Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

problemy z karta turysty. Uważajcie na Thomas Cook.

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• problemy z karta turysty. Uważajcie na Thomas Cook.

SZANOWNI FORUMOWICZE POTRZEBUJE PORADY.....W DNIU DZISIEJSZYM OTRZYMALAM BILET Z AGENCJI tHOMAS cOOK NA PODRÓZ DO KUBY NA DZIEN 05 GRUDNIA. JAK SIE OKAZALO BIURO PODROZY WYSLALO MI KARTY TURYSTYCZNE kÓRE ICH ZDANIEM SĄ PRZEZNACZONE DLA OBYWATELI BRYTYJSKICH. cO ZA BZDURA.

Uwazajcie - to przestroga dla ionnych. Jak widac kazde biuro ma inne wymogi a przy tym jednoczesnie kazdy pracownik. Zostalo 3 tygodnie do wylotu a oni problem znalezli. Po kilkanstu telefonach i przeprowadzonych z nimi rozmowach moge odenrac na lotnisku Gatwick nowa karte turysty w infor,mmacji bira Thomas Cook. Była juz mowa ze mi sie nie nalezy bo nie mam angielskiego paszportu.

Komentarz

No to naprawdę miałaś problem hhmmmm.. po 10 latach mieszkania w UK nie dość, że zapomniałaś języka polskiego to jeszcze po angielsku pewnie też nie wiesz co powiedzieć skoro nie potrafisz załatwić takiej prostej sprawy. Skoro tyle tam mieszkasz to powinnaś wiedzieć, że Thomas Cook to gówniana firma a poza tym brytyjczycy nie są przychylni osobom, które posiadają taki paszport jak twój. Ta karta turystyczna w kraju, w którym przebywasz kosztuje 15-20 Funtów a z dostawą do domu na następny dzień 30 Funtów, razy trzy osoby to jest max 100 Funtów !?!?!?!?!?! (można też iść do ambasady kubańskiej i załatwić to na miejscu) Lecąc na Karaiby i mieszkając w UK 10 lat to nie ośmieszaj się, że byłaby to dla ciebie jakaś zawrotna kwota i nie zaśmiecaj tutaj forum takimi BZDURAMI. Wypisując takie głupoty ubliżasz i poniżasz polaków mieszkających za granicą ponieważ twój poziom jest godny pożałowania. Kto pyta nie błądzi ale głupie pytania muszą pozostawać bez odpowiedzi. Używaj mózgu chyba, że już u "rudzielców" zostałaś go pozbawiona !!!! ps. Po pięciu latach pobytu w UK mogłaś się ubiegać o paszport brytyjski, jestem pewien, że z twoim poziomem inteligencjii przyznali by ci go poza kolejnością !!! >< :S X(

Komentarz

To nie chodzi o to. Ja te karty dostałam z biura podrózy pocztą. Na kartach wyraźnie pisze ze karte otrzyma kazy kto jest citizenem danego kraju. Wszystko było ok. Po kilkukrotnych rozmowach telefonicznych z operotrami infolinii otrzymywałam inne odpowedzi i ceny. Właśnie w Anglli nie chodzi o jezyk bo moj jkest wystarczający tylko o brak kompetencji z strony urzędników. Jak byłbyś w podobnej sytuacji to napewno też bys sie martwił. Wszystko sie dobrze skonczyło i to co mi napisałas to ja wiem. Mozesz zamówic w ambasadzie w LOndynie lub nawet odebrac w dziale informacji Thomas Cook na lotnisku. Zgadzam sie to gówniana firma i napewno skorzystałam z niej pierwsszy i ostatni ra. Jednak First Choice jest profesjonalnym biurem podrózy.Jezeli chodzi o paszport brytyjski to tak nie jest jak piszesz. Nakpierw starasz sie tymaczasowy resident permit - właśnie po 5 latach a potem dopiera o stałą rezydenture a następnie o obywatelstow. Aby otrzymać obywatelsto brytyjskie zdajzesz egzaminz historii i jezyka angielskiego. Jak dla mnie jest to zbytyczne bo czuje sie Polka i zamierzam tam wrócic w tym roku. Kasy nie załuje. Czytaj uważnie. JA TE KARTY DOSTALAM...., CHODZI O BŁAD JAKI POWSTAŁZ STRONY URZEDNIKA. Jezeli chodzi o ceny powiedziano 15,20 a na końcu 30 funtów.
        Myśle ze przesadzasz z tym poziomem inteligencji. Nie znasz mnie. Nie oceniaj po paru zdaniach. Jakim prawem piszesz ze ublizam POlakom.

Komentarz

Nie chcę cię oceniać i już raczej nikt nie powinien, to co jest powyżej napisane niech posłuży każdemu do jego własnej oceny i pozostanie bez komentarza.
          ps. Jak już wrócisz do ojczyzny to nie zrób błędu przy wypisywaniu jakichś dokumentów w urzędach i nie wpisuj w rubryczki że jesteś "citizenem" polskim tylko śmiało napisz obywatel polski, może coś pomoże.
          Z politowaniem.
          Żegnam

Komentarz

To jest oczywiste, w swoim kraju nie mozna być citizenem - tylko obywatelem. Byłoby to troche śmieszne. JNa karcie turysty jest juz wydrukowane ''citizen'' - i tą rubryke tylko sie uzupełnia. Nie wprowadzaj ludzi w błąd jak nie widziałęś. Z racji tego ze jestem obywatelem Polski toto jest to oczywiste że wpisujesz ''polish'' a nie ''engllish''. Nie ma w tym zadnego blędu. Nigdy w pl nie napisze citizen bo to byłyby jakieś bzdury.

Jest różnica między citizen a nationality.
            Jeśli mieszkasz w Angli ponad 10 lat i stanowi to Twoje ''centrum życiowe'' wóczas jesteś tzw. citizenem z obywatelstwem polskim. Procedura ubiegania sie o tzw. rezydenture, czyli tymczasowe obywatelstow jest nasteetapem a potem naturalizacja, czyli obywatelstwo - prawo stałego pobytu. Nie chce nic przed Toba udowadniać ale akurat wmam duże zorientowanie na ten temat. Czytaj uważnie posty.
            Nie musisz mi uświadamiac jakie procedury obowiązuja na terenie polskim bo jestem w tym również wciąż na bieżąco.
            Nie pisz już wiecej na temat - bo to wypisujesz bzdury.

Komentarz

Aj waj. Nie ma co panikować. My lecieliśmy z Niemiec i byliśmy hmmmm : niemcami. Odebraliśmy karty, vouchery i wizy na niemieckim lotnisku nie było czasu na reklamacje i krzyki. Niemieccy pracownicy przeprosili, mówiąc,że nie bedzie problemu i..nie było...

Komentarz

Kamol, ja lecialam z Thomas Cook w maju na Kube. I jak sobie dobrze przypominam to dostalismy takie karty turystyczne (wizy) poczta. I mowiac szczerze nawet nie doczytalam sie ,ze jest to tylko dla Brytyjczykow itp. Polecielismy z tymi kartami i z polskimi paszportami z UK na Kube. Nikt sie nas nie pytal ,nikt nic nie mowil,ze nie mozemy na tym leciec itp. Wiec mysle,ze nawet jesli bys nie zwrocila na to uwagi to tez byloby dobrze jak w naszym przypadku A tym czasem zycze milego wypoczynku.
                A tak na marginesie dzis moi znajomi wylecieli na KUbe i takze nie wspominali o jakimkolwiek problemie z tymi wizami.

Komentarz

Trwa
                X