Wczasy Kranewo

Przed podróżą

Do Bułgarii Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu lub dowodu osobistego.
W Bułgarii dla Polaków wizy nie są wymagane. Polacy mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Bułgarii do 90 dni w ciągu 180 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
To dawna osada rybacka, położona nad brzegiem niewielkiej zatoki otoczonej szeroką piaszczystą plażą. Usytuowana na obrzeżach Albeny i w bliskim sąsiedztwie Złotych Piasków. Dzisiejsza wioska wypoczynkowa to liczne, powstałe w ostatnich latach kameralne hotele i rodzinne pensjonaty. Swoisty klimat tworzą małe przytulne kafejki i oryginalne tawerny.

Na miejscowym targu po wyjątkowo niskich cenach, kupić można świeże ryby, owoce i warzywa. Wieczorem na gości czekają kluby muzyczne, bary oraz restauracje z folklorystycznym show i muzyką na żywo. Doskonałe połączenia autobusowe zapewniają wygodny transport do Warny, Złotych Piasków czy Albeny.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź