Hotel Alpenlandhof
Austria / Karyntia / Bad Kleinkirchheim

Kod hotelu: HOT34097
Nazwa: Hotel Alpenlandhof
Miejsce: Austria / Karyntia / Bad Kleinkirchheim
Kategoria:  (3)
Wyżywienie:
Udogodnienia: dostęp do kuchni / Aneks kuchenny, dostęp do internetu
Wybierz termin
Cena od 688 zł

Lokalizacja
Na wysokości ok. 1100 m. znajduje się tętniące życiem miasteczko Bad Kleinkirchenheim. Położone jest ono w sąsiedztwie St. Oswald. Bad Kleinkirchenheim to nie tylko miejscowość uzdrowiskowa, ale również malownicze miejsce należące do najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Austrii. Już od roku 1978 odbywają się tutaj zawody pucharu świata w narciarstwie. Zapraszamy na pełen relaksu urlop w otoczeniu przepięknej przyrody. Tutaj mogą Państwo skosztować regionalnych smakołyków i szusować po urozmaiconych nartostradach tego regionu narciarskiego. Przy blasku słońca, w otoczeniu ośnieżonych szczytów i na tle błękitnego nieba serce niejednego narciarza zabije mocniej. Nowoczesne termy, dzięki którym Bad Kleinkirchheim zyskał sobie miano alpejskiego centrum wellness, będą miłym uzupełnieniem dnia spędzonego na stoku.

Teren narciarski
W Bad Kleinkirchheim St. Oswald dostępne są 103 km nartostrad i 24 wyciągów na wysokości od 1100 do 2055 m. Na szczytach Kaiserburg (2055 m), Nockalm (1870 m) i Brunnach (1908 m) szerokie stoki gwarantują wystarczającą ilość miejsca zarówno dla narciarzy jak i dla snowboardzistów. Specjalnie dla wielbicieli snowboardu i jazdy freestyle przy wyciągu Kaiserburgbahn znajduje się trasa do boarder crossu, a w okolicy wyciągu Muldelift i Hirschsprunglift stok do jazdy w głębokim śniegu oraz teren narciarski dla freeriderów. Mniej doświadczeni narciarze znajdą coś dla siebie na Nockberg powyżej St. Oswald. Szerokie i dobrze przygotowane trasy doskonale nadają się do jazdy stylem carvingowym. Zaawansowani narciarze mogą spróbować swoich sił i podjąć sportowe wyzwanie zjeżdżając trasą mistrzowską Klammer - trasy o długości 3,2 km nazwanej tak na cześć byłego mistrza świata i mistrza olimpijskiego Franza Klammera.

Położenie
Przytulne 3-gwiazdkowe Apartamenty Alpenlandhof mają idylliczne położenie na zboczu w miejscowości Bad Kleinkirchheim. Centrum miejscowości i przystanek autobusowy znajdują się w odległości ok. 100 m od obiektu. Dolna stacja kolejki linowej Maibrunnbahn jest oddalona o ok. 200 m, natomiast trasa do narciarstwa biegowego o ok. 1 km. Również tor saneczkowy oraz sklepy znajdują się w niedalekiej odległości od obiektu (ok. 200 m).

Wyposażenie
Do wyposażenia przyjaznego rodzinom obiektu należy recepcja, winda, Wi-Fi, pokój wypoczynkowy, pokój śniadaniowy, restauracja oraz przechowalnia nart z suszarką do butów. Miejsca parkingowe przy obiekcie.

Pogoda
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura
w dzień °C
12°
17°
22°
26°
28°
27°
24°
18°
12°
Temperatura
wody °C
10° 13° 17° 21° 23° 25° 23° 19° 15° 12°
Temperatura
w nocy °C
10° 14° 18° 20° 20° 17° 13°
Śr. liczba godzin
słonecznych
3 4 5 6 7 8 9 8 7 5 3 3