje w Holandii? Czemu nie! Choć nie doświadczysz tam śródziemnomorskiego klimatu, nie znajdziesz egzotycznej roślinności ani ciepłego morza, to jednak wyjazd do Holandii może się okazać spełnieniem wakacyjnych marzeń. Pierwszym z atutów tego kraju jest Amsterdam, czyli konstytucyjna stolica. Pod względem administracyjnym rolę stolicy pełni Haga. Amsterdam zachwyca swoimi kontrastami, rowerowymi ścieżkami, słynnymi muzeami i coffeeshopami na każdym rogu ulicy. Jednak nie tylko zwiedzanie tego miasta może Ci zaoferować Holandia. Wczasy w tym kraju pozwolą Ci podziwiać wielobarwne pejzaże, gdzie główną rolę odgrywają wspomniane tulipany. Wycieczka do Królestwa Niderlandów stanie się okazją do podziwiania zabytkowych młynów, z których wiele wpisanych jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wczasy w Holandii mogą wiązać się dla Ciebie również z leniuchowaniem na jednej z plaż – tych jest całkiem sporo w tym kraju. Zastanów się nad wyborem wczasów w Holandii Last Minute, dzięki którym możesz upolować w naszej wyszukiwarce naprawdę znakomitą okazję cenową.

 • Gdzie najlepiej jechać do Holandii?

  Podróż do Holandii możesz zrealizować z jednym z czołowych biur podróży, z którymi i my współpracujemy. Wycieczki do Holandii znajdziesz między innymi w ofercie biura Neckermann. Zdarza się również i tanie biura podróży organizują na przykład weekendowe wyjazdy do Amsterdamu i innych pięknych miejsc w Niderlandach. Gdzie warto pojechać podczas wakacji w Holandii? Na pewno do Amsterdamu, Hagi czy Rotterdamu, ale i północne wybrzeże tego kraju cieszy się rosnącą popularnością wśród turystów. Znajdziesz tam zarówno piaszczyste, czyste, szerokie plaże oraz wydmy, jak i małe portowe miasteczka, które tchną spokojem. Możesz wybrać się na krótki pobyt do Holandii, na przykład na weekend do Amsterdamu w trakcie organizowanych tam świąt i ważnych wydarzeń. Dobrym pomysłem jest też jednak poświęcenie trochę czasu na zobaczenie zielonych pól w Holandii w okresie kwitnięcia tulipanów. Te widoki na zawsze pozostaną w Twojej pamięci.

 • Holandia – pogoda i temperatura

  Pogoda w Holandii kształtowana jest przez wpływy klimatu umiarkowanego ciepłego, morskiego. Ta strefa klimatyczna charakteryzuje się występowaniem względnie chłodnego lata i łagodnych temperatur w czasie zimy. Temperatury w Holandii wyższą są na południu kraju. Bardzo duże znaczenie dla kształtowania pogody w kraju tulipanów mają wiatry wiejące znad morza. Kiedy lecieć do Holandii? Najlepszym sezonem na wyjazd jest koniec wiosny aż do początku jesieni. Od maja do października w kraju tym panują dobre warunki do zwiedzania, ale szczyt letniego sezonu przypada na lipiec i sierpień – wówczas możesz trafić na naprawdę znakomitą, sprzyjającą plażowaniu pogodę. Wczasy w Holandii w środku lata to dobry pomysł. Wczesną wiosną, pod koniec jesieni oraz oczywiście zimą w Holandii jest deszczowo i wietrznie. Nie przeszkadza to jednak w zwiedzaniu Amsterdamu czy Hagi.

 • Holandia – co warto zobaczyć?

  Jakie są największe atrakcje turystyczne w Holandii i co warto zobaczyć w tym kraju? Bez wątpienia wszystkie trzy symbole Niderlandów: wiatraki, tulipany i rowery. Stare, zabytkowe wiatraki rozsiane są po całym kraju. Holandia to wietrzny kraj, dlatego też Holendrzy, aby wykorzystać siłę wiatru, zainwestowali w wiatraki. Różnią się one między sobą wielkością, kształtem czy budową. We wnętrzach niektórych stworzono hotele, inne to zabytkowe atrakcje w Holandii, które przyciągają turystów. Wśród nich warto zwrócić uwagę na skansen Zaanse Schans ze starodawnymi wiatrakami, a także Kinderdijk – z ponoć najładniejszą panoramą wiatraków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczyć nie tyle można, ile wręcz trzeba pola tulipanów w Holandii. Wypełnione po horyzont połacie kolorowych kwiatów robią wrażenie. Jeśli wybierzesz się na wycieczkę rowerową i będziesz podziwiać krajobrazy, poznasz najpiękniejszą stronę Holandii. Dla rodzin z dziećmi kraj ten także ma wiele do zaoferowania. Koniecznie wpiszcie na listę miejsc do odwiedzenia Burgers’Zoo Arnhem, czyli piękny ogród zoologiczny, czy Efteling – magiczny park rozrywki.

 • Loty do Holandii

  Kraj tulipanów znajduje się w niewielkiej odległości od Polski. Tanie biura podróży organizują wyjazdy do Holandii z transportem autokarem. Możesz również lecieć tam samolotem. Wiele linii regularnych lata do tego kraju z lotnisk w Polsce, m.in. z Gdańska, Katowic, Warszawy, Poznania czy z Krakowa i Wrocławia. Holandia dysponuje kilkoma dużymi lotniskami. Organizowane są zatem tanie loty do Holandii na lotniska w Eindhoven, Amsterdamie (Schiphol International Airport), Maastricht czy Rotterdamie. Loty do Holandii nie są długie. Możesz zorganizować weekendową podróż do Holandii samodzielnie albo zdać się na kompleksową usługę turystyczną przygotowaną przez jedno z biur podróży, z którymi współpracujemy. Ile trwa lot do Holandii? Bezpośrednie loty trwają około 2 godzin, w zależności od tego skąd i dokąd lecisz.

 • Ceny w Holandii

  Wyjazd All Inclusive do Holandii raczej nie są zbyt popularne, a tanie wycieczki do Holandii najczęściej w ogóle nie uwzględniają wyżywienia, co najwyżej śniadania. Ile zapłacisz za obiad, chleb czy masło i ser w holenderskich sklepach? Średnie ceny w holenderskich miastach wyglądają następująco: chleb – 1,40 euro, bułka – 0,3 euro, masło 200 g – 1,19 euro, 10 jajek – 1,50 euro, ser żółty 1 kg – 5,99 euro, szynka 1 kg – 10 euro, pomidory 1 kg – 1,94 euro itd.

 • Co przywieźć z Holandii?

  Rower holenderski miejski, a może cebulki tulipanów i miniaturowe wiatraki? To wszystko na pewno przywodzić będzie Ci na myśl pobyt w Holandii. Możesz jednak wybrać i inne pamiątki z tego kraju. Polecamy sery – to jeden z najlepszych produktów spożywczych w Holandii. Charakterystyczną pamiątką z tego kraju będą też drewniane chodaki, nazywane sabotami. W sprzedaży są też ich miniaturki, np. w formie magnesów na lodówkę.

 • Co zabrać na wakacje do Holandii?

  Jeśli tylko pozwalają na to warunki przewozu (autokarem, samolotem czy autem), weź ze sobą na wyjazd do Holandii rower. To najczęściej stosowany środek transportu m.in. w Amsterdamie. Przyda się niezbędnik turysty, tj. aparat i zapas baterii, aby uwiecznić na zdjęciach urokliwe miejsca w Holandii. Jeśli planujesz np. wizytę w stylowym klubie, restauracji czy kasynie, weź ze sobą eleganckie ubranie, które może być tam wymagane. I już! Na wakacjach w Holandii dużo więcej do szczęścia nie potrzeba. Wyjazd będzie okazją do wypoczynku na plaży na północnych krańcach kraju, zwiedzania największych atrakcji w dużych miastach, jak Amsterdam, a także do podziwiania krajobrazów, w których królują tulipany i wiatraki. Zachwyty na każdym kroku gwarantowane!

 • Holandia – informacje w pigułce

  Wybierasz się na urlop do Holandii? Oto najważniejsze informacje o tym pięknym kraju:

  • Flaga Holandii: W poziome trzy pasy – od góry czerwony, biały i niebieski.
  • Mapa Holandii: Kraj położony w Europie Zachodniej, ale ma też terytoria zamorskie w południowej części Ameryki Północnej, jest monarchią konstytucyjną i graniczy w części europejskiej z Belgią, Niemcami i Francją – na wyspie Sint Maarten w archipelagu Małych Antyli; obejmuje swoim zakresem Arubę, Curacao i Sint Maarten.
  • Stolica Holandii: Amsterdam (konstytucyjna), Haga (administracyjna).
  • Czas w Holandii: taki sam jak czas polski.
  • Waluta w Holandii: euro.
  • Hymn Holandii: „Wilhelm z Nassau”.
  • Niezbędne dokumenty: wystarczy dowód osobisty.
  • Zabytki w Holandii: Muzeum Vincenta van Gogha, Rijksmuseum, Dom Anny Frank, Plac Dam, Rembrandthuis, Oude Kerk, Nieuwe Kerk, Westerkerk, Bloemenmarkt, Madame Tussauds, Pałac królewski w Amsterdamie, katedra św. Marcina i wieża Domtoren w Utrechcie, zamek De Haar w średniowiecznym stylu, Pałac Pokoju w Hadze, Zamek w Muiden.
  • Historia Holandii: Pierwotnie, w zamierzchłych czasach, tereny dzisiejszej Holandii zamieszkiwane były przez ludy pokrewne współczesnym Baskom. Następnie mieszkała tu ludność celtycko-germańska. Za sprawą Juliusza Cezara tereny Niderlandów włączono wraz z resztą Galii w 51 r. p.n.e. do imperium rzymskiego. Natomiast już za czasów panowania Oktawiana Augusta obszary te podporządkowano prowincjom: Galii Belgijskiej i Germanii Dolnej. W VIII w. Niderlandy były podzielone na niemal 50 osobnych, samodzielnych hrabstw i księstw. W XV wieku większość terenów zjednoczono za sprawą Burgundów. W 1477 roku Holandia i terytoria obecnej Belgii i Luksemburga dostały się pod panowanie Habsburgów. Mieszkańcy zbuntowali się przeciwko Hiszpanii w 1572 roku, w wyniku czego 23 stycznia 1579 roku podpisano unię utrechcką, która zakładała powstanie w kolejnym etapie dwóch państw – Belgii i Holandii. Holandia była rządzona przez Wilhelma Orańskiego, ale później władzę po zamordowanym ojcu przejął syn, Maurycy z Nassau, który kontynuował wojnę z Hiszpanią. Holandia odebrała wówczas jej liczne kolonie znajdujące się w Indiach, Afryce i Ameryce. Niepodległość Zjednoczonej Prowincji Hiszpania uznała w połowie XVII wieku, po pokoju westfalskim. Holandia szybko się rozwijała, powstawały nowe kompanie handlowe, jak Holenderska Kompania Wschodnioindyjska czy Holenderska Kompania Zachodnioindyjska. Od końca XVIII wieku Holandia nadal walczyła z Hiszpanią, a także z Anglią i Francją. W wyniku wojen napoleońskich dostała się pod panowanie Francji, jako marionetkowe Królestwo Holandii. W 1815 roku Niderlandy Południowe i Holandia zostały połączone w Królestwo Zjednoczonych Niderlandów pod panowaniem Wilhelma Holenderskiego. Belgowie w 1830 roku odłączyli swoje ziemie od królestwa. Holandia w obliczu obu wojen światowych deklarowała neutralność, ale i tak była okupowana przez III Rzeszę w II wojnie światowej w 1940 roku.
Salony sprzedaży

Zarezerwuj wycieczkę w jednym ze 0 salonów w całej Polsce. Odwiedź nas osobiście w Twoim mieście: