15 876  /os.

Podsumowanie ceny
5

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): Logos TourKod oferty: WAK800674

Kraj

Chiny

Chiny (północ i południe + junnan)

Przejazd przez wschodnie Chiny. Nowoczesna, ale i pełna zabytków Północ. Junnan – barwne, urozmaicone mniejszościami etnicznymi i piękną przyrodą Południe. Wielki Mur i Zakazane Miasto. Armia Terakotowa i nowoczesny Szanghaj. Ogrody Suzhou. Stolica hazardu – Makau oraz kosmopolityczny Hongkong. Lijiang i Dali – zabytkowe miasta prowincji Junnan.

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Chin.

Dzień 2

Szanghaj

Przylot do Szanghaju zwanego Perłą Orientu. Przejazd na słynny Bund – symbol Szanghaju, nabrzeże nad przepływającą przez miasto rzeką Huang Pu, z widokiem na Pudong – pełną najwyższych wieżowców, nowoczesną dzielnicę biznesową. Spacer ulicą Nanjing – główną arterią handlową miasta, nazywaną najludniejszą ulicą świata. Zakwaterowanie. Powitalna kolacja. Fakultatywnie – przedstawienie słynnych akrobatów (ok. 40 USD, min. 10 osób).

Dzień 3

SUZHOU – TONGLI – SZANGHAJ

Wycieczka autokarem do Suzhou, jednego z najpiękniejszych miast Chin, zwanego Wenecją Orientu. Miasto jedwabiu, malowniczych kanałów i pięknych ogrodów. Wizyta w najmniejszym w mieście przydomowym Ogrodzie Mistrza Sieci (Wangshi Yuan). Zwiedzanie manufaktury jedwabiu – możliwość poznania procesu produkcji oraz dokonania zakupów. Wizyta w Instytucie Hafciarstwa słynącym z oryginalnego haftu dwustronnego. Przejazd do Tongli, miasta położonego nad siecią malowniczych kanałów. Rejs łodziami. Powrót do Szanghaju. Kolacja. Fakultatywnie wieczorny rejs statkiem po przepływającej przez miasto rzece Huang Pu (ok. 30 USD, min. 10 osób).

Dzień 4

Szanghaj

Panorama miasta z tarasu widokowego, usytuowanego na wieży TV Pearl Tower (468 m) – możliwość spaceru po szklanej podłodze zawieszonej 259 m nad ziemią. Przejazd do Świątyni Nefrytowego Buddy, w której przechowywane są przywiezione z Birmy słynne posągi Buddy z białego nefrytu. Przejazd na Stare Miasto i zwiedzanie malowniczego ogrodu Yu Yuan, oazy spokoju w środku gwarnej dzielnicy. Czas wolny na atrakcyjne zakupy i spacer zabytkowymi uliczkami Starego Miasta, na których wciąż można zobaczyć lokalne życie mieszkańców. Obiad. Transfer na dworzec kolejowy. Podróż szybkim pociągiem do Pekinu. Przejazd do hotelu.

Dzień 5

Pekin

Zwiedzanie Świątyni Nieba, najpiękniejszej spośród tych, gdzie cesarze wznosili modły o pomyślne plony. Główny pawilon tej świątyni stał się symbolem Pekinu. Przejazd do Pałacu Letniego – cesarskiego kompleksu ogrodowo-pałacowego. Spacer korytarzami i alejkami, łączącymi ukryte wśród zieleni zabudowania pałacowe, którymi chodziła najpotężniejsza kobieta ostatniej dynastii Qing – cesarzowa wdowa Cixi. Krótki rejs łodzią po zajmującym 2/3 powierzchni ogrodu jeziorze Kunming. Wizyta w wytwórni biżuterii i kosmetyków z pereł słodkowodnych, hodowanych w jeziorze Pałacu Letniego. Powrót do miasta. Po drodze wizyta w ZOO, w pawilonie pandy wielkiej uznawanej za skarb narodowy Chin. Kolacja. Fakultatywnie – przedstawienie słynnej Opery Pekińskiej (ok. 30 USD, min. 10 osób).

Dzień 6

Wielki Mur

Wycieczka na Wielki Mur, którego całkowita długość przekraczała 7500 km. Możliwość spaceru po tej najdłuższej na świecie fortyfikacji obronnej. Przejazd na teren nekropolii 13 cesarzy z dynastii Ming. Zwiedzanie kompleksu grobowca Changling – miejsca pochówku potężnego cesarza Yongle. Spacer słynną Świętą Drogą, którą cesarze udawali się w swoją ostatnią podróż. Krótki postój w pobliżu obiektów olimpijskich – możliwość zdjęć. Na kolację słynna kaczka po pekińsku oraz degustacja lokalnego trunku. Fakultatywnie – spektakl „The Legend of Kung-fu” (ok. 30 USD, min. 10 osób).

Dzień 7

Pekin

Przejście zabytkową uliczką Qianmen, oddającą klimat dawnych Chin. Przejazd na największy plac świata – plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Przejście do Zakazanego Miasta (zimowy pałac cesarski) - rezydencji 24 cesarzy dynastii Ming i Qing. Chwila odpoczynku w herbaciarni – udział w tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty oraz degustacja kilku herbat (możliwość zakupów). Wizyta w Centrum Medycyny Tradycyjnej – możliwość masażu stóp oraz zbadania przez lekarzy medycyny tradycyjnej (chętni mogą zakupić leki). Przejażdżka rikszami po hutongach – pełnymi wąskich uliczek, najstarszymi dzielnicami Pekinu. Wizyta w tradycyjnym domu rodziny chińskiej. Kolacja. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem do Xian.

Dzień 8

XIAN

Przyjazd do Xian – jednej z 6 historycznych stolic Chin. To tu zaczynał się słynny Jedwabny Szlak. Transfer do hotelu na śniadanie. Przejazd do muzeum słynnej Armii Terakotowej, która liczyła ok. 8 tysięcy figur koni i żołnierzy, każda naturalnej wielkości i z niepowtarzalnymi, indywidualnymi rysami twarzy. Powrót do Xian i przejazd do dzielnicy muzułmańskiej. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu. Jest on przykładem połączenia architektury islamskiej z chińską. Czas wolny na spacer po uliczkach pełnych sklepików z wyrobami rzemiosła ludowego oraz stoisk i restauracji oferujących lokalne przysmaki (jeśli czas pozwoli). Na kolację słynny, tradycyjny bankiet pierożkowy. Fakultatywnie – barwne widowisko „Tang Dynasty Show” (ok. 30 USD, min. 10 osób).

Dzień 9

XIAN - LIJIANG (prowincja Junnan)

Spacer po potężnych murach miejskich. Zwiedzanie pochodzącej z VII w. Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi – symbolu Xian. Obiad. Wizyta w Muzeum Beilin (Las Stel), w którym znajduje się największa w Chinach kolekcja stel i innych inskrypcji utrwalonych w kamieniu nazywana „najcięższą biblioteką świata”. Transfer na lotnisko. Przelot do Lijiang – dawnej stolicy królestwa ludu Naxi, perły prowincji Junnan, którą zamieszkuje połowa ze wszystkich 55 mniejszości etnicznych Chin. Transfer do hotelu.

Dzień 10

Lijiang

Zwiedzanie starego miasta pełnego wąskich, brukowanych uliczek, wijących się pomiędzy drewnianymi domami. Wizyta nad stawem Czarnego Smoka, krystalicznie czystym jeziorem zasilanym górskimi strumieniami oraz w muzeum poświęconym lokalnym mniejszościom m.in. grupie etnicznej Naxi Dongba. Spacer po malowniczym parku, z którego (przy dobrej pogodzie) rozciąga się piękna panorama Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka. Przejazd do podnóża góry. Wspaniałe widowisko „Impression Lijang” odbywające się pod gołym niebem, w niesamowitej scenerii z górami w tle. Fakultatywnie – wjazd kolejką linową na wys. 4500 m n.p. m. (ok. 52 USD). Po powrocie przejazd do wioski Baisha, zamieszkanej przez noszący niezwykle barwne stroje lud Naxi. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do Lijiang. Fakultatywnie – koncert muzyki ludu Naxi (ok. 25 USD, min. 6 osób).

Dzień 11

Lijiang - Dali

Przejście uliczkami odrestaurowanego, malowniczego Starego Miasta do Pałacu Mu – rezydencji rodziny Mu, która rządziła regionem od XIII do XVIII wieku. Przejazd autokarem do Dali, dawnej stolicy potężnego królestwa Nanzhao. Po drodze wizyta w wiosce Xizhou, zamieszkanej przez mniejszość etniczną Bai. Udział w tradycyjnej ceremonii picia herbaty. Przejażdżka łodzią po otoczonym górami jeziorze Er Hai. Spacer brukowanymi uliczkami starego miasta. Kolacja w restauracji prowadzonej przez rodzinę należącą do mniejszości narodowej Bai.

Dzień 12

Dali - Kunming

Wyjazd z Dali. Postój przy Świątyni Trzech Pagód. Te wznoszące się nad okolicą smukłe pagody pochodzą z IX wieku i są symbolem Dali. Przejazd autokarem do Kunmingu – nazywanego miastem „Wiecznej Wiosny” – stolicy prowincji Junnan. Kolacja.

Dzień 13

Kunming

Wycieczka poza miasto do słynnego Kamiennego Lasu (Shilin), którego okolice zamieszkuje lud Sani. Spacer przez labirynt tysięcy niezwykłych form krasowych. W drodze powrotnej do Kunmingu wizyta w wiosce ludu Yi. Wizyta w Parku Mniejszości Narodowych, gdzie można zobaczyć domostwa, mieszkańców i zwyczaje wszystkich mniejszości zamieszkujących Junnan. Spacer po okolicy placu Złotego Konia. Kolacja.

Dzień 14

Kunming - Guilin

Przejazd do położonej w górach Bambusowej Świątyni, słynącej z niezwykłej kolekcji rzeźb przedstawiających 500 arhatów w niezwykłych pozycjach i z różnymi wyrazami twarzy. Wizyta na lokalnym targu kwiatowym. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd szybkim pociągiem do Guilin. To niezwykłe miasto słynie z najpiękniejszej w kraju scenerii otaczających je malowniczych gór krasowych. Transfer do hotelu. Kolacja. Wieczorny spacer po barwnie oświetlonym centrum miasta.

Dzień 15

Guilin - Longshen

Zwiedzanie Jaskini Trzcinowej Fujarki, w której można zobaczyć ciekawe formy stalaktytów i stalagmitów. Wycieczka do Longshen. Przejście wśród pól poprzez wioski mniejszości Zhuang na niezwykle malownicze Tarasy Ryżowe Smoczego Grzbietu. Okolicę zamieszkują też mniejszości etniczne Yao i Miao. Powrót do Guilin. Po drodze wizyta na plantacji herbaty. Spacer pośród krzewów herbacianych, krótki wykład i pokaz produkcji oraz degustacja lokalnych gatunków herbat. Kolacja.

Dzień 16

Rzeka Li Jiang - Yangshuo

Rejs rzeką Li Jiang do miasteczka Yangshuo. Niezwykła sceneria krasowych wzgórz i otaczająca rzekę zieleń bambusowych gajów była częstym motywem starego chińskiego malarstwa. W czasie rejsu – obiad. Dopłynięcie do Yangshuo. Zakwaterowanie. Przejażdżka rowerowa wzdłuż malowniczej rzeki Yulong. Czas wolny na spacer po malowniczym, otoczonym wzgórzami krasowymi Yangshuo, będącym ulubionym miejscem poetów, malarzy, ale także turystów z całego świata. Kolacja. Fakultatywnie – udział w niezwykłym widowisku odbywającym się na wodzie „Ms Liu Impression” – spektakl z serii światło i dźwięk (ok. 50 USD, min. 5 osób).

Dzień 17

Yangshuo - Guilin

Rano udział w ćwiczeniach gimnastycznych tai chi nad brzegiem rzeki (z instruktorem). Spacer po lokalnym targu warzywnym. Przejazd do Szkoły Kuchni Chińskiej – krótka lekcja gotowania, a następnie obiad z własnoręcznie przyrządzonych potraw. Przejazd do Guilin. Wejście na znajdujące się w centrum miasta Wzgórze Ujarzmiające Fale (Fubo Shan), skąd rozciąga się widok na Guilin i okolice. Kolacja.

Dzień 18

Guilin - Kanton - Zhuhai

Transfer na dworzec kolejowy i podróż szybkim pociągiem do Kantonu. Wizyta w Akademii Rodziny Chen – świątyni przodków, ufundowanej przez członków jednej rodziny. Spacer po leżącej na Rzece Perłowej wyspie Shamian. To od niej zaczęła się historia tzw. morskiego Jedwabnego Szlaku i przewozu statkami towarów z Chin do Europy. Przejazd do Zhuhai. Kolacja.

Dzień 19

Makau

Przekroczenie granicy z Makau. Zwiedzanie miasta, które przez prawie 450 lat znajdowało się pod zarządem Portugalii i jest ciekawą mieszanką kultury Wschodu i Zachodu. Wizyta w świątyni Kun Lam poświęconej chińskiej Bogini Miłosierdzia – Guanyin. Zwiedzanie pozostałości katedry św. Pawła – kiedyś największej świątyni katolickiej w Azji. Przejście pełnymi sklepów uliczkami starej części miasta na plac Senacki, otoczony tradycyjną, portugalską zabudową. Spacer Avenida de Almeida Ribeiro – główną aleją miasta. Wizyta w jednym z największych kasyn, z których słynie Makau. Kolacja portugalska.

Dzień 20

Hongkong

Rejs promem do Hongkongu – dawnej kolonii brytyjskiej. Wjazd na szczyt góry Victoria, z którego (przy dobrej pogodzie) rozciąga się wspaniały widok na miasto i port. Przejazd do dawnej wioski Aberdeen, w której znajdują się pozostałości słynnego miasta na wodzie. Rejs sampanem. Zwiedzanie centrum finansowo-handlowego, rejs promem Star Ferry z wyspy Hongkong na półwysep Kowloon. Przejazd na bazar w dzielnicy Mong Kok. Kolacja. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 21

Przylot do Warszawy.

I rata

2000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej, przelot wewnętrzny, przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, pociągami,

Przeprawę promem na trasie Makau – Hongkong, 18 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3/4 w dogodnych lokalizacjach, pokoje 2-os. ; dopłata do pokoju 1-os. 2700 PLN, 1 nocleg w pociągu nocnym do Xian (miejsca sypialne; przedziały 4-os.),

18 śniadań, 4 obiady, 17 kolacji (+ 1 szklanka napoju), opiekę polskiego pilota, usługi lokalnych przewodników, ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN. Obywatele RP udający się do Chin muszą posiadać ważną wizę. Wizę można uzyskać samodzielnie (w tym celu należy wypełnić wniosek o wizę przez stronę następnie osobiście złożyć wymagane dokumenty w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie). Możliwe jest również pośrednictwo biura LogosTour. Od 15.08.2023 obowiązek osobistego stawiennictwa w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie w celu złożenia odcisków palców został czasowo zawieszony.

W przypadku korzystania z pośrednictwa LogosTour na 60 dni przed wyjazdem należy złożyć;

Paszport ważny co najmniej 7 miesięcy od daty powrotu z Chin, mający min. 2 strony wolne obok siebie (po otworzeniu paszportu, nie jedna po drugiej na tej samej kartce), nie może być uszkodzony np. naderwane strony (szczególnie strona ze zdjęciem i danymi). wypełniony i podpisany formularz dla osób ubiegających się o wizę za pośrednictwem LogosTour (1 egz.),

2 zdjęcia paszportowe o wymiarach 33mm x 48mm (aktualne, w kolorze, na jasnym tle, twarz stanowi ok. 70% fotografii, bez okularów i kolczyków, uszy odkryte, ramiona widoczne),

Upoważnienie dla biura LogosTour do wypełnienia wniosku przez stronę złożenia dokumentów w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie;

Zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu pośrednictwa w złożeniu wniosku o wizę chińską,

Opłaty za wizę i obsługę centrum wizowego 445 PLN oraz za pośrednictwo wizowe 350 PLN.

Osoby posiadające paszport wydany w województwach pomorskim, zachodnio-pomorskim, kujawsko-pomorskim oraz warmińsko-mazurskim mogą ubiegać się o wizę także w Konsulacie Generalnym ChRL w Gdańsku (we własnym zakresie).

Opłata za wizę w Gdańsku wynosi 260 zł. Dokumenty należy złożyć nie później niż 1 miesiąc i nie wcześniej niż 3 miesiące przed datą wjazdu do Chin. Na bilety wstępu, przejażdżkę rikszami po hutongach, rejs po rzece Li Jiang (z obiadem), przejazdy meleksami oraz napiwki dla przewodników i kierowców należy zabrać ze sobą ok. 550 USD (do przekazania pilotowi po przylocie do Szanghaju). DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z PANDEMIĄ COVID-19

Za pomocą strony internetowej

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 dorosłych

Wg programuDO SPRAWDZENIA
Wylot
WAW · 22.05 (Śr.)Warszawa - Chopin
SHA · 22.05 (Śr.)Szanghai
Godziny lotu podamy później
Przylot
HKG · 11.06 (Wt.)Hongkong
WAW · 11.06 (Wt.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
31 752 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

1 280
za 1 auto
1 auto
Data od
22.05.2024
Data do
11.06.2024
1 280
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

1 065
za wycieczkę
1 065
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka31 752

Cena całkowita

31 752
Zaliczka płatna teraz9 526
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

24°C
16°C
13

Przed podróżą

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (min. 6 stron wolnych obok siebie).
Obywatele polscy udający się do Chin muszą mieć ważną wizę pobytową lub tranzytową. Osoby oczekujące na lotnisku na międzynarodowe połączenia lotnicze nie dłużej niż 24 godziny mogą opuścić lotnisko na podstawie krótkotrwałego zezwolenia uzyskiwanego bezpośrednio przy odprawie paszportowej. Wyjątek stanowią międzynarodowe lotniska w miastach: Pekin, Szanghaj, Kanton (Guangzhou), Shenzhen, Chengdu, Chongqing, Dalian, Shenyang, Hangzhou, Guilin, Kunming, Xi'an i Xiamen, gdzie władze chińskie wydłużyły okres ważności zezwolenia do 72 godzin (jednak bez prawa opuszczania obszaru administracyjnego danego miasta).
30 stycznia 2016 r. władze chińskie wprowadziły prawo do 6-dniowego (max.144 godz.) pobytu bez obowiązku posiadania wizy dla cudzoziemców podróżujących tranzytem drogą lotniczą przez 4 międzynarodowe porty lotnicze: w Szanghaju (Hongqiao International Airport i Pudong International Airport), w stolicy prowincji Jiangsu, Nankinie (Nanjing Lukou Airport) oraz w stolicy prowincji Zhejiang, Hangzhou (Hangzhou Xiaoshan Airport). Cudzoziemcy podróżujący tranzytem przez wyznaczone porty lotnicze, posiadając paszport oraz bilet na dalszy odcinek podróży, mogą ubiegać się na lotnisku, w wyznaczonym specjalnie do tego miejscu, o prawo do opuszczenia lotniska na czas do 144 godzin/6 dni, z obowiązkiem powrotu na wyznaczony lot. W tym czasie istnieje możliwość poruszania się w obrębie trzech wyznaczonych obszarów administracyjnych Chin tj. miasta Szanghaj, prowincji Jiangsu oraz prowincji Zhejiang jednakże bez możliwości przemieszczania się poza ich granice.
Od 10 maja 2019 r. osoby ubiegające się o wizę do Chin w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie oraz w Konsulacie Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku powinny wypełnić wniosek online i umówić się na wizytę za pośrednictwem strony internetowej zobacz więcej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych: zobacz więcej.

We wszystkich punktach granicznych pobierane są odciski palców od przyjeżdżających cudzoziemców w wieku 14-70 lat. W związku z tym, przed podejściem do okienka kontroli paszportowej wszyscy podróżni muszą skorzystać z urządzenia do samodzielnego oddania odcisków palców i pobrać wydruk z potwierdzeniem (dotyczy to również osób poniżej 14 i powyżej 70 roku życia, takie osoby odbierają tylko wydruk potwierdzający brak konieczności zostawienia odcisków palców).

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej