#Bałkany

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK684510
Nie czekaj do lata! Teraz ceny są najlepsze, a wybór ofert i pokoi - największy.
Lato 2022
Kod oferty: WAK684510
1/8

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK684510

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele / (razem 7 noclegów) położone w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, oraz w Czarnogórze. Gwarantujemy większość hoteli nad morzem.

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV.

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, część z nich posiada basen

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Naszym zdaniem: Większość hoteli położona nad morzem, co daje możliwość relaksu po zwiedzaniu.

Kategoria lokalna: /

Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Chorwacji, Bośni lub Czarnogórze.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku. Wylot na Bałkany samolotem czarterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylocie spotkanie z pilotem transferowym i transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

#Bałkany to propozycja dostosowana do aktualnych trendów, która pozwoli zwiedzić najpiękniejsze bałkańskie zakątki, zatracić się w ich wyjątkowym klimacie i wykonać fantastyczne podróżnicze zdjęcia. Dzisiejszego dnia po śniadaniu, udamy się do Bośni i Hercegowiny, by odwiedzić Mostar i uchwycić jeden z najpopularniejszych bałkańskich kadrów - Stary Most. Most ten (wpisany na listę UNESCO), został zbudowany w XVI w. przez tureckiego sułtana. Zburzony podczas wojny, później odbudowany, obecnie znowu łączy obie strony miasta. Jego fotografie zdobią liczne bałkańskie przewodniki, mapy, albumy a nawet puzzle. Odwiedzimy także meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Kujundž iluk (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Następnie udamy się do Blagaju, jednego z najbardziej mistycznych miejsc w Bośni, gdzie sułtan, urzeczony pięknem tego miejsca, rozkazał wykuć w skale tekiję, czyli klasztor derwiszy, który obecnie, uchodzi za jeden z najpiękniejszych i najciekawszych obiektów w całej Bośni i Hercegowinie. Malownicza lokalizacja klasztoru u stóp groty, z której tryska na powierzchnię rzeka, to wspaniałe miejsce na chwilę kontemplacji oraz idealna sceneria sprzyjająca fotografii krajobrazowej. Przejazd do hotelu w Czarnogórze, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy zgodnie z bałkańskim powiedzeniem polako polako czyli powoli powoli. Słowa te w krajach byłej Jugosławii stanowią filozofię życia, zgodnie z którą człowiek nigdzie się nie spieszy i wszystko zdąży zrobić. Po intensywnym zwiedzaniu dnia poprzedniego my również tego poranka damy sobie chwilę na regenerację sił i spokojne zjedzenie śniadania. Następnie wyruszymy na zwiedzanie, które rozpoczniemy od fotograficznego “must have" Czarnogóry czyli wyspy Sveti Stefan. Wyspa hotel, niedostępna dla turystów z zewnątrz, stała się najbardziej rozpoznawalnym miejscem Montenegro. Aby uchwycić znany wszystkim widok zatrzymamy się w najlepszym punkcie widokowym i poświęcimy temu chwilę. Następnie udamy się z wizytą do Budvy, obecnie najatrakcyjniejszego kurortu Czarnogóry, z pięknym starym miastem, które okalają mury obronne z XV wieku. Stara część Budvy to także wąskie urokliwe uliczki, place i liczne zabytki. Dalej udamy się do Cetinje, historycznej stolicy kraju, zlokalizowanej w pięknej okolicy masywu gór Lovcen. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Króla NIkoli, niegdyś pałac ostatniego króla, Mikołaja I Petrovicia. Następnie przejedziemy do Njeguszy, niewielkiej wioski, w której niegdyś narodzili się pierwsi przedstawiciele z dynastii Petrović, a która obecnie słynie z produkcji sera i suszonej szynki znanej jako Prš ut. Przewidziana jest tutaj chwila przerwy i degustacja owych przysmaków. Na zakończenie dzisiejszego dnia przejedziemy słynnymi serpentynami - zwanymi kotorskimi agrafkami na punkt widokowy, aby podziwiać zachód słońca nad Boką Kotorską. Pięknie oświetlone miasto w dolinie nad którym słońce chyli się ku zachodowi to obraz, który trzeba zobaczyć. Z pewnością, wykonane wówczas zdjęcia, będą robić spektakularne wrażenie! Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszymy w niezwykle widokową podróż po Zatoce Kotorskiej. Regionie wyjątkowego przyrodniczego piękna, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu, a krajobrazy przypominają fiordy północy. Zwiedzanie rozpoczniemy od Kotoru (UNESCO), średniowiecznego miasteczka, otoczonego piętrzącymi się wysoko na skałach murami, co sprawia wrażenie tajemniczego i nieco niedostępnego miejsca. W programie m.in. Katedra św. Tripuna i symbol miasta - wieża zegarowa z XVII w. Następnie przejedziemy do miejscowości Perast, barokowej perły Boki Kotorskiej, zlokalizowanej w samym jej sercu. Niewielka miejscowość jak z pocztówki, leży u zboczy fiordu. Słynie ze swojego bogactwa, architektury oraz mieszkańców - wyśmienitych żeglarzy. Punktem obowiązkowym zwiedzania Perastu jest rejs na wyspę Matki Boskiej ze Skały, kolejnego jakże charakterystycznego miejsca na Bałkanach, które musi zostać zapisane w naszej galerii zdjęć. Chętni mogą zwiedzić Kościółek na wyspie, namacalny dowód potęgi niewielkiego Perastu. Ostatnim punktem zwiedzania będzie urocze miasteczko Herceg Novi, które spośród innych w Zatoce, wyróżnia się wyjątkowym śródziemnomorskim klimatem. To za sprawą zarówno architektury (romańska, bizantyjska, orientalna) jak również bujnej roślinności - palmy, cyprysy, drzewa cytrusowe. Z tego też powodu miejscowość Herceg Novi nazywana jest “miastem kwiatów". Wejściem na Stare Miasto jest brama wybudowana w XVII wiecznej wieży zegarowej, która stała się najbardziej charakterystycznym symbolem miasta. Innymi ważnymi punktami na mapie miasta są Cerkiew pw św. Michała Archanioła oraz twierdza Forte Mare. Przejazd do hotelu w Chorwacji, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie Perły Adriatyku czyli Dubrownika (UNESCO) - jednego z najpiękniejszych miast basenu Morza Śródziemnego, które zachwyca niezwykłą architekturą oraz malowniczym położeniem. Wraz z przewodnikiem zobaczymy m.in. katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, Muzeum Apteki, pałac Sponza i pałac Rektorów. Dowiemy się także co miał wspólnego z Dubrownikiem król Ryszard Lwie Serce, Robin Hood czy też bohaterowie serialu "Gra o tron" i "Gwiezdne wojny". Czas wolny na indywidualne eksplorowanie i fotografowanie miasta. Zachęcamy do niespiesznego wczucia się w jego klimat i zagubienia między wąskimi, kamiennymi uliczkami, oraz spacer po murach obronnych, z których rozpościerają się fantastyczne widoki na Stare Miasto, szmaragd otaczającej go wody oraz pobliskie wysepki. Warto także zajrzeć do Galerii Sztuki Dubrownika oraz dubrownickich muzeów: historyczne, archeologiczne, etnograficzne, morskie. Dla chętnych wjazd kolejką na punkt widokowy na wzgórzu Srđ skąd można wykonać zachwycające zdjęcia panoramy Dubrownika oraz Adriatyku. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych proponujemy wieczorny rejs statkiem do Dubrownika. Będzie to wspaniała okazja do sfotografowania zachodu słońca nad Adriatykiem oraz Dubrownika w nocnej odsłonie. Zacumujemy w dubrownickim porcie, czas wolny. Powrót do hotelu.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd na Półwysep Pelješ ac w kierunku wyspy Korcula. Pelješ ac należy do najlepszych regionów wytwarzania wina w kraju. To stąd pochodzą najpopularniejsze chorwackie wina, Dingac i Plavac. Region ten w ostatnim czasie, został szczególnie doceniony przez polskich turystów, a to za sprawą programów podróżniczych, prowadzonych przez znanego polskiego dziennikarza i krytyka kulinarnego. Półwysep Pelješ ac to także szansa na wykonanie wyjątkowych zdjęć krajobrazowych, bowiem tylko tu, jesteśmy w stanie uchwycić piękno Adriatyku w połączeniu z wzgórzami pełnymi winorośli oraz drzew oliwnych. Będąc w takim miejscu przystanek na degustację win i oliw jest w naszym programie obowiązkowy! Po drodze, będziemy także podziwiać widoki na Zatokę Stońską słynącą z hodowli małż i ostryg. Następnie po krótkiej przeprawie statkiem na wyspę, zwiedzanie Korč uli - rodzinnego miasta słynnego podróżnika Marco Polo, gdzie zobaczymy m.in. pozostałości domu rodzinnego Marco Polo, mury obronne z XIV-XV w., gotycko-renesansowa katedrę św. Marka, pałace Arneri i Gabrielis. Korč ula bywa nazywana ,, małym Dubrownikiem'', mimo innej skali jest nie mniej urocza i bardzo wdzięczna fotograficznie. Czas wolny, przejazd do hotelu, obiadokolacja. Dla chętnych wieczorny rejs po wodach Adriadyku.

Dzień 7

Wczesnym rankiem udamy się na prom do największego miasta Dalmacji - Splitu , zobaczymy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, francuskie i austriackie. Zobaczymy antyczny pałac cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (III-IV w.), katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Udamy się także na lokalny targ, gdzie będziemy mogli nie tylko zaopatrzyć się w dalmatyńskie specjały, ale również uchwycić w kadrze fragment dalmatyńskiego życia, kultury i kuchni. Następnie przejedziemy do Trogiru, jednego z najładniejszych, klimatycznych miasteczek, którego Stare Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Udamy się na spacer po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi gotycko-renesansowy ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Następnie przejazd do hotel i obiadokolacja. Wieczorem po kolacji wieczór pożegnalny z winem, rakiją i przystawkami, a dla chętnych prezentacja wybranych zdjęć wykonanych podczas naszej podróży.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer: - dla Klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu, a 15 dnia wylot do Polski, - dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.

• Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia ramion (wejście do kościoła).

• Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3m-ce od daty powrotu)!

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Chorwacji, Czarnogórze lub Neum) oraz innych wydatków osobistych.

Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) - 136 EUR/os, płatne pilotowi na miejscu.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Czwartek, 02.06.2022
WAWWarszawa - Chopin
SPUSplit

Powrót

Czwartek, 09.06.2022
SPUSplit
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

28°C
16°C

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY:
Brak obowiązkowych formularzy.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie, o ile podróżujący przedstawi zaświadczenie w języku miejscowym lub angielskim o przyjęciu pełnego szczepienia przynajmniej 14 dni przed podróżą.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: kwarantanna nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID. Należy wykonać test PCR lub antygenowy na 24 godziny przed przekroczeniem granicy Polski lub do 3 godzin po przekroczeniu granicy na terenie lotniska. Brak testu skutkuje skierowaniem na 14 dniową kwarantannę bez możliwości jej skrócenia. Obowiązek testowania przed powrotem do Polski trwa do 31.01.2022 r.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie o ile podróżujący przedstawi zaświadczenie w języku miejscowym lub angielskim o odbyciu choroby w okresie od 14 do 180 dni przed przekroczeniem granicy.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: kwarantanna nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID. Należy wykonać test PCR lub antygenowy na 24 godziny przed przekroczeniem granicy Polski lub do 3 godzin po przekroczeniu granicy na terenie lotniska. Brak testu skutkuje skierowaniem na 14 dniową kwarantannę bez możliwości jej skrócenia. Obowiązek testowania przed powrotem do Polski trwa do 31.01.2022 r.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie, dla dzieci do 7 lat. Starsze dzieci patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY, POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: Należy wykonać test PCR lub antygenowy na 24 godziny przed przekroczeniem granicy Polski lub do 3 godzin po przekroczeniu granicy na terenie lotniska. Brak testu skutkuje skierowaniem na 14 dniową kwarantannę bez możliwości jej skrócenia. Obowiązek testowania przed powrotem do Polski trwa do 31.01.2022 r. Dzieci do 12 roku życia podróżujące z zaszczepionymi przeciwko COVID-19 (pełną dawką) opiekunami oraz posiadającymi wraz z dzieckiem negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 mogą przekroczyć granicę Rzeczpospolitej Polskiej bez odbywania kwarantanny.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR lub antygenowy najwcześniej na 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Negatywny wynik należy przedstawić w języku miejscowym lub angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: kwarantanna 14 dni o ile podróżujący nie przedstawi negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego wykonanego na 24 godziny przed przekroczeniem granicy Polski lub do 3 godzin po przekroczeniu granicy na terenie lotniska. Brak testu skutkuje skierowaniem na 14 dniową kwarantannę, którą można skrócić wykonując test PCR 8 dnia. Obowiązek testowania przed powrotem do Polski trwa do 31.01.2022 r.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Obywatele UE mogą przekraczać granicę bośniacką także na podstawie dowodów osobistych. (Turyści legitymujący się w Bośni i Hercegowinie tylko dowodem osobistym mogą spotkać się jednak z innymi problemami lub utrudnieniami, np. przy korzystaniu z bezpłatnej opieki medycznej w nagłych przypadkach, z usług niektórych banków, poczty czy Western Union.) W przypadku przekraczania granicy na dowodzie osobistym należy się upewnić, że legitymujemy się WAŻNYM dokumentem tj. - data jego ważności jest dłuższa od okresu planowanego pobytu (ogólna zasada - min. 3 mies., która nie jest jednak powszechnie respektowana przez straż graniczną BiH; do kraju można więc wjechać na dowodzie lub paszporcie, który kończy swoją ważność przed upływem 3 m-cy.
Obywatele RP zwolnieni są z obowiązku wizowego w przypadku pobytu nieprzekraczającego 90 dni. Istnieje formalny wymóg okazania na granicy środków finansowych w wysokości 75 EUR na każdy dzień pobytu, warto mieć więc kartę płatniczą lub kredytową.