Średnia temperatura22°Średnia temperatura w dzień
w wybranym terminie podróży

7+7: Egipt - wzdłuż Nilu
Hotel: King Tut Aqua Park Beach Resort  Zmień
Egipt

Egipt - wzdłuż Nilu

Dodaj do schowka Rainbow
śniadania i obiadokolacje samolotem

Nr WAK180571

3 273 zł -11% 2 929 zł 14 dni / os.
REZERWUJ

Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Kod oferty

WAK180571

Opis oferty

Część objazdowa

Hotele / - (5 rozpoczętych dób hotelowych: 2 - w Hurghadzie - w hoteluRoyal Star lub podobnym 3 - w Kairze - w hotelu). Jedna noc w pociągu sypialnym - przedziały tylko 2 - osobowe.

Do dyspozycji gości: restauracja oraz bar.

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Uwaga! Pociągi w Egipcie różnią się znacznie odeuropejskich, dlatego też należy być przygotowanym na pewne niewygody i nie zawsze najczystsze warunki podróżowania.

Rejs po Nilu statkiem (4 rozpoczęte doby hotelowe).

Do dyspozycji gości: restauracja, bar, mały basen oraz leżaki.

Kabiny: wygodne i klimatyzowane, 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką i wc.

Część pobytowa

Hotele (4 rozpoczęte doby hotelowe) - w Hurghadzie, w wybranym hotelu (świadczenia jak w opisie hotelu).

Uwaga!!! Dopłata za wersję All Inclusive w hotelach w trakcie części pobytowej, obowiązuje dopiero po powrocie z objazdu w trakcie ostatnich 4 nocy w Hurghadzie.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (4 np. Royal Starlub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu dzień wolny na wypoczynek po podróży i aklimatyzację. Wieczorem kolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 3

We wczesnych godzinach porannych wykwaterowanie i transfer autokarowy do Luksoru (śniadanie w formie suchego prowiantu). Następnie zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - "miasta o stu bramach". Teby, podzielone Nilem na "miasto żywych" i "miasto umarłych", były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Następnie udamy się do grobowców w "Dolinie Królów" - ukryte w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (wejście do grobowca Tutenchamona dodatkowo płatne, około 200 EGP/ osoby). Później odwiedzimy sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz kolosy Memnona. Wieczorem zakwaterowanie na statku 4, kolacja. (Trasa ok. 280km).

Po kolacji dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 40 USD/ osoby) zwiedzanie świątyni Luxorskiej oraz przejazd dorożkami po mieście, a następnie wizyta w lokalnej kawiarni i możliwość zapalenia shishy - lokalnej fajki wodnej, wypicia kawy parzonej po arabsku, odpoczynek przy dźwiękach arabskiej muzyki.

Dzień 4

Dla chętnych za dodatkową opłatą (ok.120 USD/ osoby) - ok. 40min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru. Po śniadaniu - wycieczka dla chętnych (ok. 50 USD/ osoby):Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł. (Dla osób, które nie korzystają z wycieczek fakultatywnych - czas wolny). Powrót na statek i dalszy rejs nocny w kierunku Edfu przeprawa przez śluzę na Nilu. W trakcie rejsu po Nilu uczestnicy pozostają na statku. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs.(Trasa ok. 120km - statkiem).

Dzień 5

Po śniadaniu, zejście ze statku i zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.) -kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jest to jedna z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowana w III w p.n.e. Wczesnym popołudniem obiad na statku. Następnie rejs po Nilu do Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs. (Trasa ok. 120km - statkiem).

Dzień 6

Po śniadaniu czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 95 USD/ osoby) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok. 04:00), gdzie zobaczymy świątynię poświeconą bóstwom Re-Horachte i Hathor. Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Obiad na statku. Po południu rejs łodzią motorowąpo Nilu, zwiedzanie Ogrodów Kitchener'a - botanicznej wyspy, gromadzącej najbujniejsze i najbarwniejsze przykłady flory północnej Afryki. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs. (Trasa ok. 60km. - statkiem).

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie (do dyspozycji grupy pozostaną 2-3 kabiny). Dla chętnych możliwość wycieczki fakultatywnej do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle, szkołę nubijską tradycyjna herbata w domu nubijskim (ok. 30 USD/ osoby). Po lunchu zwiedzanie Asuanu autokarem: Wielka Tama Asuańska, wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Transfer na dworzec kolejowy w Asuanie. Nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu (w pociągu kolacja i śniadanie przedziały tylko 2-osobowe).

Uwaga! W niektórych terminach zamiast przejazdu pociągiem możliwy przelot samolotem z Asuanu do Kairu.

Dzień 8

Rano ok. godz. 09:30 przyjazd do Kairu (zakwaterowanie w hotelu Grand Pyramids 3 lub podobnym nastąpi dopiero po zwiedzaniu Kairu). Zwiedzanie Kairu: Muzeum Egipskie - zbiór ponad 120 tys. eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/ osoby. Dalej udamy się w podróż w świat muzułmański: Cytadela Saladyna, alabastrowy meczet Mohameda Alego oraz wyjątkowy klasztor wykuty w skałach Mukattanu w dzielnicy śmierci. Kolacja i nocleg w hotelu w Kairze. (Trasa ok. 40km).

Dzień 9

Po śniadaniu zwiedzanie okolic Kairu: Sakkara z pierwszą i jednocześnie najstarszą piramidą schodkową faraona Dżosera, Memfis - stolica imperium przez cały okres Starego Państwa ze słynnym kolosem Ramzesa II i alabastrowym Sfinksem oraz Giza, czyli piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa i majestatyczny Sfinks (za dodatkową opłatą możliwość wejścia do piramidy Cheopsa - okolo 300 EGP/ osoby, należy zgłosić przewodnikowi przed wjazdem pod piramidy). Kolacja i nocleg w hotelu w Kairze. (Trasa ok. 60km).

Dzień 10

Po śniadaniu dzień wolny na samodzielne zwiedzanie Kairu lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 80 USD/ osoby) wycieczka autokarowa do Aleksandrii - w programie: przejazd autokarem przez centrum miasta, cytadela Caytbay (oglądana tylko z zewnątrz) - zbudowana z bloków kamiennych pozostałych po słynnej latarni morskiej - Faros, rzymski amfiteatr, nowoczesna biblioteka Alexandrina (zbudowana ze stali i szkła niejako "w zamian" za wspaniałą bibliotekę spaloną w starożytności - zwiedzana wewnątrz wraz z muzeum Sadata i muzeum sztuki nowoczesnej) obiad wliczony w cenę. Wieczorem po kolacji wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą ok. 45 USD/os.) "Kair nocą": rejs motorówką po Nilu oraz widowisko pod piramidami Światło i Dźwięk. Powrót i nocleg w hotelu w Kairze.

Dzień 11

Po śniadaniu transfer do Hurghady, przyjazd w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w wybranym hotelu. Czas na wypoczynek. Wieczorem kolacja. Nocleg.(Trasa ok. 480km).

Dzień 12 - 14

Pobyt w Hurghadzie - czas na odpoczynek, kąpiele morskie i słoneczne lub wycieczki fakultatywne.

Dzień 15

Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godz. 12:00) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem.

Uwagi do programu

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

• Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

"

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady opłaty lotniskowe zakwaterowanie podczas objazdu: w hotelach - razem 5 rozpoczętych dób hotelowych (2 w Hurghadzie w hotelu 4 3 w Kairze w hotelu 3), na statku 4 (4 rozpoczęte doby hotelowe), w pociągu sypialnym z Kairu do Asuanu (1 rozpoczęta doba hotelowa) wyżywienie: śniadania i kolacje w hotelach oraz śniadania, obiady i kolacje na statku podczas pobytu: 4 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu (wyżywienie jak w opisie hotelu) transfery klimatyzowanym autokarem nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu (kolacja i śniadanie w pociągu przedziały tylko 2-osobowe) obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazduubezpieczenie TU EUROPA SA - wariantpodstawowy (KL, NNW i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby), dewizowej części na realizację programu: kosztów biletów wstępu, zestawu słuchawkowego podczas zwiedzania Muzeum w Kairze (ok. 2 USD/ osoby), usług lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców itp. (łącznie ok. 290 USD/ osoby, płatne na miejscu), napojów do obiadów i kolacji oraz wycieczek fakultatywnych (ceny w programie).

Wycieczki lokalne

Podczas pobytu w Hurghadzie proponujemy wycieczki fakultatywne:

Nurkowanie głębinowe

Wspaniała wyprawa statkiem na rafy koralowe, kąpiele w morzu, nurkowanie i obserwacja przepięknych raf koralowych. Wszystko pod okiem profesjonalnych polskich instruktorów.

Cena ok. 50 USD/ osoby

Safari - Sahara Park

Wycieczka samochodami terenowymi po bezdrożach pustyni. Wizyta w beduińskiej wiosce, w której poznamy zwyczajemieszkańców. Przewidziana jest również jazda na wielbłądach oraz quadach, a także wizyta w terrarium. Na koniec dnia kolacja w promieniach zachodzącego słońca nad Saharą, przy dźwiękach muzyki arabskiej.

Cena ok. 50 USD/ osoby

W galabiji przez miasto!

Popołudniowa wycieczka po Hurghadzie. Przebrani w tradycyjne, regionalne egipskie stroje czyli galabije odwiedzimy Nową Marinę, gdzie w coffee shopie zapalimy fajkę wodną, następnie wizyta na lokalnym targu rybnym oraz obiad w restauracji rybnej (napoje dodatkowo płatne). Po obiedzie odwiedzimy najstarszą część miasta - Dahar, a dalej - akwarium, meczet i kościół koptyjski. Ostatnim przystankiem będzie wizyta na lokalnym bazarze, gdzie znajdują się: perfumeria, manufaktura papirusu oraz sklep z pamiątkami.

Cena ok.55 USD/os.

Jungle Aqua Park

Wycieczka do największego w Hurghadzie parku wodnego - idealna dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Całodzienne all inclusive w aqua parku wliczone w cenę wycieczki (lunch, przekąski, lody, napoje bezalkoholowe i lokalne alkoholowe). Powrót do hotelu wieczorem.

Cena ok. 50 USD/os.

Uwagi! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa w listopadzie i od połowy grudnia do końca marca.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport

• Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu do Polski.

• Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.

Wizy

Paszport

• Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu do Polski.

• Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.

META Description

Luksor (starożytne Teby ) i Dolina Królów • świątynia Horusa w Edfu • Zespół Świątynny Kom Ombo • Wielka Tama Asuańska • pociąg sypialny Asuan-Kair • Muzeum Egipskie w Kairze • Giza - wspaniałe piramidy i Sfinks • rejs komfortowym statkiem po Nilu • wypoczynek w słonecznej Hurghadzie

Warunki uczestnictwa

Kategoria

****

Opis oferty

Położenie:

Kameralny obiekt otoczony ogrodem, położony w sercu Hurghady, ok. 3km od centrum Sakkala z licznymi restauracjami, klubami i sklepami oraz ok. 8km od lotniska w Hurghadzie. Do centrum El Dahar dogodny dojazd busem. Goście hotelu King Tut Aqua Park Beach Resort mogą korzystać z infrastruktury położonego obok, siostrzanego 5 * hotelu Sphinx (z wyjątkiem restauracji głównej).

Plaża:

Hotel znajduje się bezpośrednio przy małej, piaszczystej plaży. Leżaki, parasole oraz ręczniki kąpielowe na plaży - bezpłatne.

Do dyspozycji gości:

Hotel, otwarty w 2004 r., ostatni remont przeszedł w 2010 r., składa się z budynku głównego i 3mniejszych. Recepcja, sejf w recepcji (bezpłatny), sklepy z pamiątkami, możliwość wymiany pieniędzy w recepcji, wypożyczalnia samochodów. Hotel posiada restaurację główną Cleopatra, restaurację na plaży Memphis oraz restaurację/bar na plaży Isis, King Tut Lobby Bar, kącik orientalny w namiocie beduińskim. Goście mogą korzystać z basenu zewnętrznego (podgrzewany w okresie zimowym), tarasu słonecznego na dachu oraz aquaparku. Leżaki, parasole oraz ręczniki kąpielowe przy basenie - bezpłatne.

Wyżywienie:

All Inclusive: śniadanie (07:00-10:00), późne śniadanie (10:30-12:00), obiad (13:00-15:00) i kolacja (18:30-21:30) serwowane w restauracji głównej w formie bufetu. Lekkie przekąski w ciągu dnia (12:00-18:00) w wyznaczonych barach. Wybrane napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe (10:00-24:00) w wyznaczonych barach, a w lobby barze przez 24 godz.

Program sportowy i animacyjny:

Bezpłatnie: wieczorne show, bilard, tenis stołowy, siłownia (w sąsiednim hotelu Sphinx), siatkówka, sauna oraz jacuzzi. Wejście na dyskotekę jest bezpłatne (drinki są dodatkowo płatne). Za dodatkową opłatą: gabinet masażu oraz windsurfing. Dla dzieci - animacje w ciągu dnia, mini-zoo, plac zabaw i brodzik.

Internet:

Na terenie lobby internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:

****

Strona www:

Pogoda w Egipcie
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura
w dzień °C
22°
23°
24°
25°
26°
28°
28°
27°
26°
25°
24°
23°
Temperatura
wody °C
18° 19° 20° 21° 22° 23° 24° 25° 24° 23° 22° 21°
Temperatura
w nocy °C
18° 19° 20° 21° 22° 23° 23° 24° 23° 22° 21° 20°
Śr. liczba godzin
słonecznych
8 8 9 10 11 13 12 12 11 10 9 9

Paszporty

Do Egiptu Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Egiptu (8 miesięcy w przypadku wnioskowania o wizę przez internet).

Wizy

W Egipcie dla Polaków wizy są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu, przez internet na stronie www.visa2egypt.gov.eg lub w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Kosztują 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna).

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).