19 476  /os.

Podsumowanie ceny
5

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): Logos TourKod oferty: WAK800672

Kraj

Chiny - Tybet

Chiny – tybet (+ rejs po rzece jangcy)

Spotkanie z przyrodą i historią Państwa Środka. Wizyta na Dachu Świata w Tybecie. Trzydniowy spływ potężną Jangcy przez słynne trzy przełomy. Spacer po Wielkim Murze, spotkanie z Armią Terakotową, zabytkowe świątynie i pałace cesarskie. Wizyta w Szanghaju oraz w Suzhou - mieście ogrodów i jedwabiu. Na koniec kasyna Makau i kosmopolityczny Hongkong.

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Chin.

Dzień 2

Pekin

Przylot do Pekinu. Przejazd do Pałacu Letniego – cesarskiego kompleksu ogrodowo-pałacowego. Spacer korytarzami i alejkami, łączącymi ukryte wśród zieleni zabudowania pałacowe, którymi chodziła najpotężniejsza kobieta ostatniej dynastii Qing – cesarzowa wdowa Cixi. Rejs łodzią po jeziorze Kunming. Wizyta w wytwórni biżuterii i kosmetyków z pereł słodkowodnych, hodowanych w jeziorze Pałacu Letniego. Przejażdżka rikszami po pełnych wąskich uliczek hutongach w najstarszych dzielnicach Pekinu. Wizyta w tradycyjnym domu rodziny chińskiej. Przejazd do hotelu. Kolacja. Wieczorem – fakultatywnie – przedstawienie słynnej Opery Pekińskiej (cena ok. 30 USD, min. 10 osób).

Dzień 3

Wielki Mur

Wycieczka na Wielki Mur, którego całkowita długość przekraczała 7500 km. Możliwość spaceru po tej najdłuższej na świecie fortyfikacji obronnej. Przejazd na teren nekropolii 13 cesarzy z dynastii Ming. Zwiedzanie kompleksu grobowca Changling – miejsca pochówku potężnego cesarza Yongle. Spacer słynną Świętą Drogą, którą cesarze udawali się w swoją ostatnią podróż. Krótki postój w pobliżu obiektów olimpijskich – możliwość zdjęć. Na kolację kaczka po pekińsku oraz degustacja lokalnego trunku. Wieczorem – fakultatywnie – spektakl „The Legend of Kung-fu” (cena ok. 30 USD, min. 10 osób).

Dzień 4

Pekin

Przejście zabytkową uliczką Qianmen, oddającą klimat dawnych Chin. Spacer po placu Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen) – największym placu świata. Zwiedzanie Zakazanego Miasta (zimowy pałac cesarski) – rezydencji 24 cesarzy dynastii Ming i Qing. Następnie wizyta w herbaciarni – udział w tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty oraz degustacja kilku herbat (możliwość zakupów). Przejazd do Świątyni Nieba, najpiękniejszej spośród tych, w których cesarze wznosili modły o pomyślne plony. Główny pawilon tej świątyni stał się symbolem Pekinu. Wizyta w Centrum Medycyny Tradycyjnej – możliwość masażu stóp oraz zbadania przez lekarzy medycyny tradycyjnej (można zakupić leki). Kolacja. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem do Xian.

Dzień 5

XIAN

Przyjazd do Xian – jednej z 6 historycznych stolic Chin. To tu zaczynał się słynny Jedwabny Szlak. Transfer do hotelu na śniadanie. Spacer po potężnych murach miejskich. Zwiedzanie symbolu Xian – Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi z VII w. Przejazd do dzielnicy muzułmańskiej. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, w którym połączono architekturę islamską z chińską. Czas wolny na spacer uliczkami pełnymi sklepików z wyrobami rzemiosła oraz stoisk i restauracji z lokalnymi przysmakami. Na kolację tradycyjny bankiet pierożkowy. Fakultatywnie – barwne widowisko „Tang Dynasty Show” (cena ok. 30 USD, min. 10 osób).

Dzień 6

XIAN

Rano wizyta w parku, w którym mieszkańcy codziennie ćwiczą m.in. tai chi. Śniadanie. Przejazd poza miasto do muzeum słynnej Armii Terakotowej, która liczyła ok. 8 tysięcy naturalnej wielkości figur koni i żołnierzy z indywidualnymi rysami twarzy. Po powrocie do Xian wizyta w Muzeum Prowincji Shaanxi z interesującą kolekcją eksponatów związanych z regionem uważanym za kolebkę chińskiej cywilizacji. Kolacja. Wieczorem możliwość masażu stóp (cena od ok. 30 USD).

Dzień 7

Xian - Lhasa

Rano transfer na lotnisko i przelot do Lhasy – stolicy Tybetu, nazywanego „Dachem Świata” (ok. 3700 m n.p. m.). Przejazd do miasta – po drodze wspaniałe krajobrazy. Zakwaterowanie w hotelu (na 4 noce). Czas wolny na aklimatyzację wysokościową. Kolacja.

Dzień 8

Lhasa

Przejazd do klasztoru Drepung - największego z tybetańskich klasztorów, założonego w 1416 roku. Zwiedzanie świątyni Jokhang, będącej najświętszym sanktuarium w Tybecie i jedną z najstarszych budowli w Lhasie. Wizyta w klasztorze Sera, jednym z największych klasztorów w Tybecie, ufundowanym przez ucznia mistrza Tsogkhapy – założyciela największej szkoły buddyzmu tybetańskiego tzw. Żółtych Czapek. Obserwacja odbywającej się na terenie klasztoru debaty mnichów. Krótki spacer po położonej w centrum starej Lhasy, malowniczej dzielnicy Barkhor. Kolacja.

Dzień 9

Lhasa

Zwiedzanie pałacu Potala – siedziby dalajlamów, duchowych przywódców buddyzmu tybetańskiego. Ta górująca nad miastem monumentalna budowla jest jednym z architektonicznych cudów świata i jednocześnie symbolem narodowej tożsamości Tybetańczyków. Zwiedzanie kompleksu pałacowego Norbulingka, będącego niegdyś letnią rezydencją dalajlamów. Degustacja tybetańskiej herbaty w lokalnej herbaciarni. Kolacja.

Dzień 10

Lhasa

Całodzienna wycieczka nad pięknie położone jezioro Yamdrok (ok. 4440 m n.p. m.) – jedno z czterech świętych jezior Tybetu. Przejazd przez przełęcz Kambala, z której roztacza się widok na turkusowe wody jeziora, a przy dobrej pogodzie na ośnieżone szczyty Himalajów. W drodze powrotnej odwiedziny w domu rodziny Tybetańczyków. Kolacja w tybetańskim stylu i występy folklorystyczne.

Dzień 11

Lhasa - Chongqing

Transfer na lotnisko. Przelot do Chongqing. Transfer do miasta. Spacer po uliczce Ciqikou, która jest zachowanym fragmentem starego miasta sprzed 1700 lat. W zabytkowych domach mieszczą się obecnie butiki i nastrojowe lokale. Chwila relaksu w lokalnej herbaciarni. Kolacja w stylu syczuańskim. Zaokrętowanie na statku. Późnym wieczorem rozpoczęcie rejsu.

Dzień 12

Rejs po rzece JANGCY

UWAGA! Program rejsu zależy od danego przewoźnika i od stanu wody na rzece. Istnieje możliwość zmian i zamiennego programu. Kontynuacja rejsu po rzece Jangcy. Zejście na ląd i zwiedzanie Fengdu (niezwykłego miejsca zwanego miastem duchów) oraz Shibaozhai (starożytnej pagody) - jedna z wycieczek w cenie rejsu, druga opcjonalna (ok. 50 USD) – w zależności od programu rejsu danego przewoźnika. Śniadanie, obiad i kolacja na statku.

Dzień 13

Rejs po rzece JANGCY

Rejs przez przełomy rzeki Jangcy. Fakultatywnie – wycieczka do Miasta Białego Cesarza (ok. 50 USD). Przepłynięcie przez Qutang - pierwszy z Trzech Przełomów. Wyrastające na brzegach rzeki skały powodują malownicze spiętrzenie jej nurtu. Kontynuacja rejsu do przełomu Wu - zwanego Wąwozem Czarownic; po obu stronach rzeki - kilkusetmetrowe góry. Po południu niezwykłe widoki podczas rejsu małymi łodziami wzdłuż wąskiego strumienia – dopływu Jangcy. Wpłynięcie do przełomu Xiling – najdłuższego i ostatniego z Trzech Przełomów. Śniadanie, obiad i kolacja na statku.

Dzień 14

Rejs po rzece JANGCY - YICHANG - SUZHOU

Śniadanie na statku. Zakończenie rejsu w Maoping Port. Wycieczka na tamę Trzech Przełomów, przejazd do Yichang. Obiad. Przejazd szybkim pociągiem do Suzhou – miasta pięknych ogrodów. Transfer do hotelu.

Dzień 15

Suzhou - Tongli - Szanghaj

Wizyta w przydomowym Ogrodzie Mistrza Sieci (Wangshi Yuan), uważanym za jeden z najpiękniejszych ogrodów Chin. Lekcja kaligrafii z użyciem pędzla, tuszu oraz papieru ryżowego. Zwiedzanie manufaktury jedwabiu – możliwość dokonania zakupów. Wizyta w Instytucie Hafciarstwa słynącym z oryginalnego haftu dwustronnego. Przejazd do Tongli, miasta położonego nad siecią malowniczych kanałów. Rejs łodziami. Przejazd do Szanghaju, zwanego Perłą Orientu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Fakultatywnie – wieczorny rejs statkiem po przepływającej przez miasto rzece Huang Pu. Wspaniały widok na oświetlone bulwary i wieżowce należące do najwyższych w Chinach (cena ok. 30 USD, min. 10 osób).

Dzień 16

Szanghaj

Zwiedzanie Muzeum Szanghajskiego z największą w kraju kolekcją sztuki chińskiej. Przejazd na Bund – słynne nabrzeże nad rzeką Huang Pu z monumentalnymi budynkami w stylu europejskim i widokiem na Pudong, pełną najwyższych wieżowców, nowoczesną dzielnicę biznesową. Spacer ulicą Nanjing – główną arterią handlową miasta, nazywaną najludniejszą ulicą świata. Przejazd na Stare Miasto. Zwiedzanie ogrodu Yu Yuan. Czas wolny na atrakcyjne zakupy i spacer uliczkami Starego Miasta (jeśli czas pozwoli). Wizyta w ZOO i niepowtarzalna okazja zobaczenia uroczej pandy – jednego z symbolu Chin a zarazem najsłynniejszego zwierzęcia na liście zagrożonych gatunków. Kolacja. Fakultatywnie – przedstawienie słynnych akrobatów (cena ok. 40 USD, min. 10 osób).

Dzień 17

Szanghaj - Makau

Wizyta w Świątyni Nefrytowego Buddy, w której przechowywane są przywiezione z Birmy słynne posągi Buddy z białego nefrytu. Panorama Szanghaju z tarasu widokowego usytuowanego na wieży TV Pearl Tower (468 m) – możliwość spaceru po szklanej podłodze zawieszonej 259 m nad ziemią. Obiad. Transfer na lotnisko. Przelot do Makau. Transfer do hotelu.

Dzień 18

Makau

Zwiedzanie miasta, które przez prawie 450 lat znajdowało się pod zarządem Portugalii i jest ciekawą mieszanką kultury Wschodu i Zachodu. Wizyta w świątyni Kun Lam poświęconej chińskiej Bogini Miłosierdzia – Guanyin. Zwiedzanie pozostałości katedry św. Pawła – kiedyś największej świątyni katolickiej w Azji. Przejście pełnymi sklepów uliczkami starej części miasta na plac Senacki, otoczony tradycyjną, portugalską zabudową. Spacer Avenida de Almeida Ribeiro – główną aleją miasta. Wizyta w jednym z największych kasyn, z których słynie Makau. Kolacja portugalska.

Dzień 19

Hongkong

Transfer do portu. Przepłynięcie promem do Hongkongu – dawnej kolonii brytyjskiej. Zwiedzanie panoramiczne miasta (z okien autokaru). Wjazd na szczyt góry Victoria, z którego (przy dobrej pogodzie) rozciąga się wspaniały widok na miasto i port. Przejazd do dawnej wioski Aberdeen, w której znajdują się pozostałości miasta na wodzie. Rejs sampanem. Zwiedzanie centrum finansowo-handlowego, rejs promem Star Ferry z wyspy Hongkong na półwysep Kowloon. Przejazd na bazar w dzielnicy Mong Kok. Kolacja. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 20

Przylot do Warszawy.

I rata

2000 PLN - płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej, przeloty wewnętrzne, przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, pociągami, przeprawę promem z Makau do Hongkongu, 17 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3/4 w dogodnych lokalizacjach, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. /kabiny 1-os. 4500 PLN; 1 noc w pociągu nocnym do Xian – miejsca sypialne, przedziały 4-os. ; 3 noce na statku 4, kabiny 2-os.,

17 śniadań, 4 obiady, 16 kolacji (+ 1 szklanka napoju), opłatę za wjazd do Tybetu, opiekę polskiego pilota, usługi lokalnych przewodników, ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN. Obywatele RP udający się do Chin muszą posiadać ważną wizę. Wizę można uzyskać samodzielnie (w tym celu należy wypełnić wniosek o wizę przez stronę następnie osobiście złożyć wymagane dokumenty w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie). Możliwe jest również pośrednictwo biura LogosTour. Od 15.08.2023 obowiązek osobistego stawiennictwa w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie w celu złożenia odcisków palców został czasowo zawieszony.

W przypadku korzystania z pośrednictwa LogosTour na 60 dni przed wyjazdem należy złożyć;

Paszport ważny co najmniej 7 miesięcy od daty powrotu z Chin, mający min. 2 strony wolne obok siebie (po otworzeniu paszportu, nie jedna po drugiej na tej samej kartce), nie może być uszkodzony np. naderwane strony (szczególnie strona ze zdjęciem i danymi). wypełniony i podpisany formularz dla osób ubiegających się o wizę za pośrednictwem LogosTour (1 egz.),

2 zdjęcia paszportowe o wymiarach 33mm x 48mm (aktualne, w kolorze, na jasnym tle, twarz stanowi ok. 70% fotografii, bez okularów i kolczyków, uszy odkryte, ramiona widoczne),

Upoważnienie dla biura LogosTour do wypełnienia wniosku przez stronę złożenia dokumentów w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie;

Zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu pośrednictwa w złożeniu wniosku o wizę chińską,

Opłaty za wizę i obsługę centrum wizowego 445 PLN oraz za pośrednictwo wizowe 350 PLN.

Osoby posiadające paszport wydany w województwach pomorskim, zachodnio-pomorskim, kujawsko-pomorskim oraz warmińsko-mazurskim mogą ubiegać się o wizę także w Konsulacie Generalnym ChRL w Gdańsku (we własnym zakresie).

Opłata za wizę w Gdańsku wynosi 260 zł. Dokumenty należy złożyć nie później niż 1 miesiąc i nie wcześniej niż 3 miesiące przed datą wjazdu do Chin. Brak możliwości wjazdu/wizy do Tybetu dla osób, które nie posiadają polskiego obywatelstwa/paszportu. Pozwolenie na wjazd od Tybetu uzyskiwane jest na podstawie ważnej wizy chińskiej.

Przebywanie w Tybecie wymaga dobrego stanu zdrowia; u niektórych osób mogą pojawić się objawy choroby wysokościowej. Zalecana konsultacja z lekarzem przed decyzją o udziale w wycieczce. Na bilety wstępu, przejażdżkę rikszami po hutongach, przejazdy meleksami oraz napiwki dla przewodników i kierowców należy zabrać ze sobą ok. 375 USD (do przekazania pilotowi po przylocie do Pekinu). DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z PANDEMIĄ COVID-19

Za pomocą strony internetowej

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 dorosłych

Wg programuDO SPRAWDZENIA
Wylot
WAW · 23.04 (Wt.)Warszawa - Chopin
PEK · 23.04 (Wt.)Pekin
Godziny lotu podamy później
Przylot
HKG · 12.05 (Ndz.)Hongkong
WAW · 12.05 (Ndz.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
38 952 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

1 230
za 1 auto
1 auto
Data od
23.04.2024
Data do
12.05.2024
1 230
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

1 014
za wycieczkę
1 014
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka38 952

Cena całkowita

38 952
Zaliczka płatna teraz11 686
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

19°C
11°C
12

Przed podróżą

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (min. 6 stron wolnych obok siebie).
Obywatele polscy udający się do Chin muszą mieć ważną wizę pobytową lub tranzytową. Osoby oczekujące na lotnisku na międzynarodowe połączenia lotnicze nie dłużej niż 24 godziny mogą opuścić lotnisko na podstawie krótkotrwałego zezwolenia uzyskiwanego bezpośrednio przy odprawie paszportowej. Wyjątek stanowią międzynarodowe lotniska w miastach: Pekin, Szanghaj, Kanton (Guangzhou), Shenzhen, Chengdu, Chongqing, Dalian, Shenyang, Hangzhou, Guilin, Kunming, Xi'an i Xiamen, gdzie władze chińskie wydłużyły okres ważności zezwolenia do 72 godzin (jednak bez prawa opuszczania obszaru administracyjnego danego miasta).
30 stycznia 2016 r. władze chińskie wprowadziły prawo do 6-dniowego (max.144 godz.) pobytu bez obowiązku posiadania wizy dla cudzoziemców podróżujących tranzytem drogą lotniczą przez 4 międzynarodowe porty lotnicze: w Szanghaju (Hongqiao International Airport i Pudong International Airport), w stolicy prowincji Jiangsu, Nankinie (Nanjing Lukou Airport) oraz w stolicy prowincji Zhejiang, Hangzhou (Hangzhou Xiaoshan Airport). Cudzoziemcy podróżujący tranzytem przez wyznaczone porty lotnicze, posiadając paszport oraz bilet na dalszy odcinek podróży, mogą ubiegać się na lotnisku, w wyznaczonym specjalnie do tego miejscu, o prawo do opuszczenia lotniska na czas do 144 godzin/6 dni, z obowiązkiem powrotu na wyznaczony lot. W tym czasie istnieje możliwość poruszania się w obrębie trzech wyznaczonych obszarów administracyjnych Chin tj. miasta Szanghaj, prowincji Jiangsu oraz prowincji Zhejiang jednakże bez możliwości przemieszczania się poza ich granice.
Od 10 maja 2019 r. osoby ubiegające się o wizę do Chin w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie oraz w Konsulacie Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku powinny wypełnić wniosek online i umówić się na wizytę za pośrednictwem strony internetowej zobacz więcej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych: zobacz więcej.

We wszystkich punktach granicznych pobierane są odciski palców od przyjeżdżających cudzoziemców w wieku 14-70 lat. W związku z tym, przed podejściem do okienka kontroli paszportowej wszyscy podróżni muszą skorzystać z urządzenia do samodzielnego oddania odcisków palców i pobrać wydruk z potwierdzeniem (dotyczy to również osób poniżej 14 i powyżej 70 roku życia, takie osoby odbierają tylko wydruk potwierdzający brak konieczności zostawienia odcisków palców).

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej