Wczasy Karpathos

Przed podróżą

Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa. Szczegóły na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych .

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych .
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Na stromych zboczach gór, w przedziwny sposób zbudowano kilka wiosek. Najbardziej znaną jest wioska Olimpos, założona w czasach bizantyjskich jako schronienie przed piratami. Mieszkający tam ludzie ubierają się tam wciąż w tradycyjne stroje greckie, żyją z roli i hodowli owiec. To piękne miejsce odwiedzane często przez turystów pozostaje na długo w pamięci.
Na Karpathos nie rozwinęła się masowa turystyka. Wybierając się na którąś z mniejszych plaż niewykluczone jest, że będzie ona bezludną oazą wypoczynku.

Miasta w Karpathos

Sprawdź, co ten region ma do zaoferowania