Wczasy Vela Luka

Przed podróżą

Do Chorwacji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego dowodu osobistego lub paszportu.
W Chorwacji dla Polaków wizy nie są wymagane. Polacy mogą przebywać na terytorium Chorwacji do 3 miesięcy, licząc od dnia wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

Vela Luka

Miejscowość malowniczo usytuowana na Chorwackiej wyspie Korcula oferuje odwiedzającym wszystko to, z czego słyną Bałkany czyli piękne krajobrazy, przyjemny klimat, słoneczne promienie, pyszne jedzenie i bogate dziedzictwo kulturowe. To drugie co do wielkości miasto na wyspach Adriatyku i jedno z najchętniej odwiedzanych miast Chorwacji leży nad czystą i głęboką zatoką.

Wakacje i wycieczki

W ostatnich latach oferta turystyczna Vela Luki bardzo się rozwinęła, a malownicze miasto jest niezwykle chętnie odwiedzane przez turystów. Rustykalny pensjonat, butikowy hotel lub większy kompleks wypoczynkowy - na odwiedzających Velaa Lukę czekają zróżnicowane i wygodne opcje zakwaterowania. Miejscowa baza hotelowa oferuje także rozmaite opcje wyżywienia. Można liczyć na posiłki oparte o lokalną produkcję i owoce morza.  W mieście założonym przez kupców weneckich i niegdyś specjalizującym się w rybołówstwie i przetwórstwie prężnie rozwija się oferta turystyczna. Liczne atrakcje turystyczne pozwalają miło spędzić czas na miejscu.

Co zobaczyć w Vela Luka?

Niezwykle urokliwy port warto odwiedzić także po zmroku z uwagi na atrakcyjne oświetlenie. W zabytkowym centrum znajduje się muzeum dokumentujące dziedzictwo kulturowe i artystyczne miasta, galeria i biblioteka publiczna. Jest też jaskinia Vela Spila oraz stanowisko archeologiczne na zboczach wzgórza Pinski rat oraz punkt widokowy na zatokę wraz z opuszczonym fortem wojskowym Hum.

Plaże w Vela Luka

W ciepłej adriatyckiej zatoce znajdziesz kilka atrakcyjnych kąpielisk. Jednym z najładniejszych i najbardziej popularnych jest Posejdon vis-a-vis, zlokalizowany w przystani promowej. Godne polecenia są także plaże Gabricia, Gradina czy umiejscowiona na południowo-zachodnim krańcu Vela Luki Lucicia. Plaże są niezwykle urokliwe, jednak dość wąskie i kamieniste. Przydadzą się specjalne buty do kąpieli wodnych.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź