13 276  /os.

Podsumowanie ceny
9

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): Logos TourKod oferty: WAK800673

Kraj

Chiny-macau-hongkong

Chiny – makau – hongkong

Historyczne stolice cesarstwa. Pałace i świątynie, pagody i ogrody. Zakazane Miasto, Wielki Mur, Armia Terakotowa. Suzhou – Wenecja Orientu, miasto jedwabiu i ogrodów. Nowoczesny Szanghaj oraz dawne kolonie – pełne kasyn, urocze Makau oraz tygrys Azji – Hongkong. Wizyta w klasztorze Shaolin, miejscu narodzin chińskiej sztuki walki kung-fu. Rejs rzeką Li Jiang.

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Chin.

Dzień 2

Pekin

Przylot do Pekinu. Przejazd do Pałacu Letniego – cesarskiego kompleksu ogrodowo-pałacowego. Spacer korytarzami i alejkami, łączącymi ukryte wśród zieleni zabudowania pałacowe, którymi chodziła najpotężniejsza kobieta ostatniej dynastii Qing – cesarzowa wdowa Cixi. Krótki rejs łodzią po zajmującym 2/3 powierzchni ogrodu jeziorze Kunming. Wizyta w wytwórni biżuterii i kosmetyków z pereł słodkowodnych, hodowanych w jeziorze Pałacu Letniego. Przejażdżka rikszami po hutongach – pełnymi wąskich uliczek, najstarszymi dzielnicami Pekinu. Wizyta w tradycyjnym domu rodziny chińskiej. Zwiedzanie Świątyni Harmonii i Pokoju, w której koncentruje się życie religijne wyznawców lamaizmu. Przejazd do hotelu. Kolacja. Wieczorem – fakultatywnie – przedstawienie słynnej Opery Pekińskiej (30 USD, min. 10 osób).

Dzień 3

Wielki Mur

Wycieczka na Wielki Mur, którego całkowita długość przekraczała 7500 km. Możliwość spaceru po tej najdłuższej na świecie fortyfikacji obronnej, zbudowanej w III w. p.n. e. Przejazd na teren nekropolii 13 cesarzy z dynastii Ming. Zwiedzanie kompleksu grobowca Changling – miejsca pochówku potężnego cesarza Yongle. Spacer słynną Świętą Drogą, którą cesarze udawali się w swoją ostatnią podróż. Krótki postój w pobliżu obiektów olimpijskich – możliwość zdjęć. Na kolację słynna kaczka po pekińsku oraz degustacja lokalnego trunku. Wieczorem – fakultatywnie – spektakl „The Legend of Kung-fu” (ok. 30 USD, min. 10 osób).

Dzień 4

Pekin

Przejście zabytkową uliczką Qianmen, oddającą klimat dawnych Chin. Spacer po największym placu świata – placu Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Zwiedzanie Zakazanego Miasta (zimowy pałac cesarski) – rezydencji 24 cesarzy dynastii Ming i Qing. Następnie wizyta w herbaciarni – udział w tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty oraz degustacja kilku herbat (możliwość zakupów). Przejazd do Świątyni Nieba, najpiękniejszej spośród tych, w których cesarze wznosili modły o pomyślne plony. Główny pawilon tej świątyni stał się symbolem Pekinu. Wizyta w Centrum Medycyny Tradycyjnej – możliwość masażu stóp oraz zbadania przez lekarzy medycyny tradycyjnej (chętni mogą zakupić leki). Kolacja. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem do Xian.

Dzień 5

XIAN

Przyjazd do Xian – jednej z 6 historycznych stolic Chin. To tu zaczynał się słynny Jedwabny Szlak. Transfer do hotelu na śniadanie. Wyjazd poza miasto do muzeum słynnej Armii Terakotowej, która liczyła ok. 8 tysięcy figur koni i żołnierzy, każda naturalnej wielkości i z niepowtarzalnymi, indywidualnymi rysami twarzy. Powrót do Xian. Przejazd do dzielnicy muzułmańskiej. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, który jest przykładem połączenia architektury islamskiej z chińską. Czas wolny na spacer po uliczkach pełnych sklepików z wyrobami rzemiosła ludowego oraz stoisk i restauracji oferujących lokalne przysmaki (jeśli czas pozwoli). Na kolację tradycyjny, słynny bankiet pierożkowy. Fakultatywnie – barwne widowisko „Tang Dynasty Show” (ok. 30 USD, min. 10 osób).

Dzień 6

Xian - Luoyang

Spacer po potężnych murach miejskich. Zwiedzanie pochodzącej z VII w. Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi – symbolu Xian. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd szybkim pociągiem do Luoyang. Zwiedzanie grot Longmen. We wnękach i grotach skalnych, wykutych w zboczu zachodniego brzegu przełomu rzeki Yi, wyrzeźbiono ponad 100 tys. posągów Buddy, które przedstawiają rozwój sztuki buddyjskiej na przestrzeni ponad 600 lat. Najmniejsze mają kilka centymetrów, największy mierzy 18 m. Powrót do Luoyang. Spacer po Starym Mieście pełnym sklepów i restauracji, które klimatem przypominają dawne Chiny. Zakwaterowanie. Kolacja.

Dzień 7

Klasztor Shaolin - LUOYANG - SUZHOU

Przejazd do klasztoru Shaolin, zbudowanego na stokach jednej z 5 świętych gór taoistycznych. To w nim powstała szkoła buddyzmu Chan, który po dotarciu do Korei i Japonii, zmienił nazwę na Zen. Jest to także miejsce, uważane za kolebkę sztuk walki – znanych na świecie jako kung-fu. Udział w pokazie. Następnie spacer po tzw. Lesie Pagód, będącym miejscem pochówku znamienitych mnichów klasztoru. Późny obiad w lokalnej restauracji. Transfer na dworzec kolejowy w Zhengzhou, przejazd super szybkim pociągiem do Suzhou. Transfer do hotelu.

Dzień 8

SUZHOU – TONGLI - SZANGHAJ

Zwiedzanie Suzhou, jednego z najpiękniejszych miast Chin, zwanego Wenecją Orientu. Miasto jedwabiu, malowniczych kanałów i pięknych ogrodów. Wizyta w najmniejszym w mieście przydomowym Ogrodzie Mistrza Sieci (Wangshi Yuan), uważanym za jeden z najpiękniejszych ogrodów Chin. Lekcja kaligrafii z użyciem pędzla, tuszu oraz papieru ryżowego. Zwiedzanie manufaktury jedwabiu – możliwość poznania procesu produkcji oraz dokonania zakupów. Wizyta w Instytucie Hafciarstwa słynącym z oryginalnego haftu dwustronnego. Przejazd do Tongli, miasta położonego nad siecią malowniczych kanałów. Rejs łodziami. Przejazd do Szanghaju, zwanego Perłą Orientu. Kolacja. Fakultatywnie wieczorny rejs statkiem po przepływającej przez miasto rzece Huang Pu (ok. 30 USD, min. 10 osób) lub przedstawienie słynnych akrobatów (ok. 40 USD, min. 10 osób).

Dzień 9

Szanghaj - Guilin

Przejazd do Świątyni Nefrytowego Buddy, w której przechowywane są przywiezione z Birmy słynne posągi Buddy z białego nefrytu. Przejazd na Bund – słynne nabrzeże nad rzeką Huang Pu z monumentalnymi budynkami będącymi przykładami architektury europejskiej oraz z widokiem na nowoczesną, pełną najwyższych wieżowców, biznesową dzielnicę Pudong. Przejazd na Stare Miasto. Zwiedzanie malowniczego ogrodu Yu Yuan. Czas wolny na atrakcyjne zakupy i spacer zabytkowymi uliczkami Starego Miasta, na których można obserwować codzienne życie mieszkańców (jeśli czas pozwoli). Wizyta w ZOO i niepowtarzalna okazja zobaczenia uroczej pandy – jednego z symbolu Chin a zarazem najsłynniejszego zwierzęcia na liście zagrożonych gatunków. Kolacja. Transfer na lotnisko. Przelot do Guilin. Transfer do hotelu.

Dzień 10

GUILIN – LONGSHEN

Zwiedzanie Jaskini Trzcinowej Fujarki, w której można zobaczyć ciekawe formy stalaktytów i stalagmitów. Wycieczka do Longshen. Przejście wśród pól poprzez wioski mniejszości Zhuang na niezwykle malownicze Tarasy Ryżowe Smoczego Grzbietu. Okolicę zamieszkują też mniejszości etniczne Yao i Miao. Powrót do Guilin. Po drodze wizyta na plantacji herbaty. Spacer pośród krzewów herbacianych, krótki wykład i pokaz produkcji oraz degustacja lokalnych gatunków herbat. Kolacja. Wieczorem – fakultatywnie – nocna przejażdżka łodzią i pokaz tradycyjnego połowu ryb z wykorzystaniem kormoranów (pokaz uzależniony od warunków pogodowych, cena ok. 25 USD, min. 10 osób).

