Hotel Almdorf Fugen
Austria / Dolina Zillertal / Fugen

Kod hotelu: HOT34077
Nazwa: Hotel Almdorf Fugen
Miejsce: Austria / Dolina Zillertal / Fugen
Kategoria:  (4)
Wyżywienie:
Udogodnienia: dostęp do kuchni / Aneks kuchenny, dostęp do internetu
Wybierz termin
Cena od 1 590 zł

Lokalizacja:
Fugen jest największą i najbardziej znaną miejscowością w przedniej części doliny Zillertal. Miejscowość ta cieszy się długą historią i wieloletnią kulturą. Słynna, znana na całym świecie kolęda Kolęda "Cicha noc, święta noc" ma swój początek właśnie w Fugen. Historyczne kaplice i kościoły, muzeum krajoznawcze, wystawy z wyrobami serów i wiele innych atrakcji czeka na Państwa w tej różnorodnej miejscowości. Wąskie uliczki w centrum starego miasta zapraszają do spaceru po mieście. Do dyspozycji mają Państwo liczne sklepy, restauracje i bary, gdzie można wspólnie wspaniale spędzić czas. Bezpłatny autobus dla narciarzy wygodnie dowiezie Państwa do dolnych stacji kolejki na terenach narciarskich Spieljoch i Hochfugen-Hochzillertal. Wytrwali, którzy po całym dniu jazdy na nartach nie mają jeszcze dość, mogą wyszaleć się na stoku, na dolnych stacjach kolejki lub w miejscowości. Romantyczne chatki narciarskie, przyjemne bary z parasolami i przytulne gospody oferują Państwu wszystko! Także poza trasami narciarskimi Fugen proponuje różnorodne oferty spędzania wolnego czasu, m.in. lodowiska, tory saneczkowe, romantyczne przejażdżki bryczką i wędrówki w rakietach śnieżnych. Szczególną atrakcją jest źródło termalne "Erlebnistherme Zillertal" z różnymi zjeżdżalniami i nowoczesną strefą wellness i saunami.

Teren narciarski:
z karnetem narciarskim "Zillertaler Superskipass" mają Państwo wybór nartostrad o łącznej długości 530 km na terenach narciarskich Zillertal Arena, przy wyciągach w Mayrhofen, w Ski & Gletscherwelt Zillertal 3000, jak również na terenie narciarskim Hochzillertal - Hochfügen - Spieljoch i dodatkowo Wildkogel-Arena w Bramberg. Powyższe tereny narciarskie są doskonale ze sobą połączone, a pomiędzy nimi kursuje autobus narciarski i pociąg. Od kilku lat Zillertal Arena oferuje dostęp do Wi-Fi, co umożliwia miłośnikom białego szaleństwa nie tylko delektowanie się promieniami słońca w czasie szalonej jazdy, ale także możliwość przesłania wrażeń z urlopu rodzinie i znajomym (patrz region narciarski).W Fugen mają Państwo do wyboru aż dwa tereny narciarskie: Spieljoch i Hochfugen/Hochzillertal. Stacja wyciągu w dolinie tego narciarskiego eldorado Hochfugen/Hochzillertal, do którego dowiezie Państwa wygodnie z Fugen autobus dla narciarzy, znajduje się na wysokości 1500 m. Korzystne położenie w wysokogórskiej kotlinie gwarantuje śnieg aż do końca kwietnia! Ta dolina najlepiej nadaje się dla tych narciarzy, którzy szukają terenu narciarskiego o zróżnicowanych możliwościach zjazdu. Snowpark z elementami typu halfpipe zagwarantują szaleństwo snowboardzistom! Poprzez połączenie Hochfugen i Hochzillertal mogą Państwo korzystać z 90 km urozmaiconych nartostrad w tym także oświetlonych z 39 wyciągami.Teren narciarski Spieljoch oferuje 17 km wspaniale przygotowanych nartostrad i 3,5 km tras do skialpinizmu, łącznie 10 wyciągów, a także wyciągi taśmowe dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki na śniegu. Nawet ambitni narciarze wpadną w zachwyt jadąc w głębokim śniegu po bajecznych trasach na Geolsalm i po trasie narciarskiej prowadzącej do doliny o długości 7 km. w ramach przygotowania do planowanego na sezon narciarski 2019/20 połączenia Hochzillertal-Hochfugen ze Spieljoch już tej zimy zostało wprowadzone połączenie autobusowe pomiędzy stacjami Spieljoch w Fugen i Kaltenbach w Hochzillertal.

Położenie:
komfortowy obiekt Almdorf Fügen znajduje się w odległości ok. 500 m od centrum Fügen i ok. 1,7 km od wyciągu Spieljoch. Przystanek autobusowy dla narciarzy położony jest bezpośrednio przy obiekcie, natomiast najbliższe sklepy oddalone są o ok. 300 m. Najbliższa trasa do narciarstwa biegowego znajduje się w odległości ok. 400 m.

Wyposażenie:
Almdorf Fugen oferuje dostęp do recepcji w budynku głównym Fugenerhof. Obiekt składa się z budynku głównego Fugenerhof oraz Almdorf Fugen składającego się z 5 domków typu chalet, oddalonych zaledwie kilka metrów od budynku głównego. Do ogólnego wyposażenia budynku głównego należy recepcja, pokój śniadaniowy, pokój zabaw dla dzieci (w budynku głównym), sauna fińska oraz łaźnia parowa (otwarte w godz. 16:00-20:00, możliwe zmiany godzin otwarcia, wg informacji na miejscu).
Miejsca parkingowe do dyspozycji gości (dostępność ograniczona).

Pogoda
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura
w dzień °C
11°
16°
20°
24°
25°
24°
21°
15°
Temperatura
w nocy °C
-7° -5° 11° 13° 12° 10° -4°
Śr. liczba godzin
słonecznych
2 4 5 6 6 6 7 6 6 5 3 2