21 999  /os.

Podsumowanie ceny
26

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): Ecco TravelKod oferty: WAK768846

Kategoria

Region

Argentyna

Opis

RIO DE JANEIRO - FOZ DO IGUAZU - BUENOS AIRES - EL CALAFATE (PARK NARODOWY LODOWCÓW) - USHUAIA (ZIEMIA OGNISTA) Dzień 1. Polska - Rio de Janeiro.

Wylot z Polski. Wieczorny przylot do Rio de Janeiro. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2. Rio de Janeiro.

Po śniadaniu całodniowa wycieczka po mieście. Rio de Janeiro, tzw. cidade maravilhosa (wspaniałe miasto) jest miejscem, gdzie zabawa nigdy się nie kończy. Na niesamowitą atmosferę składa się przepiękne położenie — nad Zatoką Guanabara, u stóp pokrytego lasem atlantyckim szczytu Tijuca (1012 m n.p. m), najsławniejsze na świecie plaże — Copacabana, Ipanema, czy Leblon, ale również wspaniali ludzie, których radość życia zaraża każdego obcokrajowca. Na początek zobaczymy z zewnątrz stadion piłkarski Maracanã, kiedyś największy na świecie, oraz Katedrę Metropolitarną. Dalej przejazd do dzielnicy Cosme Velho, gdzie wsiądziemy do kolejki linowej i przez las Tijuca pojedziemy na szczyt Corcovado (Garbus, 710 m n.p. m). Ze szczytu zobaczymy urzekającą panoramę miasta oraz pomnik Chrystusa Odkupiciela. U stóp posągu rozciąga się panoramiczny widok na całe Rio de Janeiro, w tym na zatokę Lagoa Rodrigo de Freitas oraz słynne plaże Copacabana i Ipanema. Następnie przejazd przez centrum miasta na Głowę Cukru; niesamowity szczyt wznoszący się bezpośrednio z wody na wysokość 396 m. Można z niego podziwiać Zatokę Guanabara z mostem łączącym Rio z Niteroi oraz górę Corcovado. Kolacja (napoje dodatkowo płatne). Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3. Rio de Janeiro.

Śniadanie. Czas wolny lub możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej: Carnival Experience z wizytą na słynnym stadionie Maracanã (płatne ok. 85 USD/os.). Podczas wycieczki uczestnicy poznają kulisy przemysłu karnawałowego w Rio de Janeiro: poznają historię narodzin samby i parad karnawałowych, odwiedzą szkołę samby i fabrykę produkującą kostiumy, w której będzie okazja do ich przymierzenia i zrobienia sobie niezapomnianych zdjęć. W programie również lekcja tańca i brazylijski drink powitalny! Na koniec wycieczki coś dla miłośników piłki nożnej - zwiedzanie stadionu Maracanã, na którym odbyły się dwa finały Mistrzostw Świata. Maracanã to najważniejszy stadion piłkarski w Brazylii i jeden z najbardziej znanych na świecie. Powrót do hotelu, czas wolny, kolacja (napoje dodatkowo płatne) i nocleg.

Dzień 4. Rio de Janeiro - Foz do Iguazu.

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Foz do Iguazu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja (napoje dodatkowo płatne) i nocleg.

Dzień 5. Foz do Iguazu.

Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Wodospadów Iguazu po stronie argentyńskiej, gdzie znajduje się większa część wodospadów. Przejazd ekologiczną kolejką nad wodospadami oraz krótki spacer do Garganta do Diabo. Przejdziemy przez "Most Przyjaźni" łączący Argentynę z Brazylią, skąd można obserwować panoramiczny widok na wodospady. W ciągu dnia przerwa na lunch (napoje dodatkowo płatne). Powrót do hotelu. Wieczorem możliwość wyjścia na kolację z wyjątkowym pokazem folklorystycznym Rafain Show (dodatkowo płatne 75 USD/os.) - najlepszym w regionie, podczas którego podziwiać można tradycyjne tańce z Ameryki Południowej, a tancerze zaprezentują się widzom w wyszukanych kostiumach. Podczas kolacji serwowane są potrawy regionalne i międzynarodowe oraz grill z wyborem ponad piętnastu rodzajów mięs. Nocleg.

Dzień 6. Foz do Iguazu - Buenos Aires.

Śniadanie. Wycieczka do wodospadów Iguazu po stronie brazylijskiej. Rzeka Iguazu na granicy Brazylii i Argentyny tworzy 275 wodospadów, w tym największy — Garganta do Diabo (Gardziel Diabła). Wjedziemy do Parku Narodowego, by podczas spaceru specjalną trasą widokową pośród bujnej roślinności podziwiać argentyńską stronę wodospadów od strony Brazylii. Lunch lub wczesna kolacja (napoje dodatkowo płatne). Transfer na lotnisko, przelot do Buenos Aires. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 7. Buenos Aires.

Po śniadaniu zwiedzanie Buenos Aires. Zobaczymy neoklasyczny Pałac Kongresu, Różowy Dom, siedzibę rządu, a także centralny plac Plaza de Mayo, na którym znajduje się ratusz miasta i katedra. Następnie zobaczymy z zewnątrz muzyczny Teatr Kolumba oraz robotniczą dzielnicę La Boca. Dalej spacer ulicą Caminito okupowaną przez malarzy i sprzedawców pamiątek, ulicę San Thelmo z kolonialnymi domami, sklepami i klubami tanga. Pojedziemy również do dzielnicy Palermi, w której eleganckie domy są otoczone przez barwne parki — zobaczymy m.in. Zoo, Ogród Botaniczny, planetarium. W drodze powrotnej przejedziemy przez dzielnicę Racoleta. Lunch (1 napój w cenie). Po południu powrót do hotelu i czas wolny. Nocleg.

Dzień 8. Buenos Aires.

Po śniadaniu przejazd na tradycyjne argentyńskie ranczo, na którym odbędzie się pokaz tańca folklorystycznego i występy jeździeckie gaucho. Na miejscu lunch w lokalnym stylu (argentyński grill, napoje w cenie) i możliwość jazdy konnej. Powrót do hotelu. Dla chętnych (dodatkowo płatne 70 USD/os.) kolacja z pokazem tanga argentyńskiego. Nocleg.

Dzień 9. Buenos Aires – El Calafate.

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko. Przelot do El Calafate. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 10. El Calafate.

Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Los Glaciares wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To tam właśnie znajduje się jeden z cudów natury: lodowiec Perito Moreno – niewątpliwie, największa atrakcja parku. Jeśli dopisze nam szczęście, będziemy świadkami niesamowitego zjawiska - kruszenia się lodowca, a dźwięk, który wydobywa się, podczas wpadania ogromnych bloków lodu do wody zapamiętamy do końca życia. Na miejscu godzinny rejs statkiem po jeziorze Argentino aż do lodowca Uppsala zajmującego powierzchnię ponad dwa razy większą niż miasto Buenos Aires. Rejs oferuje możliwość obserwowania spektakularnych ścian lodowca Perito Moreno. Ma on długość 30 km, a jego czoło jest szerokie na 5 km. Ściany lodu w zależności od miejsca i pory roku osiągają wysokość od 30 do 60 m. Lodowiec ten przemieszcza się w tempie ok. 2 m na dobę, co tworzy niezapomniany spektakl przyrodniczy: olbrzymie bryły lodu odrywają się od reszty lodowca i z ogromnym hukiem wpadają do wody. 400 metrów od południowej ściany lodowca łódź zatrzymuje się na kilka minut, aby przyjrzeć się z bliska krajobrazowi. Lunch we własnym zakresie. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 11. El Calafate - Ushuaia.

Śniadanie. Przelot do Ushuaia, najbardziej wysuniętego na południe miasta na świecie, skąd do Antarktydy już tylko 1000 km. Transfer do hotelu w Ushuaia, zakwaterowanie.

Dzień 12. Ushuaia.

Po śniadaniu czeka nas wyprawa do Parku Narodowego Ziemi Ognistej (Tierra del Fuego). Ziemia Ognista zawdzięcza swą nazwę Ferdynandowi Magellanowi, który odkrywszy wyspę, w 1520 r. zauważył na niej ogień, który rozpalili jej rdzenni mieszkańcy. W tym regionie występują pingwiny magellańskie. Park zajmuje powierzchnię ok. 63 tysięcy ha. Na stacji kolejowej wsiądziemy w słynny Tren del Fin del Mundo (Pociąg Końca Świata), który pierwotnie służył do transportu więźniów. Do 1947 przestępcy, mordercy, zamachowcy trafiali na zesłanie na tej niegościnnej, surowej wyspie. Jeśli pogoda pozwoli, udamy się na spacer po najbardziej malowniczych zakątkach parku końca świata. Powrót do Ushuaia, a następnie przejazd do portu, gdzie wsiądziemy na pokład katamaranu, który zabierze nas na wyprawę po wodach Kanału Beagle. Niezapomniane widoki towarzyszyć nam będą przez całą drogę, a celem będzie dopłynięcie do Wyspy Ptaków, zamieszkanej m.in. przez kormorany, albatrosy, dzikie kaczki, mewy itp. oraz wyspy, której głównymi mieszkańcami są lwy morskie. Nasza żegluga dobiegnie końca przy latarni morskiej Les Eclaireurs. Jeśli będziemy mieli szczęście, zobaczymy też pingwiny. Powrót do hotelu w Ushuaia, nocleg.

Dzień 13. Ushuaia - Buenos Aires.

Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na lotnisko w Ushuaia i przelot do Buenos Aires. Transfer i zakwaterowanie w hotelu, czas wolny i nocleg.

Dzień 14. Buenos Aires - Polska.

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Buenos Aires, lot powrotny do Polski.
Informacje dodatkowe:
- Ze względu na dużą zmienność pogody w poszczególnych rejonach należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież, między innymi: polar, kurtkę zimową, wygodne buty trekkingowe, okulary przeciwsłoneczne, rękawiczki, czapkę, szalik – temperatury mogą oscylować od 20 do 0 stopni

• W trakcie przelotów wewnętrznych i na całej trasie objazdu obowiązuje całkowity zakaz przewożenia w bagażu głównym i podręcznym produktów pochodzenia organicznego (żywności)
UWAGA:

Niniejsza oferta objazdowa nie jest dostępna dla dzieci poniżej 5 roku życia, ze względu na brak udogodnień w trakcie programu zwiedzania, intensywność zwiedzania, odmienność klimatyczną, stref czasowych, zwyczajów i kuchni. W przypadku zainteresowania wyjazdem z dziećmi, w tym poniżej 5 roku życia, zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi ofertami.

Świadczenia

• Przelot na trasie Polska - Rio de Janeiro, Buenos Aires - Polska z przesiadkami

• 3 przeloty wewnętrzne na trasie Buenos Aires-El Calafate-Ushuaia-Buenos Aires

• Opłaty lotniskowe

• Ubezpieczenie KL, NNW

• Zakwaterowanie w hotelach 3

• Wyżywienie zgodnie z programem

• Transfery i przejazdy lokalne klimatyzowanymi minibusami/autokarem

• Serwis lokalnych przewodników i polskiego pilota

• Bagaż:
- przelot międzynarodowy: bagaż rejestrowany do 23kg;

• Przelot wewnętrzny: bagaż rejestrowany do 23kg/os na trasie Rio de Janeiro-Foz do Iguazu oraz 15 kg/os.

• Na odcinku Foz do Iguazu-Buenos Aires, oraz na przelotach do/z Patagonii
• Zwiększenie limitu bagażu na przelocie wewnętrznym możliwe jedynie na danym lotnisku, za dodatkową opłatą, której wysokość podana jest przy stanowisku odprawy

Dodatkowo płatne

- zakwaterowanie w pokoju pojedynczym, albo do tańsza opcja "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana- obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, dwa przeloty wewnętrzne (Rio de Janeiro - Foz do Iguazu, Foz do Iguazu - Buenos Aires), zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 485 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki- inne wydatki osobiste- miejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

Obsługa na miejscu

W jęz. polskim

Informacje wizowe

Wizy nie są wymagane, podstawą wjazdu jest polski paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych

Wg programu
Wylot
WAW · 05.03 (Wt.)Warszawa - Chopin
RIO · 05.03 (Wt.)Rio De Janeiro
Godziny lotu podamy później
Przylot
EZE · 18.03 (Pon.)Buenos Aires
WAW · 19.03 (Wt.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
43 998 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

980
za 1 auto
1 auto
Data od
05.03.2024
Data do
19.03.2024
980
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

710
za wycieczkę
710
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka43 998

Cena całkowita

43 998
Zaliczka płatna teraz13 199
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

24°C
17°C
23°C
13

Przed podróżą

Nie są wymagane żadne zaświadczenia o szczepieniach.
Przy wjeździe do Argentyny należy okazać ważny paszport. Turysta może być poproszony o okazanie biletu powrotnego oraz dowodu posiadania wystarczających środków finansowych na pokrycie kosztów podróży, z reguły należy także podać planowany adres pobytu w Argentynie.

Obywatele polscy nie potrzebują wizy, gdy udają się do Argentyny na okres do 90 dni.

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej