Wczasy Izola

Przed podróżą

Od osób odwiedzających Słowenię wymagane jest posiadanie ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Przed wjazdem należy upewnić się, czy dokument jest czytelny, w dobrym stanie technicznym i pozwala na jednoznaczne stwierdzenie tożsamości.
Słowenia należy do krajów strefy Schengen stąd na granicach z Austrią, Węgrami i Włochami nie funkcjonują stałe posterunki graniczne. Niemniej, z uwagi na aktualną sytuację w Europie, coraz częściej organizowane są okresowe kontrole paszportowo-osobowe na ww. granicach. Policja może w związku z tym przeprowadzać kontrole tożsamości na terytorium całego kraju. Granica słoweńsko-chorwacka stanowi granicę zewnętrzną Unii Europejskiej i strefy Schengen. Obowiązuje na niej pełny system kontroli paszportowo-celnej.
To niepowtarzalne i urokliwe miasto - port jest największym portem rybackim w Słowenii. Stare miasto tworzy plątanina wąskich uliczek przypominających swoją atmosferą włoskie miasteczka portowe. Stare domy dodają ulicom uroku i tworzą niepowtarzalny klimat. Centralnym punktem Starówki jest otwierający się na port rynek miejski z pięknym ratuszem. Niedaleko usytuowany jest pałac Manzoli w stylu weneckiego gotyku. W Izoli zachwycające są też liczne małe restauracyjki, które pod względem jakości i różnorodności potraw rybnych nie mają sobie równych w całej Słowenii.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź