Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyEmiraty ArabskieEmiraty Arabskie i Oman - Złote wrota pustyni

Emiraty Arabskie i Oman - Złote wrota pustyni

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK193324

Nasi klienci docenili

 • Sohar - miejsce urodzin Sindbada Żeglarza.
 • Największe atrakcje Dubaju - m.in. zwiedzanie pierwszej sztucznie usypanej wyspy na świecie.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  standardowy
  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  280
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  wpPilot
  Teraz przy zakupie wycieczki dostęp do WP Pilot gratis!
  Zgarnij kod 14 dniowego dostępu do WP Pilot - telewizji online i oglądaj 35 kanałów TV gdziekolwiek jesteś
   Sprawdź teraz 
  Trwa weryfikacja ceny

  Informacje o podróży

  Wylot

  27.10.2020 Wtorek
  WAWWarszawa - Chopin
  27.10.2020 Wtorek
  DXBDubaj

  Powrót

  03.11.2020 Wtorek
  DXBDubaj
  03.11.2020 Wtorek
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK193324Organizator: Rainbow

  Opis oferty

  Hotele o standardzie odpowiadającym / w ocenie organizatora (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych).

  Do dyspozycji gości na terenie hotelu najczęściej restauracja, bar, recepcja, sejf.

  Pokoje 2-osobowe wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację, często TV.

  Wyżywienie: Śniadania. Za dopłatą obiadokolacje (we wskazanych dniach, zazwyczaj w restauracjach hotelowych) napoje do kolacji dodatkowo płatne.

  Program

  Dzień 1

  Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 lub 3 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przelot do Dubaju. Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Dubaju (lub okolicy). Zakwaterowanie i nocleg (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji w hotelu).

  Dzień 2

  Po śniadaniu skierujemy się ku starym częściom miasta, gdzie przespacerujemy się po pieczołowicie odrestaurowanej dzielnicy Al Fahidi. Wąskimi uliczkami dojdziemy do Muzeum Kawy (możliwość spróbowania parzonej lokalnym sposobem kawy arabskiej), fragmentów murów miejskich oraz odwiedzimy jeden z tradycyjnych domów. Przejdziemy także wzdłuż dubajskiej zatoki do przystani łódek abra, którymi przeprawimy się na przeciwległy brzeg, oglądając miasto od strony wody. Tym samym znajdziemy się na słynnych dubajskich targach ze złotem i przyprawami. Następnie przejazd do finansowej dzielnicy Dubaju. Odwiedzimy w niej największe centrum handlowe świata, Dubai Mall, gdzie przejdziemy obok jego głównych atrakcji: m.in. akwarium, lodowiska oraz wodospadów ze skoczkami. Wjedziemy także na taras widokowy najwyższego budynku świata, Burdż Chalify. Po południu czas wolny dla chętnych (za dopłatą ok. 75 USD/os) proponujemy półdniową wycieczkę na pustynne safari (6-os. samochody terenowe, z napędem na 4 koła). W ramach safari m.in.: przejazd samochodami po wydmach, przejażdżka wielbłądem, tatuaże z henny, pokaz tańca brzucha, kolacja z daniami z grilla. Wieczorem powrót do hotelu w Dubaju lub okolicy na nocleg. (Trasa ok. 100km). W tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji w hotelu.

