20 179

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyBrazyliaBrazylia - z caipirinhą w ręku, z sambą w sercu

Wyprawa przez kontynent

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK181740
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK181740
12

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK181740

Opis oferty

Zakwaterowanie

Hotele/lodge o standardzie / (10 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Położenie

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozkłady.

Dzień 2

Przylot do Rio de Janeiro, odprawa paszportowa. Następnie ruszymy na zwiedzanie Rio de Janeiro. Samba, futbol oraz skąpane w słońcu plaże Copacabana i Ipanema to jego najsłynniejsze wizytówki. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38m posąg Chrystusa Zbawiciela. Następnie przejazd na Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pã o de Açú car. Później udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie (w okresie karnawału lub koncertów, tylko z okien autokaru). Na kolację będziemy mieli okazję skosztować słynną wołowinę brazylijską w Churrascarii i zapoznać się ze sposobem jej podawania tzw. Rodí zio de carne. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50km).

Dzień 3

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Foz do Iguaç u. Przejazd do parku i zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguaç u, co w języku Indian Guaraní oznacza „wielką wodę”. Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguaç u zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą, mającą ponad 70m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia kolejnych wyjątkowych zdjęć. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 30km). W tym dniu, dla chętnych i jeśli czas na to pozwoli, zaoferujemy wizytę w parku ptaków (dodatkowo płatne ok. 35 USD/os.) Dla chętnych wieczorem latino show (dodatkowo płatne ok. 75USD/os.).

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Iguazú po stronie argentyńskiej. Wyznaczonymi szlakami i w kolejce, będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów przejdziemy trasę ok. 2km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego po raz kolejny zachwycimy się pięknem wodospadu Garganta del Diablo. Lunch na terenie parku lub kolacja w hotelu. Dla chętnych, jako opcja, wodne safari - przejazd samochodem terenowym przez las tropikalny, podziwianie świata dzikiej przyrody, a następnie wycieczka pod wodospady łodziami podobnymi do pontonów (dodatkowo płatne ok. 100 USD/os.). Następnie przejedziemy przez „most braterstwa” na stronę brazylijską. Powrót do hotelu. Nocleg. (Trasa ok. 50km). Dla chętnych wieczorem latino show (dodatkowo płatne ok. 75USD/os.).

Dzień 5

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Brasí li. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Stolica Brazylii została tu przeniesiona w 1960 roku i została zbudowana w niecałe cztery lata według projektu najsławniejszego architekta brazylijskiego - Oscara Niemayera. Miasto zostało zaprojektowane tak, aby z lotu ptaka przypominało samolot. Wzdłuż „skrzydeł” rozlokowano budynki mieszkalne, wzdłuż „kadłuba” - budynki użyteczności publicznej, a w miejscu „kabiny” - budynki rządowe. Ciekawe rozwiązania urbanistyczne i nowoczesne projekty sprawiły, iż Brasí lia, jako jedyne miasto powstałe w XX wieku, została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W trakcie wycieczki zobaczymy najważniejsze punkty miasta: Katedrę, zbudowaną na wzór korony cierniowej Chrystusa, Wieżę Telewizyjną, Praç a dos Trê s Poderes, JK Memorial, budynki rządowe. Przystanek na lunch. Po zwiedzaniu transfer na lotnisko w Brasí lii, a następnie wieczorny przelot do Manaus. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok.40km)

Dzień 6

Po śniadaniu wyprawa w głąb amazońskiej dżungli na ekscytujące spotkanie z otaczającą nas dziką przyrodą. Zaprosimy Państwa na około 1,5-godzinny trekking, podczas którego zobaczymy zarówno faunę jak i florę Amazonii. Następnie udamy się z wizytą do caboclos - czyli brazylijskich metysów będących potomkami miejscowych Indian oraz Europejczyków, którzy byli zatrudniani przy pozyskiwaniu kauczuku. Będzie również możliwość wspólnego łowienia piranii razem z tubylcami. Powrót do lodge, kolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, czas wolny na odpoczynek nad wodą. W tym dniu zaproponujemy udział w wycieczce opcjonalnej (dostępność zależna od stanu wód) - safari z różowymi delfinami (dodatkowo płatne ok. 160 USD/os. w zależności od liczby chętnych). Te niezwykle inteligentne oraz przyjazne ssaki, występują tu zupełnie na wolności, chętnie przypływają do ludzi. Będziemy mogli zobaczyć ich karmienie. W trakcie wycieczki zobaczymy rośliny wodne nazywane roślinami „Królowej Wiktorii”, okrągłe, unoszące się na wodzie liście o rozmiarach dochodzących do 3m, a ich łodygi osiągają długość do 7 – 8m. Następnie udamy się z wizytą do jednej z pływających wiosek indiańskich. Razem z lokalnymi mieszkańcami wyruszymy na karmienie wielkiej ryby piraruku, gdzie również będzie można spróbować swoich umiejętności wędkarskich. Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli okazję zobaczyć leniwca, anakondę oraz jedno z największych drzew w Amazonii - sumauma. Powrót do lodge. Po kolacji popłyniemy na wieczorną przejażdżkę czółnem na spotkanie oko w oko z kajmanami, podczas której towarzyszyć nam będą nocne odgłosy dżungli. Powrót na nocleg w lodge.

Dzień 8

Po śniadaniu powrót do Manaus. Przepływać będziemy przez tzw. spotkanie rzek (Encontro das Aguas): Rio Negro (Czarna rzeka), której ciemne wody spotykają się z jasnymi wodami Solimõ es (górnej części Amazonki). Obie rzeki przez około 20km płyną w jednym korycie jednakże ich odmienne barwy nie mieszają się ze sobą. Z pokładu łodzi będziemy podziwiać to niecodzienne zjawisko. Następnie zwiedzanie Manaus, stolicy Amazonii. Odwiedzimy tu: Mercado Municipal - lokalny bazar z produktami regionalnymi, rękodziełem i pamiątkami. Dalej przejedziemy nabrzeżnymi hałaśliwymi i zatłoczonymi ulicami portowymi aż do gmachu Teatro Amazonas - opery amazońskiej neoklasycystycznej budowli ukończonej w 1896 roku, która jako miejsce reprezentacyjne zyskała przepiękny wystrój. Przejazd na lotnisko i przelot do Salvador de Bahia. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja (trasa ok. 70km).

Dzień 9

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie pierwszej stolicy Brazylii. Salvador leży nad brzegiem oceanu, a jednocześnie na różnych poziomach łańcucha górskiego. Przejedziemy wzdłuż wybrzeża w kierunku latarni morskiej i starego fortu St. Antonio. Następnie udamy się do części dolnej miasta, gdzie znajduje się Winda Laserda. Czas wolny na zakup pamiątek w hali targowej z czasów kolonialnych, Mercado Modelo. Wjazd windą do górnej części miasta i spacer od placu Tome de Sousa z pięknym Palacio Rio Branco do centrum historycznego miasta, Pelourinho (ta część miasta wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Spacer po krętych uliczkach, pełnych pięknych budynków z okresu kolonialnego. Wizyta w kościele św. Franciszka z Asyżu. Przejazd nad jezioro Dique do Totoro, gdzie stoją figury orixe, typowe dla afrykańskich religii candomble. Wpływ Afrykańczyków na kulturę Salvadoru jest widoczny na każdym kroku. Bóstwa orixe występują tutaj obok figur świętych. Następnie przejazd do słynnego kościoła Nosso Senhor do Bonfim oraz wjazd na wzgórze Serrat i podziwianie pięknego widoku na miasto i ocean. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 60km).

Dzień 10

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Rio de Janeiro (możliwy z przesiadką). Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Rio - Copacabanie lub Ipanemie. Kolacja, nocleg.

Dzień 11

Czas na odpoczynek. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: wyspy tropikalne ok 75 USD/os., samba show ok. 100 USD/os., lot helikopterem ok 200 USD/os. za 30min. Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.

Dzień 12

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

Dzień 13

Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Prosimy o zabranie odpowiedniej odzieży lekkich płaszczy przeciwdeszczowych, długich spodni i cienkiej bluzki z długim rękawem na spacer po dżungli) oraz obuwia antypoślizgowego (np.: sandały trekkingowe lub tenisówki - śliskie kamienie w pobliżu wodospadów) i masek/ okularów do nurkowania podczas safari w Iguazu.

Szczepienia i zdrowie

Szczepienia nie są wymagane. Jedynie w rejonie Amazonii jestzalecane szczepienie przeciwko żółtej febrze. Należy zabrać repelenty.

świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotemrejsowym do Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Brazylii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napoi oraz zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (opłata na miejscu)ok. 260 USD/os (w tym bilety wstępu, napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców)

Dokumenty potrzebne do Brazylii przed wylotem:

• certyfikat zaszczepienia przeciwko COVID-19 (od ostatniej dawki musi minąć minimum 14 dni).

• w przypadku braku szczepienia: należy przedstawić negatywny wynik testu RT_PCR lub antygenowego wykonany na dzień przed wylotem.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny przynajmniej 6miesięcyod daty powrotu z Brazylii.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Dokumenty potrzebne do Brazylii przed wylotem:

• certyfikat zaszczepienia przeciwko COVID-19 (od ostatniej dawki musi minąć minimum 14 dni).

• w przypadku braku szczepienia: należy przedstawić negatywny wynik testu RT_PCR lub antygenowego wykonany na dzień przed wylotem.

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6miesięcyod daty powrotu z Brazylii.

Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Dokumenty potrzebne do Brazylii przed wylotem:

• certyfikat zaszczepienia przeciwko COVID-19 (od ostatniej dawki musi minąć minimum 14 dni).

• w przypadku braku szczepienia: należy przedstawić negatywny wynik testu RT_PCR lub antygenowego wykonany na dzień przed wylotem.

Meta description

Pierwsza stolica Brazylii - Salvador de Bahia • dzika przyroda Amazonii • Rio de Janeiro • Plaże Copacabany • największe wodospady na świecie - Iguacu • stolica Brazylii - Brasilia

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.7/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
WAW · 14.02 (Wt.)Warszawa - Chopin
GIG · 14.02 (Wt.)Rio De Janeiro
Godziny lotu podamy później
Przylot
GIG · 25.02 (Sob.)Rio De Janeiro
WAW · 26.02 (Ndz.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
40 357 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

860
za 1 auto
1 auto
Data od
14.02.2023
Data do
26.02.2023
860
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

420
za wycieczkę
420
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka40 357
Cena całkowita40 357
Zaliczka płatna teraz12 107
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

30°C
23°C
25°C
6

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Oświadczenie Zdrowia Podróżnego DSV (drukowane lub w formie cyfrowej), wypełnione w ciągu 72 godzin poprzedzających wjazd do Federacyjnej Republiki Brazylii, zawierające zgodę na przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w okresie pobytu w kraju. Oświadczenie.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR lub antygenowy na 24 godziny przed lądowaniem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR antygenowy na 24 godziny przed lądowaniem- nie dotyczy dzieci do 12 roku życia.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR antygenowy na 24 godziny przed lądowaniem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowe do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Podczas wjazdu do Brazylii należy mieć paszport ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
Przy przekraczaniu brazylijskiej granicy podróżujący otrzymuje kartę wjazdu. Należy ją bezwzględnie zachować, gdyż okazanie tego dokumentu jest niezbędne podczas kontroli granicznej przy wyjeździe z Brazylii. Służby graniczne mogą żądać okazania biletu powrotnego, jak również odpowiednich środków finansowych na czas pobytu (karty kredytowe, czeki podróżne bądź gotówka).

Obywatele polscy przybywający do Brazylii w celu turystycznym i/lub biznesowym mają prawo do 90-dniowego pobytu bezwizowego w okresie 180 dni.
Nie wymaga się szczepień od osób przybywających z Europy. Szczepienie przeciw żółtej febrze jest jednak szczególnie zalecane osobom podróżującym do niektórych stanów.