Wczasy Limenas

Znaleziono 2 oferty spełniające kryteria

Sortuj od

Najpopularniejszych
NajpopularniejszychNajtańszychNajwyżej ocenianych
Polecana oferta

Przed podróżą

Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa. Szczegóły na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych .

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych .
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Limenas to główne miasto Thassos i największy ośrodek turystyczny, komunikacyjny i handlowy na wyspie. Jest to miejsce strategiczne - jeśli wybierzemy hotel właśnie na tej wyspie - naszą pierwszą przystanią będzie Limenas, skąd transferem udamy się do hoteli położonych wzdłuż wybrzeża, w miejscowościach Makryammos, Golden Beach, Potamia, Kinira czy Astris.

W czasach starożytnych, na miejscu dzisiejszego centrum miasta, istniały piękne, starogreckie budowle, dzisiaj to miejsce aż kipi od rozrywek, podróżnych z całego świata i atrakcji turystycznych, które zadowolą nawet tych bardzo wymagających turystów.

Miasto posiada świetnie rozwinięte zaplecze gastronomiczne i bogatą ofertę hotelową. Wzdłuż wybrzeża ciągną się hotele o zróżnicowanym standardzie – od tych najbardziej luksusowych, po urocze, kameralne hoteliki dla mniej wymagających gości.

[foto1]Tym, co najbardziej kojarzy się z Limenas, jest marmur. Wydobywa się go w wielu miejscach na wyspie, jednak na południu miasta istnieją największe, stare kamieniołomy - ich okolice to dobre miejsce na wycieczkę.

Miasto najlepiej zwiedzać pieszo, natomiast jeśli chcemy zwiedzić jego okolice – jako środek transportu wybierzmy łódź – to właśnie podróżowanie łodzią zapewni nam wspaniałe widoki oraz da nam możliwość dotarcia do dzikich zatoczek - prawdziwych oaz ciszy i spokoju.

Wybrzeże Limenas jest wyjątkowo atrakcyjne. Możliwość uprawiania sportów, piękna, długa plaża o złocistym piasku i turkusowe może zachęca do leniuchowania na słońcu i kąpieli. Wieczorem warto wybrać się w pobliże portu - gwarantowany romantyczny krajobraz i rekaks wśród dzwoniących o maszty fałów.

Miasto może okazać się prawdziwym rajem dla smakoszy. W samym sercu Limenas znajdziemy [foto2]restaurację Doukas – jej gospodarze potrafią rozpieścić swoich gości. Wśród całego wachlarza dań znajdziemy specjały tradycyjnej, greckiej kuchni, takie jak Mousaka, Pastizio, Gyros i Bifteki oraz szeroki wybór potraw skomponowanych z owoców morza. Godne uwagi są również tawerny Zithion, Virginia i Zorbas. W tej ostatniej każdego wieczoru odbywają się koncerty z muzyką na żywo.

Limenas, ze względu na bogaty rys historyczny, okazuje się świetnym miejscem do zwiedzania. Większość zabytków skupia się na starej Agorze, czyli głównym placu miasta. Warto wstąpić do Muzeum Archeologicznego – w jego ogrodzie znajdują się ciekawe marmurowe posągi przedstawiające dzikie zwierzęta – orły, lwy i inne. Przechadzając się uliczkami miasta, już z daleka będziemy mogli dostrzec starożytny teatr Akropolis, wznoszący się na zielonym wzgórzu.

Limenas to prawdziwy turystyczny raj ze względu na szeroki wybór proponowanych tu rozrywek i form odpoczynku. Plaże, morze, piękna zabudowa i świetne zaplecze turystyczne – czy czegoś więcej nam trzeba?

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź