Black Week Trwa! ⏱️ Rabaty do 40% i oferty do 999 zł/os.Sprawdź
Wakacje.plWczasyDominikanaKaraibskie inspiracje

Karaibskie inspiracje

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK659863
Nie czekaj do lata! Teraz ceny są najlepsze, a wybór ofert i pokoi - największy.
Last minutePrzedsprzedaż
Kod oferty: WAK659863
1/10

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK659863

Region

Dominikana /

Opis oferty:

Santo Domingo • Tres Ojos • Santo Cerro • Salto de Baiguette • Santiago de Los Caballeros • Puerto Plata • La Isabela • Damajagua • Laguna Gri Gri • Playa Grande • półwysep Samana • Park Narodowy Los Haitises • Cayo Levantado • Higuey • Altos de ChavonWspaniała trasa objazdowa po Dominikanie, piękna podróż dla wszystkich, którzy kochają karaibską witalność, dla marzących o widoku kokosowych palm pochylonych nad szmaragdowym morzem, dla pasjonatów przyrody, która w tym kraju szczególnie zachwyca. Na trasie są takie cuda natury, jak wodospad Salto de Jimenoa, jaskinie, groty skalne, egzotyczny Park Narodowy Los Haitises, przepiękny półwysep Samana. W programie jest również tętniąca życiem stolica Dominikany - Santo Domingo z zabytkami z listy UNESCO, wioska z koralowca Altos de Chavon i czas na relaks na najpiękniejszych plażach świata. Warto przedłużyć pobyt o tygodniowy wypoczynek w hotelu all inclusive na rajskiej wyspie. Trasa w Dominikanie: ok. 870km.

1. dzień. santo domingo (trasa: ok. 180km)

Zbiórka uczestników. Bezpośredni przelot do Punta Cana. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu w Santo Domingo, zakwaterowanie, czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja, nocleg.

2. dzień. tres ojos - santo domingo

Śniadanie. Wizyta przy TRES OJOS - tajemniczych grotach skalnych, gdzie znajdują się trzy podziemne jeziora. Kręcono tu sceny do filmu "Park Jurajski". Zwiedzanie SANTO DOMINGO, stolicy wyspy, założonej w 1496 r. Spacer: stare miasto, katedra, ulica Calle Las Damas, która jest najstarszą ulicą Nowego Świata, forteca Ozama, wejście do Panteonu Narodowego i Alcazar de Colon - Pałac Diego Kolumba. Obiad. Wizyta w Faro a Colon, mauzoleum, gdzie spoczywa odkrywca Nowego Świata - Krzysztof Kolumb. Stare miasto wpisane zostało na listę UNESCO. Pod koniec dnia wizyta w Muzeum Bursztynu. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór pełen gorących karaibskich rytmów i pokazy tańca. Podczas występów kolacja w formie bufetu. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

3. dzień. santo cerro - salto de baiguate (trasa: ok. 160km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez rozległe pola uprawne rozsiane wokół Santo Domingo. Postój przy lokalnym markecie, gdzie można kupić świeże owoce i inne plony z okolicznych upraw. Przejazd do SANTO CERRO. Spacer na wzgórze, gdzie znajdował się pierwszy krzyż chrześcijański w Nowym Świecie. Osadzony w tym miejscu został przez Krzysztofa Kolumba. Santo Cerro to też miejsce słynnej bitwy konkwistadorów z Indianami Taino. Przejazd nad wodospad SALTO DE BAIGUATE. Następnie przejazd do hotelu w okolicy Jarabacoa. Zakwaterowanie, nocleg.

4. dzień. santiago de los caballeros - puerto plata (trasa: ok. 130km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SANTIAGO DE LOS CABALLEROS, drugiego co do wielkości miasta Dominikany. Spacer po mieście i wizyta w fabryce cygar. Przejazd do PUERTO PLATA, głównego miasta "bursztynowego wybrzeża". Wjazd kolejką na górę Isabel de Torres, wizytówkę Puerto Plata. Wizyta na placu centralnym w starej częsci miasta. Przejazd do hotelu w okolicy Puerto Plata. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. dzień. la isabela - damajagua

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i kąpiele morskie lub dla chętnych udział w jednej z wycieczek fakultatywnych (za dodatkową opłatą na miejscu): 1. La Isabela i wodospady Damajagua: przejad do LA ISABELA, pierwszego miasta w Ameryce założonego przez Krzysztofa Kolumba. Wizyta w Narodowym Parku Historycznym, gdzie odtworzona jest pierwsza osada kolonizatorów oraz dom Krzysztofa Kolumba. Czas wolny. Przejazd do wodospadów DAMAJAGUA. Jest to kompleks naturalnych stawów, kanionów i kaskad wodnych wyrzeźbionych siłami natury w skałach wapiennych. Czas wolny na kąpiele w krystalicznie czystej i orzeźwiającej wodzie. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. 2. Off-road na quadach: kilka godzin jazdy przez pola trzciny cukrowej, góry, rzeki. Emocje, wiatr we włosach i niesamowite widoki gwarantowane! Powrót do hotelu, czas wolny na plażowanie. Kolacja i nocleg.

6. dzień. laguna gri gri - playa grande - półwysep samana (trasa: ok. 200km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do LAGUNY GRI GRI. Rejs łodziami przy przepięknym lesie namorzynowym, który zamieszkany jest przez dziesiątki gatunków ptaków. Czas wolny na plażowanie przy PLAYA GRANDE. Przejazd na PÓŁWYSEP SAMANA, którego tropikalna roślinność oraz rajskie plaże sprawiają, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Przejazd do hotelu w okolicy Samany lub Las Terrenas. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. dzień. park narodowy los haitises - cayo levantado (trasa: ok. 100km i ok. 10km łodzią)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do przystani, rejs łodzią po PARKU NARODOWYM LOS HAITISES, następnie rejs na wyspę CAYO LEVANTADO. Ta rajska wysepka urzeka przepiękną plażą i niepowtarzalnym wakacyjnym klimatem. Od stycznia do marca można tu zobaczyć wieloryby humbaki, które przypływają do zatoki na gody. Przejazd do hotelu w Santo Domingo. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8. dzień. higuey - altos de chavon (trasa: ok. 90km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do HIGUEY, ważnego ośrodka kulturalnego i religijnego wyspy, gdzie w 1992 r. Jan Paweł II odwiedził bazylikę. Następnie wizyta w ALTOS DE CHAVON, uroczym miasteczku zbudowanym z koralowca na wzór śródziemnomorskiej wioski nad wąwozem, którym płynie rzeka Chavon. Mieszkają tu artyści z całego świata, poszukujący inspiracji do swoich dzieł. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt: transfer do wybranego hotelu.

świadczenia:

7 noclegów w hotelach/ na trasie wycieczki; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 2 obiady, 5 kolacji • przelot • przejazd autokarem • 1 Karta Turysty • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 80 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień. Opłaty fakultatywne: pokazy tańca z kolacją: ok. 50 USD; La Isabela i wodospady Damajagua: ok. 95 USD/os.; Off-road na quadach: ok. 85 USD/quad 2-os., ok. 140 USD/quad 4-os. (dostępność wycieczek zależna jest aktualnych obostrzeń związanych z COVID-19). Zalecamy zabranie obuwia do wody.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 11.12.2021
09:00
15:20
WAWWarszawa - Chopin
PUJPunta Cana

Powrót

Sobota, 18.12.2021
17:20
08:10
PUJPunta Cana
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

30°C
20°C
27°C
8

Przed podróżą

ZASZCZEPIENI
- Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
- Test: nie jest wymagany.
- Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
- Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
- Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
- Test: nie jest wymagany.
- Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
- Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
- Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
- Test: nie jest wymagany.
- Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
- Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje dzieci do 12 roku życia, które podróżują pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Dzieci powyżej 12 roku życia, które nie są zaszczepione zobowiązane są odbyć 10 dniową kwarantannę, z której mogą być zwolnieni wykonując test PCR lub antygenowy po 7 dniach od powrotu do Polski.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
- Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
- Test: nie jest wymagany.
- Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
- Kwarantanna po powrocie: tak - 14 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR po 8 dniach od powrotu do Polski.

WYMAGANE DOKUMENTY:
Wszyscy podróżni udający się do Dominikany są zobowiązani do wypełnienia online formularza E-Ticket i uzyskania kodu QR. Formularz jest dostępny pod linkiem: zobacz więcej i należy go wypełnić nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem z Polski lub z Dominikany (w przypadku lotu powrotnego), bez użycia polskich znaków językowych.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Dominikany Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu.
W Dominikanie dla Polaków wizy nie są wymagane, przy wjeździe trzeba jednak wykupić kartę turystyczną, która kosztuje ok. 15 USD i uprawnia do 30-dniowego pobytu na terenie Dominikany. Często cena karty turystycznej jest już wliczona w cenę biletu lotniczego.
Szczepienia nie są wymagane.