Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyGambiaPolinezja Atlanty - Gwinea Bissau- Senegal- Gambia

Polinezja Atlanty - Gwinea Bissau- Senegal- Gambia

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK246009

Promocja

rabat do 1000 złtylko 20% zaliczki

Rainbow - EGZOTYKA 2020/2021

rabat do 1000 złtylko 20% zaliczki
Oferta promocyjna z rabatem do 1000 zł (wliczony w cenę) i obniżoną zaliczką - płacisz tylko 20%. Dodatkowo gwarancja zakupu w najniższej cenie (gdy cena zakupionej wycieczki - z wyjątkiem Last Minute - będzie niższa - Organizator zwróci Ci różnicę).

Nasi klienci docenili

 • Zwiedzanie największych zabytków Banjula - m.in. Kościół św. Marii, Łuk Triumfalny oraz wielki afrykański targ.
 • Rejs pirogą po lesie mangrowym na rzece Casamance (doskonały sposób na podziwianie najbogatszego na świecie ekosystemu).
 • Wyjątkowa okazja poznania 3 unikatowych kultur i architektury byłych państw kolonialnych.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  standardowy
  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  315
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Informacje o podróży

  Wylot

  06.11.2020 Piątek
  WAWWarszawa - Chopin
  06.11.2020 Piątek
  BJLYundum Intl Arpt

  Powrót

  13.11.2020 Piątek
  BJLYundum Intl Arpt
  14.11.2020 Sobota
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK246009Organizator: Rainbow

  Opis oferty

  Hotele /

  Pokoje: 2 - osobowe z łazienką (prysznic, WC).

  Hotele na objeździe nie mają oficjalnej kategoryzacji. Pokoje wyposażone są w podstawowe udogodnienia: łazienkę z dostępem do bieżącej, prysznic, WC, szafkę, stolik. Nie posiadają klimatyzacji.

  Może zdarzyć się że w nocy już od 22:00-7:00 oraz w ciągu dnia od 11:00-18:00 nie będzie prądu. (w niektórych obiektach pracują generatory, nie ma stałego dostępu do elektryczności.)

  Ze względu na niewielką bazę hotelową w skrajnych przypadkach Rainbow zastrzega sobie prawo do zakwaterowania grupy w kilku hotelach leżących niedaleko od siebie.

  Wyżywienie: w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania kontynentalne (kawa, herbata wliczone w cenę) i obiadokolacje podobne do europejskich. Podczas wycieczki serwowane są głównie świeże ryby i owoce morza jako dania główne. Napoje do kolacji dodatkowo płatne.

  Program

  Dzień 1

  Zbiórka na lotnisku, na stanowiskuRainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

  Dzień 2

  Po śniadaniu krótkie zwiedzanie miasta Banjul, stolicy Gambii. Podczas przejazdu przez centrum zobaczymy między innymi, Łuk Triumfalny oraz jeden ze słynnych afrykańskich targów Albert Market lub Senegambia Craft Market lub Brikama. Możliwość zakupu pamiątek i wyrobów rękodzieła afrykańskiego. W czasie zwiedzania nasz przedstawiciel wyrobi grupie wizy do Gwinei Bissau (dodatkowo płatna, ok 80 EUR/os.). Wyjazd z Banjul w kierunku granicy z południowym Senegalem. W czasie podróży przez 3 kraje: Gambię, Senegal i Gwineę Bissau będziemy mogli obserwować zarówno zmienność krajobrazu jak i zabudowy tych trzech byłych kolonii: brytyjskiej, francuskiej i portugalskiej. Po drodze zatrzymamy się w Ziguinchor, stolicy prowincji Casamance. Miasto zamieszkałe dziś głównie przez plemię Diola było kiedyś jednym z głównych portów, gdzie chwytano i przemycano niewolników. Postój w jednej z restauracji nad rzeką. Przejazd w kierunku bajecznego Cap Skirring, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu na wybrzeżu Atlantyku. (Trasa ok. 230km).

  Dzień 3

  Cap Skirring to wymarzone miejsce do odpoczynku, palmy na szerokich, piaszczystych plażach, wioski rybackie obfitujące w najlepsze owoce Atlantyku, wyprostowane jak struna, piękne kobiety noszące z gracją kosze egzotycznych owoców na głowie. Po śniadaniu wycieczka, rajd samochodami 4 x 4 po przepięknych zakątkach ziemi Diolów. Dowiemy się na czym polega miejscowy fetyszyzm, w miarę możliwości zgłębimy wiedzę na temat rytuałów animizmu, wywodzącego się właśnie z Afryki. Dodatkowo podczas kolejnej wycieczki popłyniemy na rejs pirogą po lesie namorzynowym na wyspę Ehidje. Przyjrzymy się bliżej temu bogatemu ekosystemowi, pełnemu wiecznej zieleni oraz milionów ostryg. Zobaczymy jak żyją i pracują miejscowi rybacy, odwiedzimy miejscową szkołę, a na koniec spróbujemy niepowtarzalnego wina palmowego, w produkcji którego specjalizują się Diolowie. Czas wolny na popołudniowy relaks. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 40km).

  Dzień 4

  Śniadanie. Dzień wolny, czas na odpoczynek, rozkoszowanie się naturą i ciepłym oceanem. Fakultatywnie możliwość wykupienia wycieczki quadami po najpiękniejszych zakątkach okolic Cap Skirring takich jak wydmy, las kapokowy, wieś Kabrusse oraz bezkresna plaża przy granicy z Gwineą Bissau. Czas ok.2 godz., cena ok. 100 EUR/quad. Wycieczka wędkarska, ok. 4 godz., w tym transfer pirogą, sprzęt i przynęty oraz przewodnik lokalny, cena przy minimum 2 osobach ok. 50 EUR/os. Na miejscu możliwość wypożyczenia rowerów (cena ok.15 EUR/cały dzień). Kolacja i nocleg w hotelu.

  Dzień 5

  Po śniadaniu wyjazd w kierunku Bissau, stolicy Gwinei Bissau. Podróż na południe odkryje przed nami coraz bujniejszą roślinność, lasy palmowe, namorzynowe, urokliwe rzeki. W drodze do stolicy przejedziemy przez miasto Sao Domingo oraz Ingore. Są to typowe miasteczka gwinejskie, gdzie raz w tygodniu odbywa się tradycyjny targ zwany "lumo". Miasto Bissau to przede wszystkim pozostałości po uroczej, kolonialnej architekturze, ale również gwarny, afrykański targ. Odmienność Gwinei Bissau od północnych sąsiadów określa dodatkowo jej kreolski charakter. Po drodze do portu miniemy lotnisko, Zgromadzenie Narodowe, wille kolonialne, stadion piłkarski, pałac prezydencki, zabudowania starego miasta , katedrę oraz Pałac Sprawiedliwości. W miarę możliwości w centrum miasta czas wolny na obiad lub zakupy. Następnie udamy się do portu, skąd popłyniemy łodzią motorową na Wyspy Bijagos. Jest to jedno z niewielu już niekomercyjnych miejsc na świecie, którego uroda porównywana jest przez podróżników i badaczy do odległych archipelagów Polinezji. Do ukrytych ok. 60km od stałego lądu Gwinei Bissau wysp rzadko trafiają nieliczni turyści. Zakwaterowanie na wyspie Bubaque lub Rubane, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 250km - lądem i ok. 70km - oceanem).

  Dzień 6

  Po śniadaniu wycieczka łodzią na dwie z wysp archipelagu. W zależności od pogody, prądów, fal oraz godzin pływów oceanicznych kapitan oraz pilot zdecydują o wyborze wysp. Może to być np. dawna stolica Bolama, portowa Bubaque, Rubane, Caniabaque (Roxa), Soga lub inne. Podczas spaceru między zachwycającymi krajobrazami natury, odwiedzimy typową wioskę na archipelagu. Archipelag Bijagos, jedna z największych atrakcji Afryki Zachodniej, został uformowany z piasków nanoszonych przez rzekę Geba , lawy z wulkanicznych wysp Zielonego Przylądka i nieustanne pływy oceaniczne. Można tu spotkać wiele gatunków zwierząt, niesamowite bogactwo ryb i ssaków morskich np. unikalne hipopotamy słonowodne. Mieszkańcy archipelagu Bijagos zachowali w dużym stopniu pierwotny, oparty na rolnictwie i rybołówstwie tryb życia. Ze względu na oddalenie od lądu, ludzie żyją tu w swoistej izolacji, kultywują odrębne tradycje. Kobiety podczas obrzędów noszą spódnice ze słomy, a rytualne tańce odbywają się w maskach. Do ciekawostek należy zaliczyć fakt, że w niektórych miejscach panuje tu tradycja matriarchatu (kobiety wybierają mężczyzn). W trakcie dnia możliwość zamówienia smacznego i obfitego lunchu na bazie lokalnych ryb w barze nad brzegiem oceanu (płatny dodatkowo ok. 12 EUR na osobę), po południu powrót do hotelu, kolacja, nocleg. W przypadku zgody lokalnych mieszkańców, dla chętnych, za dodatkową opłatą , możliwość zamówienia prezentacji ich lokalnych występów folklorystycznych, tańców i rytmów muzycznych w hotelu lub w plenerze.

  Dzień 7

  Po śniadaniu dzień wolny na plażowanie i indywidualne zwiedzanie wyspy. Istnieje możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej w hotelu- 15minutowy lot nad archipelagiem Bijagos awionetką w przypadku dostępności danego dnia samolotu na wyspie Bubaque gdzie jest lotnisko, cena wycieczki od100 euro uzależniona jest od ilości uczestników (max 3 osoby na jeden lot) lub na wyprawy wędkarskie zarówno profesjonalne i amatorskie (koszt ustalany indywidualnie przez klub wędkarski). Kolacja i nocleg na wyspie.

  Dzień 8

  Po śniadaniu przeprawa łodzią motorową do Bissau, następnie droga powrotna do Banjul. Po przyjeździe istnieje możliwość wynajmu pokoju hotelowego z prysznicem (za dodatkową dopłatą ok. 20 EUR/para) w jednym z hoteli w Banjul, jeżeli hotel będzie dysponował wolnymi miejscami. Transfer na lotnisko, powrót do Polski. Dla klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii transfer do wybranego hotelu. (Trasa ok. 70km - łodzią po oceanie i ok. 300km - lądem).

  Dzień 9

  Przylot do Polski.

  Uwagi do programu

  • Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  • Ze względu na specyfikę wycieczki będziemy pływać łodzią motorową oraz pirogą po oceanie. Dlatego też program ten rekomendujemy szczególnie dla osób dorosłych i nie cierpiących na chorobę morską (podróż na falach może wiązać się z pewnym dyskomfortem).

  Prosimy o właściwe zabezpieczenie sprzętu, dokumentów oraz innych wartościowych rzeczy .

  Możliwość zabrania tylko niewielkich, wygodnych do przenoszenia bagaży podręcznych, kurtek wiatrochronnych, klapek aby móc przejść kilka kroków przez wodę, wygodnych ubrań wraz z zawiązywanym pod brodą nakryciem głowy, kremów z wysokim filtrem. Bagaż główny zostaje w mieście Bissau pod opieką naszego przedstawiciela.

  • Niniejszy program obejmuje zwiedzanie miejsc niekomercyjnych, w związku z tym niektóre punkty programu będziemy realizować z podziałem na mniejsze grupy. Gwinea Bissau to jeden z najrzadziej odwiedzanych przez turystów krajów świata. Cechuje go przede wszystkim dziewicza przyroda, w większości miejsc nie tknięta cywilizacją.

  • Do Gwinei Bissau i Senegalu prosimy zabrać euro.

  Świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowych (z możliwością dostawki), 7 lub 14rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, w tym rejs pirogą, przeprawy na Wyspach Bijagos, wycieczka jeepami 4 x 4, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu) ok. 90 EUR/os., wizy do Gwinei ok. 80 EUR/os.. Napiwki, tragarze ok. 45EUR/os.. Łącznie ok.215 EUR płatne pilotowi jako pakiet.

  Inne

  Szczepienia

  Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).

  Wizy

  Wizy - informacje dla sprzedawców

  W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport.

  Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełnienie danych paszportowych w rezerwacji(numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych.

  Wiza gwinejska: wyrabiana będzie podczas trwania wycieczki, koszt ok. 80 EUR/os.

  Wymagana ważność paszportu min. 6miesięcy od daty powrotu. Potrzebne 3 wolne strony w paszporcie.

  META Description

  Gwinea Bissau - wspaniała przyroda, kolonialna architektura • archipelag Bijagos - ponad 80 wysepek rozrzuconych na Atlantyku, dziewicze pejzaże, unikatowa kultura, rytualne stroje, maski - wizyta u przyjaznych animistów • wypoczynek na Cap Skirring na jednej z najpiękniejszych plaż zachodniej Afryki • lot awionetką nad archipelagiem Bijagos

  Wizy - informacje dla sprzedawców

  W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport.

  Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełniene danych paszportowych w rezerwacji(numer i dataważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych.

  Wiza gwinejska: wyrabiana będzie podczas trwania wycieczki, koszt ok.80 EUR/os.

  Wymagana ważność paszportu min. 6miesięcy od daty powrotu. Potrzebne 3 wolne strony w paszporcie.

  Opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  32°C
  Temperatura w nocy
  19°C
  Temperatura wody
  27°C
  Liczba godzin słonecznych
  8

  Opinie

  Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

  Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

  no offer review
  no offer review

  Przed podróżą

  Paszporty

  Wymagany jest paszport z terminem ważności powyżej sześciu miesięcy.

  Wizy

  Z uwagi na możliwe nagłe zmiany przepisów celnych i wjazdowych, w sprawie aktualnych informacji na ten temat należy zwracać się bezpośrednio do placówek dyplomatycznych i konsulatów Republiki Gambii.

  W celu zasięgnięcia szczegółowych informacji w sprawach wizowych należy kontaktować się z Ambasadą Republiki Gambii w Brukseli (+32 2 640 10 49, +32 2 646 32 77, info@gambiaembassybrussels.be, http://gambiaembassy.eu/contact/).

  Szczepienia, służba zdrowia

  Żadne szczepienia nie są wymagane. Wyjątek stanowią osoby przybywające z krajów, gdzie występuje ryzyko zachorowania na żółtą febrę - wówczas obowiązkowe jest posiadanie dowodu ważnego szczepienia przeciwko żółtej febrze w międzynarodowej książeczce szczepień.

  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca przyjęcie profilaktycznych szczepień przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Zalecana jest także profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, repelenty ze środkiem DEET).

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że loty do Gambii są zawieszone.
  Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

  Infolinia Wakacje.pl

  +48 58 325 29 00