  Dzień 3

  Po śniadaniu przejazd do Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zobaczymy imponujący meczet Szejka Zayeda - najważniejszą atrakcję miasta. Następnie przejazd do centrum. Zatrzymamy się na zdjęcia w punkcie widokowym na najbardziej luksusowy hotel świata - Emirates Palace oraz pałac Prezydenta ZEA, a następnie odwiedzimy Heritage Village - wioskę - muzeum, w którejpoznamy sposób życia dawnych mieszkańców Abu Zabi, z czasów przed petrodolarowym boomem. Zobaczymy jak w ciągu jednego pokolenia biedna rybacka wioska przemieniła się w jedną z najpiękniejszych metropolii świata. Dalej przejedziemy promenadą Corniche w stronę portu. Odwiedzimy także położony we wschodniej części wyspy rynek z daktylami. Kolejno znajdziemy się na Wyspie Szczęścia - Saadiyat Island, w której krajobrazie wyróżnia się kopuła muzeum Luwr Abu Dhabi. Następnie powrót do hotelu w Dubaju (lub okolicy), obiadokolacja (opcjonalna) nocleg. (Trasa ok. 300km). Uwaga: w tym dniu istnieje możliwość skorzystania za dodatkową opłatą (ok. 95 USD/os) z wizyty w Ferrari World. Dla korzystających z tej opcji dojazd na własny koszttaksówką po wizycie w meczecie Szejka Zayeda korzystający z tej opcji nie biorą udziału w dalszym zwiedzaniu miasta powrót do hotelu z grupą. Wieczorem (dla chętnych, cena ok.110 USD/os) proponujemy wieczorny spektakl "La Perle" - połączenie gry światła i wody - budzącej podziw scenografii (z ruchomą sceną) oraz nadzwyczajnymi umiejętnościami kaskaderów, akrobatów i aktorów. Przedstawienie przenosi nas w krainę wodospadów, które płyną kilka metrów od miejsc na widowni a także w tętniące życiem miasto będące tłem do imponującego występu motocyklowych kaskaderów w ogromnej metalowej perle. Całość oprawiona doskonale dobraną muzyką co gwarantuje niezapomniane wrażenia.

  Dzień 4

  Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjedziemy na zwiedzanie nowych części Dubaju. Odwiedzimy dzielnicę najwyższych apartamentowców świata, Marinę. Dla chętnych możliwość rejsu jachtem kanałami pomiędzy drapaczami chmur - najlepsza sposobność do podziwiania tej dzielnicy (płatne dodatkowo około 30 USD/os.). Kolejno przejedziemy na słynny archipelag sztucznie usypanych wysp Palm Jumeirah, na którego końcu usytuowany jest hotel Atlantis. Odwiedzimy w nim akwarium Lost Chambers zamieszkiwane przez około 65000morskichzwierząt. Na ląd wrócimy kolejką magnetyczną Monorail, z której wyraźnie widać założenie Palmy i jej zabudowę. Przejedziemy także na plażę Jumeirah, gdzie nie tylko będzie okazja sprawdzić temperaturę wody w Zatoce Perskiej, ale również sfotografować jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon miasta - nawiązujący kształtem do żagla hotel Burj Al-Arab. Odwiedzimy także kompleks Madinat Jumeirah, nazywany Dubajską Wenecją. Następnie przejazd do pobliskiego centrum handlowego Mall of the Emirates, w którym znajduje się m.in. pierwszy na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski, a na koniecodwiedzimy ptasi azyl Ras Al Khor - rezerwat z siedliskiem dzikich ptaków i panoramą nowoczesnego Dubaju w tle. Po południu przejazd do Al Ain - pięknej, zielonej oazy pośrodku pustyni, z której pochodził pierwszy prezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejk Zayed. Nocleg w hotelu w Al-Ain lub okolicy. Obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 200km).

  Dzień 5

  Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do centrum na zwiedzanie miasta gdzie zobaczymy naturalną oazę palm daktylowych oraz odwiedzimy targ wielbłądów. Następnie przejazd do granicy emiracko - omańskiej. Po przekroczeniu granicy podróż przez region Az-Zahira do zamku Jabreen. Ten doskonale zachowany obiekt słynie ze swojego piękna i ciekawych wnętrz: zwiedzimy zarówno apartamenty prywatne władcy, pomieszczenia gospodarcze, jak i elementy służące obronności. Po zwiedzaniu zamku zatrzymamy się na zdjęcia przy imponujących rozmiarów zamku w Bahli (UNESCO). Następnie dojazd do miasta Nizwa - zwiedzanie miasta, będącego stolicą Omanu jeszcze przed przybyciem islamu. Zobaczymy tu jeden z najstarszych w kraju fortów, o siedmiu studniach i olbrzymiej okrągłej wieży, z której roztacza się panorama na zieloną okolicę. Odwiedzimy także znany z rzemiosła lokalny bazar (czas wolny). Nocleg w Nizwa lub okolicy. Obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 320km).

  Dzień 6

  Po śniadaniu wyruszymy w drogę do Maskatu. Zanim dojedziemy, zatrzymamy się na krótki spacer po zbudowanej z suszonej gliny wiosce Birkat Al-Mawz. Po dojeździe do stolicy przejazd przepięknymi dzielnicami Maskatu do Wielkiego Meczetu Sułtana Qabusa - centrum religijnego miasta i jednego z najpiękniejszych na Półwyspie Arabskim obiektów architektury islamu (przy wejściu do meczetu obowiązuje skromny strój, nakrycie głowy oraz długie spodnie i zakryte ramiona). Następnie odwiedzimy słynne Muzeum Bait Al-Zubair ze zbiorami przedstawiającymi kulturę i dziedzictwo Omanu i podejdziemy pod Pałac Sułtana Qasr Al-Alam. W dalszej kolejności przeniesiemy się do jednej z najładniejszych dzielnic Maskatu - Muttrah, przejdziemy tam promenadą, przy której zlokalizowane są największe butiki i markowe sklepy, po czym udamy się na lokalny souk, obfitujący w rozmaite produkty od warzyw, owoców i przypraw po skóry, biżuterię, perfumy, kadzidło i dywany. Będąc na promenadzie przy Starym Mieście można dostrzec portugalskie forty Jalali i Mirani, a także jacht Sułtana Omanu. Zakwaterowanie w hotelu w Maskacie lub okolicy, nocleg. Obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 200km).

  Dzień 7

  Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego. Po drodze zobaczymy jeden z najpiękniejszych w Omanie fortów - Bait Na'aman. Następnie po drodze zatrzymamy się w miasteczku Sohar, z którym - jak zapewniają Omańczycy - ścisłe związki miał Sindbad-Żeglarz. Dojazd do granicy omańsko - emirackiej. Po dokonaniu wszystkich formalności dojazd do hotelu w Fudżajrze lub okolicy, zakwaterowanie, nocleg. Obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 430km).

  Dzień 8

  Wykwaterowanie z hotelu (doba hotelowa trwa do godz. 10.00) i transfer na lotnisko, a dla klientów przedłużających pobyt transfer do wybranego hotelu. Wylot do Polski. Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia pobytu o tygodniowy pobyt w hotelach w Emiratach Arabskich. Opisy hoteli w sekcji "Wypoczynek ZEA" i w systemie rezerwacyjnym.

  Uwagi do programu

  • Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  • Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na stronie operatora.

  • Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD). Akceptowane sąbanknotywydane po 2006 r.

  • Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera (dostępne w recepcji lub możliwość zakupienia w miejscowych sklepikach, ok.5 USD).

  • Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet

  • Ze względu na specyfikę krajów wyznaniowych, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie ( np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).

  • Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.

  • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

  • Przy wejściu do Meczetu Szejka Zayeda w Abu Dhabi oraz Sułtana Qaboosa w Maskacie - obowiązuje ubiór całkowicie zakrywający ciało, ubranie nie może być obcisłe, przezroczyste, również pod światło, najlepiej bez żadnych wzorów, nadruków. Kolor biały bez względu na odcień oraz fakturę materiału jest uznawany za przezroczysty i niedopuszczalny. Wchodząc do Meczetów nie wolno mieć widocznych tatuaży a także oznak przynależności religijnej innej niż islam. Kobiety obowiązkowo muszą mieć zakryte włosy. Nie ma możliwości wypożyczenia odpowiedniego stroju a jedynie zakup za kwotę ok. 20-30 USD. Obuwie jest nieistotne, bo do Meczetu wchodzimy boso można w skarpetach.

  "

  Świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autobusem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz pakiet ubezpieczeniowy TU Europa(NNW, KL i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: opłat administracyjnych płatnych na miejscu - ok.20 USD/os. (opłata wyjazdowa z ZEA) obsługi lokalnych przewodników biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługii Tour Guide System (razem ok. 295 USD/os.płatne na miejscu), taksy turystycznej w Dubaju i Al Ain (ok.20 USD/pokój/pobyt płatne w hotelu) oraz przy wyborze drugiego tygodnia pobytu (taksa i depozyt) - wysokość taksy i depozytu uzależniona od hoteluinnych wydatków osobistych.

  WEmiratach (przy przedłużeniu imprezy w części pobytowej), taksa klimatyczna płatna na miejscu w hotelach 3 ok. 10 AED za pokój za dobę, w hotelach 4 ok. 15 AED za pokój za dobę, w hotelach 5 ok. 20 AED za pokój za dobę.

  Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

  Inne

  Depozyty w hotelach (dot. części pobytowej)

  Wiele hoteli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pobiera depozyt. Wysokość depozytu uzależniona jest od hotelu. O szczegółach dotyczących wysokości depozytów Klienci zostaną poinformowani na miejscu.

  Informujemy ponadto, że dopuszczalne są następujące formy uiszczenia depozytu:

  1. Blokada środków na karcie kredytowej, odblokowanie następuje przy wykwaterowaniu.

  2. Płatność kartą płatniczą, środki zwrócone będą przy wykwaterowaniu w gotówce w walucie lokalnej.

  3. Płatność gotówką w USD, EUR lub walucie lokalnej, zwrot przy wykwaterowaniu w walucie lokalnej.

  Opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: "

  Wizy

  Paszport powinien być ważny min. 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

  Zjednoczone Emiraty Arabskie

  Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Emiratów Arabskich.

  Oman

  Przy wjeździe do Omanu wymagana jest wiza. Obecnie obowiązującą jest wiza elektroniczna, nie ma możliwości wykupienia wizy na granicy. Oferujemy możliwość wizowania do Omanu za pośrednictwem Rainbow - o szczegóły dopytaj swojego Sprzedawcę.

  Obywateli innych państw niż polskie mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

  Wizy - informacje dla sprzedawców

  Paszport powinien być ważny min. 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

  Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Emiratów Arabskich.

  Oferujemy możliwość wizowania do Omanu za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta, u którego dokonywałeś rezerwacji.

  Obywateli innych państw niż polskie mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

  META Description

  Pałace sułtanatu Omanu • Maskat - Meczet Sułtana Qaboosa• zamki w Bahli i Jabreen • Dubaj - najdroższe budowle świata • Abu Dhabi - stolica Emiratów i największy meczet • pomarańczowe pustynie i luksusowe oazy • orientalne souki • opcjonalnie tydzień wypoczynku w Emiratach Arabskich

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Październik

  Zobacz cały rok
  Temperatura w dzień
  34°C
  Temperatura w nocy
  23°C
  Temperatura wody
  27°C
  Liczba godzin słonecznych
  10

  Opinie

  Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

  Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

  no offer review
  no offer review

  Przed podróżą

  Paszporty

  Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Paszporty tymczasowe nie są honorowane w czasie wjazdu na terytorium ZEA, można z nich korzystać jedynie przy tranzycie przez ZEA lub wyjeździe z kraju.

  Wizy

  W Zjednoczonych Emiratach Arabskich dla Polaków wizy nie są wymagane, jeśli przyjeżdżają w celach turystycznych, kulturalnych, naukowych lub rodzinnych i przebywają na terytorium ZEA do 90 dni w ciągu 180 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu.

  Szczepienia, służba zdrowia

  Szczepienia nie są wymagane.

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że aby wjechać do tego państwa każdy będzie musiał przed przylotem wykonać test PCR na obecność koronawirusa (badanie musi zostać wykonane najwyżej na 69 godzin przed datą podróży). Jeżeli podróżny otrzyma wynik negatywny będzie mógł swobodnie podróżować po kraju. Natomiast osoby bez wykonanego testu lub z pozytywnym wynikiem zostaną zobowiązane do odbycia kwarantanny dopóki nie zostanie wykonany test. Dodatkowo każdy z przyjezdnych będzie musiał pobrać aplikację COVID-19 DXB. Obowiązkowe także będzie wypełnienie oświadczenia zdrowotnego a także posiadanie ubezpieczenia podróżnego obejmującego COVID-19. Jeśli podróżny nie zrobi testu przed wylotem wówczas nie będzie musiał ponosić kosztu jego wykonania na lotnisku w Dubaju. Koszt ponoszą gospodarze.

  Dodatkowe opłaty

  W niektórych emiratach jest pobierany podatek turystyczny, a większość hoteli pobiera depozyt zwracany przy wymeldowaniu z hotelu.

  Infolinia Wakacje.pl

  +48 58 325 29 00