Dzień 11

RZEKA LI JIANG – YANGSHUO – GUILIN – ZHUHAI

Rejs rzeką Li Jiang do miasteczka Yangshuo. Po drodze krajobrazy pól, wiosek i krasowych wzgórz, znane z tradycyjnych chińskich obrazów. W czasie rejsu – obiad. Dopłynięcie do Yangshuo. Czas wolny na spacer po tej malowniczej miejscowości, będącej ulubionym miejscem poetów i malarzy. Powrót autokarem do Guilin (przejazd meleksami na parking). Wejście na Wzgórze Ujarzmiające Fale (Fubo Shan), skąd rozciąga się widok na całe miasto. Kolacja. Przejazd na dworzec kolejowy. Podróż szybkim pociągiem do Zhuhai. Transfer do hotelu.

Dzień 12

Makau

Przekroczenie granicy z Makau. Panoramiczne zwiedzanie miasta (z okien autokaru), które przez prawie 450 lat znajdowało się pod zarządem Portugalii i jest ciekawą mieszanką kultury Wschodu i Zachodu. Wizyta w świątyni Kun Lam poświęconej chińskiej Bogini Miłosierdzia – Guanyin. Zwiedzanie pozostałości katedry św. Pawła – kiedyś największej świątyni katolickiej w Azji. Przejście pełnymi sklepów uliczkami starej części miasta na plac Senacki, otoczony tradycyjną, portugalską zabudową. Możliwość wizyty w jednym z kościołów katolickich. Spacer Avenida de Almeida Ribeiro – główną aleją miasta. Wizyta w jednym z największych kasyn, z których słynie Makau. Kolacja portugalska.

Dzień 13

Hongkong

Transfer do portu. Przepłynięcie promem do Hongkongu – dawnej kolonii brytyjskiej. Zwiedzanie panoramiczne miasta (z okien autokaru). Wjazd na szczyt góry Victoria, z którego (przy dobrej pogodzie) rozciąga się wspaniały widok na miasto i port. Przejazd do dawnej wioski Aberdeen, w której znajdują się pozostałości słynnego miasta na wodzie. Rejs sampanem. Zwiedzanie centrum finansowo-handlowego, rejs promem Star Ferry z wyspy Hongkong na półwysep Kowloon. Przejazd na bazar w dzielnicy Mong Kok. Kolacja. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 14

Przylot do Warszawy.

I rata

2000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej, przelot wewnętrzny, przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, pociągami,

Rejs promem na trasie Makau – Hongkong, 11 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3/4 w dogodnych lokalizacjach, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 1800 PLN; 1 noc w pociągu nocnym do Xian – miejsca sypialne (przedziały 4-os.),

11 śniadań, 2 obiady, 11 kolacji (+ 1 szklanka napoju), opiekę polskiego pilota, usługi lokalnych przewodników, ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN. Obywatele RP udający się do Chin muszą posiadać ważną wizę. Wizę można uzyskać samodzielnie (w tym celu należy wypełnić wniosek o wizę przez stronę następnie osobiście złożyć wymagane dokumenty w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie). Możliwe jest również pośrednictwo biura LogosTour. Od 15.08.2023 obowiązek osobistego stawiennictwa w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie w celu złożenia odcisków palców został czasowo zawieszony.

W przypadku korzystania z pośrednictwa LogosTour na 60 dni przed wyjazdem należy złożyć;

Paszport ważny co najmniej 7 miesięcy od daty powrotu z Chin, mający min. 2 strony wolne obok siebie (po otworzeniu paszportu, nie jedna po drugiej na tej samej kartce), nie może być uszkodzony np. naderwane strony (szczególnie strona ze zdjęciem i danymi). wypełniony i podpisany formularz dla osób ubiegających się o wizę za pośrednictwem LogosTour (1 egz.),

2 zdjęcia paszportowe o wymiarach 33mm x 48mm (aktualne, w kolorze, na jasnym tle, twarz stanowi ok. 70% fotografii, bez okularów i kolczyków, uszy odkryte, ramiona widoczne),

Upoważnienie dla biura LogosTour do wypełnienia wniosku przez stronę złożenia dokumentów w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie;

Zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu pośrednictwa w złożeniu wniosku o wizę chińską,

Opłaty za wizę i obsługę centrum wizowego 445 PLN oraz za pośrednictwo wizowe 350 PLN.

Osoby posiadające paszport wydany w województwach pomorskim, zachodnio-pomorskim, kujawsko-pomorskim oraz warmińsko-mazurskim mogą ubiegać się o wizę także w Konsulacie Generalnym ChRL w Gdańsku (we własnym zakresie).

Opłata za wizę w Gdańsku wynosi 260 zł. Dokumenty należy złożyć nie później niż 1 miesiąc i nie wcześniej niż 3 miesiące przed datą wjazdu do Chin. Na bilety wstępu, przejażdżkę rikszami po hutongach, rejs po rzece Li Jiang (z obiadem), przejazdy meleksami oraz napiwki dla przewodników i kierowców należy zabrać ze sobą ok. 370 USD (do przekazania pilotowi po przylocie do Pekinu). DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z PANDEMIĄ COVID-19

Za pomocą strony internetowej

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 dorosłych

Wg programuDO SPRAWDZENIA
Wylot
WAW · 27.04 (Sob.)Warszawa - Chopin
PEK · 27.04 (Sob.)Pekin
Godziny lotu podamy później
Przylot
HKG · 10.05 (Pt.)Hongkong
WAW · 10.05 (Pt.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
26 552 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

980
za 1 auto
1 auto
Data od
27.04.2024
Data do
10.05.2024
980
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

710
za wycieczkę
710
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka26 552

Cena całkowita

26 552
Zaliczka płatna teraz7 966
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

19°C
11°C
12

Przed podróżą

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (min. 6 stron wolnych obok siebie).
Obywatele polscy udający się do Chin muszą mieć ważną wizę pobytową lub tranzytową. Osoby oczekujące na lotnisku na międzynarodowe połączenia lotnicze nie dłużej niż 24 godziny mogą opuścić lotnisko na podstawie krótkotrwałego zezwolenia uzyskiwanego bezpośrednio przy odprawie paszportowej. Wyjątek stanowią międzynarodowe lotniska w miastach: Pekin, Szanghaj, Kanton (Guangzhou), Shenzhen, Chengdu, Chongqing, Dalian, Shenyang, Hangzhou, Guilin, Kunming, Xi'an i Xiamen, gdzie władze chińskie wydłużyły okres ważności zezwolenia do 72 godzin (jednak bez prawa opuszczania obszaru administracyjnego danego miasta).
30 stycznia 2016 r. władze chińskie wprowadziły prawo do 6-dniowego (max.144 godz.) pobytu bez obowiązku posiadania wizy dla cudzoziemców podróżujących tranzytem drogą lotniczą przez 4 międzynarodowe porty lotnicze: w Szanghaju (Hongqiao International Airport i Pudong International Airport), w stolicy prowincji Jiangsu, Nankinie (Nanjing Lukou Airport) oraz w stolicy prowincji Zhejiang, Hangzhou (Hangzhou Xiaoshan Airport). Cudzoziemcy podróżujący tranzytem przez wyznaczone porty lotnicze, posiadając paszport oraz bilet na dalszy odcinek podróży, mogą ubiegać się na lotnisku, w wyznaczonym specjalnie do tego miejscu, o prawo do opuszczenia lotniska na czas do 144 godzin/6 dni, z obowiązkiem powrotu na wyznaczony lot. W tym czasie istnieje możliwość poruszania się w obrębie trzech wyznaczonych obszarów administracyjnych Chin tj. miasta Szanghaj, prowincji Jiangsu oraz prowincji Zhejiang jednakże bez możliwości przemieszczania się poza ich granice.
Od 10 maja 2019 r. osoby ubiegające się o wizę do Chin w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie oraz w Konsulacie Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku powinny wypełnić wniosek online i umówić się na wizytę za pośrednictwem strony internetowej zobacz więcej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych: zobacz więcej.

We wszystkich punktach granicznych pobierane są odciski palców od przyjeżdżających cudzoziemców w wieku 14-70 lat. W związku z tym, przed podejściem do okienka kontroli paszportowej wszyscy podróżni muszą skorzystać z urządzenia do samodzielnego oddania odcisków palców i pobrać wydruk z potwierdzeniem (dotyczy to również osób poniżej 14 i powyżej 70 roku życia, takie osoby odbierają tylko wydruk potwierdzający brak konieczności zostawienia odcisków palców).

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej