Wczasy Iran

Oferty
O kraju
Przed podróżą
Pogoda

Iran

O kraju
Przed podróżą
Pogoda

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

StolicaTeheran
JęzykPerski
WalutaRial irański
Czas lokalny23:16
Lot z Warszawyśr. 7h

PASZPORTY I WIZY

Paszport musi być ważny co najmniej przez 6 miesięcy od daty przylotu do Iranu.
Obywatele RP muszą posiadać wizę, zarówno na pobyt, jak i tranzyt przez Iran. Można ją uzyskać w Ambasadzie Iranu w Warszawie. Procedura wydania wizy może trwać nawet do miesiąca. Wiza może być również otrzymana za pośrednictwem agencji turystycznych (w tym również internetowych, za dodatkową opłatą). Istnieje możliwość uzyskania wizy tranzytowej (pod warunkiem posiadania wiz krajów docelowych).

Obywatele polscy udający się do Iranu na podstawie zwykłych paszportów w celach turystycznych mogą ubiegać się o wizy (maksymalny czas pobytu - 30 dni) na lotniskach międzynarodowych: Teheran - Imam Chomeini (w przypadku innych lotnisk międzynarodowych: Isfahan, Kermanszachr, Sziraz, Tabriz, Maszhad, możliwość uzyskania tego rodzaju wizy nie jest zawsze zapewniana). Dokumenty niezbędne do uzyskania wizy na lotnisku: paszport ważny co najmniej przez 6 miesięcy od daty przylotu do Iranu, powrotny bilet lotniczy, jedno zdjęcie paszportowe. Brak jest jednak 100% gwarancji uzyskania wizy w tej procedurze oraz istnieje możliwość napotkania problemów na europejskich lotniskach (pasażerowie podróżujący do Iranu bez wizy mogą zostać niewpuszczeni na pokład samolotu). Nie ma możliwości uzyskania wizy na lądowych i morskich przejściach granicznych.

SZCZEPIENIA I SŁUŻBA ZDROWIA

Dodatkowe szczepienia nie są wymagane. Opieka medyczna jest ogólnie dostępna. Usługi świadczone są zarówno w państwowych jak i prywatnych placówkach zdrowotnych ; turysta w każdym przypadku musi za te usługi płacić.
GrudzieńZobacz cały rok
Temperatura w dzień33°C
Temperatura w nocy19°C
Temperatura wody26°C
Liczba godzin słonecznych8