Bardzo dobry5 opinii100% poleceń
8.6
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyEgiptSymbole Egiptu - Nil i Piramidy

Symbole Egiptu - Nil i Piramidy

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK587767
Last minute
Kod oferty: WAK587767
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK587767

Opis oferty

Zakwaterowanie

Hotele - (3 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (2 na początku i 1 na końcu wycieczki) w hotelu Royal Star lub podobnym.

Do dyspozycji gości:restauracja oraz bar.

Pokoje:2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie:all inclusive w hotelu w Hurghadzie: śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive w danym hotelu.

Jedna noc w pociągu sypialnym- przedziały tylko 2-osobowe. Uwaga!Pociągi w Egipcie różnią się znacznie od europejskich, dlatego też należy być przygotowanym na pewne niewygody i nie zawsze najczystsze warunki podróżowania.

Rejs po Nilu statkiem - (3 rozpoczęte doby hotelowe).

Do dyspozycji gości:restauracja, bar, mały basen oraz leżaki.

Kabiny:wygodne i klimatyzowane, 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką i wc.

Wyżywienie:śniadania, obiady i kolacje (napoje do obiadów i kolacji dodatkowo płatne). Za dopłatą wersja All Inclusive na statku: w tym lokalne napoje alkoholowe (np. whisky za wyjątkiem wina - serwowane tylko 2 lampki do obiadu i kolacji) i bezalkoholowe (woda, herbata i napoje gazowane kawa - niektóre rodzaje dodatkowo płatne) serwowane w głównym barze (najczęściej 10:00-22:00).

Uwaga!!! Napoje podawane są w plastikowych kubkach.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (4 np. hotelRoyal Star lub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.

Dzień 2

Śniadanie. Przed południem spotkanie organizacyjne, następnie czas wolny na wypoczynek i aklimatyzację, obiad, wieczorem kolacja.

Dzień 3

Wcześnie rano wykwaterowanie i transfer autokarowy do Luksoru. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Po przyjeździe do Luksoru, wyruszymy na zwiedzanie grobowców w "Dolinie Królów" - zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (wejście do grobowca Tutenchamona dodatkowo płatne - ok. 250 EGP/os.). Następnie zobaczymy sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz Kolosy Memnona - pozostałość po świątyni Amenhotepa III. Wieczorem zakwaterowanie na statku 4, kolacja. Po kolacji wycieczka fakultatywna (płatna ok. 40 USD/os.) - zwiedzanie świątyni Luksorskiej, przejazd dorożkami po Luksorze i lokalnym souqu oraz odpoczynek w tradycyjnej kawiarni przy fajce wodnej i herbacie z hibiskusa. (Trasa ok. 280km).

Dzień 4

Wcześnie rano, dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 120 USD/os.)- ok. 40min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru. Śniadanie na statku. Następnie dla chętnych wycieczka (ok. 50 USD/os): Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł. Po obiedzie, zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - "miasta o stu bramach". Teby, podzielone Nilem na "miasto żywych" i "miasto umarłych", były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Przeprawa przez śluzę na Nilu i rejs do Edfu. W trakcie rejsu po Nilu uczestnicy pozostają na statku. Kolacja i nocleg na statku. Nocny rejs. (Trasa ok. 120km - statkiem).

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi -jednej z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowanej w III w p.n.e. Wczesnym popołudniem obiad na statku. Następnie rejs po Nilu do Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs do Asuanu. (Trasa ok. 120km - statkiem).

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie (do dyspozycji grupy pozostaną 2 - 3 kabiny) oraz czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 95 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok. 04:00) gdzie zobaczymy świątynię poświęconą bóstwom Re-Horachte i Hathor. Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Druga opcja to wycieczka do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle iszkołę nubijską, wypijemy także tradycyjną herbatę w domu nubijskim (ok. 30 USD/os.). Obiad na statku. Po południu zwiedzanie Asuanu autokarem: wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Transfer na dworzec kolejowy w Asuanie. Nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu (w pociągu kolacja i śniadanie przedziały tylko 2 - osobowe).

Uwaga! W niektórych terminach zamiast przejazdu pociągiem możliwy przelot samolotem z Asuanu do Kairu.

Dzień 7

Rano przyjazd do Kairu ok. godz. 09:30 i zwiedzanie miasta, w programie: Muzeum Egipskie - zbiór ponad 120 tys. eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/os. Na dalsze zwiedzanie pojedziemy do Gizy, gdzie zobaczymy piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa (za dodatkową opłata możliwość wejścia do piramidy Cheopsa - ok.300 EGP/os., wymagane zgłoszenie przewodnikowi przed wjazdem pod piramidy) oraz majestatycznego Sfinksa. Po zwiedzaniu przerwa na obiad w pobliżu piramid w Gizie (dodatkowo platny). Następnie transfer do Hurghady. Przyjazd do Hurghady późnym wieczorem i zakwaterowanie w hotelu (4 np. hotelRoyal Starlub podobny). Wieczorem kolacja. (Trasa ok 480km).

Dzień 8

Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12:00) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem.

• Klienci wybierający dodatkowe 3 noce lub tydzień pobytu w Hurghadzie - transfer do wybranego hotelu (opisy hoteli w sekcji o Hurghadzie),

• Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.

Uwagi do programu

• Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady opłaty lotniskowe zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 3 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (hotel 4 np. hotelRoyal Star lub podobny, 2 na początku i 1 na końcu wycieczki), 1 rozpoczęta doba hotelowa w pociągu sypialnym z Asuanu do Kairu, 3 rozpoczęte doby hotelowe na statku wyżywienie: all inclusive w hotelach w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowanezgodnie z formułą all inclusive) oraz śniadania, obiady i kolacje na statku transfery klimatyzowanym autokarem nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu (kolacja i śniadanie w pociągu przedziały tylko 2 os.) obsługa polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce opieka polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), dewizowej części na realizację programu: kosztów biletów wstępu, zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania muzeum w Kairze (ok. 2 USD/os.) usług lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców itp. (łącznie ok.300 USD/os. płatne na miejscu), napojów do obiadów i kolacji na statkuoraz wycieczeklokalnych (ceny w programie).

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Wycieczki lokalne

Podczas pobytu w Hurghadzie proponujemy wycieczki fakultatywne:

Sahara Park

Wycieczka rozpoczyna się około godziny 13:00 wyjazdem z hotelu. Przejazd na pustynię do bazy z quadami(jazda quadami po pustyni około 45min.). Następnie przejazd przez pustynię terenowymi jeepami do wioski beduińskiej, zwiedzanie wioski, w programie: przejażdżka na wielbłądach, pieczenie chleba z beduinami, apteka beduińska, przejażdżka samochodami terenowymi typu spidery. Następnie kolacja w formie bufetu (napój do kolacji) oraz Orientalne Show - taniec brzucha, wirujący derwisz, folklor arabski. Powrót do hotelu około 21:00.

Cena od 199 zł/os.

Nurkowanie głębinowe

Wycieczka rozpoczyna się wypłynięciem w morze w godzinach porannych. Krótkie szkolenie na łodzi w języku polskim. Dwa zanurzenia pod wodę w pełnym akwalungu z instruktorem, każde zanurzenie pod wodę trwa około 20minut. Dodatkowo możliwość snorkowania, obiad na statku i napoje bezalkoholowe w cenie. Rafy koralowe i ryby na wyciągnięcie ręki, dla zainteresowanych możliwość kursu nurkowego PADI - szczegóły u rezydentów.

Cena od 199 zł/os.

Jungle Aqua Park

Wycieczka do największego w Hurghadzie parku wodnego - idealna dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Całodzienne all inclusive w aqua parku wliczone w cenę wycieczki (lunch, przekąski, lody, napoje bezalkoholowe). Powrót do hotelu wieczorem.

Cena ok. 50 USD/os.

Uwagi! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Wizy

Paszport

- Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu do Polski.

• Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.

• Obywateli innych państw niż polskie mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa od początku czerwca dokońca września.

Meta description

Rejs komfortowym statkiem po Nilu • Luksor • starożytne Teby • imponujący Karnak • świątynia bogini Izydy na wyspie File • świątynia Horusa w Edfu i Sobka w Kom Ombo • Muzeum Egipskie w Kairze • Giza - wspaniałe piramidy i Sfinks • za dopłatą - wypoczynek w słonecznej Hurghdzie • all inclusive w hotelu w Hurghadzie w cenie

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "

Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport

- Paszport musi być ważny min. 6miesięcy od daty powrotu do Polski.

• Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.

• Obywateli innych państw niż polskie mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Czwartek, 30.09.2021
05:55
10:10
WAWWarszawa - Chopin
HRGHurghada

Powrót

Czwartek, 07.10.2021
11:10
15:40
HRGHurghada
WAWWarszawa - Chopin

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

8.8
Hanna Klient Wakacje.pl
Pobyt - Kwiecień 2019Singiel
Oferta dedykowana osobom nastawionym na poznawanie, zwiedzanie. Bardzo ciekawy program, zbyt mało czasu na muzeum w Kairze.
ZaletyBardzo interesujący program.
WadyJedne z najważniejszych atrakcji Egiptu dodatkowo płatne: Abu Simbel i dolina niewolników.

8.4
Andy
Pobyt - Sierpień 2018Para
Podsumowując : raz warto , dla samego zobaczenia zabytków . Ale : np w muzeum w Kairze ogląda sie maskę Tutenchamona z doklejona broda zwykłym klejem ; następnie brak możliwości zdjec - wszystko za dopłata . Ludność Egiptu to żebracy : handlarze bez wyjątku , strach samemu wyjsć na ulicę. Każdy czycha na przysłowiowego one dollar ; tam poczujesz sie inaczej , osaczony i zagrożony . To nie Dubaj , to Egipt ! I o tym trzeba pamiętać będąc tam .
ZaletyZobaczyliśmy to co w programie . Tylko dziwne ze dodatkowe koszta 90$ od osoby na ABU Simbel . Wiec dodatkowych kosztów juz nie ponosiliśmy , ABU Simbel nie widzieliśmy . Dobrze ze nie pociąg ale samolot do Kairu . Tylko to było w cenie wycieczki . INTERSUJE mnie dopłata 250$ niby na bilety wstępu : ale bilety aż tyle niekosztownym przecież . Czy biuro moze przedstawić dokładna rozpiskę ile i za co ? Mówiąc o tych dodatkowych kosztach juz na miejscu .
WadyZe względu na odwrotna kolejność zwiedzania : wstawanie o 2 rano ... poza tym każda osoba dopłacała około 250$ USD , tylko czemu ? Czyżby autokar dojazdowy nie był w cenie ? Co nie było w cenie ? Bo same grupowe bilety wstępu tyle nie kosztowały lol . Zeby wejść do piramidy tez dopłata dodatkowa z własnej kieszeni. Czy biuro Rainbow moze wytłumaczyć ten dodatkowy koszt 250$??? Był w cenie pociąg przecież , albo samolot w naszym przypadku , wiec za co tak naprawdę te dopłaty , bo gdy zsumujecie bilety wstępu to wyjdą groszowe sprawy ...

8.4
Pańczyk Klient Wakacje.pl
Pobyt - Luty 2015Rodzina z dziećmi
Pilot Ahmed wyraźnie nie przepada za kulturą zachodnioeuropejską, wyraża swój negatywny stosunek do Ameryki, francji i niestety Polski. Wyraźnie zachęca do islamu uznając jej wyższość nad chrześcijaństwem Ponadto slabu mówi po polsku, Jego opowieści na temat zabytków są nieprofesjonalne i czasem mija się z prawdą lub miesza historię z legendą. Historia o mapie wskazującej złoża złota, którą bardzo chciał wykraść Sarkozy byłą po prostu idiotyczna Złej jakości autokary. Latem taki standard jest niewyobrażalny
ZaletyRelaks na statku, doskonałe wyżywienie
WadyPilot Ahmed wyraźnie nie przepada za kulturą zachodnioeuropejską, wyraża swój negatywny stosunek do Ameryki, francji i niestety Polski. Wyraźnie zachęca do islamu uznając jej wyższość nad chrześcijaństwem Ponadto slabu mówi po polsku, Jego opowieści na temat zabytków są nieprofesjonalne i czasem mija się z prawdą lub miesza historię z legendą. Historia o mapie wskazującej złoża złota, którą bardzo chciał wykraść Sarkozy byłą po prostu idiotyczna Złej jakości autokary. Latem taki standard jest niewyobrażalny

9.4
Chajecki Henryk
Pobyt - Styczeń 2015Para
Bardzo rzeczowyi kompetentny opiekun naszej grupy Janek.
ZaletyBardzo interesujący program.Kompetentna obsługa.Duży zasób wiadomości przewodników.Wspaniały rejs Nilem.
WadyWyżywienie w hotelu Empire.Brak barku w autokarze.

8.2
Krystyna Durachta Klient Wakacje.pl
Pobyt - Styczeń 2014Singiel
Ogólnie wyjazd uważam za udany. Rejs po Nilu to perełka w moim turystycznym sercu.
ZaletyWspaniały program wycieczki, przemyślany dla każdego turysty. Bardzo miła i profesjonalna opieka pilotów: pani Marty L. oraz egipskich. bardzo smaczne i różnorodne wyżywienie na statku płynącym po Nilu. Czyste kajuty i ciekawy program artystyczny. Wszystko odbywało się punktualnie i zgodnie z rozpiską na tablicy ogłoszeń. Atrakcyjny lot samolotem z Asuanu do Kairu zamiast pociągu. Dopracowane wycieczki fakultatywne. Drobna zmiana planu związana z dniem wolnym na aklimatyzację a zamieniona na wypoczynek przed Sylwestrem bardzo udana i korzystna. Poczęstunek noworoczny bajecznie kolorowy i smaczny - wiele sałatek. Wielkie brawa.
Wady1.Brak ciepłego - gotowanego posiłku przez całą dobę podczas zwiedzania Kairu. Przerwa na posiłek powinna być po zwiedzaniu Muzeum Egipskiego lub po wizycie w perfumerii. To niedopuszczalne, by dla całej wycieczki, która wstała przed 4,00 rano nie był zorganizowany normalny posiłek, bo wieczorny postój w tandetnym zajeździe to nieporozumienie. Były tylko fast foody bez gotowanego jedzenia i bez zupy, a nie smażone na pusty żołądek! Po co było trzymać kuchnię hotelową, która i tak nie miała dla nas nic prócz suchej bułki i kawałka sera żółtego z pomidorem o 24,00 . 2. Autokary nie miały barku nawet płatnego! Ileż można wozić butelek wody z sobą? A ciepła kawa czy herbata w autokarze to już norma, ale nie u Was. 3. Trzy gwiazdki hotelu Empire to zawyżona ocena. Woda w sedesie ledwie ciurkała zatrzymując fekalia. Pokoje ogromne, ale mało przytulne i niepraktyczne meble. Kelnerzy w czasie noworocznego poczęstunku zabierali wokół nas talerze i niedopite nasze kieliszki z winem. Kierownik sali bardzo nerwowy - przy gościach mocno krzyczał na kelnerów, co wprowadzało nerwową atmosferę.

Mapa

Pogoda

26°C
23°C
24°C
11

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY:
Formularz lokalizacji pasażera w wersji papierowej wypełniony przed wylotem zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, należy wykonać test PCR najwcześniej 72 godziny przed lądowaniem w Egipcie. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub na urządzeniu mobilnym w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 6 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim) lub przetłumaczonego na język angielski negatywnego wyniku testu PCR.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, należy wykonać test PCR najwcześniej 72 godziny przed lądowaniem w Egipcie. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub na urządzeniu mobilnym w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy po 7 dniach od powrotu do Polski.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Egiptu Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Egiptu (8 miesięcy w przypadku wnioskowania o wizę przez internet).
W Egipcie dla Polaków wizy są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu, przez internet na stronie zobacz więcej lub w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Kosztują 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna).
Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).