Black Week Trwa! ⏱️ Rabaty do 40% i oferty do 999 zł/os.Sprawdź
Wakacje.plWczasyFrancjaIle-de-FranceParyżNormandia, Bretania i Paryż - czyli magia z historią

Normandia, Bretania i Paryż-czyli magia z historią

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK182328
Kod oferty: WAK182328
1/9

Opis oferty

Region: Ile-de-FranceOrganizator: RainbowKod oferty: WAK182328

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Skromne hotele klasy turystycznej - wszystkie położone są na bliskich przedmieściach miast.

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość max. 1 dostawki w większości hoteli dostawka w formie łóżka piętrowego), wszystkie z łazienkami i wc oraz telefonem i TV-sat.

Wyżywienie:

Śniadania kontynentalne (podawane na słodko w restauracji hotelowej najczęściej jest tocroissant/rogalik, dżem, kawa lub herbata).

Kategoria lokalna:

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Nocny przejazd przez Niemcy i Belgię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa od granic Polski ok. 1150-1200km).

Dzień 2

Zwiedzanie rozpoczniemy od stolicy Normandii Rouen. To tutaj w 1431 r. spalono na stosie Joannę d'Arc. Będziemy podziwiać gotycką katedrę Notre Dame, której to witraże uwiecznił w swych obrazach sam Claude Monet. Następnym punktem programu będzie wizyta w kościele St. Maclou - arcydziele gotyku płomienistego. Przejazd do miasteczka Fecamp, słynącego z produkcji doskonałego likieru Benedictine, który po wiekach zapomnienia odkrył w 1880 r. Aleksander Le Grand, miejscowy winiarz. Zwiedzimy jego zamek i destylarnie. Tego dnia śniadanie i kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicach Fecamp lub Havres. (Trasa ok. 100km).

Dzień 3

Po śniadaniu poznamy symbole Normandii klify nad Atlantykiem w Etretat oraz plaże, gdzie odbyło się słynne lądowanie wojsk sprzymierzonych w czasie II wojny światowej. Zjawiskowe klify ukazują odwieczną walkę wody z lądem. Z historią wojny zetkniemy się natomiast w miejscowości Arromanchesgdzie lądowali alianci. Po południu zaś zobaczymy magiczny haft stworzony przez królową Matyldę, żonę Wilhelma Zdobywcy ukazującą historię podboju Anglii przez Normanów znaną jako tkaninia z Bayeux. Kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicy Avranches. (Trasa ok. 300km).

Dzień 4

Po śniadaniu, zwiedzanie zaczniemy od opactwa Mont St. Michel, które od XIII w. opiera się przypływom oceanu, a budynki miasteczka i klasztoru nazywa się cudem, ze względu na niesamowitą architekturę i średniowieczną atmosferę. Słynne "Pamiętniki zza grobu" Rene De Chateaubrianda opisują dorastanie młodego hrabiego w Chateau De Combourg, którego komnaty odwiedzimy. Pospacerujemy również po St. Malo, dużym porcie nad Atlantykiem, który sławę zawdzięcza urodzonym tu podróżnikom, korsarzom oraz doskonałej kuchni specjalizującej się w owocach morza. Kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicach Vannes. (Trasa ok. 300km).

Dzień 5

Śniadanie. To będzie dzień magii. Zobaczymy symbole Bretanii - celtyckie menhiry i dolmeny, megality z przed 5000 lat p.n.e. ułożone w koła i aleje, a następnie udamy sięna rejs po jednej z najpiękniejszych zatok świata - Morbihan, gdzieodbyła się historyczna bitwa plemienia Wenetów z flotą Imperium Rzymskiego. Na koniecudamy się na spacer po malowniczym, portowymVannes, stolicy celtyckich Wenetów. Kolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg w okolicach Vannes. (Trasa ok. 200-250km)

Dzień 6

Po śniadaniuskierujemy się do Dzielnicy Łacińskiej: miasteczka studenckiego i słynnego paryskiego uniwersytetu - Sorbona oraz Panteon (z zewnątrz) oraz Ogrody Luksemburskie, w których skrywa się piękny Pałac Luksemburski z XVII w., który obecnie służy jako siedziba Senatu. Odbędziemy również rejs po Sekwanie z widokiem na Wieżę Eiffla. Fakultatywnie dla chętnych- Paryż Nocą -krótkie zwiedzania miasta, którewieczorem nabiera niepowtarzalnego klimatu i zachwyca magiczną atmoferą. Impreza odbywa sięw miarę możliwości iprzy zebraniu min. 25 osób. Całkowity koszt: ok.15-20 EUR/os. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w okolicach Paryża. (Trasa ok. 450km).

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd metrem lubRER do Paryża. Zwiedzimy zabawną galerię figur woskowych Grevin, a potem zobaczymy z bliska Wieżę Eiffla - najsłynniejszą żelazną budowlę Paryża, która od 1889 r. jest symbolem miasta. Dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 25 EUR/os. wjazd windą na szczyt wieży(wysokość prawie 300m) i możliwość podziwiania niezwykłej panoramy miasta. Czas wolny na obiad, a na koniec pobytu proponujemy spacer ponajbardziej znanej w Europie aleji - Polach Elizejskich z Łukiem Triumfalnym.

W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. (Trasa do granic Polski ok. 1150km).

Dzień 8

Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 09:00).

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po wszystkich obiektach muzealnych.

• W dniu7 program realizowany środkami komunikacji miejskiej (RER, metro)

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (klimatyzacja, video, bar, WC), zakwaterowanie w hotelu (5 rozpoczętych dób hotelowych), 5 śniadań kontynentalnych, program turystyczny j. w., opiekępolskojęzycznegopilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską (metro i RER), zestawu słuchawkowego Tour Guide(łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 160 EUR/os, płatne pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych, a także fakultatywnego wjazdu na szczyt wieży Eiffla (dodatkowo płatne ok. 25 EUR/os).

Fakultatywnie: - Paryż Nocą -krótkie zwiedzania miasta, którewieczorem nabiera niepowtarzalnego klimatu i zachwyca magiczną atmoferą. Impreza odbywa sięw miarę możliwości iprzy zebraniu min. 25 osób. Koszt: ok.15-20 EUR/os.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

"

Wizy - informacje dla sprzedawców

Przekraczając granice Francji należy okazać negatywny wynik testu na COVID-19: RT-PCR lub szybkiego testu antygenowego (test powinien być wykonany nie wcześniej niż 48h przed przekroczeniem granic Francji w certyfikowanych laboratoriachprzez odpowiednie władze krajowe i międzynarodowe oraz przetłumaczony na język angielski).

Od dnia 1 lipca Francja honoruje Unijny Certyfikat Covid. Tym samymz obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa zwolnieni są obywatele Polski, którzy:

• przyjęli pełną dawkę szczepienia, a od jej podania minęło odpowiednio:7 pełnych dni w przypadku preparatu AstraZeneca, Pfizer, Moderna 28 pełnych dni w przypadku preparatu Johnson&Johnson

• przechorowali COVID-19 ostatnich 180 dniach (Unijny Certyfikat Covid ważny jest od 11 do 180 dnia od uzyskania pozytywnego wyniku testu PCR).

Należy mieć ze sobą odpowiedni dokument. Obowiązkowo należy także wypełnić również Deklarację Zdrowia.

Dzieci do 11. roku życia zwolnione są z obowiązku przedstawiania wyników testów.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "

Meta description

Katedra Notre Dame w Rouen • sławny likier Benedictine • klify i plaże Normandii • niedostępne opactwo Mont St. Michel • tajemnicze megalityczne głazy w Bretanii • Paryż i Pola Elizejskie • Wieża Eiffla - dla chętnych wjazd na szczyt wieży

Wizy

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Dojazd

08:45
15:00
WarszawaNiedziela, 24.04.2022
Normandia, Bretania I Paryż - Czyli MagiNiedziela, 24.04.2022

Powrot

12:00
18:30
Normandia, Bretania I Paryż - Czyli MagiNiedziela, 01.05.2022
WarszawaNiedziela, 01.05.2022
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Mapa

Pogoda

18°C
9°C
13°C
8

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY:
Oświadczenie o braku symptomów zakażenia koronawirusem i kontaktu z osobą zakażoną zobacz więcej

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR lub antygenowy maksymalnie na 72 godzin przed wylotem do Francji. Wymagany unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. Przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. Po przekroczeniu granicy Polski.
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Republiki Francuskiej jest ważny polski paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.
Wiza nie jest wymagana.